|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу. Алматыкітап |
||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 42 сабақ. Жүсіпбек Аймауытов «Туған жер» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1 мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу 2.2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация,мультфильм) нұсқасымен салыстыру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сурет бойынша әңгіме құрап,мәтіннің мазмұнымен салыстырады |
||||
|
Құндылықтар |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 2 минут Өткенді пысықтау 10 минут Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 5 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Жылы шырай таныту» Үй тапсырмасы Мақта өнімдері туралы қосымша дерек ізде.Тапқан мәліметтеріңмен бөліс. Өткенді пысықтау. Өлеңді мәнерлеп оқу Тақырыпты
ашу Құндылық мақсаты:Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу Ал ,қане балалар, Отан деген не? Оны қалай түсінесіңдер? Оқушылар: Отан-дегеніміз адамның туып өскен жері, туған-туысқандарымен, жақындарымен бірге тұратын атамекені. Жаңа тақырып 1-тапсырма Суретке қарап әңгіме құра Қазақ ауылы туралы әңгімеле Автормен танысу Ж. Аймауытов туралы деректер мен мәліметтер келтіру Жазушы Жүсіпбек Аймауытов туралы оқушылардан сұрай отырып ,сызбаға түсіру Ж.Аймауытов
Жазушы ақын драматург 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы Сөздік жұмыс Дәті шыдамау-сабыры таусылу Жұптық жұмыс 3-тапсырма «Көп нүкте» әдісі. Мәтінде жасырылған сөздерді табу Сурет бойынша құраған әңгіме мен мәтін мазмұнын салыстыр QuizRise-де мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру ЕҚБ Өзіңнің туған жерің туралы айт. ЕҚБ Қарқожа кімдерді,нелерді сағынды? Мәтіннен тауып оқу Туған жер туралы видеоролик көреді 5-тапсырма Шығармашылық жұмыс. Жеке жұмыс «Сиқырлы қалам» әдісі Әңгіме құрастыр «Сағыныш» деген не? Ойыңды жаз Топтық жұмыс: Құндылық мақсаты:Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу «Екі сөйлем» әдісі 1-топ Мәтіннен теңеу сөздер кездесетін екі сөйлем жазу. 2-топ Мәтінде «Сағыныш» ұғымы қандай сөйлемдер арқылы берілгенін тауып жазу 3-топ Ауылына жеткен Қартқожа қандай сезімде болды? (Эмоциясын сипаттау) 6-тапсырма Мақалдың мазмұнын түсіндір. Туған жердің ауасы да шипа, Туған жердің жуасы да тәтті Көркем әдебиет Вордвалда туған жер туралы викториналық сұрақтарға жауап беру Үй тапсырмасы Мәтін мазмұнын әңгімеле
|
Сабаққа дайындық жасайды Үй тапсырмасын айтады Тақырыпты ашады Өз ойларымен бөліседі Автормен танысады Мәтінмен жұмыс жасайды Сөздерді табады Салыстыру жасайды QuizRise-де мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді Жеке жұмыс жасайды Видео тамашалайды Әңгіме құрастырады Өз ойларымен бөліседі Топта тапсырмаларды орындайды Қосымша жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мақта өнімдері туралы қосымша дерек іздеп,тапқан мәліметтерімен бөліседі-1балл Өлеңді мәнерлеп оқиды-1 балл ҚБ: Білім класс әдісі арқылы Тамаша жауап! Дескриптор: Суретке қарап әңгіме құрайды-1б Мәтінде жасырылған сөздерді табады- 3 балл Дескриптор: Сурет бойынша құраған әңгіме мен мәтін мазмұнын салыстырады-1б Тамаша! Керемет! Дескриптор: Сағыныш туралы ойларын жазады-1б 1-топ Мәтіннен теңеу сөздер кездесетін екі сөйлем жазады 2-топ Мәтінде «Сағыныш» ұғымы қандай сөйлемдер арқылы берілгенін тауып жазады 3-топ Ауылына жеткен Қартқожа қандай сезімде болды? (Эмоциясын сипаттап жазады) -2 балл Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Бағалау: 11-10/10 балл 9-8 /9 балл 7-6/8 балл 5-6/7 балл «Білім класс» әдісі арқылы |
Суреттер
оқулық
оқулық Суреттер
оқулық
Оқулық Оқулық Видеоролик Жұмыс парақшасы Суреттер Оқулық Кері байланыс парақшасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Туған жер. Ж.Аймауытов
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу. Алматыкітап |
||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 42 сабақ. Жүсіпбек Аймауытов «Туған жер» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1 мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу 2.2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация,мультфильм) нұсқасымен салыстыру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сурет бойынша әңгіме құрап,мәтіннің мазмұнымен салыстырады |
||||
|
Құндылықтар |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 2 минут Өткенді пысықтау 10 минут Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 5 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Жылы шырай таныту» Үй тапсырмасы Мақта өнімдері туралы қосымша дерек ізде.Тапқан мәліметтеріңмен бөліс. Өткенді пысықтау. Өлеңді мәнерлеп оқу Тақырыпты
ашу Құндылық мақсаты:Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу Ал ,қане балалар, Отан деген не? Оны қалай түсінесіңдер? Оқушылар: Отан-дегеніміз адамның туып өскен жері, туған-туысқандарымен, жақындарымен бірге тұратын атамекені. Жаңа тақырып 1-тапсырма Суретке қарап әңгіме құра Қазақ ауылы туралы әңгімеле Автормен танысу Ж. Аймауытов туралы деректер мен мәліметтер келтіру Жазушы Жүсіпбек Аймауытов туралы оқушылардан сұрай отырып ,сызбаға түсіру Ж.Аймауытов
Жазушы ақын драматург 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы Сөздік жұмыс Дәті шыдамау-сабыры таусылу Жұптық жұмыс 3-тапсырма «Көп нүкте» әдісі. Мәтінде жасырылған сөздерді табу Сурет бойынша құраған әңгіме мен мәтін мазмұнын салыстыр QuizRise-де мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру ЕҚБ Өзіңнің туған жерің туралы айт. ЕҚБ Қарқожа кімдерді,нелерді сағынды? Мәтіннен тауып оқу Туған жер туралы видеоролик көреді 5-тапсырма Шығармашылық жұмыс. Жеке жұмыс «Сиқырлы қалам» әдісі Әңгіме құрастыр «Сағыныш» деген не? Ойыңды жаз Топтық жұмыс: Құндылық мақсаты:Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу «Екі сөйлем» әдісі 1-топ Мәтіннен теңеу сөздер кездесетін екі сөйлем жазу. 2-топ Мәтінде «Сағыныш» ұғымы қандай сөйлемдер арқылы берілгенін тауып жазу 3-топ Ауылына жеткен Қартқожа қандай сезімде болды? (Эмоциясын сипаттау) 6-тапсырма Мақалдың мазмұнын түсіндір. Туған жердің ауасы да шипа, Туған жердің жуасы да тәтті Көркем әдебиет Вордвалда туған жер туралы викториналық сұрақтарға жауап беру Үй тапсырмасы Мәтін мазмұнын әңгімеле
|
Сабаққа дайындық жасайды Үй тапсырмасын айтады Тақырыпты ашады Өз ойларымен бөліседі Автормен танысады Мәтінмен жұмыс жасайды Сөздерді табады Салыстыру жасайды QuizRise-де мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді Жеке жұмыс жасайды Видео тамашалайды Әңгіме құрастырады Өз ойларымен бөліседі Топта тапсырмаларды орындайды Қосымша жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мақта өнімдері туралы қосымша дерек іздеп,тапқан мәліметтерімен бөліседі-1балл Өлеңді мәнерлеп оқиды-1 балл ҚБ: Білім класс әдісі арқылы Тамаша жауап! Дескриптор: Суретке қарап әңгіме құрайды-1б Мәтінде жасырылған сөздерді табады- 3 балл Дескриптор: Сурет бойынша құраған әңгіме мен мәтін мазмұнын салыстырады-1б Тамаша! Керемет! Дескриптор: Сағыныш туралы ойларын жазады-1б 1-топ Мәтіннен теңеу сөздер кездесетін екі сөйлем жазады 2-топ Мәтінде «Сағыныш» ұғымы қандай сөйлемдер арқылы берілгенін тауып жазады 3-топ Ауылына жеткен Қартқожа қандай сезімде болды? (Эмоциясын сипаттап жазады) -2 балл Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Бағалау: 11-10/10 балл 9-8 /9 балл 7-6/8 балл 5-6/7 балл «Білім класс» әдісі арқылы |
Суреттер
оқулық
оқулық Суреттер
оқулық
Оқулық Оқулық Видеоролик Жұмыс парақшасы Суреттер Оқулық Кері байланыс парақшасы |
|
шағым қалдыра аласыз






