Түрлі қайғылы оқиға орын алған жағдайда көрсетілетін алғашқы көмек

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Түрлі қайғылы оқиға орын алған жағдайда көрсетілетін алғашқы көмек

Материал туралы қысқаша түсінік
"Түрлі қайғылы оқиға орын алған жағдайда көрсетілетін алғашқы көмек" тақырыбындағы қысқа мерзімді сабақ жоспары. Төмендегі оқу мақсаттарын қамтиды: 1. Сүйектің сынуы жəне оның белгілерін, соққы алу, шығып кету, созылу жəне олардың белгілерін, шина салудың негізгі ережелерін білу. 2. Қайғылы оқиға кезінде алғашқы медициналық көмек көрсету алу. 3. Үсік шалу, күн өту, олардың алдын алуды және алғашқы медициналық көмек көрсету тәсілдерін білу. 4. Электрден жарақат алғанда алғашқы медициналық көмек көрсете алу және көмек көрсету кезіндегі қауіпсіздік шараларын білу.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

    Сабақ тақырыбы: Түрлі қайғылы оқиға орын алған жағдайда көрсетілетін алғашқы көмек

Бөлім:

Өмір қауіпсіздігі және ақпараттық технологиялар негіздері

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 10

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Түрлі қайғылы оқиға орын алған жағдайда көрсетілетін алғашқы көмек

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1. Сүйектің сынуы жəне оның белгілерін, соққы алу, шығып кету, созылу жəне олардың белгілерін, шина салудың негізгі ережелерін білу.

2. Қайғылы оқиға кезінде алғашқы медициналық көмек көрсету алу.

3. Үсік шалу, күн өту, олардың алдын алуды және алғашқы медициналық көмек көрсету тәсілдерін білу.

4. Электрден жарақат алғанда алғашқы медициналық көмек көрсете алу және көмек көрсету кезіндегі қауіпсіздік шараларын білу.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Сүйектің сынуы жəне оның белгілерін, соққы алу, шығып кету, созылу жəне олардың белгілерін, шина салудың негізгі ережелерін біледі

Оқушылардың басым бөлігі:

Үсік шалу, күн өту, олардың алдын алуды және алғашқы медициналық көмек көрсету тәсілдерін, электрден жарақат алғанда алғашқы медициналық көмек көрсете алу және көмек көрсету кезіндегі қауіпсіздік шараларын біледі

Кейбір оқушылар:

Түрлі қайғылы оқиғалар кезінде алғашқы медициналық көмек көрсету әрекеттерінің ретін біледі

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресур-р

Басы

2'

Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін тексеру.


Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды.



3'

Саптық жаттығулар.

Жаттығуларды орындап болғасын орындарына отырғызамын.

Қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады. Кабинетке кіріп, орындарына отырады.



Ортасы

5'

Білу

- Шығып кету, созылу, соққы алу кезінде алғашқы медициналық көмек көрсету тәртібі қандай?

- Әрі қарай сұрақтарды оқушылардың жауаптарына қарай қоямын.

Жауап беру арқылы диалогқа түседі және диалог жалғасады.





Қалыптастырушы бағалау

Таныстырылым

5'

Түсіну

«Первая помощь при ранениях» бейнефильмін көрсетемін. Бейнефильмнен кейін, бейнефильм төңірегінде сұрақтар қоямын.

Бейнефильмді қарайды, танысады, сұрақтарға жауап беру арқылы диалогқа түседі.





Қалыптастырушы бағалау

«Первая помощь при ранениях» бейнефильмі

18'


Қолдану

Оқулық бойынша үш бөлімшеге үш түрлі тапсырма беремін.

1-бөлімше. Электронды оқулық пен оқулық мәтінін, иллюстрацияларын пайдалана отырып, қайғылы оқиға кезінде алғашқы медициналық көмек көрсету әдістерін көрсетеді.


2-бөлімше. Үсік шалу, күн өту, олардың алдын алуды және алғашқы медициналық көмек көрсету тәсілдері туралы таныстырылым жасайды.


3-бөлімше. Электрден жарақат алғанда алғашқы медициналық көмек көрсете алу және көмек көрсету кезіндегі қауіпсіздік шаралары туралы таныстырылым жасайды.


Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды.

Қалыптастырушы бағалау


Таныстырылымдар

5 '


Жинақтау

Түрлі қайғылы оқиғалар кезінде алғашқы медициналық көмек көрсету әрекеттерінің ретін сұраймын.

Түрлі қайғылы оқиғалар кезінде алғашқы медициналық көмек көрсету әрекеттерінің ретін айтады.

Қалыптастырушы бағалау



Аяқталуы

2'


Кері байланыс

«Тізбек» тәсілі. Оқушылар төмендегі сөйлемдерді пайдалана отырып, бірінен соң бірі айтады:

- Мен ... білдім.

- Мен ... үйрендім.

- Мен үшін ... жаңалық болды.

- Менің қолымнан ... келді.

Үйге тапсырма беру

§12

Оқушылар сөйлемді толықтырады.



     



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
11.00.2024
356
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі