Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Робототехника. Лабиринт және кегль-ринг (ортақ тақырыптары: ("Мәдени мұра", "Мамандықтар әлемі") |
|
|
Педагогтің аты жөні |
Сатжанова И |
|
|
Күні: |
4.11.24 |
|
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Түс датчигі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.3.1 түс датчигін қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Түс датчигін қолдана алады |
|
|
Құндылықты дарыту |
Оқушыларға цифрлық құралдар мен датчиктер арқылы алынған ақпараттың қауіпсіздігіне жауапкершілікпен қарауды үйрету. Түс датчиктерін қолдану барысында жеке деректер мен ақпараттың қорғалуы қажет екендігі туралы ұғымды қалыптастыру |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың барысы 0-7мин |
Ұймдастырукезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. «Сиқырлы айна» әдісі. Оқушылар жұптасып, бір-біріне қарама-қарсы тұрады (немесе партада отырып та болады). Олардың біреуі қолдарымен, аяқтарымен, денесімен, бет-әлпетімен әртүрлі қимылдар жасайды, ал екінші оқушы оларды айна секілді қайталайды: оңды сол қылады, солды оң жасайды. Бір минуттан кейін оқушылар рөлдерімен алмасады. Білімді өзектендіру. -Қазақ ұлттық бұйымдарында қандай түстер басым?Мысалдар келтіріңдер.
- Робот адам сияқты түс пен жарықты ажырата алады деп ойлайсың ба? - Сендер "датчик"ұғымымен таныссыңдар ба? Ол не үшін қолданылады деп ойлайсыңдар? - Робот жол ережелерін сақтап, бағдаршамның түсін бақылай ала ма? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, топпен талдау өткізгеннен кейін мұғалім сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді
Сұрақтарға жауап береді
Сұрақтарға жауап береді
|
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша «Жұлдызшалар» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
|||||
|
Сабақтың ортасы 33 мин |
Жаңа тақырыпты меңгеру Оқулықпен жұмыс. «INSERT» әдісін қолдану. "Іріктеу"әдісін қолдана отырып, берілген мәтінді оқып, танысыңдар. Мұғалім түс датчигін іс жүзінде қалай қолдануға болатынын түсіндіреді. Сергіту сәті
Білімді бекіту,
Программа құр, робот қандай әрекет орындайды?
|
Оқулықтағы мәтінді оқиды. Топпен талқылаулар жүргізеді. Бір-біріне сұрақтар қойып, оларға жауап береді.
Оқушылар сергіту сәтінде көзге арналған жаттығуларды жасайды.
Балалар жұмыс парағы бойынша жұмыс істейді
Дескриптор: - сәйкестікті белгілейді
Дескриптор: -түс датчигін таңдайды
Дескриптор: -түстерді анықтайды
Дескриптор: -тәжірибелік жұмысты орындайды |
Мақтау
ФБ
|
Оқулық
Жұмыс парағы
|
|||||
|
Сабақтын соңы 5 мин |
Үй жұмысы:Роботтардың түстерді, шағылысқан жарықтың жарықтығын, сыртқы жарықтың жарықтығын ажырата білу қабілетін қолдана отырып, тағы қандай жобалар жасауға болады деп ойлайсың? Сабақ қорытындысы. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Түс датчигі"
"Түс датчигі"
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Робототехника. Лабиринт және кегль-ринг (ортақ тақырыптары: ("Мәдени мұра", "Мамандықтар әлемі") |
|
|
Педагогтің аты жөні |
Сатжанова И |
|
|
Күні: |
4.11.24 |
|
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Түс датчигі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.3.1 түс датчигін қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Түс датчигін қолдана алады |
|
|
Құндылықты дарыту |
Оқушыларға цифрлық құралдар мен датчиктер арқылы алынған ақпараттың қауіпсіздігіне жауапкершілікпен қарауды үйрету. Түс датчиктерін қолдану барысында жеке деректер мен ақпараттың қорғалуы қажет екендігі туралы ұғымды қалыптастыру |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың барысы 0-7мин |
Ұймдастырукезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. «Сиқырлы айна» әдісі. Оқушылар жұптасып, бір-біріне қарама-қарсы тұрады (немесе партада отырып та болады). Олардың біреуі қолдарымен, аяқтарымен, денесімен, бет-әлпетімен әртүрлі қимылдар жасайды, ал екінші оқушы оларды айна секілді қайталайды: оңды сол қылады, солды оң жасайды. Бір минуттан кейін оқушылар рөлдерімен алмасады. Білімді өзектендіру. -Қазақ ұлттық бұйымдарында қандай түстер басым?Мысалдар келтіріңдер.
- Робот адам сияқты түс пен жарықты ажырата алады деп ойлайсың ба? - Сендер "датчик"ұғымымен таныссыңдар ба? Ол не үшін қолданылады деп ойлайсыңдар? - Робот жол ережелерін сақтап, бағдаршамның түсін бақылай ала ма? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, топпен талдау өткізгеннен кейін мұғалім сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді
Сұрақтарға жауап береді
Сұрақтарға жауап береді
|
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша «Жұлдызшалар» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
|||||
|
Сабақтың ортасы 33 мин |
Жаңа тақырыпты меңгеру Оқулықпен жұмыс. «INSERT» әдісін қолдану. "Іріктеу"әдісін қолдана отырып, берілген мәтінді оқып, танысыңдар. Мұғалім түс датчигін іс жүзінде қалай қолдануға болатынын түсіндіреді. Сергіту сәті
Білімді бекіту,
Программа құр, робот қандай әрекет орындайды?
|
Оқулықтағы мәтінді оқиды. Топпен талқылаулар жүргізеді. Бір-біріне сұрақтар қойып, оларға жауап береді.
Оқушылар сергіту сәтінде көзге арналған жаттығуларды жасайды.
Балалар жұмыс парағы бойынша жұмыс істейді
Дескриптор: - сәйкестікті белгілейді
Дескриптор: -түс датчигін таңдайды
Дескриптор: -түстерді анықтайды
Дескриптор: -тәжірибелік жұмысты орындайды |
Мақтау
ФБ
|
Оқулық
Жұмыс парағы
|
|||||
|
Сабақтын соңы 5 мин |
Үй жұмысы:Роботтардың түстерді, шағылысқан жарықтың жарықтығын, сыртқы жарықтың жарықтығын ажырата білу қабілетін қолдана отырып, тағы қандай жобалар жасауға болады деп ойлайсың? Сабақ қорытындысы. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
|
шағым қалдыра аласыз



















