Орта білім беру ұйымдарының педагогіне Әдебиеттік оқу пәніне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып: «Қоршаған ортаны қорғау» |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Саукбаева Айгерим Рахметоллаевна |
|||||
|
Күні:02.04.2025 |
|
|||||
|
Сынып: 4 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспаған саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Туған жердің табиғатын аялаймыз 76-сабақ С.Қалиев «Қандай болып өсеміз?» ( Әдебиеттік оқу. 2-бөлім. Оқулық 137-139 бет Алматы «Атамұра» баспасы, 2018ж. ) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.3.1 шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу; 4.3.2.1 таныс мәтінге жаңа кейіпкерлер қосу, жаңа сюжеттер енгізу, өлең (төрт жолды) жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
|
|||||
|
Құндылықтар |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ: Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Психологиялық ахуал орнату. https://www.youtube.com/watch?v=Piu57d4drCo&t=56s көңілді әуен арқылы оқушылардың назарын сабаққа аударамын. |
Оқушылар тренингке белсене араласады. |
ҚБ: Керемет! |
Youtube каналы |
||
|
Сабақтың басы 5 минут
Сабақтың ортасы Жаңа білім
10 минут
15 минут
7 минут
5 минут
|
Олай болса,сабақтың тақырыбын болжап көрейік. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: С.Қалиев «Қандай болып өсеміз?» Сабақтың мақсатын түсіндіремін. Жаңаны ұғындыру. Саралау: Мазмұн арқылы саралау
Саралау: Тапсырма арқылы саралау
ЕБҚ оқушы өлеңді оқиды. Негізгі ойды білдіріп тұрған өлең жолын тауып оқып береді. Саралау: Жеке қолдау
Р-рөл - оқушы А-автор - өзі Ф-форма -хат Т-тақырып
1.Табиғатты сүймейтін бала қандай болып өседі? Мейірімді Тасжүрек Қамқор 2.Жұрттың кеселін не емдейді? табиғат арман қиял 3.Табиғатқа не жатады? дүкен, мұражай, спорт алаңы үй, ғимарат, мектеп, сынып Ауа, су, Жер, Күн, аспан. 4. Үзіндідегі кейіпкердің әрекетін бағала.
ЕБҚ оқушы мұғалімнің көмегімен орындайды. Саралау: Жеке қолдау. |
Оқушылар сандық ресурсты дұрыс қолданып, өткен тақырыпты пысықтайды.
Топ ережесін сақтайды. Суреттерге мұқият қарай отырып, ертегі құрастырады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
Тапсырмаларды дескрипторға сай орындайды. Топ ережесін сақтай отырып, әңгіме сюжетін өзгертеді Бекіту тапсырмасын өз беттерімен орындайды. |
ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы үздіксіз жүріп отырады. Жауап беріп, ойларын жүйелі жеткізіп отырған оқушыларды стикерлер арқылы бағалап отырамын.
Дескриптор -өлеңді оқиды; -өзі таңдаған қалпақтың астындағы сұраққа жауап береді; -ойын жүйелі жеткізеді ФБ-2 балл Дескриптор -тақырып қояды; -хат жазады; -ойын жүйелі жеткізеді ФБ-3 балл Дескриптор -бірінші дұрыс жауапты белгілейді; -екінші дұрыс жауапты белгілейді; -үшінші дұрыс жауапты белгілейді; -төртінші дұрыс жауапты белгілейді ФБ-4 балл |
https://wordwall.net/nl/resource/70054553 Суреттер А3 қағазы,маркер Презентация
Оқулық 137-139 беттер дәптер
|
||
|
Соңы Үйге тапсырма 1 минут |
«Өнегелі 15 минут» бағытында ата-анаңмен бірге әлеуметтік желілердің біріне табиғатқа қамқорлық жасау нұсқаулығын жасап жібер.Достарыңды белгілеп сал. |
Оқушылар ереже құрастырып, әлеуметтік желіге салады. Достарын белгілейді. |
Үй тапсырмасына 2 балл |
|
||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Рефлексия 3 минут |
Рефлексия «3-2-1» Сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Қиындық келтірген 2 мәселе; Сабақта ұнаған 1 аспект |
Оқушылар аталған әдіс бойынша рефлексия жасайды |
Қ.Б. Тамаша! |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Туған жердің табиғатын аялаймыз 76-сабақ С.Қалиев «Қандай болып өсеміз?»
Туған жердің табиғатын аялаймыз 76-сабақ С.Қалиев «Қандай болып өсеміз?»
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне Әдебиеттік оқу пәніне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып: «Қоршаған ортаны қорғау» |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Саукбаева Айгерим Рахметоллаевна |
|||||
|
Күні:02.04.2025 |
|
|||||
|
Сынып: 4 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспаған саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Туған жердің табиғатын аялаймыз 76-сабақ С.Қалиев «Қандай болып өсеміз?» ( Әдебиеттік оқу. 2-бөлім. Оқулық 137-139 бет Алматы «Атамұра» баспасы, 2018ж. ) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.3.1 шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу; 4.3.2.1 таныс мәтінге жаңа кейіпкерлер қосу, жаңа сюжеттер енгізу, өлең (төрт жолды) жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
|
|||||
|
Құндылықтар |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ: Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Психологиялық ахуал орнату. https://www.youtube.com/watch?v=Piu57d4drCo&t=56s көңілді әуен арқылы оқушылардың назарын сабаққа аударамын. |
Оқушылар тренингке белсене араласады. |
ҚБ: Керемет! |
Youtube каналы |
||
|
Сабақтың басы 5 минут
Сабақтың ортасы Жаңа білім
10 минут
15 минут
7 минут
5 минут
|
Олай болса,сабақтың тақырыбын болжап көрейік. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: С.Қалиев «Қандай болып өсеміз?» Сабақтың мақсатын түсіндіремін. Жаңаны ұғындыру. Саралау: Мазмұн арқылы саралау
Саралау: Тапсырма арқылы саралау
ЕБҚ оқушы өлеңді оқиды. Негізгі ойды білдіріп тұрған өлең жолын тауып оқып береді. Саралау: Жеке қолдау
Р-рөл - оқушы А-автор - өзі Ф-форма -хат Т-тақырып
1.Табиғатты сүймейтін бала қандай болып өседі? Мейірімді Тасжүрек Қамқор 2.Жұрттың кеселін не емдейді? табиғат арман қиял 3.Табиғатқа не жатады? дүкен, мұражай, спорт алаңы үй, ғимарат, мектеп, сынып Ауа, су, Жер, Күн, аспан. 4. Үзіндідегі кейіпкердің әрекетін бағала.
ЕБҚ оқушы мұғалімнің көмегімен орындайды. Саралау: Жеке қолдау. |
Оқушылар сандық ресурсты дұрыс қолданып, өткен тақырыпты пысықтайды.
Топ ережесін сақтайды. Суреттерге мұқият қарай отырып, ертегі құрастырады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
Тапсырмаларды дескрипторға сай орындайды. Топ ережесін сақтай отырып, әңгіме сюжетін өзгертеді Бекіту тапсырмасын өз беттерімен орындайды. |
ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы үздіксіз жүріп отырады. Жауап беріп, ойларын жүйелі жеткізіп отырған оқушыларды стикерлер арқылы бағалап отырамын.
Дескриптор -өлеңді оқиды; -өзі таңдаған қалпақтың астындағы сұраққа жауап береді; -ойын жүйелі жеткізеді ФБ-2 балл Дескриптор -тақырып қояды; -хат жазады; -ойын жүйелі жеткізеді ФБ-3 балл Дескриптор -бірінші дұрыс жауапты белгілейді; -екінші дұрыс жауапты белгілейді; -үшінші дұрыс жауапты белгілейді; -төртінші дұрыс жауапты белгілейді ФБ-4 балл |
https://wordwall.net/nl/resource/70054553 Суреттер А3 қағазы,маркер Презентация
Оқулық 137-139 беттер дәптер
|
||
|
Соңы Үйге тапсырма 1 минут |
«Өнегелі 15 минут» бағытында ата-анаңмен бірге әлеуметтік желілердің біріне табиғатқа қамқорлық жасау нұсқаулығын жасап жібер.Достарыңды белгілеп сал. |
Оқушылар ереже құрастырып, әлеуметтік желіге салады. Достарын белгілейді. |
Үй тапсырмасына 2 балл |
|
||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Рефлексия 3 минут |
Рефлексия «3-2-1» Сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Қиындық келтірген 2 мәселе; Сабақта ұнаған 1 аспект |
Оқушылар аталған әдіс бойынша рефлексия жасайды |
Қ.Б. Тамаша! |
|
||
шағым қалдыра аласыз



















