|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлімі: |
Сәулет өнері |
||||
|
Күні: |
09.12.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тұрлаусыз мүшелер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.7 сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) жəне тұрлаусыз мүшелерін ажырату; 3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
сөйлемнің тұрлаулы және тұрлаусыз мүшелерін ажырату |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Тұрлаулы және тұрлаусыз мүшесі бар 3 сөйлем құрастырып жаз. «Жылдам жауап» әдісі -Сөйлем мүшелері дегенміз не? -Бастауыш дегеніміз не? -Бастауыш қандай сұрақтарға жауап береді? -Баяндауыш дегеніміз не? -Баяндауыш қандай сұрақтарға жауап береді? -Сөйлемнің тұрлаусыз мүшелері қандай сұраққа жауап береді?
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Өлеңді оқы. Өлеңдегі сұраққа жауап бер. Өлең неліктен «Даңқты қалалар» деп аталған? Суреттегі көріністер не себепті әйгілі екенін дереккөздерден біліп ал. ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: Өлеңнен өзіңе қажет қандай ақпарат алдың? |
Тұрлаулы және тұрлаусыз мүшесі бар 3 сөйлем құрастырып жазады
Допты қағып алып, сұрақтарға жауап береді
өлеңдегі сұраққа жауп береді Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -сөйлем құрап жазады (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -өлеңдегі сұраққа жауп береді(1б) -өлеңнің тақырыбының аталу себебін түсіндіреді(1б) -суреттегі көріністер туралы дереккөздерден мәлімет табады(1б)
Дескриптор: -сұраққа жауап береді ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Доп Оқулық 24-жаттығу 108-бет смартфон |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Анықта» әдісі Қатесін түзеп жаз. Сөйлемдерді сөйлем мүшесіне талда.
ЕББҚ Сөйлемдерді көшіріп жаз Талқылау сұрақтары: 1.Тұрлаусыз мүшелерге қойылатын сұрақтарды атай аласың ба? «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
сөйлемнің қатесін түзеп, сөйлем мүшесіне талдайды Сұраққа жауап береді Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -сөйлемнің қатесін түзейді(1б) -сөйлемдерді сөйлем мүшесіне талдайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 25-жаттығу 109 –бет Дәптер қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 9 мин
|
3-тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Жоғарыдағы сөйлем мүшелерінің талдау үлгісін басшылыққа алып, төмендегі сөйлемдерді талда. ЕББҚ Сөйлемдерді көшіріп жаз. Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
сөйлемдерді сөйлем мүшелеріне талдайды
Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы бағалау Дескриптор: -бірінші сөйлемді сөйлем мүшелеріне талдайды(1б) -екінші сөйлемді сөйлем мүшелеріне талдайды(1б) -үшінші сөйлемді сөйлем мүшелеріне талдайды(1б) -төртінші сөйлемді сөйлем мүшелеріне талдайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 28-жаттығу 109-бет дәптер қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма 26-жаттығу 109 -бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тұрлаусыз мүшелер ҚМЖ 3сын
Тұрлаусыз мүшелер ҚМЖ 3сын
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлімі: |
Сәулет өнері |
||||
|
Күні: |
09.12.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тұрлаусыз мүшелер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.7 сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) жəне тұрлаусыз мүшелерін ажырату; 3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
сөйлемнің тұрлаулы және тұрлаусыз мүшелерін ажырату |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Тұрлаулы және тұрлаусыз мүшесі бар 3 сөйлем құрастырып жаз. «Жылдам жауап» әдісі -Сөйлем мүшелері дегенміз не? -Бастауыш дегеніміз не? -Бастауыш қандай сұрақтарға жауап береді? -Баяндауыш дегеніміз не? -Баяндауыш қандай сұрақтарға жауап береді? -Сөйлемнің тұрлаусыз мүшелері қандай сұраққа жауап береді?
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Өлеңді оқы. Өлеңдегі сұраққа жауап бер. Өлең неліктен «Даңқты қалалар» деп аталған? Суреттегі көріністер не себепті әйгілі екенін дереккөздерден біліп ал. ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: Өлеңнен өзіңе қажет қандай ақпарат алдың? |
Тұрлаулы және тұрлаусыз мүшесі бар 3 сөйлем құрастырып жазады
Допты қағып алып, сұрақтарға жауап береді
өлеңдегі сұраққа жауп береді Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -сөйлем құрап жазады (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -өлеңдегі сұраққа жауп береді(1б) -өлеңнің тақырыбының аталу себебін түсіндіреді(1б) -суреттегі көріністер туралы дереккөздерден мәлімет табады(1б)
Дескриптор: -сұраққа жауап береді ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Доп Оқулық 24-жаттығу 108-бет смартфон |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Анықта» әдісі Қатесін түзеп жаз. Сөйлемдерді сөйлем мүшесіне талда.
ЕББҚ Сөйлемдерді көшіріп жаз Талқылау сұрақтары: 1.Тұрлаусыз мүшелерге қойылатын сұрақтарды атай аласың ба? «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
сөйлемнің қатесін түзеп, сөйлем мүшесіне талдайды Сұраққа жауап береді Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -сөйлемнің қатесін түзейді(1б) -сөйлемдерді сөйлем мүшесіне талдайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 25-жаттығу 109 –бет Дәптер қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 9 мин
|
3-тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Жоғарыдағы сөйлем мүшелерінің талдау үлгісін басшылыққа алып, төмендегі сөйлемдерді талда. ЕББҚ Сөйлемдерді көшіріп жаз. Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
сөйлемдерді сөйлем мүшелеріне талдайды
Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы бағалау Дескриптор: -бірінші сөйлемді сөйлем мүшелеріне талдайды(1б) -екінші сөйлемді сөйлем мүшелеріне талдайды(1б) -үшінші сөйлемді сөйлем мүшелеріне талдайды(1б) -төртінші сөйлемді сөйлем мүшелеріне талдайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 28-жаттығу 109-бет дәптер қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма 26-жаттығу 109 -бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
шағым қалдыра аласыз













