|
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар Сабақтың тақырыбы: Туған өлкемнің визит-карточкасы.: өлкетанудың деректер базасын әзірлеу |
|||||||||
|
Бөлім |
|
||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||
|
Күні |
|
||||||||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Туған өлкемнің визит-карточкасы.: өлкетанудың деректер базасын әзірлеу |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.3.5.3 туған өлкенің табиғи-аумақтық кешендерін жоспар бойынша сипаттайды және өлкетану деректер базасын әртүрлі формада ұсынады |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Туған өлкенің өсімдік жамылғысы мен жануарлар дүниесін біледі. Қызыл кітапқа енген өсімдіктер мен жануарларды біледі, оларды қорғау жолдарын ұсынады |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Басы |
Қызығушылықты ояту үшін миға шабуыл. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру, сабаққа дайындығына назар аудару. Топқа бөлу үшін http://qazmath.net/quraldar/topka-bolu платформасаын қолданып 3-топқа бөлемін.
Ой шақыру әдісі: 1.Қазақстан қай тарихи-географиялық аймақтың құрамына кіреді. 2.Қазақстанның оңтүстік-шығысында орналасқан облыс 3. Алматы облысының орталығы? 4. Алматы облысы қандай аудандардан тұрады? 6.Облыс аумағында қандай ұлттық саябақ пен қорықтар құрылған? |
Өткен сабақты еске түсіреді. Берілген сұрақтарға өз пікірін, көзқарастарын білдіру арқылы жауап береді. |
Жалпы 2 балл |
Оқулық АКТ Ашық сұрақ-жауаптар |
|||||
|
Ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. «Туған жердің керемет көріністері» видео көрсету 1-Тапсырма. Жұптық жұмыс. Берілген сұрақтарға картаны назарға ала отырып, жауап береді. 1.Тұрғылықты жерлердің табиғи кешені қалай өзгереді, егер: а)жауын-шашынның жылдық мөлшері екі есе азайса; б)жерасты суларының деңгейі қатты көтерілсе; 2.Адам өміріндегі демалыс жағдайын жақсарту үшін сендер тұратын жердің табиғи кешенін қалай өзгертуге болады?
2-тапсырма. Жеке жұмыс. Қазақстанның Қызыл кітабы қашан жарық көрді? Қызыл кітаптың мақсаты мен маңызы қандай? Қызыл кітапқа енген өлкеміздің өсімдіктері мен жануарларын атаңдар. 3-тапсырма. Жұптық жұмыс. Адамның табиғатқа тигізетін әсері, шешу жолдарын кестеге түсіру.
|
Жаңа тақырыпты меңгеру мақсатында оқулық жаңа түсініктермен танысады.
Дескриптор: 1.Өлкетану деректер базасын түсіндіреді.
Дескриптор: Қызыл кітапқа сипаттама береді. -Қызыл кітаптың маңызын анықтайды.
Дескриптор: Адамның табиғатқа тигізетін әсерін анықтайды. Шешу жолдарын ұсынады. |
Жалпы 3 балл
Жалпы 3 балл
Жалпы 2 балл |
АКТ Сурет Дәптер
Атлас Оқулық Ашық сұрақ-жауаптар
Оқулық Кесте Дәптер |
|||||
|
Сабақтың соңы
|
Сабақты қорытындылау. «Доп лақтыру» ойыны 1.Біздің өлкеміз қалай аталады? 2.Флора деген не? 3.Фауна деген не? 4.Өлкемізде қандай зоналар бар? 5.Өлкемізде қандай шөлдер бар? 6. Қызыл кітаптың «Қызыл кітап» деп аталуының себебі неде? 7.Қызыл кітап қашан жарық көрді? 8.Қызыл кітаптың маңызы неде? 9.Қазақстанның Қызыл кітабына біздің өлкемізде өсетін қандай өсімдіктер кірген? 10. Біздің өлкемізде мекендейтін қандай жануарлар Қызыл кітапқа кіргізілген?
Үй тапсырмасы: §37 назарға ала отырып шығармашылық тапсырма орындау: 1 топ: «Қызыл кітапқа» енген өсімдіктер мен жануарларға фотоколлаж жасау 2 топ: Туған өлкеде кездесетін өсімдіктер мен жануардың суретін салып, буклет жасау 3 топ:Туған өлкеде құрылған қорықтар мен саябақтардан фотоколлаж жасау
|
Сабақ уақытында орындаған жұмыстарын бағалау үшін білім алушыларға дескрипторлар арқылы өзін-өзі, өзара топтық бағалау жүргізеді. |
Дескриптор арқылы өзін-өзі бағалауды жүргізуді ұсынамын. |
Бағалау парағы |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Туған өлкемнің визит-карточкасы өлкетанудың деректер базасын әзірлеу 7 сынып ҚМЖ
Туған өлкемнің визит-карточкасы өлкетанудың деректер базасын әзірлеу 7 сынып ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар Сабақтың тақырыбы: Туған өлкемнің визит-карточкасы.: өлкетанудың деректер базасын әзірлеу |
|||||||||
|
Бөлім |
|
||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||
|
Күні |
|
||||||||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Туған өлкемнің визит-карточкасы.: өлкетанудың деректер базасын әзірлеу |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.3.5.3 туған өлкенің табиғи-аумақтық кешендерін жоспар бойынша сипаттайды және өлкетану деректер базасын әртүрлі формада ұсынады |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Туған өлкенің өсімдік жамылғысы мен жануарлар дүниесін біледі. Қызыл кітапқа енген өсімдіктер мен жануарларды біледі, оларды қорғау жолдарын ұсынады |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Басы |
Қызығушылықты ояту үшін миға шабуыл. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру, сабаққа дайындығына назар аудару. Топқа бөлу үшін http://qazmath.net/quraldar/topka-bolu платформасаын қолданып 3-топқа бөлемін.
Ой шақыру әдісі: 1.Қазақстан қай тарихи-географиялық аймақтың құрамына кіреді. 2.Қазақстанның оңтүстік-шығысында орналасқан облыс 3. Алматы облысының орталығы? 4. Алматы облысы қандай аудандардан тұрады? 6.Облыс аумағында қандай ұлттық саябақ пен қорықтар құрылған? |
Өткен сабақты еске түсіреді. Берілген сұрақтарға өз пікірін, көзқарастарын білдіру арқылы жауап береді. |
Жалпы 2 балл |
Оқулық АКТ Ашық сұрақ-жауаптар |
|||||
|
Ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. «Туған жердің керемет көріністері» видео көрсету 1-Тапсырма. Жұптық жұмыс. Берілген сұрақтарға картаны назарға ала отырып, жауап береді. 1.Тұрғылықты жерлердің табиғи кешені қалай өзгереді, егер: а)жауын-шашынның жылдық мөлшері екі есе азайса; б)жерасты суларының деңгейі қатты көтерілсе; 2.Адам өміріндегі демалыс жағдайын жақсарту үшін сендер тұратын жердің табиғи кешенін қалай өзгертуге болады?
2-тапсырма. Жеке жұмыс. Қазақстанның Қызыл кітабы қашан жарық көрді? Қызыл кітаптың мақсаты мен маңызы қандай? Қызыл кітапқа енген өлкеміздің өсімдіктері мен жануарларын атаңдар. 3-тапсырма. Жұптық жұмыс. Адамның табиғатқа тигізетін әсері, шешу жолдарын кестеге түсіру.
|
Жаңа тақырыпты меңгеру мақсатында оқулық жаңа түсініктермен танысады.
Дескриптор: 1.Өлкетану деректер базасын түсіндіреді.
Дескриптор: Қызыл кітапқа сипаттама береді. -Қызыл кітаптың маңызын анықтайды.
Дескриптор: Адамның табиғатқа тигізетін әсерін анықтайды. Шешу жолдарын ұсынады. |
Жалпы 3 балл
Жалпы 3 балл
Жалпы 2 балл |
АКТ Сурет Дәптер
Атлас Оқулық Ашық сұрақ-жауаптар
Оқулық Кесте Дәптер |
|||||
|
Сабақтың соңы
|
Сабақты қорытындылау. «Доп лақтыру» ойыны 1.Біздің өлкеміз қалай аталады? 2.Флора деген не? 3.Фауна деген не? 4.Өлкемізде қандай зоналар бар? 5.Өлкемізде қандай шөлдер бар? 6. Қызыл кітаптың «Қызыл кітап» деп аталуының себебі неде? 7.Қызыл кітап қашан жарық көрді? 8.Қызыл кітаптың маңызы неде? 9.Қазақстанның Қызыл кітабына біздің өлкемізде өсетін қандай өсімдіктер кірген? 10. Біздің өлкемізде мекендейтін қандай жануарлар Қызыл кітапқа кіргізілген?
Үй тапсырмасы: §37 назарға ала отырып шығармашылық тапсырма орындау: 1 топ: «Қызыл кітапқа» енген өсімдіктер мен жануарларға фотоколлаж жасау 2 топ: Туған өлкеде кездесетін өсімдіктер мен жануардың суретін салып, буклет жасау 3 топ:Туған өлкеде құрылған қорықтар мен саябақтардан фотоколлаж жасау
|
Сабақ уақытында орындаған жұмыстарын бағалау үшін білім алушыларға дескрипторлар арқылы өзін-өзі, өзара топтық бағалау жүргізеді. |
Дескриптор арқылы өзін-өзі бағалауды жүргізуді ұсынамын. |
Бағалау парағы |
|||||
шағым қалдыра аласыз
















