|
Пәні: музыка |
Мектеп:М.Әуезов атындағы ЖББМ |
||||||
|
Бөлімі: |
Менің Отаным – Қазақстан |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Абдыханова С.А. |
||||||
|
Күні: |
23.09.2025 |
||||||
|
Сынып: |
4 «А,Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
№4.Сабақтың тақырыбы: |
Туған өлкемді жырлаймын |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәй кес оқыту мақсаттары: |
4.2.1.1 – музыкалық-шығармашылық жұмыстарды жасау үшін өз идеясын ұсыну және түрлі материалдар мен ресурстар таңдау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Музыкалық-шығармашылық жұмыстарды жасау үшін өз идеясын ұсынады және түрлі материалдар мен ресурстар таңдайды; |
||||||
|
Құндылықтар |
«Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік» құндылығы |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ басы Сабақ ортасы
Сабақ соңы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. •Оқушылармен амандасу. Қызығушылықты ояту Сұрақтар: •Сенің туған ауылың (қалаң) қалай аталады? •Туған жеріңнің қандай ерекшеліктері бар? •Мектебіңді несімен жақсы көресің? ІІ. Жаңа сабақ 1-тапсырма. Тыңдау және орындау. Ән үйрену. Бейнероликті тамашалап әр бір оқушы өз ойларын айтады. Туған өлке туралы өз ойларын айтады. Әрбір оқушы өз жұмысын ауызша таныстырып бағалайды. «Менің Отаным» Өлеңін жазған:Б.Ысқақов Әнін жазған: Ө.Байділдаев •Мұғалім әуенді фортепианомен немесе фонограммамен үйретеді. •Оқушылар әнді қайталап айтады. •Дұрыс дауыс, ырғақ, дикцияға көңіл бөлу. 1.Отан сенің ата анаң, Отан туыс бауырың, Отан өлкең астанаң Отан туған ауылың, 2.Отан тарих, Отан тіл, Туған елің өз халқың, Отан өлең, Отан жыр, Көтерер көкке ел даңқын. 2-тапсырма. Зерттеу.Талдау. ?!.Сұрақтарға жауап бер. -Туған өлкеңді, ауылыңды, мектебің ді қалай қадірлейсің? -Туған жеріңде, мектебіңде, сыныбың да мақтанатындай қандай жақсы дәстүрлер,қызықты оқиғалар бар? -Сенің тұратын жеріңе,мектебіңе арналған әндер бар ма? ЖИ (жасанды интеллект) ресурстары: •YouTube – «Менің Отаным» әні 3- тапсырма.Жеке жұмыс •Оқушы туған жеріне арнап 2-3 сөйлем құрайды. 4- тапсырма.Топтық жұмыс •1-топ: «Менің ауылым» суретін салып, сипаттау. •2-топ: «Менің мектебім» туралы шағын мәтін құрастыру. •3-топ: «Менің Отаным» әніне қимыл-би элементін ойлап табу. 5- тапсырма.Шығармашылық тапсырма •«Туған өлкемді жырлаймын» тақырыбына шағын өлең немесе мақал-мәтел айту. Музыкалық сауат. Репетиция (латын тілінде «қайталау») дайындықтың бір түрі.Дұрыс нәтижеге жету үшін шығарманы бірнеше рет қайталап орындайды. Сұрақтар: •Әннің аты қандай? •Ән не туралы? •Сен өз ауылыңды/қалаңды несімен мақтан тұтасың? •Мектеп бізге не береді? VI. Рефлексия . «Жүрек суреті» әдісі •Оқушылар жүрекке туған жер туралы бір сөз жазады (мысалы: «Отан», «Мектеп», «Ана тілі»). Үй тапсырмасы: •«Менің Отаным» әнін жаттау. •«Менің ауылым/мектебім» тақырыбына сурет немесе шағын әңгіме дайындау. |
Бәрі бірге Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. «Менің Отаным» әнін дұрыс орындайды. Бәрі бірге дәптермен жұмыс жасайды. Туған өлке, ауыл, мектеп туралы әңгімелейді. ЖИ қолдана алады Дәптермен жұмыс жасайды Тапсырмаларға белсене қатысады. Топпен жұмыс жасайды Ән мазмұ нын туған жер ұғымы мен байла ныстырады. Өз ойлары мен бөліседі. Сұрақтарға жауап береді Кері байланыс |
Мақтау мадақтау сөздер Жарайсың! Керемет! Тамаша! Жарайсың! Керемет! Тамаша! Тамаша! Жарайсың! Керемет! Жарайсың! Тамаша! Жарайсың! Тамаша! |
Аудио жазба слайд Оқулық Аудио жазба слайд Оқулық Аудио жазба слайд Рефлек сия |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Туған өлкемді жырлаймын
|
Пәні: музыка |
Мектеп:М.Әуезов атындағы ЖББМ |
||||||
|
Бөлімі: |
Менің Отаным – Қазақстан |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Абдыханова С.А. |
||||||
|
Күні: |
23.09.2025 |
||||||
|
Сынып: |
4 «А,Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
№4.Сабақтың тақырыбы: |
Туған өлкемді жырлаймын |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәй кес оқыту мақсаттары: |
4.2.1.1 – музыкалық-шығармашылық жұмыстарды жасау үшін өз идеясын ұсыну және түрлі материалдар мен ресурстар таңдау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Музыкалық-шығармашылық жұмыстарды жасау үшін өз идеясын ұсынады және түрлі материалдар мен ресурстар таңдайды; |
||||||
|
Құндылықтар |
«Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік» құндылығы |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ басы Сабақ ортасы
Сабақ соңы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. •Оқушылармен амандасу. Қызығушылықты ояту Сұрақтар: •Сенің туған ауылың (қалаң) қалай аталады? •Туған жеріңнің қандай ерекшеліктері бар? •Мектебіңді несімен жақсы көресің? ІІ. Жаңа сабақ 1-тапсырма. Тыңдау және орындау. Ән үйрену. Бейнероликті тамашалап әр бір оқушы өз ойларын айтады. Туған өлке туралы өз ойларын айтады. Әрбір оқушы өз жұмысын ауызша таныстырып бағалайды. «Менің Отаным» Өлеңін жазған:Б.Ысқақов Әнін жазған: Ө.Байділдаев •Мұғалім әуенді фортепианомен немесе фонограммамен үйретеді. •Оқушылар әнді қайталап айтады. •Дұрыс дауыс, ырғақ, дикцияға көңіл бөлу. 1.Отан сенің ата анаң, Отан туыс бауырың, Отан өлкең астанаң Отан туған ауылың, 2.Отан тарих, Отан тіл, Туған елің өз халқың, Отан өлең, Отан жыр, Көтерер көкке ел даңқын. 2-тапсырма. Зерттеу.Талдау. ?!.Сұрақтарға жауап бер. -Туған өлкеңді, ауылыңды, мектебің ді қалай қадірлейсің? -Туған жеріңде, мектебіңде, сыныбың да мақтанатындай қандай жақсы дәстүрлер,қызықты оқиғалар бар? -Сенің тұратын жеріңе,мектебіңе арналған әндер бар ма? ЖИ (жасанды интеллект) ресурстары: •YouTube – «Менің Отаным» әні 3- тапсырма.Жеке жұмыс •Оқушы туған жеріне арнап 2-3 сөйлем құрайды. 4- тапсырма.Топтық жұмыс •1-топ: «Менің ауылым» суретін салып, сипаттау. •2-топ: «Менің мектебім» туралы шағын мәтін құрастыру. •3-топ: «Менің Отаным» әніне қимыл-би элементін ойлап табу. 5- тапсырма.Шығармашылық тапсырма •«Туған өлкемді жырлаймын» тақырыбына шағын өлең немесе мақал-мәтел айту. Музыкалық сауат. Репетиция (латын тілінде «қайталау») дайындықтың бір түрі.Дұрыс нәтижеге жету үшін шығарманы бірнеше рет қайталап орындайды. Сұрақтар: •Әннің аты қандай? •Ән не туралы? •Сен өз ауылыңды/қалаңды несімен мақтан тұтасың? •Мектеп бізге не береді? VI. Рефлексия . «Жүрек суреті» әдісі •Оқушылар жүрекке туған жер туралы бір сөз жазады (мысалы: «Отан», «Мектеп», «Ана тілі»). Үй тапсырмасы: •«Менің Отаным» әнін жаттау. •«Менің ауылым/мектебім» тақырыбына сурет немесе шағын әңгіме дайындау. |
Бәрі бірге Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. «Менің Отаным» әнін дұрыс орындайды. Бәрі бірге дәптермен жұмыс жасайды. Туған өлке, ауыл, мектеп туралы әңгімелейді. ЖИ қолдана алады Дәптермен жұмыс жасайды Тапсырмаларға белсене қатысады. Топпен жұмыс жасайды Ән мазмұ нын туған жер ұғымы мен байла ныстырады. Өз ойлары мен бөліседі. Сұрақтарға жауап береді Кері байланыс |
Мақтау мадақтау сөздер Жарайсың! Керемет! Тамаша! Жарайсың! Керемет! Тамаша! Тамаша! Жарайсың! Керемет! Жарайсың! Тамаша! Жарайсың! Тамаша! |
Аудио жазба слайд Оқулық Аудио жазба слайд Оқулық Аудио жазба слайд Рефлек сия |
|||
шағым қалдыра аласыз


