Тақырып: Тың көтеру .
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың мәтінмен жұмыс істеу қабілеттерін, өздігімен ой қорыту дағдыларын дамыту.
Сабақтың міндеттері:
1. Оқушыларға тың және тыңайған жерлерді игеру, оның негізгі ерекшіліктері жайында білім беру.
2. Оқушыларды өз елінің тарихына құрметпен қарауға, ұлтжандылыққа тәрбиелеу
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың жабдықталуы: Интербелсенді тақта, жұмыс парағы, бағалау парағы.
Сабақтың әдіс-тәсілі: АКТ, СТО, ЖЕ, ДОЖ, Диалог оқыту, көшбасшылық бағалау.
Жұмыстың формасы: жұппен, топпен.
Сабақ барысы:
Тапсырмалар
Әдіс-тәсіл
Мұғалімнің іс- әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
уақыты
Тақырыпқа шығу
АКТ, СТО
Интербелсенді тақтадағы сүрет арқылы тақырыпқа шығу
Сұраққа жауап беру арқылы тақырыпқа шығады.
2 мин
1.Тың игеруді қалай түсінесіндер? Тың игеру жылдарын анықта
СТО, диалогтық оқыту
Бағыт-бағдар беру
Топ ішінде сұрақты талқылайды, топта пікір алмасады. Өзін-өзі бағалау
7 мин
2. Топ ішінде мәтінді оқып меңгеру. Өз сөзімен білдіру. Сұрақтарға жауап беру
СТО,ЖИГСО
Көшбасшылық,
Зерттеушілік диалог.
Үәж беру,бағыт беру
Топ ішінде оқыйды. Талдайды. Пікір бөліседі. Бір-бірін бағалайды
7 мин
3. Мәтінмен жұмыс жасап кестені толтыру «Иә немесе жоқ»
СТО,ЖЕ, АКТ
Бағыт-бағдар беру, реттеу
Кестені толтырады. Топтан бір оқушы сөйлейді. Көшбасшылық бағалау.
8 мин
Сергіту сәті 2минут
4. Тың игерудің жағымды және жағымсыз жақтарын шығару.
СТО, АКТ,
Көшбасшылық,
Диалогтік оқыту.
Бағыт беру
Топ ішінде талдайды, бір бірімен пікір бөліседі. Кесте толтырады. Бір-бірін бағалайды.
5 мин
5. Тың игеру қазақ халқының рухани өміріне қалай әсер еткенің постерге салып ұсыну.
СТО, ТжД, көшбасшылық
Үәж беру, бағыттау
Постер салады. Топтан бір оқушы қорғайды. Өзін-өзі бағалау
7 мин
6. Тың игерудің қандай теріс жақтары болды? Неліктен деп ойлайсындар? Эссэ жазындар
Бағалау
ТжД, ЖЕ
Бағалау
Шығармашылықтары арқылы, сабақты қорытындылайды. Бір-бірін бағалайды.
7 мин
«Сұрақты ұстап ал» деген әдісті қолдану
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тың көтеру .
Тың көтеру .
Тақырып: Тың көтеру .
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың мәтінмен жұмыс істеу қабілеттерін, өздігімен ой қорыту дағдыларын дамыту.
Сабақтың міндеттері:
1. Оқушыларға тың және тыңайған жерлерді игеру, оның негізгі ерекшіліктері жайында білім беру.
2. Оқушыларды өз елінің тарихына құрметпен қарауға, ұлтжандылыққа тәрбиелеу
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың жабдықталуы: Интербелсенді тақта, жұмыс парағы, бағалау парағы.
Сабақтың әдіс-тәсілі: АКТ, СТО, ЖЕ, ДОЖ, Диалог оқыту, көшбасшылық бағалау.
Жұмыстың формасы: жұппен, топпен.
Сабақ барысы:
Тапсырмалар
Әдіс-тәсіл
Мұғалімнің іс- әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
уақыты
Тақырыпқа шығу
АКТ, СТО
Интербелсенді тақтадағы сүрет арқылы тақырыпқа шығу
Сұраққа жауап беру арқылы тақырыпқа шығады.
2 мин
1.Тың игеруді қалай түсінесіндер? Тың игеру жылдарын анықта
СТО, диалогтық оқыту
Бағыт-бағдар беру
Топ ішінде сұрақты талқылайды, топта пікір алмасады. Өзін-өзі бағалау
7 мин
2. Топ ішінде мәтінді оқып меңгеру. Өз сөзімен білдіру. Сұрақтарға жауап беру
СТО,ЖИГСО
Көшбасшылық,
Зерттеушілік диалог.
Үәж беру,бағыт беру
Топ ішінде оқыйды. Талдайды. Пікір бөліседі. Бір-бірін бағалайды
7 мин
3. Мәтінмен жұмыс жасап кестені толтыру «Иә немесе жоқ»
СТО,ЖЕ, АКТ
Бағыт-бағдар беру, реттеу
Кестені толтырады. Топтан бір оқушы сөйлейді. Көшбасшылық бағалау.
8 мин
Сергіту сәті 2минут
4. Тың игерудің жағымды және жағымсыз жақтарын шығару.
СТО, АКТ,
Көшбасшылық,
Диалогтік оқыту.
Бағыт беру
Топ ішінде талдайды, бір бірімен пікір бөліседі. Кесте толтырады. Бір-бірін бағалайды.
5 мин
5. Тың игеру қазақ халқының рухани өміріне қалай әсер еткенің постерге салып ұсыну.
СТО, ТжД, көшбасшылық
Үәж беру, бағыттау
Постер салады. Топтан бір оқушы қорғайды. Өзін-өзі бағалау
7 мин
6. Тың игерудің қандай теріс жақтары болды? Неліктен деп ойлайсындар? Эссэ жазындар
Бағалау
ТжД, ЖЕ
Бағалау
Шығармашылықтары арқылы, сабақты қорытындылайды. Бір-бірін бағалайды.
7 мин
«Сұрақты ұстап ал» деген әдісті қолдану
шағым қалдыра аласыз













