Сабақ №2 Туған өлкенің географиялық орны
|
Бөлім: |
|
|
Педагогтіңаты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
СыныпҚатысушыларсаны: Қатыспаған саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Туған өлкенің географиялық орны |
|
Сабақтың мақсаты |
Өңірдің картадағы орналасуын анықтауға үйрету |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру «Заряд алу» тренингісін өткізеді. Оқушылар шеңбер болып тұрады, алақандарын ұстап бірінші екіншісіне бір рет қысып сигнал бредеі екіншісі үшіншісіне екіә рет, үшіншісі келесіне төрет солай кете береді. Соңында алғашқы біріншісі қанша заряд алғанын айтады 2. «Серпілген сауалдар» әдісі арқылы оқушылар өткен тақырып бойынша қайталау жасайды. Өткен сабақ бойынша сұрақтар. ҚБ: « Нысан » әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды. |
Сыныпта қалыпты атмосфера орнайды, сабақ мақсатына қызығушылық танытады, топқа бөлінеді. |
Ауызша мадақтау |
Сүйемелдеу ән, топқа бөлу үшін түрлі-түсті стикерлерИнтернет, моноблок, электронды тақта
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Күтілетін нәтижелер Сабақ соңында оқушылар:
Пәнаралық байланыс
Сабақ барысы I. Ұйымдастыру кезеңі (3 минут)
II. Қызығушылықты ояту (5 минут) Ой қозғау сұрақтары:
Қысқаша талқылау. III. Теориялық бөлім (10 минут) Географиялық орын дегеніміз не? Географиялық орын – белгілі бір аумақтың Жер шарындағы орналасу жағдайы. Географиялық орынды сипаттағанда:
ескеріледі. Географиялық орынның маңызы:
IV. Практикалық бөлім 1-тапсырма: Картадан анықта (жұптық жұмыс) Карта арқылы:
Нәтиже: ауызша жауап. 2-тапсырма: Сипаттама құрастыр (жеке жұмыс) 6–8 сөйлем жазады:
3-тапсырма: Кесте толтыру (топтық жұмыс)
Топ қорғайды. 4-тапсырма: Салыстыру «Біздің өңір мен таулы аймақтың айырмашылығы» Оқушылар 3 айырмашылық жазады:
5-тапсырма: Болжам жасау Егер біздің өңір теңіз жағасында орналасса:
3–4 сөйлемдік жауап. V. Қалыптастырушы бағалау Бағалау критерийлері
VI. Рефлексия (5 минут) «3–2–1» әдісі:
3 – жаңа ақпарат |
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы орындайды
|
Шарлар әдісі
Ж
Смайликпен бағалау
Жұлдыздар арқылы бағалайды
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
6. Кері байланыс
|
Кері байланыс жасайды |
|
Интернет, моноблок, электронды тақта
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Туған өлкенің археологиясы
Туған өлкенің археологиясы
Сабақ №2 Туған өлкенің географиялық орны
|
Бөлім: |
|
|
Педагогтіңаты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
СыныпҚатысушыларсаны: Қатыспаған саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Туған өлкенің географиялық орны |
|
Сабақтың мақсаты |
Өңірдің картадағы орналасуын анықтауға үйрету |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру «Заряд алу» тренингісін өткізеді. Оқушылар шеңбер болып тұрады, алақандарын ұстап бірінші екіншісіне бір рет қысып сигнал бредеі екіншісі үшіншісіне екіә рет, үшіншісі келесіне төрет солай кете береді. Соңында алғашқы біріншісі қанша заряд алғанын айтады 2. «Серпілген сауалдар» әдісі арқылы оқушылар өткен тақырып бойынша қайталау жасайды. Өткен сабақ бойынша сұрақтар. ҚБ: « Нысан » әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды. |
Сыныпта қалыпты атмосфера орнайды, сабақ мақсатына қызығушылық танытады, топқа бөлінеді. |
Ауызша мадақтау |
Сүйемелдеу ән, топқа бөлу үшін түрлі-түсті стикерлерИнтернет, моноблок, электронды тақта
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Күтілетін нәтижелер Сабақ соңында оқушылар:
Пәнаралық байланыс
Сабақ барысы I. Ұйымдастыру кезеңі (3 минут)
II. Қызығушылықты ояту (5 минут) Ой қозғау сұрақтары:
Қысқаша талқылау. III. Теориялық бөлім (10 минут) Географиялық орын дегеніміз не? Географиялық орын – белгілі бір аумақтың Жер шарындағы орналасу жағдайы. Географиялық орынды сипаттағанда:
ескеріледі. Географиялық орынның маңызы:
IV. Практикалық бөлім 1-тапсырма: Картадан анықта (жұптық жұмыс) Карта арқылы:
Нәтиже: ауызша жауап. 2-тапсырма: Сипаттама құрастыр (жеке жұмыс) 6–8 сөйлем жазады:
3-тапсырма: Кесте толтыру (топтық жұмыс)
Топ қорғайды. 4-тапсырма: Салыстыру «Біздің өңір мен таулы аймақтың айырмашылығы» Оқушылар 3 айырмашылық жазады:
5-тапсырма: Болжам жасау Егер біздің өңір теңіз жағасында орналасса:
3–4 сөйлемдік жауап. V. Қалыптастырушы бағалау Бағалау критерийлері
VI. Рефлексия (5 минут) «3–2–1» әдісі:
3 – жаңа ақпарат |
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы орындайды
|
Шарлар әдісі
Ж
Смайликпен бағалау
Жұлдыздар арқылы бағалайды
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
6. Кері байланыс
|
Кері байланыс жасайды |
|
Интернет, моноблок, электронды тақта
|
шағым қалдыра аласыз




апырақтр
әдісі























