|
Тәрбие сағаты |
Туған жерге тағзым |
||||
|
Күні |
08.01.2024ж |
||||
|
Класс жетекші |
Ильясова Бақшагүл Темірханқызы |
||||
|
Класс:6 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
Туған елдей ел болмас, Туған жердей жер болмас. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Отан, туған жер туралы түсініктерін кеңейту, ата- бабаларымыздың тереңде жатқан тарихымен таныстыру; |
||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
Мейірімділік, адамгершілік, т.б |
||||
|
Құндылық: |
«ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ»
|
||||
|
Ресімдеу: |
Слайд |
||||
|
Музыкалық және бейне көркемдеу: |
Плакат |
||||
|
Үлестірмелі материалдар: |
Таратпа қағаздар, |
||||
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
слайд,ой қозғау тапсырмалары т.б |
||||
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Жұмбақтар,дәптер, интерактивті тақта,нақыл сөздер. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал - жабдықтары |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі ( 7 минут) |
Батырлық уызынан жарыған Ер түркіні жалауынан таныған Өзі батыр, өзі әнші халыққа Жарасады жігер берер әнұран –деп тәрбие сағатымызды әнұранмен ашуға рұқсат етіңіздер. Қазақстан Республикасының Гимні орындалады. (аудиозапись қосылады)
« ахуал қалыптасады |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, түгенделеді, партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады. Оқушылар кезектесіп өздерінің көршілеріне жылы лебіздерін айтады. |
|
||
|
Сабақтың басы (13 минут) |
«Суреттер сөйлейді» әдісі Тақтада тақырыпқа сай суреттер ілінеді. Оқушылар сол суреттерді талдай отырып, сабақтың тақырыбын ашады. Суреттерді рет-ретімен іліп сол суреттің мағынасын ашу. Топтастыру стратегиясы: Туған жер- үйің, Отан, атамекен, топырағың, елің , қасиетті жер кіндік қан тамған жер киелі мекен
Кел,балалар келіңіз,
Туған ел - қыдырың.
Жер қадірін жүрген біледі.
Түні де ыстық.
бесігіңді түзе.
Туған елдей ел болмас.
от басынан басталады.
Ерге тиген үлес
Ақ сандығым ашылды,
а) Ресей ә) Қазақстан б) Қытай
а) Алматы ә) Астана б) Шымкент
а) Тұңғыш президент күні ә) Рәміздер күні б) Тәуелсіздік күні
а) теңге, ақша ә) ту, елтаңба, әнұран б) тәуелсіздік, ата заң
а) Шәкен Ниязбеков ә) Шәмші Қалдаяқов б) Жандарбек Мәлібеков
а) Шәкен Ниязбеков ә) Жандарбек Мәлібеков, Шот-Аман Уәлиханов б) Жандарбек Мәлібеков
а) Шәкен Ниязбеков ә) Жандарбек Мәлібеков, Шот-Аман Уәлиханов б) Жұмекен Нәжімеденов, Нұрсұлтан Назарбаев, Шәмші Қалдаяқов
а) 1991 жыл 2 наурыз ә) 1991 жыл 16 желтоқсан б) 1991 жыл 25 қараша
а) теңге ә) рубль б) сом
а)17 жыл ә) 18 жыл б) 20 жыл |
Фотосуреттерге қарай отырып тақырыптың мазмұнын ашады. Әр оқушы берілген мақал-мәтелдің жалғасын табу арқылы мағынасын түсіндіреді. Берілген сұрақтарға жауап береді. |
фотосуреттер интербелсенді тақта, слайд
|
||
|
Сабақтың ортасы (20 минут)
|
Сөздер формуалысы
Б- білімімді арнайтын Барлығы: Мен боламын еңбекқор, Болашағы елімнің! |
Берілген сөздердің формуласын ашады. |
|
||
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
«Білімімді қорытамын» Оқушылар бүгінгі сабақта қандай мәліметтерімен танысқандығы туралы ой қозғайды «Шаңырақ» әдісі арқылы балалардың білім деңгейің анықтау. Бүгінгі тақырып сізге пайдалы әрі түсінікті болса, қолымыздағы киелі шаңыраққа жазайық
|
Бүгінгі сабақтан қандай ой түйді. Қандай жақсы ақпараттар бізге пайдалы болды ма? Қандай әдеттерден аулақ болу керек осы сұрақтарға жауап іздеу. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Туған жерге тағзым
Туған жерге тағзым
|
Тәрбие сағаты |
Туған жерге тағзым |
||||
|
Күні |
08.01.2024ж |
||||
|
Класс жетекші |
Ильясова Бақшагүл Темірханқызы |
||||
|
Класс:6 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
Туған елдей ел болмас, Туған жердей жер болмас. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Отан, туған жер туралы түсініктерін кеңейту, ата- бабаларымыздың тереңде жатқан тарихымен таныстыру; |
||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
Мейірімділік, адамгершілік, т.б |
||||
|
Құндылық: |
«ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ»
|
||||
|
Ресімдеу: |
Слайд |
||||
|
Музыкалық және бейне көркемдеу: |
Плакат |
||||
|
Үлестірмелі материалдар: |
Таратпа қағаздар, |
||||
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
слайд,ой қозғау тапсырмалары т.б |
||||
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Жұмбақтар,дәптер, интерактивті тақта,нақыл сөздер. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал - жабдықтары |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі ( 7 минут) |
Батырлық уызынан жарыған Ер түркіні жалауынан таныған Өзі батыр, өзі әнші халыққа Жарасады жігер берер әнұран –деп тәрбие сағатымызды әнұранмен ашуға рұқсат етіңіздер. Қазақстан Республикасының Гимні орындалады. (аудиозапись қосылады)
« ахуал қалыптасады |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, түгенделеді, партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады. Оқушылар кезектесіп өздерінің көршілеріне жылы лебіздерін айтады. |
|
||
|
Сабақтың басы (13 минут) |
«Суреттер сөйлейді» әдісі Тақтада тақырыпқа сай суреттер ілінеді. Оқушылар сол суреттерді талдай отырып, сабақтың тақырыбын ашады. Суреттерді рет-ретімен іліп сол суреттің мағынасын ашу. Топтастыру стратегиясы: Туған жер- үйің, Отан, атамекен, топырағың, елің , қасиетті жер кіндік қан тамған жер киелі мекен
Кел,балалар келіңіз,
Туған ел - қыдырың.
Жер қадірін жүрген біледі.
Түні де ыстық.
бесігіңді түзе.
Туған елдей ел болмас.
от басынан басталады.
Ерге тиген үлес
Ақ сандығым ашылды,
а) Ресей ә) Қазақстан б) Қытай
а) Алматы ә) Астана б) Шымкент
а) Тұңғыш президент күні ә) Рәміздер күні б) Тәуелсіздік күні
а) теңге, ақша ә) ту, елтаңба, әнұран б) тәуелсіздік, ата заң
а) Шәкен Ниязбеков ә) Шәмші Қалдаяқов б) Жандарбек Мәлібеков
а) Шәкен Ниязбеков ә) Жандарбек Мәлібеков, Шот-Аман Уәлиханов б) Жандарбек Мәлібеков
а) Шәкен Ниязбеков ә) Жандарбек Мәлібеков, Шот-Аман Уәлиханов б) Жұмекен Нәжімеденов, Нұрсұлтан Назарбаев, Шәмші Қалдаяқов
а) 1991 жыл 2 наурыз ә) 1991 жыл 16 желтоқсан б) 1991 жыл 25 қараша
а) теңге ә) рубль б) сом
а)17 жыл ә) 18 жыл б) 20 жыл |
Фотосуреттерге қарай отырып тақырыптың мазмұнын ашады. Әр оқушы берілген мақал-мәтелдің жалғасын табу арқылы мағынасын түсіндіреді. Берілген сұрақтарға жауап береді. |
фотосуреттер интербелсенді тақта, слайд
|
||
|
Сабақтың ортасы (20 минут)
|
Сөздер формуалысы
Б- білімімді арнайтын Барлығы: Мен боламын еңбекқор, Болашағы елімнің! |
Берілген сөздердің формуласын ашады. |
|
||
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
«Білімімді қорытамын» Оқушылар бүгінгі сабақта қандай мәліметтерімен танысқандығы туралы ой қозғайды «Шаңырақ» әдісі арқылы балалардың білім деңгейің анықтау. Бүгінгі тақырып сізге пайдалы әрі түсінікті болса, қолымыздағы киелі шаңыраққа жазайық
|
Бүгінгі сабақтан қандай ой түйді. Қандай жақсы ақпараттар бізге пайдалы болды ма? Қандай әдеттерден аулақ болу керек осы сұрақтарға жауап іздеу. |
|
||
шағым қалдыра аласыз















