Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
8.4А Бейорганикалық қосылыстардың негізгі кластары. Генетикалық байланыс. |
|
Машықкердің аты-жөні: |
Сәрсенбекова Жұлдыз Тохтамұратқызы |
|
Күні: |
25.04.2024 ж. |
|
Сыныбы: 8 "А" |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алкендер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.3.4.10-тұздарды алудың әртүрлі әдістерін білу, сәйкес реакция теңдеулерін құрастыру. |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Бағалау критерийлері: |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
Білу, түсіну, қолдану, талдау, бағалау; |
|
Алдыңғы білім: |
Негіздің қасиеттері. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
І. Ұйымдастыру кезеңі: 3 мин 2 мин |
а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. ә) «Додекаэдр» әдісі арқылы психологиялық ахуал туғызады. б) Топқа бөлу Берілген фигуралардың түсі бойынша 3 топқа бөледі. 1 – топ: “Орта” 2 – топ: “Қышқылдық” 3 – топ: “Негіздік” |
а) Сәлемдеседі. Түгенделінеді. Сабаққа дайындалып, оқу құралдарын алады. ә) Берілген додекаэдр арқылы онда жазылған іс – қимылды жаңындағы оқушымен істейді. б) Берілген фигуралардың түсі арқылы 3 топқа бөлінеді. |
Жарайсыңдар! |
Карточкалар, номер жазылған қағаздар.
|
|
II. Үй тапсырмасы 7 мин |
«Жұмыртқа» әдісі арқылы оқушылар өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында сұрақ жазылған жұмыртқа жартысына жауабы бар жұмыртқа жартысын қою арқылы сұрақтарға жауап береді.
|
Оқушылар қойылған сұрақтар бойынша өткен тақырыптарды есіне түсіреді.
|
Мадақтау арқылы бағаланады «Жарайсың!» «Тамаша!», «Керемет!», «Жақсы!» және т.б. |
Жұмыртқа пішінді карточкалар
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5 мин.
|
«Жұмбақты тап» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады және мақсатымен танысады.
Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатын Canva қосымшасын пайдаланып презентация арқылы көрсетеді. |
Жұмбақтың жауабын табу арқылы тақырыпты анықтайды. Мақсатымен танысады. Берілген суреттер бойынша әр оқушы өз оймен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады. Тақырыптық презентацияны қарай отыра дәптерлеріне конспект жазады. |
«Жарайсыңдар!» Дескриптор:
|
Canva қосымшасы
9-сынып химия кітабы (2 бөлім) және жұмыс дәптер |
|
Сабақтың ортасы 4 мин 5 мин 7 мин
|
“Топтық жұмыс” «Жұбын тап» әдісі арқылы әр топқа тұздардың жіктелуіне байланысты тапсырма беріледі. I – топ: II – топ: III – топ:
“Жұптық жұмыс” «Жаңғақ» әдісі арқылы тұздарды алу әдістерінің реакция теңдеулерін жазады.
Видеокөрсетілім № 9 Зертханалық жұмыс «Тұздардың қасиеттері және алынуы»
|
Топтағы оқушылар бірігіп жұмыс жасайды, ізденіс қызметін атқарады. Бір – бірімен ой алмасады. Жылдам қимылдайды. |
Әр топта жалпы балл – 8 балл. Бірінші бітірген топ оқушыларына +1 балл. Мадақтау арқылы бағаланады «Жарайсың!» «Тамаша!», «Керемет!», «Жақсы!» және т.б. Дескриптор:
|
Сұрақтар жазылған карточкалар және жауаптары жазылған карточкалар
|
|
Сабақтың соңы 5 мин 2 мин |
Қорытынды: «Мегамозг» әдісі арқылы бүгінгі сабақта өткен тірек сөздерді ми қыртыс араларына жазып шығады. Рефлексия: «Алтын сандық» әдісі арқылы сабақты түсінгені немесе түсінбегені, сұрақтары болса сол туралы жазады және тақтаға іледі. |
Оқушылар берілген ми пішінді карточкаларына бүгінгі сабақтағы тірек сөздерді жазып шығады. Оқушылар сабақты тиынның бетіне өз ойларын жазады. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін.
|
Карточкалар
|
Директордың оқу жұмысы жөніндегі орынбасары ________________Шәріпхан Д.Е
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тұздар
Тұздар
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
8.4А Бейорганикалық қосылыстардың негізгі кластары. Генетикалық байланыс. |
|
Машықкердің аты-жөні: |
Сәрсенбекова Жұлдыз Тохтамұратқызы |
|
Күні: |
25.04.2024 ж. |
|
Сыныбы: 8 "А" |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алкендер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.3.4.10-тұздарды алудың әртүрлі әдістерін білу, сәйкес реакция теңдеулерін құрастыру. |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Бағалау критерийлері: |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
Білу, түсіну, қолдану, талдау, бағалау; |
|
Алдыңғы білім: |
Негіздің қасиеттері. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
І. Ұйымдастыру кезеңі: 3 мин 2 мин |
а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. ә) «Додекаэдр» әдісі арқылы психологиялық ахуал туғызады. б) Топқа бөлу Берілген фигуралардың түсі бойынша 3 топқа бөледі. 1 – топ: “Орта” 2 – топ: “Қышқылдық” 3 – топ: “Негіздік” |
а) Сәлемдеседі. Түгенделінеді. Сабаққа дайындалып, оқу құралдарын алады. ә) Берілген додекаэдр арқылы онда жазылған іс – қимылды жаңындағы оқушымен істейді. б) Берілген фигуралардың түсі арқылы 3 топқа бөлінеді. |
Жарайсыңдар! |
Карточкалар, номер жазылған қағаздар.
|
|
II. Үй тапсырмасы 7 мин |
«Жұмыртқа» әдісі арқылы оқушылар өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында сұрақ жазылған жұмыртқа жартысына жауабы бар жұмыртқа жартысын қою арқылы сұрақтарға жауап береді.
|
Оқушылар қойылған сұрақтар бойынша өткен тақырыптарды есіне түсіреді.
|
Мадақтау арқылы бағаланады «Жарайсың!» «Тамаша!», «Керемет!», «Жақсы!» және т.б. |
Жұмыртқа пішінді карточкалар
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5 мин.
|
«Жұмбақты тап» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады және мақсатымен танысады.
Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатын Canva қосымшасын пайдаланып презентация арқылы көрсетеді. |
Жұмбақтың жауабын табу арқылы тақырыпты анықтайды. Мақсатымен танысады. Берілген суреттер бойынша әр оқушы өз оймен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады. Тақырыптық презентацияны қарай отыра дәптерлеріне конспект жазады. |
«Жарайсыңдар!» Дескриптор:
|
Canva қосымшасы
9-сынып химия кітабы (2 бөлім) және жұмыс дәптер |
|
Сабақтың ортасы 4 мин 5 мин 7 мин
|
“Топтық жұмыс” «Жұбын тап» әдісі арқылы әр топқа тұздардың жіктелуіне байланысты тапсырма беріледі. I – топ: II – топ: III – топ:
“Жұптық жұмыс” «Жаңғақ» әдісі арқылы тұздарды алу әдістерінің реакция теңдеулерін жазады.
Видеокөрсетілім № 9 Зертханалық жұмыс «Тұздардың қасиеттері және алынуы»
|
Топтағы оқушылар бірігіп жұмыс жасайды, ізденіс қызметін атқарады. Бір – бірімен ой алмасады. Жылдам қимылдайды. |
Әр топта жалпы балл – 8 балл. Бірінші бітірген топ оқушыларына +1 балл. Мадақтау арқылы бағаланады «Жарайсың!» «Тамаша!», «Керемет!», «Жақсы!» және т.б. Дескриптор:
|
Сұрақтар жазылған карточкалар және жауаптары жазылған карточкалар
|
|
Сабақтың соңы 5 мин 2 мин |
Қорытынды: «Мегамозг» әдісі арқылы бүгінгі сабақта өткен тірек сөздерді ми қыртыс араларына жазып шығады. Рефлексия: «Алтын сандық» әдісі арқылы сабақты түсінгені немесе түсінбегені, сұрақтары болса сол туралы жазады және тақтаға іледі. |
Оқушылар берілген ми пішінді карточкаларына бүгінгі сабақтағы тірек сөздерді жазып шығады. Оқушылар сабақты тиынның бетіне өз ойларын жазады. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін.
|
Карточкалар
|
Директордың оқу жұмысы жөніндегі орынбасары ________________Шәріпхан Д.Е
шағым қалдыра аласыз



қ қиыршық еритiн, Ас жоқ
одан жеритiн.






















