Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
Тығыздық |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тығыздықты есептеу №6 практикалық жұмыс: Сандық және сапалық есептер шығару БЖБ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.2.15 – тығыздықтың формуласын есептер шығаруда қолдану
|
|
Сабақтың мақсаты: |
– тығыздықтың формуласын есептер шығаруда қолданады; |
|
Құндылықтарға баулу |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі 3 минут
Өткенге шолу 3 минут Жаңа сабаққа дайындық 3 минут 3 минут Сабақтың ортасы Топтық жұмыс 10 минут |
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындығын тексеру, назарын сабаққа аудару. Топқа бөлу «Біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап,сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін» «Бірлік және ынтымақ» құндылығы Үй тапсырмасы «Формулалар сөйлейді»
«Сіз қалай ойлайсыз?» әдісі Оқушылардың жаңа сабаққа дайындығын тексеру мақсатында сұрақтар қою
Бірдей жүк көлігіне көмір мен мақта тиелген қайсысы ауыр? Неге?
Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын хабарлау
Мұғалім түсіндірмесі (3-4 минут)
Топтық жұмыс
Есеп. Ұзындығы 0,3м, ені 0,2 м, аквариумнің 0,25 м биіктігіне дейін су құйылды. Аквариумдағы судың массасын анықта.
Көлемі 15 м3 цистернаға 27 т күкірт қышқылы сияды. Күкірт қышқылының тығыздығын есептеп шығарыңдар.
|
Сынып оқушылар сәлемдеседі.
Оқушылар үй тапсырмасына қайталау жасайды.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.
Оқушылар топ ішінде талқылау жасайды, Тығыздықтың формуласын қолданып, денелердің тығыздығын анықтайды. Топ спикерлері топтық жұмысты қорғайды.
|
Оқушыларға бағалау парақтарын таратып беру
ҚБ: дайын жауаптар үлгісі арқылы
Дескриптор: Заттың тығыздығынығ формуласын жаза алады; Негізгі формуладан дене массасының формуласын қорытып шығара алады; Тығыздық формуласынан тығыздықтың негізгі өлшем бірлігін қорытып шығара алады; 3 балл
ҚБ: мұғалімнің ауызша мадақтауы, ынталандыру
Дескриптор: Есептің шартын түзе алады; Заттың тығыздығынығ формуласын жаза алады; Негізгі формуладан дене массасының формуласын қорытып шығара алады; Аквариумдағы судың массасын анықтай алады; 4 балл
|
7 сыныпқа арналған оқулық, интерактивті тақта
Интерактивті тақта
|
||||||||||||||||
|
Жұптық жұмыс
6 минут
Жеке жұмыс
12 минут
Сабақтың соңы
3 минут
|
Жұптық жұмыс
«Ойлан тап»
1.Бірдей екі жәшіктің біреуіне ірі, ал екіншісіне ұсақ бытыра салынған. Осының қайсысының массасы үлкен болады? 2.Шөмеледегі шөпті престеу (нығыздау) кезінде оның массасы өзгере ма? Функционалдық сауатылық тапсырмасы . Қорғасын мен қалайыдан жасалған екі білеушенің көлемі бірдей. Білеушелердің қайсысының массасы көп және қанша есе көп?
БЖБ тапсырмасы
Рефлексия. «Мензурка»
Бағалау. 10 баллдық жүйе бойынша күнделікке бағалау Үй тапсырмасы. Тақырыпты оқу. |
Оқушылар жұппен тапсырманы орындайды. Жұптар бір-бірінің жауаптарын тексереді.
Оқушылар бүгінгі сабаққа кері байланыс береді. Стикерлерге өз ойларын жазып, тақтадағы кестеге іледі. |
Дескриптор:
Заттың тыңыздығының көлем мен массаға және заттың агрегаттық күйіне тәуелділігін түсіне алады; 3 балл
ҚБ: Дайын жауаптар үлгісі арқылы өзін-өзі бағалау
1-10 балл
|
Постерлер, маркерлер
Тапсырма бар парақша
Тапсырма бар парақша
Кесте, стикерлер |
|
Физика |
Бүгінгі күннің аффирмациясы : "Мен бүгін БЖБ-дан жоғары балл аламын!" |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.2.15 – тығыздықтың формуласын есептер шығаруда |
Үй тапсырмасы
«Формулалар сөйлейді»
|
№ |
Тапсырмалар |
Оқушы жауаптары |
|
1 |
Тығыздықтың формуласын жаз. Әрбір шамаға сипаттама бер. |
|
|
2 |
Негізгі формуладан дене массасының формуласын қорытып шығарыңдар. |
|
|
Көлемнің формуласын қорытып шығарыңдар. |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Тығыздық формуласынан тығыздықтың негізгі өлшем бірлігін қорытып шығарыңдар. |
|
Дескриптор:
Заттың тығыздығынығ формуласын жаза алады;
Негізгі формуладан дене массасының формуласын қорытып шығара алады;
Тығыздық формуласынан тығыздықтың негізгі өлшем бірлігін қорытып шығара алады;
2 балл
Жаңа сабақ
Топтық жұмыс
Есеп.
Ұзындығы 0,3м, ені 0,2 м, аквариумнің 0,25 м биіктігіне дейін су құйылды. Аквариумдағы судың массасын анықта.
Көлемі 15 м3 цистернаға 27 т күкірт қышқылы сияды. Күкірт қышқылының тығыздығын есептеп шығарыңдар.
Дескриптор:
Есептің шартын түзе алады;
Заттың тығыздығынығ формуласын жаза алады;
Негізгі формуладан дене массасының формуласын қорытып шығара алады;
Аквариумдағы судың массасын анықтай алады;
3 балл
Жеке жұмыс. «Ойыңды дәлелде»
Қай дененің тығыздығы көп? Жауаптарыңды түсіндіріңдер.
40 г
80 г
1 балл
Жұптық жұмыс
«Ойлан тап»
1.Бірдей екі жәшіктің біреуіне ірі, ал екіншісіне ұсақ бытыра салынған. Осының қайсысының массасы үлкен болады?
2.Шөмеледегі шөпті престеу (нығыздау) кезінде оның массасы өзгере ма?
Функционалдық сауатылық тапсырмасы .
Қорғасын мен қалайыдан жасалған екі білеушенің көлемі бірдей. Білеушелердің қайсысының массасы көп және қанша есе көп?
қорғасын
қалайы
|
Дескриптор: Заттың тыңыздығының көлем мен массаға және заттың агрегаттық күйіне тәуелділігін түсіне алады; 3 балл |
Кері байланыс «Мензурка» Бағалау

Менің өзіме қойған балым:
Мұғалімнің маған қойған баллы:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тығыздықды есептеу
Тығыздықды есептеу
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
Тығыздық |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тығыздықты есептеу №6 практикалық жұмыс: Сандық және сапалық есептер шығару БЖБ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.2.15 – тығыздықтың формуласын есептер шығаруда қолдану
|
|
Сабақтың мақсаты: |
– тығыздықтың формуласын есептер шығаруда қолданады; |
|
Құндылықтарға баулу |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі 3 минут
Өткенге шолу 3 минут Жаңа сабаққа дайындық 3 минут 3 минут Сабақтың ортасы Топтық жұмыс 10 минут |
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындығын тексеру, назарын сабаққа аудару. Топқа бөлу «Біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап,сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін» «Бірлік және ынтымақ» құндылығы Үй тапсырмасы «Формулалар сөйлейді»
«Сіз қалай ойлайсыз?» әдісі Оқушылардың жаңа сабаққа дайындығын тексеру мақсатында сұрақтар қою
Бірдей жүк көлігіне көмір мен мақта тиелген қайсысы ауыр? Неге?
Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын хабарлау
Мұғалім түсіндірмесі (3-4 минут)
Топтық жұмыс
Есеп. Ұзындығы 0,3м, ені 0,2 м, аквариумнің 0,25 м биіктігіне дейін су құйылды. Аквариумдағы судың массасын анықта.
Көлемі 15 м3 цистернаға 27 т күкірт қышқылы сияды. Күкірт қышқылының тығыздығын есептеп шығарыңдар.
|
Сынып оқушылар сәлемдеседі.
Оқушылар үй тапсырмасына қайталау жасайды.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.
Оқушылар топ ішінде талқылау жасайды, Тығыздықтың формуласын қолданып, денелердің тығыздығын анықтайды. Топ спикерлері топтық жұмысты қорғайды.
|
Оқушыларға бағалау парақтарын таратып беру
ҚБ: дайын жауаптар үлгісі арқылы
Дескриптор: Заттың тығыздығынығ формуласын жаза алады; Негізгі формуладан дене массасының формуласын қорытып шығара алады; Тығыздық формуласынан тығыздықтың негізгі өлшем бірлігін қорытып шығара алады; 3 балл
ҚБ: мұғалімнің ауызша мадақтауы, ынталандыру
Дескриптор: Есептің шартын түзе алады; Заттың тығыздығынығ формуласын жаза алады; Негізгі формуладан дене массасының формуласын қорытып шығара алады; Аквариумдағы судың массасын анықтай алады; 4 балл
|
7 сыныпқа арналған оқулық, интерактивті тақта
Интерактивті тақта
|
||||||||||||||||
|
Жұптық жұмыс
6 минут
Жеке жұмыс
12 минут
Сабақтың соңы
3 минут
|
Жұптық жұмыс
«Ойлан тап»
1.Бірдей екі жәшіктің біреуіне ірі, ал екіншісіне ұсақ бытыра салынған. Осының қайсысының массасы үлкен болады? 2.Шөмеледегі шөпті престеу (нығыздау) кезінде оның массасы өзгере ма? Функционалдық сауатылық тапсырмасы . Қорғасын мен қалайыдан жасалған екі білеушенің көлемі бірдей. Білеушелердің қайсысының массасы көп және қанша есе көп?
БЖБ тапсырмасы
Рефлексия. «Мензурка»
Бағалау. 10 баллдық жүйе бойынша күнделікке бағалау Үй тапсырмасы. Тақырыпты оқу. |
Оқушылар жұппен тапсырманы орындайды. Жұптар бір-бірінің жауаптарын тексереді.
Оқушылар бүгінгі сабаққа кері байланыс береді. Стикерлерге өз ойларын жазып, тақтадағы кестеге іледі. |
Дескриптор:
Заттың тыңыздығының көлем мен массаға және заттың агрегаттық күйіне тәуелділігін түсіне алады; 3 балл
ҚБ: Дайын жауаптар үлгісі арқылы өзін-өзі бағалау
1-10 балл
|
Постерлер, маркерлер
Тапсырма бар парақша
Тапсырма бар парақша
Кесте, стикерлер |
|
Физика |
Бүгінгі күннің аффирмациясы : "Мен бүгін БЖБ-дан жоғары балл аламын!" |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.2.15 – тығыздықтың формуласын есептер шығаруда |
Үй тапсырмасы
«Формулалар сөйлейді»
|
№ |
Тапсырмалар |
Оқушы жауаптары |
|
1 |
Тығыздықтың формуласын жаз. Әрбір шамаға сипаттама бер. |
|
|
2 |
Негізгі формуладан дене массасының формуласын қорытып шығарыңдар. |
|
|
Көлемнің формуласын қорытып шығарыңдар. |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Тығыздық формуласынан тығыздықтың негізгі өлшем бірлігін қорытып шығарыңдар. |
|
Дескриптор:
Заттың тығыздығынығ формуласын жаза алады;
Негізгі формуладан дене массасының формуласын қорытып шығара алады;
Тығыздық формуласынан тығыздықтың негізгі өлшем бірлігін қорытып шығара алады;
2 балл
Жаңа сабақ
Топтық жұмыс
Есеп.
Ұзындығы 0,3м, ені 0,2 м, аквариумнің 0,25 м биіктігіне дейін су құйылды. Аквариумдағы судың массасын анықта.
Көлемі 15 м3 цистернаға 27 т күкірт қышқылы сияды. Күкірт қышқылының тығыздығын есептеп шығарыңдар.
Дескриптор:
Есептің шартын түзе алады;
Заттың тығыздығынығ формуласын жаза алады;
Негізгі формуладан дене массасының формуласын қорытып шығара алады;
Аквариумдағы судың массасын анықтай алады;
3 балл
Жеке жұмыс. «Ойыңды дәлелде»
Қай дененің тығыздығы көп? Жауаптарыңды түсіндіріңдер.
40 г
80 г
1 балл
Жұптық жұмыс
«Ойлан тап»
1.Бірдей екі жәшіктің біреуіне ірі, ал екіншісіне ұсақ бытыра салынған. Осының қайсысының массасы үлкен болады?
2.Шөмеледегі шөпті престеу (нығыздау) кезінде оның массасы өзгере ма?
Функционалдық сауатылық тапсырмасы .
Қорғасын мен қалайыдан жасалған екі білеушенің көлемі бірдей. Білеушелердің қайсысының массасы көп және қанша есе көп?
қорғасын
қалайы
|
Дескриптор: Заттың тыңыздығының көлем мен массаға және заттың агрегаттық күйіне тәуелділігін түсіне алады; 3 балл |
Кері байланыс «Мензурка» Бағалау

Менің өзіме қойған балым:
Мұғалімнің маған қойған баллы:
шағым қалдыра аласыз














