|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Салт дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тлепбергенова Г.М |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 66 сабақ. Тыйым сөздер. Әжемнің өзі бір мектеп. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.3.1 шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, калиграмма , апплекация , фотосуреттер арқылы ұсыну. 2.1.5.1 өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, калиграмма , апплекация , фотосуреттер арқылы сипаттайды. -өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізеді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 5 мин Ортасы 25 мин Сергіту сәті 2 мин Соңы 10 мин Рефлексия 3 мин |
Сабаққа дайындық
Ұлттық салт-дәстүрлердің (тілашар,қырқынан шығару,бесікке салу) суреті арқылы топқа бөлу. Үй тапсырмасын сұрау Тұсаукесер жыры. Сұрақ-жауап арқылы үй тапсырмасын сұрау. -Тұсаукесердің қандай мәні бар? - Баланың тұсауын қанша жаста кеседі? - Сәбидің тұсауын немен кеседі? -Ала жіппен кесудің мәні неде? -Көк шөппен неліктен кеседі? - Не себептен тоқ ішекпен кеседі ? Жаңа тақырып 1-тапсырма Суреттегі белгілердің мағынасын қалай түсінесің? Мұндай белгілерді қайдан байқадың? Тиым сөздер туралы бейнеролик көрсету. 2-тапсырма Топтық жұмыс «кім тапқыр» әдісі 1-топ Қима қағаздардан суретке сай келетін тиым сөздерді тап. 2-топ Берілген нақыл сөздердің ішінен тиым сөздерді тап. 3 –топ Тиым сөздердің жалғасын тап. ЕБҚ Берілген салт-дәстүрге сай суретті тап желімде. 3-тапсырма Жеке жұмыс Әжемнің өзі бір мектеп өлең жолдарын мәнерлеп оқу. 4-тапсырма Өлеңдегі тыйым сөздерді тап. -Адам бар үйді айналып , жүгірме дейді себепсіз. -Таянба дейді жағыңды -Отырма құшып тізеңді.
«Кел билейік» жаттығуы Дәптермен жұмыс 4-тапсырма Тиым сөздерді толықтырып жаз. 5-тапсырма «Ойлан тап» Тиым сөздің мағынасын түсіндір. Үйге тапсырма 38 бет Әжемнің өзі бір мектеп өлеңін жаттау.
|
Шаттық шеңберін жасайды. Суреттерді алып топқа бөлінеді. сұраққа жауап беру арқылы үй тапсырмасын айтады айтады Суреттегі белгілердің мағынасын түсіндіреді. Бейнероликті көреді. Суретке сай тиым сөздерді табады, желімдейді. Салт-дәстүрге сай суретті сәйкестендіреді Берілген сал-дәстүрге сай суретті тауып желімдейді. Өлең жолдарын мәнерлеп оқиды. Өлеңнен тыйым сөздерді табады, мағынасын түсіндіреді. Сергіту жаттығуын жасайды Шарды жарып ішіндегі қағазға жазылған тиым сөздің мән-мағынасын айтады. Домбыра арқылы өздерін бағалайды , және соны тақтадағы ілулі тұрған қазақ үйге салады. |
ҚБ: «Өзін өзі бағалау» әдісі Домбыра тарату. Дескриптор: Суреттегі белгілердің мағынасын түсіндіреді. -1б Дескриптор: Суретке сай тиым сөздерді табады. 1 б Берілген нақыл сөздердің ішінен тиым сөздерді табады.-1б Тиым сөздердің жалғасын табады.-1б Дескриптор Өлең жолдарын оқиды 1б Өлең жолдарын мәнерлеп оқиды. -1б Дескриптор: Өлеңдегі тиым сөздерді табады-1б Тапқан тиым сөздердің мән –мағынасын түсіндіреді.-1б Дескриптор Берілген тиым сөзді оқиды.1б Берілген тиым сөздің мән-мағынасын түсіндіреді-1б Домбыра арқылы өзін-өзі бағалап қазақ үйге іледі. |
Психалогиялық дайындық парағы. Бағалау парағы. Қазақ үй Сұрақтар қоржыны Белгінің суреттері Оқулық ноутбук
Ноутбук https://wordwall.net/resource/68408884 Суреттер Салт-дәстүрлер суреті. оқулық Үзінді жазылған плакаттар ноутбук дәптер Шар, тиым сөз жазылғын қима қағаздар. https://www.online-stopwatch.com/random-name-pickers/crane-machine-name-picker/full-screen/?r=OlZEthfwib Оқулық Домбыра Қазақ үй |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тыйым сөздер 2-сынып
Тыйым сөздер 2-сынып
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Салт дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тлепбергенова Г.М |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 66 сабақ. Тыйым сөздер. Әжемнің өзі бір мектеп. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.3.1 шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, калиграмма , апплекация , фотосуреттер арқылы ұсыну. 2.1.5.1 өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, калиграмма , апплекация , фотосуреттер арқылы сипаттайды. -өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізеді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 5 мин Ортасы 25 мин Сергіту сәті 2 мин Соңы 10 мин Рефлексия 3 мин |
Сабаққа дайындық
Ұлттық салт-дәстүрлердің (тілашар,қырқынан шығару,бесікке салу) суреті арқылы топқа бөлу. Үй тапсырмасын сұрау Тұсаукесер жыры. Сұрақ-жауап арқылы үй тапсырмасын сұрау. -Тұсаукесердің қандай мәні бар? - Баланың тұсауын қанша жаста кеседі? - Сәбидің тұсауын немен кеседі? -Ала жіппен кесудің мәні неде? -Көк шөппен неліктен кеседі? - Не себептен тоқ ішекпен кеседі ? Жаңа тақырып 1-тапсырма Суреттегі белгілердің мағынасын қалай түсінесің? Мұндай белгілерді қайдан байқадың? Тиым сөздер туралы бейнеролик көрсету. 2-тапсырма Топтық жұмыс «кім тапқыр» әдісі 1-топ Қима қағаздардан суретке сай келетін тиым сөздерді тап. 2-топ Берілген нақыл сөздердің ішінен тиым сөздерді тап. 3 –топ Тиым сөздердің жалғасын тап. ЕБҚ Берілген салт-дәстүрге сай суретті тап желімде. 3-тапсырма Жеке жұмыс Әжемнің өзі бір мектеп өлең жолдарын мәнерлеп оқу. 4-тапсырма Өлеңдегі тыйым сөздерді тап. -Адам бар үйді айналып , жүгірме дейді себепсіз. -Таянба дейді жағыңды -Отырма құшып тізеңді.
«Кел билейік» жаттығуы Дәптермен жұмыс 4-тапсырма Тиым сөздерді толықтырып жаз. 5-тапсырма «Ойлан тап» Тиым сөздің мағынасын түсіндір. Үйге тапсырма 38 бет Әжемнің өзі бір мектеп өлеңін жаттау.
|
Шаттық шеңберін жасайды. Суреттерді алып топқа бөлінеді. сұраққа жауап беру арқылы үй тапсырмасын айтады айтады Суреттегі белгілердің мағынасын түсіндіреді. Бейнероликті көреді. Суретке сай тиым сөздерді табады, желімдейді. Салт-дәстүрге сай суретті сәйкестендіреді Берілген сал-дәстүрге сай суретті тауып желімдейді. Өлең жолдарын мәнерлеп оқиды. Өлеңнен тыйым сөздерді табады, мағынасын түсіндіреді. Сергіту жаттығуын жасайды Шарды жарып ішіндегі қағазға жазылған тиым сөздің мән-мағынасын айтады. Домбыра арқылы өздерін бағалайды , және соны тақтадағы ілулі тұрған қазақ үйге салады. |
ҚБ: «Өзін өзі бағалау» әдісі Домбыра тарату. Дескриптор: Суреттегі белгілердің мағынасын түсіндіреді. -1б Дескриптор: Суретке сай тиым сөздерді табады. 1 б Берілген нақыл сөздердің ішінен тиым сөздерді табады.-1б Тиым сөздердің жалғасын табады.-1б Дескриптор Өлең жолдарын оқиды 1б Өлең жолдарын мәнерлеп оқиды. -1б Дескриптор: Өлеңдегі тиым сөздерді табады-1б Тапқан тиым сөздердің мән –мағынасын түсіндіреді.-1б Дескриптор Берілген тиым сөзді оқиды.1б Берілген тиым сөздің мән-мағынасын түсіндіреді-1б Домбыра арқылы өзін-өзі бағалап қазақ үйге іледі. |
Психалогиялық дайындық парағы. Бағалау парағы. Қазақ үй Сұрақтар қоржыны Белгінің суреттері Оқулық ноутбук
Ноутбук https://wordwall.net/resource/68408884 Суреттер Салт-дәстүрлер суреті. оқулық Үзінді жазылған плакаттар ноутбук дәптер Шар, тиым сөз жазылғын қима қағаздар. https://www.online-stopwatch.com/random-name-pickers/crane-machine-name-picker/full-screen/?r=OlZEthfwib Оқулық Домбыра Қазақ үй |
||
шағым қалдыра аласыз















