Ұзақ мерзімді
жоспардың тарауы: 9.1 В Қазақстан «жылымық» кезеңінде
(1954-1964 жылдар)
Мектеп: Бірлес шағын орталықты орта
мектебі
Күні:
07.03.2019
ж.
Мұғалімнің
аты-жөні:Бисембаев Марат
Аширалиевич
Сынып:
9
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Тың және тыңайған жерлерді игеру саясаты
Қазақстанға қалай әсер етті?
|
Оқу
мақсаттары:
|
9.1.1.1. Демографиялық өзгерістердің
себеп-салдарлық байланысын талдау арқылы дәйекті қорытынды
жасау
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар: Тың және тыңайған жерлерді игеру саясаты
Қазақстанға қалай әсер еткенін біледі
(білу,
түсіну)
Оқушылардың басым
бөлігі: Демографиялық өзгерістердің себеп – салдарын
анықтайды, сипаттайды (қолдану)
Кейбір оқушылар:
Өзгерістердің себебін
талдау арқылы қорытынды жасайды (талдау)
|
Бағалау
критерийлері
|
-
Демографиялық өзгерістерді біледі, тың және
тыңайған жерлерді игеру саясатын
түсінеді;
-
Демографиялық өзгерістердің себеп-салдарын
талдау арқылы қорытынды жасай
алады
|
Ойлау дағдыларының
деңгейі
|
Білу, түсіну, қолдану,
талдау
|
Құндылықтарға
баулу
|
-
Шығармашылық және сын тұрғысынан
ойлау;
-
қарым – қатынас жасау
қабілеті;
-
өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына
құрметпен қарау;
-
жауапкершілік, өмір бойы оқуға дайын
болу.
|
Тілдік
мақсат
|
Тірек сөздер. Демография, инфрақұрлым,
эрозия, тың, эпопея
|
Пәнаралық
байланыс
|
География, дүние жүзі
тарихы
|
Алдыңғы
білім
5
мин
|
“Жылымық кезеңі” қоғамға қандай өзгеріс
әкелді?,-деген тақырыпта алдыңғы білімді пысықтау үшін білім
алушылардан, “Кім жылдам ” әдісі арқылы сұрақ - жауап
аламын
-
“Жылымық” деген сөзді қалай
түсінесіз?
-
Хрущев
кім?
-
Хрущевтің идеологиясы
қандай?
|
Сабақтың
барысы:
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері:
|
Сабақтың жоспарланған жаттығу
түрлері:
|
Ресурстар:
|
Сабақтың
басы
5 мин
|
Ұйымдастыру
кезеңі:
Сәлемдесу.
Түгендеу.
«Мозайка» әдісі
арқылы топқа бөлу. Әрбір топ сурет қиындылар арқылы топқа
бөлінеді.
Топқа
бөлу
І-топ.
Халық
ІІ-топ.
Жер
ІІІ-топ.
Астық
|
Қима
қағаздар
.
|
Сабақтың
ортасы
30
мин
|
Барлық оқушылар
орындайды.
“Ойлан,
жұптас,талқыла”әдісі. Картамен
жұмыс
1-тапсырма: Тың және тыңайған жерлерді игеру саясаты
Қазақстанға қалай әсер еткенін
анықтаңыз.
Картамен
жұмыс.
Дескриптор:
-Мәтінді топта
оқиды;
-жұпта, топта
талқылайды;
-Демографиялық өзгерістерді
анықтайды;
-картадан тың және тыңайған жерлерді
анықтайды.
Қалыптастырушы
бағалау
“Бас бармақ” әдісі
арқылы жұптар бірін-бірі бағалайды
“.......” әдісі
(оқушылардың басым бөлігі
орындайды)
2-тапсырма: Демографиялық өзгерістердің себеп – салдарын
анықтайды, сипаттайды .
Дескриптор: білім
алушы:
-
-
-
-
Кейбір
бөлігі
орындайды
«.....»
әдісі
3-тапсырма: Өзгерістердің себебін талдау арқылы қорытынды
жасаңыз.
Дескриптор: білім
алушы:
-
-
-
-
Қалыптастырушы бағалау: Ауызша
бағалау: “Жарайсың!, “Керемет!,
Тамаша!””.
|
Қима
қағаздар
карта
Флипчарт,
маркер
|
Сабақтың
соңы
5 мин
|
Білемін
|
Білгім
келеді?
|
Білдім
|
|
|
|
|
|
Саралау
|
Бағалау
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау
|
|
Топтарды ауызша
бағалаймын.
(жарайсың, керемет, жақсы,
талпын)
“БББ» әдісі арқылы
бағаланады.
білемін
|
білігім
келеді
|
білдім
|
|
|
|
«Бас бармақ» әдісі арқылы
бағалаймын.
|
«Алтын ережені»
ұстануға,сыныпты
таза ұстауға, ток көздеріне абай болуға
шақырамын
|