Маңғыстау облысы
Жаңаөзен қаласы
Теңге ауылы
№14 орта мектеп
биология пәні мұғалімі
Жолдасбаева Зауре Конакбаевна
|
Күні: 08.12.2015ж |
Пәні: Биология Сабақ №25 |
Сынып: 11а Ж/Б |
|
Сабақтың тақырыбы |
Түртүзілудің жолдары мен жылдамдығы.Географиялық және экологиялық түртүзілу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Түртүзілудің жолдары мен жылдамдығы.Географиялық және экологиялық түртүзілу туралы үйренеді. |
|
|
Оқытудың нәтижелері |
1. Түртүзілудің жолдары мен жылдамдығы.Географиялық және экологиялық түртүзілу екендігін түсінеді. 2.Еркін сөйлеуге дағдыланады. 3.Топтық жұмысқа төселеді. 4.Диалогтік сөйлеу мәнері жақсарады. 5.Шапшаңдыққа бейімделеді. |
|
|
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер |
«Өрмекші торы» әдісі,топтық жұмыс (биологиялық диктант, дұрыс пайымдауларды таңда!,тірек-сызба), «Мозайка» әдісі,қаламсап әдісі. |
|
|
Негізгі ресурстар |
Маркер, жіп, бағалау парақшасы, түрлі-түсті қағаздар,А4 форматты қағаздар, доп |
|
|
Модульдің кіріктірілуі |
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау, Ақпараттық-коммуникативтік технологияларды оқыту, Дарынды және талантты балаларды оқыту, Оқушыларды жас ерешеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Оқытудағы басару және көшбасшылық. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ бөлімінің кезеңдері |
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар, көрнекіліктер |
|
Кіріспе
Үй тапсырмасы
|
1 минут 3 минут 12 минут |
Топқа бөлу Тренинг: Жақсы тілек Мұғалім қолындағы допты оқушының бір жақсы қасиетін айтып лақтырады. «Өрмекші торы» әдісі мен сұрақтарға жауап беріп тор құрастырады. |
Смайлик суреттері арқылы бөлінеді. Бір-біріне жылы лебіздерін айтып ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады. Барлық оқушылар |
Өз-өзін критериалды бағалау. Смайликтер бойынша формативті бағалау. |
Таратпа қағаздар Доп Бағалау парақшасы
|
|
Жаңа сабақ |
8 минут |
«Топтық жұмыс» 1 топ:Биологиялық диктант 2 топ: Дұрыс пайымдауларды таңда! 3 топ:Тірек-сызба |
Топтар өзара ақылдасып,талқылап бірге жұмыстанады. |
Өз-өзін критериалды бағалау. Смайликтер бойынша формативті бағалау. |
Бағалау парақшасы смайликтер интербелсенді тақта |
|
Сергіту сәті |
4 мин |
«Мен басқаның көзімен» |
Өзін сипаттап параққа жазады. Болған соң мұғалім парақтарды жинап алады,есімін оқымай парақтағы сипаттаманы оқи бастайды, сол кезде оқушылар оның кім екенін табу керек. |
|
А4 форматты қағаздар |
|
Бекіту |
10 мин |
«Мозайка» әдісі |
Қиылған қағаздарға сұрақтарды жазады,келесі оқушы жауап жазады,болған соң дұрыстығына көз жеткізеді,кілейлейді. |
Өз-өзін критериалды бағалау. смайликтербойынша формативті бағалау. |
Түрлі-түсті қағаздар смайликтер |
|
3 минут |
Қызыл-қанағаттанарлық Сары-жақсы Жасыл-өте жақсы
|
Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, топ басшысы топ мүшелерін бағалайды. |
Топтық бағалау. Смайликтер арқылы формативті бағалау |
Бағалау парақшасы, |
|
|
3 минут |
Рефлексия. Ортада қаламсам әдісі. Топтағы қаламсаптарды ортаға қояды.Қаламсап иесінен сабақтан бүгінгі түсінген,білгісі келген, қызықты сәттерді сұрайды. |
|
|
Қаламсаптар |
|
|
1 минут |
Үйге тапсырма беру. Сұрақтар құрастыру. |
Күнделікке жазып алады. |
|
Күнделік |

ТЕЛЕФОН :87089506470, 87022392744 Жолдасбаева Зауре
Маңғыстау облысы
Жаңаөзен қаласы
Теңге ауылы
№14 орта мектеп
биология пәні мұғалімі
Жолдасбаева Зауре Конакбаевна
|
Сыныбы:9а |
Пәні:Биология Сабақ №41 |
Мерзімі:08.02.2016ж |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тіршілік үшін күрес. Түрішілік күрес. Түраралық күрес. |
|
|
Жалпы мақсаты |
Тіршілік үшін күрес, түрішілік күрес, түраралық күрес пен сұрыптаудың тиімділігі туралы үйренеді. |
|
|
Сілтеме: |
3.9 - сыныпқа арналған биология оқулығы М.Қ.Гильманов, А.Р.Соловьева, Л.Ү.Әбшенова 4.Биология пәні бойынша дидактикалық материалдар |
|
|
Оқушылар үшін оқу нәтижелері: |
1.Тіршілік үшін күрес, түрішілік күрес, түраралық күрес пен сұрыптаудың тиімділігі туралы біледі. 2.Еркін сөйлеуге дағдыланады. 3.Топтық жұмысқа төселеді. 4.Диалогтік сөйлеу мәнері жақсарады. 5.Шапшаңдыққа бейімделеді. 6.Бір-бірін құрметтейді. |
|
|
Негізгі идеялар |
Тіршілік үшін күрес, түрішілік күрес, түраралық күрес пен сұрыптау. |
|
|
Сабақта қолданылатын ресурстар: |
Бейнежазба, А4,3 форматтағы қағаздар, фламастер,рефлексиялық парақшалар. |
|
|
Оқыту әдістері: |
«Зымыран» сұрақтар, «Аялдама» әдісі «Веер» әдісі, «Венн диаграммасы», «Инсерт» әдісі. |
1.Топтық жұмыс 2.Жұптық жұмыс 3.Жеке жұмыс |
|
Дерек көздері |
Тіршілік үшін күрес. Түрішілік күрес. Түраралық күрес. Сұрыптаудың тиімділігі тақырыбында берілген материалдар. Биология жұмыс дәптері. Оқушы анықтамалығы . Интернет материалдары |
|
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті
|
I.Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу. (3 мин) |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
Психологиялық тренинг |
Мұғалім төрт және бес сандарын айтқан кезде санға қарай оқушылар топтасады,үлгермей қалған оқушы ойынан шығды. |
|
|
Құрастыру арқылы топқа бөледі. Бағалау бетшесін топ басшыларға таратады. |
Топ басшысын сайлайды. Топ басшылары топ оқушыларының бағаларын бағалау бетшесіне белгілейді. |
|
|
II.Үй тапсырмасын сұрау (7 мин) |
«Зымыран» сұрақтар 1.Табиғи сұрыптау деген не? 2.Табиғи іріктелу алғышарттары не? 3.Сұрыптаудың нәтижесі не болып табылады? 4.Табиғи сұрыпталу қандай түрлерге болінеді? 5.Қозғаушы немесе бағыттаушы іріктелу деген не? 6.Тұрақтандырушы немесе ортаға тартушы іріктелу деген не? 7.Табиғи іріктелудің қандай түрі эктопаразиттерде жүреді? Неліктен? |
Кез келген оқушы сұрақтарға жауап береді.
|
|
III.Жаңа тақырып (20 мин) |
«Аялдама» әдісі
Топтарға тақырыпты оқуға 12 минут, ал аялдамаға 2 минуттан, 4 топқа 8 минут уақыт беріледі. |
1.Түрішілік күрес 2.Түраралық күрес 3.Абиоздық факторлар мен күрес.
Аялдамаларда мына тақырыптарға тоқталады. |
|
Сергіту сәті: |
Жұмбақтар шешіп жарысады. |
|
|
Бекіту (5 мин) |
«Веер» әдісі |
Желпеуіш жасап,оның қанаттарына сұрақтар жазып келесі топқа өткізеді, келесі топ жауап жазып,кері жібереді. |
|
IV.Қорытынды лау (4 мин) |
|
Венн диаграммада салыстырады |
|
V.Үйге тапсырма беру (2мин) |
Тақырыпты оқып, сұрақтар құрастыру |
Үй тапсырмасын белгілеп алады |
|
VI.Бағалау (2 мин) |
Формативті, суммативті, критериалды бағалау.
|
Өзін-өзі бағалау, топ басшысының бағалауы, бағалау парағына бағаларды түсіріп отырады.
Өте жақсы
Жақсы
Қанағаттанарлық |
|
VII.Рефлексия (2мин) |
«Инсерт» әдісі Мұғалім рефлекциялық парақшаларды таратады. |
Білемін---------------------------------------- Білдім------------------------------------------ Білгім келеді--------------------------------- |
Хаттама
Химия-биология пән бірлестігі 08.12.2016ж
1.Қатысқандар:Досмухамметова Шырайлым-мектеп әдіскері
2.Қараева Бибігүл –химия пәні мұғалімі
3.Боранбаева Әдемі-пән бірлестік жетекшісі
4.Қойланова Андыз-информатика пәні мұғалімі
Күн тәртібі:
Биология пәні мұғалімі Жолдасбаева Зауренің 11 «А» сыныбында өткізген «Түртүзілудің жолдары мен жылдамдығы. Географиялық және экологиялық түртүзілу» тақырыбындағы мектепішілік ашық сабағын талдау.
Тыңдалды:
Сөз кезегін Зауренің өзіне берейік:Мен уақытты тиімді пайдалана алмадым және топтардың бағалау парағын алуды ұмытып кетіппін.
Қараева Бибігүл-Зауренің сабағына мен өзім қызығушылык мен қатысып отырмын,себебі сабақ өткізу әдістерін көргім,үйренгім келді,әдістері қызықты екені.Сабағы жоспар мен өтті,сабақ элементтерін сақтады.Оқушылар өздерін еркін ұстады,барлық оқушы сабаққа қатысты,біз сабақта барлық оқушылардан сұрай алмаймыз.Оқушылар өздерін және топтарын бағалай алды. Тек мен түсінбеген жерім бағалау парақтарын жинап алмадың.Сабағын жақсы деп бағалаймын.
Боранбаева Адеми Зауре апайдың сабағында бағалау және рефлексия қоңырау кезінде жүрді,кішкене шапшаңдың жетіспей қалды.Оқушылар сабаққа белсене қатысты.Сабағын жақсы деп бағалаймын.
Қойланова Андыз-Зауре апайдан көп әдіс-тәсілдерді үйрендім.Мен жас маманмын,сондықтан да сабақ маған қызықты болды.Сабағын жақсы деп бағалаймын.
Досмухамметова Шырайлым – Зауре уақытка бағыну керек,оқушылардың сабаққа ынтасы жақсы,белсене қатысып отырды.Мұғалімдер айтып кемшіліктер мен жетістіктеріңді айтып жатыргой мен де қосыламын,әлі бұл оқыту технологияны осы оқу жылында бітіріп келдің,оқыту барысында жетісе түсерсің.Сабағыңды жақсы деп бағалаймын.
Шешім:
Биология пәні мұғалімі Жолдасбаева Зауренің 11 «А» сыныбында өткізген «Түртүзілудің жолдары мен жылдамдығы. Географиялық және экологиялық түртүзілу» тақырыбындағы мектепішілік ашық сабағы «Жақсы» деп бағалансын.
Жиналыс төрайымы: Досмухамметова Ш
Жиналыс хатшысы: Боранбаева А
Хаттама
Химия-биология пән бірлестігі 08.02.2016ж
1.Қатысқандар:Досмухамметова Шырайлым-мектеп әдіскері
2.Чайканова Гулбану-ағылшын тілі пәні мұғалімі
3.Боранбаева Әдемі-пән бірлестік жетекшісі
4.Эзжанова Тойжан-физика пәні мұғалімі
5.Ташбаева Нурсұлу-математика пәні мұғалімі ІІІ деңгей
Күн тәртібі:
Биология пәні мұғалімі Жолдасбаева Зауренің 9 «А» сыныбында өткізген «Тіршілік үшін күрес. Түрішілік күрес. Түраралық күрес» тақырыбындағы мектепішілік ашық сабағын талдау.
Тыңдалды:
Сөз кезегін Зауренің өзіне берейік:Мен сабақты жоспар бойынша жүргіздім, әрине мен де уақытқа үлгермеушілік байқалады,себебі оқушыларда шапшаңдыққа бейімделе алған жоқ әлі де,кемшіліктерімді сабаққа қатысқан ұстаздар айтар.
Ташбаева Нурсұлу -мен Зауренің алдыңғы сабағына қатыса алмадым,алғашқы қатысып отырғаным,екеуіміз бір уақытта деңгейлікті бітіріп келдік.Оқушыларда аз да болса ілгерушілік байқалады.Бұл әдісте барлық оқушы сабаққа қатысады,сөйлемей қалған бала болмайды,тұйық оқушы азда болса өз ойын айта алады.Топтық жұмыста байқап отырсаң жақсы оқитын оқушылар көшті бастап отырғанын байқайсың,сондықтан да көшбасшыға да тапсырма беріп жарыстырған да өте жақсы болар еді,себебі жақсы оқитын оқушылар үнемі өздерін алда тұрғандарын жақсы көреді,сонда ең керемет көшбасшы шығар еді.Әрине жұмыс болғасын кемшілік болады, сабағын жақсы деп бағалаймын.
Чайканова Гулбану –апайдың сабағы қызықты өтті, әсіресе бағалауы өте ұнады.Оқушылар мұғалім сияқты өздерін және топтарды бағалай алады.Сабағы маған өте ұнады, жақсы деп бағалайды.
Эзжанова Тойжан-Зауре апайдың сабағы қызықты өтті,оқушылар сабаққа белсене қатысты.Мен апайдан көп әдістерді үйрендім,енді оны өз сабақтарымда қолданамын.Уақыт жетіспеушілігі болмаса, сабағын жақсы деп бағалаймын.
Боранбаева Әдемі-апайдың сабағына өкенде де қатысқан едім,өткен сабағына қарағанда, бұл сабағында кемшіліктерді жойып,келе жатыр.Апай әлі де уақытқа үлгере алмайтыны байқалады.Жалпы сабағын жақсы деп бағалаймын.
Досмухамметова Шырайлым-мен ұстаздардың айтқандарына қосыламын.Кемшіліксіз жұмыс болмайды, оқыту барысында жетіле түсеріне сенемін,сабағын жақсы деп бағалаймын.
Шешім:
Биология пәні мұғалімі Жолдасбаева Зауренің 9 «А» сыныбында өткізген «Тіршілік үшін күрес. Түрішілік күрес. Түраралық күрес» тақырыбындағы мектепішілік ашық сабағы «Жақсы» деп бағалансын.
Жиналыс төрайымы: Досмухамметова Ш
Жиналыс хатшысы: Боранбаева А
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Түртүзілудің жолдары мен жылдамдығы.Географиялық және экологиялық түртүзілу.
Түртүзілудің жолдары мен жылдамдығы.Географиялық және экологиялық түртүзілу.
Маңғыстау облысы
Жаңаөзен қаласы
Теңге ауылы
№14 орта мектеп
биология пәні мұғалімі
Жолдасбаева Зауре Конакбаевна
|
Күні: 08.12.2015ж |
Пәні: Биология Сабақ №25 |
Сынып: 11а Ж/Б |
|
Сабақтың тақырыбы |
Түртүзілудің жолдары мен жылдамдығы.Географиялық және экологиялық түртүзілу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Түртүзілудің жолдары мен жылдамдығы.Географиялық және экологиялық түртүзілу туралы үйренеді. |
|
|
Оқытудың нәтижелері |
1. Түртүзілудің жолдары мен жылдамдығы.Географиялық және экологиялық түртүзілу екендігін түсінеді. 2.Еркін сөйлеуге дағдыланады. 3.Топтық жұмысқа төселеді. 4.Диалогтік сөйлеу мәнері жақсарады. 5.Шапшаңдыққа бейімделеді. |
|
|
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер |
«Өрмекші торы» әдісі,топтық жұмыс (биологиялық диктант, дұрыс пайымдауларды таңда!,тірек-сызба), «Мозайка» әдісі,қаламсап әдісі. |
|
|
Негізгі ресурстар |
Маркер, жіп, бағалау парақшасы, түрлі-түсті қағаздар,А4 форматты қағаздар, доп |
|
|
Модульдің кіріктірілуі |
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау, Ақпараттық-коммуникативтік технологияларды оқыту, Дарынды және талантты балаларды оқыту, Оқушыларды жас ерешеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Оқытудағы басару және көшбасшылық. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ бөлімінің кезеңдері |
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар, көрнекіліктер |
|
Кіріспе
Үй тапсырмасы
|
1 минут 3 минут 12 минут |
Топқа бөлу Тренинг: Жақсы тілек Мұғалім қолындағы допты оқушының бір жақсы қасиетін айтып лақтырады. «Өрмекші торы» әдісі мен сұрақтарға жауап беріп тор құрастырады. |
Смайлик суреттері арқылы бөлінеді. Бір-біріне жылы лебіздерін айтып ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады. Барлық оқушылар |
Өз-өзін критериалды бағалау. Смайликтер бойынша формативті бағалау. |
Таратпа қағаздар Доп Бағалау парақшасы
|
|
Жаңа сабақ |
8 минут |
«Топтық жұмыс» 1 топ:Биологиялық диктант 2 топ: Дұрыс пайымдауларды таңда! 3 топ:Тірек-сызба |
Топтар өзара ақылдасып,талқылап бірге жұмыстанады. |
Өз-өзін критериалды бағалау. Смайликтер бойынша формативті бағалау. |
Бағалау парақшасы смайликтер интербелсенді тақта |
|
Сергіту сәті |
4 мин |
«Мен басқаның көзімен» |
Өзін сипаттап параққа жазады. Болған соң мұғалім парақтарды жинап алады,есімін оқымай парақтағы сипаттаманы оқи бастайды, сол кезде оқушылар оның кім екенін табу керек. |
|
А4 форматты қағаздар |
|
Бекіту |
10 мин |
«Мозайка» әдісі |
Қиылған қағаздарға сұрақтарды жазады,келесі оқушы жауап жазады,болған соң дұрыстығына көз жеткізеді,кілейлейді. |
Өз-өзін критериалды бағалау. смайликтербойынша формативті бағалау. |
Түрлі-түсті қағаздар смайликтер |
|
3 минут |
Қызыл-қанағаттанарлық Сары-жақсы Жасыл-өте жақсы
|
Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, топ басшысы топ мүшелерін бағалайды. |
Топтық бағалау. Смайликтер арқылы формативті бағалау |
Бағалау парақшасы, |
|
|
3 минут |
Рефлексия. Ортада қаламсам әдісі. Топтағы қаламсаптарды ортаға қояды.Қаламсап иесінен сабақтан бүгінгі түсінген,білгісі келген, қызықты сәттерді сұрайды. |
|
|
Қаламсаптар |
|
|
1 минут |
Үйге тапсырма беру. Сұрақтар құрастыру. |
Күнделікке жазып алады. |
|
Күнделік |

ТЕЛЕФОН :87089506470, 87022392744 Жолдасбаева Зауре
Маңғыстау облысы
Жаңаөзен қаласы
Теңге ауылы
№14 орта мектеп
биология пәні мұғалімі
Жолдасбаева Зауре Конакбаевна
|
Сыныбы:9а |
Пәні:Биология Сабақ №41 |
Мерзімі:08.02.2016ж |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тіршілік үшін күрес. Түрішілік күрес. Түраралық күрес. |
|
|
Жалпы мақсаты |
Тіршілік үшін күрес, түрішілік күрес, түраралық күрес пен сұрыптаудың тиімділігі туралы үйренеді. |
|
|
Сілтеме: |
3.9 - сыныпқа арналған биология оқулығы М.Қ.Гильманов, А.Р.Соловьева, Л.Ү.Әбшенова 4.Биология пәні бойынша дидактикалық материалдар |
|
|
Оқушылар үшін оқу нәтижелері: |
1.Тіршілік үшін күрес, түрішілік күрес, түраралық күрес пен сұрыптаудың тиімділігі туралы біледі. 2.Еркін сөйлеуге дағдыланады. 3.Топтық жұмысқа төселеді. 4.Диалогтік сөйлеу мәнері жақсарады. 5.Шапшаңдыққа бейімделеді. 6.Бір-бірін құрметтейді. |
|
|
Негізгі идеялар |
Тіршілік үшін күрес, түрішілік күрес, түраралық күрес пен сұрыптау. |
|
|
Сабақта қолданылатын ресурстар: |
Бейнежазба, А4,3 форматтағы қағаздар, фламастер,рефлексиялық парақшалар. |
|
|
Оқыту әдістері: |
«Зымыран» сұрақтар, «Аялдама» әдісі «Веер» әдісі, «Венн диаграммасы», «Инсерт» әдісі. |
1.Топтық жұмыс 2.Жұптық жұмыс 3.Жеке жұмыс |
|
Дерек көздері |
Тіршілік үшін күрес. Түрішілік күрес. Түраралық күрес. Сұрыптаудың тиімділігі тақырыбында берілген материалдар. Биология жұмыс дәптері. Оқушы анықтамалығы . Интернет материалдары |
|
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті
|
I.Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу. (3 мин) |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
Психологиялық тренинг |
Мұғалім төрт және бес сандарын айтқан кезде санға қарай оқушылар топтасады,үлгермей қалған оқушы ойынан шығды. |
|
|
Құрастыру арқылы топқа бөледі. Бағалау бетшесін топ басшыларға таратады. |
Топ басшысын сайлайды. Топ басшылары топ оқушыларының бағаларын бағалау бетшесіне белгілейді. |
|
|
II.Үй тапсырмасын сұрау (7 мин) |
«Зымыран» сұрақтар 1.Табиғи сұрыптау деген не? 2.Табиғи іріктелу алғышарттары не? 3.Сұрыптаудың нәтижесі не болып табылады? 4.Табиғи сұрыпталу қандай түрлерге болінеді? 5.Қозғаушы немесе бағыттаушы іріктелу деген не? 6.Тұрақтандырушы немесе ортаға тартушы іріктелу деген не? 7.Табиғи іріктелудің қандай түрі эктопаразиттерде жүреді? Неліктен? |
Кез келген оқушы сұрақтарға жауап береді.
|
|
III.Жаңа тақырып (20 мин) |
«Аялдама» әдісі
Топтарға тақырыпты оқуға 12 минут, ал аялдамаға 2 минуттан, 4 топқа 8 минут уақыт беріледі. |
1.Түрішілік күрес 2.Түраралық күрес 3.Абиоздық факторлар мен күрес.
Аялдамаларда мына тақырыптарға тоқталады. |
|
Сергіту сәті: |
Жұмбақтар шешіп жарысады. |
|
|
Бекіту (5 мин) |
«Веер» әдісі |
Желпеуіш жасап,оның қанаттарына сұрақтар жазып келесі топқа өткізеді, келесі топ жауап жазып,кері жібереді. |
|
IV.Қорытынды лау (4 мин) |
|
Венн диаграммада салыстырады |
|
V.Үйге тапсырма беру (2мин) |
Тақырыпты оқып, сұрақтар құрастыру |
Үй тапсырмасын белгілеп алады |
|
VI.Бағалау (2 мин) |
Формативті, суммативті, критериалды бағалау.
|
Өзін-өзі бағалау, топ басшысының бағалауы, бағалау парағына бағаларды түсіріп отырады.
Өте жақсы
Жақсы
Қанағаттанарлық |
|
VII.Рефлексия (2мин) |
«Инсерт» әдісі Мұғалім рефлекциялық парақшаларды таратады. |
Білемін---------------------------------------- Білдім------------------------------------------ Білгім келеді--------------------------------- |
Хаттама
Химия-биология пән бірлестігі 08.12.2016ж
1.Қатысқандар:Досмухамметова Шырайлым-мектеп әдіскері
2.Қараева Бибігүл –химия пәні мұғалімі
3.Боранбаева Әдемі-пән бірлестік жетекшісі
4.Қойланова Андыз-информатика пәні мұғалімі
Күн тәртібі:
Биология пәні мұғалімі Жолдасбаева Зауренің 11 «А» сыныбында өткізген «Түртүзілудің жолдары мен жылдамдығы. Географиялық және экологиялық түртүзілу» тақырыбындағы мектепішілік ашық сабағын талдау.
Тыңдалды:
Сөз кезегін Зауренің өзіне берейік:Мен уақытты тиімді пайдалана алмадым және топтардың бағалау парағын алуды ұмытып кетіппін.
Қараева Бибігүл-Зауренің сабағына мен өзім қызығушылык мен қатысып отырмын,себебі сабақ өткізу әдістерін көргім,үйренгім келді,әдістері қызықты екені.Сабағы жоспар мен өтті,сабақ элементтерін сақтады.Оқушылар өздерін еркін ұстады,барлық оқушы сабаққа қатысты,біз сабақта барлық оқушылардан сұрай алмаймыз.Оқушылар өздерін және топтарын бағалай алды. Тек мен түсінбеген жерім бағалау парақтарын жинап алмадың.Сабағын жақсы деп бағалаймын.
Боранбаева Адеми Зауре апайдың сабағында бағалау және рефлексия қоңырау кезінде жүрді,кішкене шапшаңдың жетіспей қалды.Оқушылар сабаққа белсене қатысты.Сабағын жақсы деп бағалаймын.
Қойланова Андыз-Зауре апайдан көп әдіс-тәсілдерді үйрендім.Мен жас маманмын,сондықтан да сабақ маған қызықты болды.Сабағын жақсы деп бағалаймын.
Досмухамметова Шырайлым – Зауре уақытка бағыну керек,оқушылардың сабаққа ынтасы жақсы,белсене қатысып отырды.Мұғалімдер айтып кемшіліктер мен жетістіктеріңді айтып жатыргой мен де қосыламын,әлі бұл оқыту технологияны осы оқу жылында бітіріп келдің,оқыту барысында жетісе түсерсің.Сабағыңды жақсы деп бағалаймын.
Шешім:
Биология пәні мұғалімі Жолдасбаева Зауренің 11 «А» сыныбында өткізген «Түртүзілудің жолдары мен жылдамдығы. Географиялық және экологиялық түртүзілу» тақырыбындағы мектепішілік ашық сабағы «Жақсы» деп бағалансын.
Жиналыс төрайымы: Досмухамметова Ш
Жиналыс хатшысы: Боранбаева А
Хаттама
Химия-биология пән бірлестігі 08.02.2016ж
1.Қатысқандар:Досмухамметова Шырайлым-мектеп әдіскері
2.Чайканова Гулбану-ағылшын тілі пәні мұғалімі
3.Боранбаева Әдемі-пән бірлестік жетекшісі
4.Эзжанова Тойжан-физика пәні мұғалімі
5.Ташбаева Нурсұлу-математика пәні мұғалімі ІІІ деңгей
Күн тәртібі:
Биология пәні мұғалімі Жолдасбаева Зауренің 9 «А» сыныбында өткізген «Тіршілік үшін күрес. Түрішілік күрес. Түраралық күрес» тақырыбындағы мектепішілік ашық сабағын талдау.
Тыңдалды:
Сөз кезегін Зауренің өзіне берейік:Мен сабақты жоспар бойынша жүргіздім, әрине мен де уақытқа үлгермеушілік байқалады,себебі оқушыларда шапшаңдыққа бейімделе алған жоқ әлі де,кемшіліктерімді сабаққа қатысқан ұстаздар айтар.
Ташбаева Нурсұлу -мен Зауренің алдыңғы сабағына қатыса алмадым,алғашқы қатысып отырғаным,екеуіміз бір уақытта деңгейлікті бітіріп келдік.Оқушыларда аз да болса ілгерушілік байқалады.Бұл әдісте барлық оқушы сабаққа қатысады,сөйлемей қалған бала болмайды,тұйық оқушы азда болса өз ойын айта алады.Топтық жұмыста байқап отырсаң жақсы оқитын оқушылар көшті бастап отырғанын байқайсың,сондықтан да көшбасшыға да тапсырма беріп жарыстырған да өте жақсы болар еді,себебі жақсы оқитын оқушылар үнемі өздерін алда тұрғандарын жақсы көреді,сонда ең керемет көшбасшы шығар еді.Әрине жұмыс болғасын кемшілік болады, сабағын жақсы деп бағалаймын.
Чайканова Гулбану –апайдың сабағы қызықты өтті, әсіресе бағалауы өте ұнады.Оқушылар мұғалім сияқты өздерін және топтарды бағалай алады.Сабағы маған өте ұнады, жақсы деп бағалайды.
Эзжанова Тойжан-Зауре апайдың сабағы қызықты өтті,оқушылар сабаққа белсене қатысты.Мен апайдан көп әдістерді үйрендім,енді оны өз сабақтарымда қолданамын.Уақыт жетіспеушілігі болмаса, сабағын жақсы деп бағалаймын.
Боранбаева Әдемі-апайдың сабағына өкенде де қатысқан едім,өткен сабағына қарағанда, бұл сабағында кемшіліктерді жойып,келе жатыр.Апай әлі де уақытқа үлгере алмайтыны байқалады.Жалпы сабағын жақсы деп бағалаймын.
Досмухамметова Шырайлым-мен ұстаздардың айтқандарына қосыламын.Кемшіліксіз жұмыс болмайды, оқыту барысында жетіле түсеріне сенемін,сабағын жақсы деп бағалаймын.
Шешім:
Биология пәні мұғалімі Жолдасбаева Зауренің 9 «А» сыныбында өткізген «Тіршілік үшін күрес. Түрішілік күрес. Түраралық күрес» тақырыбындағы мектепішілік ашық сабағы «Жақсы» деп бағалансын.
Жиналыс төрайымы: Досмухамметова Ш
Жиналыс хатшысы: Боранбаева А
шағым қалдыра аласыз
















