|
Бөлім: |
Робототехника. Лабиринт және кегль-ринг (ортақ тақырыптары: ("Мәдени мұра", "Мамандықтар әлемі") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Әбдікерім Ажар |
|
|
Күні: |
21.01.2025 |
|
|
Сынып: 4А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Түс датчигі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.3.1 түс датчигін қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Түс датчигін қолдана алады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. 1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. “Миға шабуыл” әдісі. Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді интерактивті тақтадан көрсетеді. Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді. Білімді өзектендіру. - Қазақ ұлттық бұйымдарында қандай түстер басым? Мысалдар келтіріңдер.
- Робот адам сияқты түс пен жарықты ажырата алады деп ойлайсың ба? - Сендер "датчик" ұғымымен таныссыңдар ба? Ол не үшін қолданылады деп ойлайсыңдар? - Робот жол ережелерін сақтап, бағдаршамның түсін бақылай ала ма?
|
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Сұрақтарға жауап береді Сұрақтарға жауап береді |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша «Жұлдызшалар» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Жаңа тақырыпты меңгеру Оқулықпен жұмыс. «INSERT» әдісін қолдану. "Іріктеу"әдісін қолдана отырып, берілген мәтінді оқып, танысыңдар. Мұғалім түс датчигін іс жүзінде қалай қолдануға болатынын түсіндіреді. Сергіту сәті Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс
|
Оқулықтағы мәтінді оқиды. Топпен талқылаулар жүргізеді. Бір-біріне сұрақтар қойып, оларға жауап береді. Сергіту жаттығуларын орындайды Дескриптор: -түстерді анықтайды -сәйкестендіреді -тапсырманы орындайды |
Мақтау |
Оқулық Жұмыс парағы |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Роботтардың түстерді, шағылысқан жарықтың жарықтығын, сыртқы жарықтың жарықтығын ажырата білу қабілетін қолдана отырып, тағы қандай жобалар жасауға болады деп ойлайсың? Сабақ қорытындысы. Рефлексия. - барлығын түсіндім - менде сұрақтар қалды |
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Түс датчигі 4сынып
Түс датчигі 4сынып
|
Бөлім: |
Робототехника. Лабиринт және кегль-ринг (ортақ тақырыптары: ("Мәдени мұра", "Мамандықтар әлемі") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Әбдікерім Ажар |
|
|
Күні: |
21.01.2025 |
|
|
Сынып: 4А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Түс датчигі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.3.1 түс датчигін қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Түс датчигін қолдана алады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. 1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. “Миға шабуыл” әдісі. Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді интерактивті тақтадан көрсетеді. Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді. Білімді өзектендіру. - Қазақ ұлттық бұйымдарында қандай түстер басым? Мысалдар келтіріңдер.
- Робот адам сияқты түс пен жарықты ажырата алады деп ойлайсың ба? - Сендер "датчик" ұғымымен таныссыңдар ба? Ол не үшін қолданылады деп ойлайсыңдар? - Робот жол ережелерін сақтап, бағдаршамның түсін бақылай ала ма?
|
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Сұрақтарға жауап береді Сұрақтарға жауап береді |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша «Жұлдызшалар» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Жаңа тақырыпты меңгеру Оқулықпен жұмыс. «INSERT» әдісін қолдану. "Іріктеу"әдісін қолдана отырып, берілген мәтінді оқып, танысыңдар. Мұғалім түс датчигін іс жүзінде қалай қолдануға болатынын түсіндіреді. Сергіту сәті Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс
|
Оқулықтағы мәтінді оқиды. Топпен талқылаулар жүргізеді. Бір-біріне сұрақтар қойып, оларға жауап береді. Сергіту жаттығуларын орындайды Дескриптор: -түстерді анықтайды -сәйкестендіреді -тапсырманы орындайды |
Мақтау |
Оқулық Жұмыс парағы |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Роботтардың түстерді, шағылысқан жарықтың жарықтығын, сыртқы жарықтың жарықтығын ажырата білу қабілетін қолдана отырып, тағы қандай жобалар жасауға болады деп ойлайсың? Сабақ қорытындысы. Рефлексия. - барлығын түсіндім - менде сұрақтар қалды |
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
|
шағым қалдыра аласыз















