Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Тыныс алу мүшелері
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Білім беру ұйымының атауы |
М.Маметова атындағы орта мектеп |
|||||
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
Бөлім: |
Адам |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
Бажылдакова Айгуль Жанатовна |
|||||
Күні: |
22.11.2023ж |
|||||
Сынып: 3а |
Қатысушылардың саны: 10 |
Қатыспағандар саны: 0 |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
Тыныс алу мүшелері |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.3.3 тыныс алу жүйесі мен оның адам ағзасындағы рөлін сипаттау 3.2.3.2 асқорыту жүйесінің тіршілікке қажетті энергияны алудағы рөлін сипаттау |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Асқорыту жүйесінің тіршілікке қажетті энергияны алудағы рөлін сипаттайды |
|||||
Құндылықтар |
Талап:Қоршаған орта тазалығын сақтайды |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Үй тапсырмасын бекіту: Сергіту сәті: Сабақ тың ортасы 25 минут Оқулықпен жұмыс: Дәптермен жұмыс: Сабақты қорыту 5 мин Рефлек сия 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуал Қызығушылығын ояту «Жүрек жылуы» әдісі бойынша бір-біріне жылу сыйлауды ұсынады. Үй тапсырмасы Екі-үш оқушыдан түсінгенін сұрау. «Орныңды тап» әдісі арқылы өткенді пысықтау. ЕҚБ – оқушының жұмысын көру Судың асқорыту мүшесімен жүріп өтуі. «Дамино» әдісі арқылы үй тапсырмасын бекіту. Сұрақтарға жауап береді Ас қорыту мүшелерін ата? Ас не үші қажет? Ас қайда қорытылады? Астың ағза арқылы саяхаты неше сағатқа созылады? Сергіту сәті арқылы жаңа сабақты ашамыз. Терең дем ал, не байқадың? Ал енді деміңді сыртқа шығар, не өзгерді? Сен тез қимылдағанда, секіргенде, жүгіргенде не болады? Жаңа тақырып Видео көрсету 1-тапсырма Қалай дұрыс тыныс алу керек? Тыныс жолының ерекшелігі қандай? Мұрын арқала тыныс алып,демді ауыздан шығару неге дұрыс деп деп саналады? Неліктен аязды күндері осылай тыныс алған дұрыс ? Жаңа тақырыпты екі-үш балаға оқыту. 2-тапсырма Тыныс алу жүйесі Тыныс алу жүйесі неден тұрады? Ағзаның қалай тыныс алатынын түсіндір. Ауаның ағзадағы қозғалысын,жолын көрсет. 3-тапсырма Модельдеу. Оқушылар шығып, тыныс алу мүшелерін ретімен орнына қойып, атайды. Тыныс алу жүйесін қандай мүшелер құрайды? Ағзадағы ауа қандай жолдардан өтеді? Әр оқушы жеке-жеке тапсырманы орындайды. Тыныс алу мүшелерін ретімен жазады. 5-тапсырма «Ыстық табан» әдісі
Күш-қуат жинау үшін қажет.
Ас асқазанда қорытылады.
Ауыз қуысы, өңеш, асқазан, ашішек, тоқішек.
Астың ағза арқылы саяхаты 18 сағатқа созылады.
Мұрын, кеңірдек, ауатамырлар, өкпе.
Адамда 2 өкпе бар: оң жақ, сол жақ өкпе.
Адам күніне 4 рет тамақтанады. Үйге тапсырма: Оқып келу. Білім ағашы |
Шеңбер құрады, жүрек жылуын сыйлайды Сұраққа жауап береді Зерттеу жұмысын көрсету Тапсырманы орындайды Видео көреді Тапсырманы орындайды Оқиды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: - Өткенді қайталайды-1б Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Күніне неше рет тамақтанады-1б Сұрақтарға жауап береді -1б Жарайсыңдар! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Тамаша! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-3б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Білім ағашы |
Жүрек макеті Табиғаттың суреттері Суреттер Керекті заттары Бейне жазба Слайд Оқулық Оқулық Суреттер Заттар Заттар Оқулық Суреттер Заттар Сұрақтар жазылған тапсырмалар Кері байланыс парағы |