|
Апта: |
2 |
Күн:14.06.2016 |
Ережепова Ж.К. |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Түс датчигі. Түсті анықтау |
||||||
|
Жалпы мақсаты: |
Берілген тақырып бойынша еш бір қатесіз түс датчигін қосу, түстерді ажырата білу |
||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
-түс датчигі, түсті ажырату не екенін біледі |
||||||
|
Негізгі идеялар: |
Түс датчигін робот құрастыруда пайдалану . |
||||||
|
Сабақ жоспары: |
|||||||
|
№ |
Уақыт |
Мақсат |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Формативті бағалау |
||
|
1 |
3мин |
Қызығушылықты ояту |
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Шаттық шеңберін құрады.Бір біріне ым-ишара арқылы бір біріне сыйлық сылайды. |
жарайсыңдар |
||
|
2 |
2 мин |
топқа бөлу |
Топқа біріктіру атом –молекула әдісі арқылы топқа бөлу үш топқа бөліп датчиктердік атауымен топтарға ат беруді қадағалау |
атом –молекула 3 топ бірігеді. Топ ережесін құрайды, топ басшы, хатшы баяндамашы, таймкипер сайлап алады. |
|
||
|
3 |
7 мин |
үй жұмысын қайталау |
Үй жұмысын «Қар көшкіні » әдісі арқылы пысықтап алу |
Өздер өткен сабақта түсінгендерін жазып, басқа топ мүшелеріне лақтырып, толықтырады.Осы әдіс өз иесіне келгенше бірнеше рет қайталанады |
бас бармақпен |
||
|
4 |
8 мин |
Мағынаны тану |
«Куклу вейр» стратегиясы Тақырыпты айтып, өз ойларын жазуды айтады. |
Тақырып жайлы не білетіндерін, не тұспалдағандарын жазады. Осы әрекет топ мүшелерінің барлығына ауыстырып, өзгелердің ойын біледі. |
бағдаршам |
||
|
5 |
5 мин |
рефлексия |
ББҮ әдісі сызбаның екі бағанын толтыру |
Оқушылар өз білетіндерін, не білгісі келетінін кестеде толтырады |
|
||
|
6 |
10 мин |
ой толғаныс |
Жаңа тақырыпты «Түртіп алу» әдісі арқылы тақырыпты оқу барысында таныс, жаңа, түсініксіз, тереңірек білуді түртіп алуға тапсырма беріледі. |
Өздігінен оқып, жұптасып талқылайды, топтық талқыға салады, ойланады, өзгелерді тыңдап, білімдерін толықтырады, ізденеді. |
бұрқасын шапалақ |
||
|
7 |
10 мин |
қолданылым |
«Ішкі шеңбер сыртқы шеңбер» әдісі арқылы Тақырыпты бір-біріне жұптасып оқытуды тапсырамын. |
Өтілген тақырып бойынша өздері білгендерін өзге топ мүшелерімен жұптасып оқытады. Топқа келіп ортаға салып талқылайды. |
мадақтау сөздері |
||
|
8 |
10 мин |
|
"Венн диаграммасы » әдісімен толтырту |
Интербелсенді тақтадан венн диаграммасын мо орлар мен датчиктердің ортақ, ерекшелігін табады |
бас бармаққпен |
||
|
9 |
5 мин |
Сергіту сәті. |
жануарлар бейнеленген суреттер беріледі. Сол сурет жануардың дыбысын салу беріледі |
суретте бейнеленген суреттегі жануардығ дыбысын салу |
|
||
|
10 |
15 |
тәжірибелік жұмыс |
Деңгейлік тапсырмалар беріледі : 1 міндетті деңгей 2. лайықты деңгей, жоғарғы деңгей |
тақырып бойынша міндетті деңгей датчикті құрастылады 2 лайықты деңгей құрылымын қызметін біледі. 3 жоғарығы деңгей программа құрады |
валюта түрлері |
||
|
11 |
10 мин |
сабақты қорытындылау |
«Компьютерлік шынжыр» ойыны шынжырды үзбей бір-бірінің сөзін қайталамай жаңа тақырып бойынша 1 сөйлемнен айту |
Сағат тілімен айнала 1 сөйлемнен бүгінгі тақырыпта түйген ойларын айтады. |
|
||
|
12 |
5 мин |
бағалау |
Бағалау формативті бағалау |
Өз өздерін табыс критери арқылы бағалайды және сыныптастарын бағалайды |
|||
|
Қорлар |
Слайд, бейнетаспа, оқулық. |
||||||
|
Кері байланыс |
ББҮ әдісінің Үйрендім деген бөлігін толтырады
Стикерге бүгінгі сабаққа кері байланыс жасап, сабаққа деген көзқарасын сурет арқылы білдіреді. |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
түс датчигі
түс датчигі
|
Апта: |
2 |
Күн:14.06.2016 |
Ережепова Ж.К. |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Түс датчигі. Түсті анықтау |
||||||
|
Жалпы мақсаты: |
Берілген тақырып бойынша еш бір қатесіз түс датчигін қосу, түстерді ажырата білу |
||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
-түс датчигі, түсті ажырату не екенін біледі |
||||||
|
Негізгі идеялар: |
Түс датчигін робот құрастыруда пайдалану . |
||||||
|
Сабақ жоспары: |
|||||||
|
№ |
Уақыт |
Мақсат |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Формативті бағалау |
||
|
1 |
3мин |
Қызығушылықты ояту |
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Шаттық шеңберін құрады.Бір біріне ым-ишара арқылы бір біріне сыйлық сылайды. |
жарайсыңдар |
||
|
2 |
2 мин |
топқа бөлу |
Топқа біріктіру атом –молекула әдісі арқылы топқа бөлу үш топқа бөліп датчиктердік атауымен топтарға ат беруді қадағалау |
атом –молекула 3 топ бірігеді. Топ ережесін құрайды, топ басшы, хатшы баяндамашы, таймкипер сайлап алады. |
|
||
|
3 |
7 мин |
үй жұмысын қайталау |
Үй жұмысын «Қар көшкіні » әдісі арқылы пысықтап алу |
Өздер өткен сабақта түсінгендерін жазып, басқа топ мүшелеріне лақтырып, толықтырады.Осы әдіс өз иесіне келгенше бірнеше рет қайталанады |
бас бармақпен |
||
|
4 |
8 мин |
Мағынаны тану |
«Куклу вейр» стратегиясы Тақырыпты айтып, өз ойларын жазуды айтады. |
Тақырып жайлы не білетіндерін, не тұспалдағандарын жазады. Осы әрекет топ мүшелерінің барлығына ауыстырып, өзгелердің ойын біледі. |
бағдаршам |
||
|
5 |
5 мин |
рефлексия |
ББҮ әдісі сызбаның екі бағанын толтыру |
Оқушылар өз білетіндерін, не білгісі келетінін кестеде толтырады |
|
||
|
6 |
10 мин |
ой толғаныс |
Жаңа тақырыпты «Түртіп алу» әдісі арқылы тақырыпты оқу барысында таныс, жаңа, түсініксіз, тереңірек білуді түртіп алуға тапсырма беріледі. |
Өздігінен оқып, жұптасып талқылайды, топтық талқыға салады, ойланады, өзгелерді тыңдап, білімдерін толықтырады, ізденеді. |
бұрқасын шапалақ |
||
|
7 |
10 мин |
қолданылым |
«Ішкі шеңбер сыртқы шеңбер» әдісі арқылы Тақырыпты бір-біріне жұптасып оқытуды тапсырамын. |
Өтілген тақырып бойынша өздері білгендерін өзге топ мүшелерімен жұптасып оқытады. Топқа келіп ортаға салып талқылайды. |
мадақтау сөздері |
||
|
8 |
10 мин |
|
"Венн диаграммасы » әдісімен толтырту |
Интербелсенді тақтадан венн диаграммасын мо орлар мен датчиктердің ортақ, ерекшелігін табады |
бас бармаққпен |
||
|
9 |
5 мин |
Сергіту сәті. |
жануарлар бейнеленген суреттер беріледі. Сол сурет жануардың дыбысын салу беріледі |
суретте бейнеленген суреттегі жануардығ дыбысын салу |
|
||
|
10 |
15 |
тәжірибелік жұмыс |
Деңгейлік тапсырмалар беріледі : 1 міндетті деңгей 2. лайықты деңгей, жоғарғы деңгей |
тақырып бойынша міндетті деңгей датчикті құрастылады 2 лайықты деңгей құрылымын қызметін біледі. 3 жоғарығы деңгей программа құрады |
валюта түрлері |
||
|
11 |
10 мин |
сабақты қорытындылау |
«Компьютерлік шынжыр» ойыны шынжырды үзбей бір-бірінің сөзін қайталамай жаңа тақырып бойынша 1 сөйлемнен айту |
Сағат тілімен айнала 1 сөйлемнен бүгінгі тақырыпта түйген ойларын айтады. |
|
||
|
12 |
5 мин |
бағалау |
Бағалау формативті бағалау |
Өз өздерін табыс критери арқылы бағалайды және сыныптастарын бағалайды |
|||
|
Қорлар |
Слайд, бейнетаспа, оқулық. |
||||||
|
Кері байланыс |
ББҮ әдісінің Үйрендім деген бөлігін толтырады
Стикерге бүгінгі сабаққа кері байланыс жасап, сабаққа деген көзқарасын сурет арқылы білдіреді. |
||||||
шағым қалдыра аласыз













