Материалдар / Түркістанға саяхат

Түркістанға саяхат

Материал туралы қысқаша түсінік
2 сыныпқа дүниетанудан сабақ жоспары НИШ баспасы бойынша
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Мамыр 2024
142
3 рет жүктелген
405 ₸ 450 ₸
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы



Пәні:

Дүниетану


Бөлім:

Саяхат


Педагогтің аты-жөні:



Күні:



Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

34 сабақ. Түркістанға саяхат


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.2.4.3 туристік нысандардың ерек- шеліктерін сипаттау;

2.3.1.2 түрлі дереккөздерді зерделеу арқылы көне қалалар мен ескерткіштерді сипаттау


Сабақтың мақсаты

туристік нысандардың ерек- шеліктерін сипаттау

түрлі дереккөздерді зерделеу арқылы көне қалалар мен ескерткіштерді сипаттау


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы


10 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал қалыптастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аудару


Үйге тапсырма

Өз облысыңдағы көрікті жердің бірін таңда. Топпен бірге туристерге арнап жарнама жаса.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару


Үй тапсырмасын

Оқиды



ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Көрікті жер туралы әңгімелейді-1б

Жарнама жасайды-1б








Сабақтың ортасы

25мин

Жаңа сабақ

Фс тапсырма

1-тапсырма

«Суреттен ақпарат ал» айдары

Бұл қандай кесене? Сырты немен безендендірілген?

Түркістан қандай қала?

Түркістан қайда орналасқан?



Ауызша орындайды

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Сұраққа жауап береді-1б




2-тапсырма

«Ойлан» айдары Мәтінмен жұмыс

«Белгі қойып оқу» (INSERT) әдісі негізінде ұйымдастырылады.

Оқушылар кестеге түртіп алып отырып оқиды. Өзі толтырған кестедегі мәліметтерін топпен таныстырады, талқылайды.


Оқушыларда туындаған сұрақтарға жауап табу үшін ұжымдық талқылау ұйымдастыру ұсынылады.


ҚР физикалық картасымен жұмысты оқушылар парталас сыныптасымен бірге орындайды.


Өзара бірін-бірі бағалайды.

«Түркістан киелі қала» жобасы. Оқушылар екі топқа бөлініп, Түркістан қа-

ласы туралы мәліметтер жинайды. Жинаған мәліметтері бойынша мәтін құрап, сынып ал- дында қорғау керек. Екі топ дайындаған мәтін- нің ұқсастығы мен айырмашылығын мұғалім анықтап, оқушылармен бірге талдайды.








Ауызша орындайды

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Мәтінмен жұмыс жасайды-1б

Оқулық



Жұмыс дәптері:

3-тапсырма.

Ескерткіштер

Суретте берілген тарихи ескерткіштер қай жерде орналасқанын анықтайды.

Ықтимал жауаптар: Ботай қонысы Сол-

түстік Қазақстан облысы. Абылай ханның ақ үйі – Солтүстік Қазақстан облысы. Қожа Ахмет Яссауи кесенесі – Түркістан қаласы.




Жазбаша орындайды

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Қоныстардың атын жазады-1б

Ескерткіштер-дің қайда орналасқанын жазады-1б




ЕҚБ

4-тапсырма

Зертте айдары

Түрлі жәдігерлер негізінде ақпарат алу дағдысын дамытуға бағытталған.

Қожа Ахмет Яссауи кесенесіндегі жәдігер- лермен танысып,

«Көне қала тұрғындары суды қайдан алған? Тағы қандай қызықты ақпарат алуға болады?» сұрақтарына жауап береді.

Құдықхана, құмыралар, тайқазан суреті бойынша туындаған сұрақтарын қояды.


Құдық не үшін қажет?

Неліктен құдықты кесене ішінен салған? Құдықты бірінші қазады ма, әлде бірінші кесенені салады ма? Қалай ойлайсың?

Құмыраны неден жасайды?

Неліктен құмыраларды үлкен етіп жасаған? Құмыраға не құюға болады?

Тайқазанға тамақ пісіреді ме?

Тайқазанды күнде қолданды ма?





Зерттеу жүргізеді

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Зерттеу жүргізеді-1б

Сұрақ құрастырады-1б




5-тапсырма

«Біле жүр!» айдары

Тапсырманы «Менің жаңалығым» телехабарламасы ретінде ұйымдастыру ұсынылады. Оқушылар радио немесе теледидар жүргізушісі ретінде тайқазанды таныстыруға дайындалады. Өздеріне рөл таңдайды.


ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Телехабарлама дайындайды-1б

Оқулық


Сабақтың соңы

10 мин

ЕБҚ

6-тапсырма

«Әзірле» айдары.

Қожа Ахмет Яссауи кесенесіне саяхатқа баруды жоспарла. 2 топқа бірігіп, өз жобаларыңды ұсын. Жазғы демалыста сынып оқушыларының саяхатын ұйымдастыру.

41-беттегі Қазақстан жол картасы бойынша Түркістан қаласына баратын көлік түрін анықта.

Жолға қанша уақыт кетеді?

АКТ дағдыларын дамыту мақсатында ғаламтордан электронды билетті қарау арқылы саяхатқа кететін уақытты білуді мұғалім көмегімен жаса.

Түркістанда Қожа Ахмет Яссауи кесенесінен басқа тағы қандай жерлерді тамашалауға болады?

Саяхатты кім басқарып барады.

Виртуалды саяхат жасайды




Жоба жасайды

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Саяхатқа шығуға арнап жоба жасайды -1б



Карта


Дәптер



Кері байланыс



Кері байланыс жасайды




Жарайсыңдар





Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!