|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Туған жердің табиғатын аялаймыз |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.7.1 Шығармадан әдеби көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу, эпитет, аллитерация, әсірелеу) табу және оларды қолдану 4.3.2.1 Таныс мәтінге жаңа кейіпкерлер қосу, жаңа сюжеттер енгізу/өлең (төрт жолды) жазу
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадан әдеби көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу, эпитет, аллитерация, әсірелеу) табу және оларды қолдану Таныс мәтінге жаңа кейіпкерлер қосу, жаңа сюжеттер енгізу/өлең (төрт жолды) жазу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: білімді, жасампаз ұрпақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Айналаға нұр шашылды. Қайырлы күн! Біз көңілді баламыз, Қайырлы күн! Сәлемдесіп аламыз, Сәлеметсіздер ме, құрметті ұстаздар! Мақсатымыз - білім алу, Міндетіміз - еңбектену. Біз білімді баламыз, Күнде бестік аламыз. Жалқаулықты тастаймыз, Жаңа сабақты бастаймыз. Оқушыларды 4 топқа бөліп аламын: Бізді қоршаған табиғат: 1 – топ «Жер» 2 – топ «Су» 3 – топ «Ауа» 4 – топ «Табиғат»
Балалар, біз осы бөлім бойы табиғатты қорғау жолдары туралы білім алып жатырмыз; Алдыңғы сабақта қандай тақырыпты өттік, кім айтады? Тақырыпты пысықтау мақсатында сұрақтар қойылады: https://wordwall.net/ru/resource/69744296 1) Жердің үстіңгі жағындағы атмосфера қабатының қалыңдығы қанша? (5000 км) 2) Адам баласы тұруға қолайлы ғаламшар? (жер) 3) Жер бетінің жылып кету қауіпі неге байланысты? (ауа температурасының жоғарлауы) 4) Жерде өте ыстық болса қандай қауіп бар? (қалалар су астында қалады) 5) Жер бетіндегі мәселелерді шешудің басты қағидасы? (су, ауа, жер тазалығы) 6) Көмір жағудың зияны (ауа ластанады) 7) Табиғатта игерілмеген электр қуаты? (найзағай) 8) Бүгінгі заман электростансылары қандай? (атом, су,жылу, жел стансысы) Жарайсыңдар, балалар!
Балалар, бүгін біз табиғатты қорғау жолдарын тағы да қарастырамыз; Айтыңдаршы, табиғат десе көз алдыларыңа не келеді? Сендер үшін табиғат сөзі қандай сөзбен іс – әрекетпен ұштасып жатыр? Сабақтың мақсаты: Шығармадан әдеби көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу, эпитет, аллитерация, әсірелеу) табу және оларды қолдану Таныс мәтінге жаңа кейіпкерлер қосу, жаңа сюжеттер енгізу/өлең (төрт жолды) жазу 1 – тапсырма (топтық жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма: Саралау - диалог Берілген суреттер бойынша «Табиғат тазалығы» атты әңгіме құрастырыңдар: Өздерің құрастырған әңгіменің негізгі ойын түсіндіріңдер! Автормен танысу: Жасанды интелект Сұлтан Қалиев - 1943 жылы 1 мамырда Жамбыл облысы, Жамбыл ауданында туған. 1961 жылы Жамбылдағы Абай атындағы педагогикалық училищені, 1967 жылы ҚазМУ-дің филология факультетін бітірген. Еңбек жолын Жамбыл облысы Шу ауданының N961 8 жылдық мектебіне мұғалім болудан бастаған. 1967—1973 жылдары Қазақ радиосының музыка, балалар редакциясының редакторы, аға редакторы. 1973—1991 жылдары «Балдырған» журналының жауапты хатшысы, 1991 жылдан зейнеткерлік демалысқа шыққанға дейін «Ұлан» газетінің бас редакторы болды. 2 – тапсырма (жеке жұмыс) «Қандай болып өсеміз?» өлеңін: Тізбектеп оқиды; Қатесіз оқиды; Спираль әдісімен оқиды; Өлеңнің негізгі ойы болатын шумағын тауып оқы; Жаңа сөздікпен жұмыс: (дәптермен жұмыс) Кесел – ауру,дерт Құштар болу - жақсы көру, құмарту 3 – тапсырма «Найзағай» әдісі
Жарайсыңдар! СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма (жеке жұмыс)
5 – тапсырма «Қыз қуу» әдісі Әр топтан бір ұл, бір шығады; Табиғат туралы мақал – мәтел болмаса, тыйым сөздерді айтады; Қай топ мәреге бірінші жетеді, сол топ жеңімпаз; «Асықтар» әдісі арқылы кері байланыс береді Үйге: 139 бет 7 тапсырма |
Амандасады ынтымақтасытқ атмосферасына қатысады топтарға бөлінеді өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді сабақ мақсатымен танысады суреттер бойынша шағын әңгіме құрайды
берілген сұрақтарға дұрыс жауап береді сергіту сәтіне қатысады
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бесірова Назерке БауыржанқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Туған жердің табиғатын аялайық 4 сынып ашық сабақ
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Туған жердің табиғатын аялайық 4 сынып ашық сабақМатериал туралы қысқаша түсінік
Платформалық ойындармен жасалған сабақ 87473302681
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















