Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Экология |
||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Мырзабекова Ақмарал |
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
|
Қатысқаны: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тұрмыстық қоқыс – жаһандық проблемма |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындайды: Тұрмыстық қоқыс түрлерін анықтап олардың жаһандық проблемма екенін біледі; (Білу, түсіну) Тұрмыстық қоқыстың зиянын анықтап түсіндіріп талдайды; (қолдану, талдау) Тұрмыстық қоқысты, қалдықты өңдеу арқылы пайдалы заттардың жасалуын талқылайды; (жинақтау, бағалау) |
||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
- Тұрмыстық қоқыс түрлерін анықтап олардың жаһандық проблемма екенін біледі; - Тұрмыстық қоқыстың зиянын анықтап түсіндіріп талдайды; - Тұрмыстық қоқысты, қалдықты өңдеу арқылы пайдалы заттардың жасалуын талқылайды; |
||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Кестемен жұмыс, тірек-сызбамен жұмыс, ТТТ әдісі |
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
-Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; -Қарым-қатынас жасау қабілеті; -Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау; -Жауапкершілік; -Денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету; -Өмір бойы оқуға дайын болу. |
||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
география |
||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
«Адамның қоршаған ортаға тигізетін әсері» тақырыбын еске түсіру үшін мен, алдыңғы білімді «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы ашық сұрақтар қоя отырып қорытындылаймын |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин |
Сәлемдесемін, сыныпты түгендеймін, сыныпты үш топқа түрлі-түсті стикерлермен бөлемін. Бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбымен, бағалау критерийлерімен таныстырамын. |
Сынып үш топқа бөлінеді, бүгінгі сабақтың тақырыбымен бағалау критерийімен танысады. |
|
Түрлі-түсті стикерлер |
|||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ 30 минут |
Барлық оқушылар орындайды: «ДЖИГСО» әдісімен мәтінді топта оқиды, топта талқылайды, келесі топтарға барып түсіндіреді. Тірек-сызбамен жұмыс Тұрмыстық қоқыс түрлерін анықтаңыздар; Тұрмыстық қоқыс түрлері
|
Дескриптор: білім алушы- - мәтінді топта оқиды, топта талқылайды, келесі топтарға барып түсіндіреді; - Тұрмыстық қоқыс түрлерін анықтайды; |
Қалыптастырушы бағалау: бағдаршам әдісі |
Таратпа мәтіндер, бөлме өсімдіктері туралы бейнероликтер |
|||||||||||||||||||||
|
Кестемен жұмыс. 2-тапсырма: Тұрмыстық қоқыстың зиянын анықтап түсіндіріп талдаңдар.
|
Дескриптор: білім алушы - Тұрмыстық қоқыстың зиянын анықтап түсіндіріп талдайды. |
қалыптастырушы бағалау: бағдаршам әдісі |
постер қағаздары, түрлі-түсті маркерлер |
||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||
|
3-тапсырма. Тұрмыстық қоқысты, қалдықты өңдеу арқылы пайдалы заттардың жасалуын талқылаңдар
|
Дескриптор: білім алушы - Тұрмыстық қоқысты, қалдықты өңдеу арқылы пайдалы заттардың жасалуын талқылайды. |
қалыптастырушы бағалау: бағдаршам әдісі |
постер қағаздары, түрлі-түсті маркерлер |
||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды 5 мин |
Кері байланыс. Жазбаша бағалау. |
ТТТ әдісі Түсіндім... Түсінбедім... Түсінгім келеді... |
ТТТ әдісі |
Бағалау парақтары |
|||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Тұрмыстық қоқыс – жаһандық проблемма |
|
|
|
|||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тұрмыстық қоқыс - жаһандық проблемма
Тұрмыстық қоқыс - жаһандық проблемма
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Экология |
||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Мырзабекова Ақмарал |
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
|
Қатысқаны: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тұрмыстық қоқыс – жаһандық проблемма |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындайды: Тұрмыстық қоқыс түрлерін анықтап олардың жаһандық проблемма екенін біледі; (Білу, түсіну) Тұрмыстық қоқыстың зиянын анықтап түсіндіріп талдайды; (қолдану, талдау) Тұрмыстық қоқысты, қалдықты өңдеу арқылы пайдалы заттардың жасалуын талқылайды; (жинақтау, бағалау) |
||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
- Тұрмыстық қоқыс түрлерін анықтап олардың жаһандық проблемма екенін біледі; - Тұрмыстық қоқыстың зиянын анықтап түсіндіріп талдайды; - Тұрмыстық қоқысты, қалдықты өңдеу арқылы пайдалы заттардың жасалуын талқылайды; |
||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Кестемен жұмыс, тірек-сызбамен жұмыс, ТТТ әдісі |
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
-Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; -Қарым-қатынас жасау қабілеті; -Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау; -Жауапкершілік; -Денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету; -Өмір бойы оқуға дайын болу. |
||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
география |
||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
«Адамның қоршаған ортаға тигізетін әсері» тақырыбын еске түсіру үшін мен, алдыңғы білімді «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы ашық сұрақтар қоя отырып қорытындылаймын |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин |
Сәлемдесемін, сыныпты түгендеймін, сыныпты үш топқа түрлі-түсті стикерлермен бөлемін. Бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбымен, бағалау критерийлерімен таныстырамын. |
Сынып үш топқа бөлінеді, бүгінгі сабақтың тақырыбымен бағалау критерийімен танысады. |
|
Түрлі-түсті стикерлер |
|||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ 30 минут |
Барлық оқушылар орындайды: «ДЖИГСО» әдісімен мәтінді топта оқиды, топта талқылайды, келесі топтарға барып түсіндіреді. Тірек-сызбамен жұмыс Тұрмыстық қоқыс түрлерін анықтаңыздар; Тұрмыстық қоқыс түрлері
|
Дескриптор: білім алушы- - мәтінді топта оқиды, топта талқылайды, келесі топтарға барып түсіндіреді; - Тұрмыстық қоқыс түрлерін анықтайды; |
Қалыптастырушы бағалау: бағдаршам әдісі |
Таратпа мәтіндер, бөлме өсімдіктері туралы бейнероликтер |
|||||||||||||||||||||
|
Кестемен жұмыс. 2-тапсырма: Тұрмыстық қоқыстың зиянын анықтап түсіндіріп талдаңдар.
|
Дескриптор: білім алушы - Тұрмыстық қоқыстың зиянын анықтап түсіндіріп талдайды. |
қалыптастырушы бағалау: бағдаршам әдісі |
постер қағаздары, түрлі-түсті маркерлер |
||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||
|
3-тапсырма. Тұрмыстық қоқысты, қалдықты өңдеу арқылы пайдалы заттардың жасалуын талқылаңдар
|
Дескриптор: білім алушы - Тұрмыстық қоқысты, қалдықты өңдеу арқылы пайдалы заттардың жасалуын талқылайды. |
қалыптастырушы бағалау: бағдаршам әдісі |
постер қағаздары, түрлі-түсті маркерлер |
||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды 5 мин |
Кері байланыс. Жазбаша бағалау. |
ТТТ әдісі Түсіндім... Түсінбедім... Түсінгім келеді... |
ТТТ әдісі |
Бағалау парақтары |
|||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Тұрмыстық қоқыс – жаһандық проблемма |
|
|
|
|||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














