|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Туған күн Е. Елубай «Не бар, не жоқ?» Ескен Елубай. «Туған күн» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1 – шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау, сахналау; 2.1.3.1 – шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқыған шығарманы сахналау Оқиғаның соңын болжау |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру Мәтінді мазмұнда «Ой қозғау» әдісі «Не бар, не жоқ?» ақынның сұрақтарына жауап бер. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Өлеңдегі оқиғаны әңгімелейсің Қойылымға қатысасың |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Ақынның сұрақтарына жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 1-тапсырма 84 -бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Болжам» әдісі Автор туралы мәлімет ұсыну Өлеңді оқы «Дауыстап ойлау» әдісі -Өлең не туралы?
ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Сен туған күніңе қандай сыйлық алғың келеді? |
1. автор туралы әңгімелейді 2.өлеңнің мазмұнын әңгімелейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -автор туралы әңгімелейді(1б) -өлеңнің мазмұнын әңгімелейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 85-87 беттер |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Ұжымдық жұмыс «Шығармашылық алаңы» әдісі Өлеңге сүйеніп, суреттегі кейіпкерлерді сөйлетіңдер. Қойылым көрсетіңдер ЕББҚ Рөлді сомдауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Сиырға қандай жануарлар сыйлық сыйлады? |
1. өлеңге сүйеніп кейіпкерлерді сомдайды 2.қойылым көрсетеді 3. сиырдың атынан қонақтарға алғысын білдіреді Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -өлеңге сүйеніп кейіпкерлерді сомдайды(1б) -қойылым көрсетеді(1б) -сиырдың атынан қонақтарға алғысын білдіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -қойылымға қатысады Жарайсыңдар! Керемет! |
Өлеңдегі берілген жануарлардың бетпердесі |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Қорытынды» әдісі Сиырдың туған күніне тағы қандай үй жануарлары келуі мүмкін? Олардың әкелетін сыйлықтары туралы болжап айт. ЕББҚ Сиырдың туған күніне тағы қандай үй жануарлары келуі мүмкін? Талқылау сұрақтары: 1.Жануарлардың әкелетін сыйлықтары қанай болуы мүмкін? |
1. үй жануарларын тізбектеп атайды 2.сыйлық түрлерін болжайды 3.себебін түсіндіреді 4.қорытынды шығарады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -үй жануарларын тізбектеп атайды(1б) -сыйлық түрлерін болжайды(1б) -себебін түсіндіреді(1б) -қорытынды шығарады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 5-тапсырма 87-бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма Мәтінді мазмұндау |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Туған күн ҚМЖ 2 сынып әдебиет
Туған күн ҚМЖ 2 сынып әдебиет
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Туған күн Е. Елубай «Не бар, не жоқ?» Ескен Елубай. «Туған күн» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1 – шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау, сахналау; 2.1.3.1 – шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқыған шығарманы сахналау Оқиғаның соңын болжау |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру Мәтінді мазмұнда «Ой қозғау» әдісі «Не бар, не жоқ?» ақынның сұрақтарына жауап бер. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Өлеңдегі оқиғаны әңгімелейсің Қойылымға қатысасың |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Ақынның сұрақтарына жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 1-тапсырма 84 -бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Болжам» әдісі Автор туралы мәлімет ұсыну Өлеңді оқы «Дауыстап ойлау» әдісі -Өлең не туралы?
ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Сен туған күніңе қандай сыйлық алғың келеді? |
1. автор туралы әңгімелейді 2.өлеңнің мазмұнын әңгімелейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -автор туралы әңгімелейді(1б) -өлеңнің мазмұнын әңгімелейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 85-87 беттер |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Ұжымдық жұмыс «Шығармашылық алаңы» әдісі Өлеңге сүйеніп, суреттегі кейіпкерлерді сөйлетіңдер. Қойылым көрсетіңдер ЕББҚ Рөлді сомдауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Сиырға қандай жануарлар сыйлық сыйлады? |
1. өлеңге сүйеніп кейіпкерлерді сомдайды 2.қойылым көрсетеді 3. сиырдың атынан қонақтарға алғысын білдіреді Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -өлеңге сүйеніп кейіпкерлерді сомдайды(1б) -қойылым көрсетеді(1б) -сиырдың атынан қонақтарға алғысын білдіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -қойылымға қатысады Жарайсыңдар! Керемет! |
Өлеңдегі берілген жануарлардың бетпердесі |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Қорытынды» әдісі Сиырдың туған күніне тағы қандай үй жануарлары келуі мүмкін? Олардың әкелетін сыйлықтары туралы болжап айт. ЕББҚ Сиырдың туған күніне тағы қандай үй жануарлары келуі мүмкін? Талқылау сұрақтары: 1.Жануарлардың әкелетін сыйлықтары қанай болуы мүмкін? |
1. үй жануарларын тізбектеп атайды 2.сыйлық түрлерін болжайды 3.себебін түсіндіреді 4.қорытынды шығарады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -үй жануарларын тізбектеп атайды(1б) -сыйлық түрлерін болжайды(1б) -себебін түсіндіреді(1б) -қорытынды шығарады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 5-тапсырма 87-бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма Мәтінді мазмұндау |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













