|
Білім беру ұйымының атауы |
N273 |
|
|
Бөлім: |
Адам |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Абишова С.Е. |
|
|
Күні:11.11.2025 |
|
|
|
Сынып: 3Г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
10-сабақ. Тыныс алу мүшелері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.3.1 адамның ішкі ағзаларының орналасуын анықтау; 3.2.3.5 - адам ағзасының ауру мен инфекциядан қорғану жолдарын түсіндіру 3.1.2.2. жүргізілген эксперимент нәтижесін құрылған жоспарға сәйкес көрсету мен қорытынды жасау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы |
Құндылық: Әділдік және жауапкершілік • Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Өткен тақырыпқа шолу және оқу материалын жариялау «Серпілген сауалдар» әдісі арқылы жүреді. Шеңберде тұрған оқушыларға мұғалім, доп лақтырып сұрақ қояды. оқушы допты мұғалімге лақтырып жауап береді. - Таңғы асқа тағы не ішуге болады? - Тәуліктің қай бөлігінде ботқа жеген дұрыс? Неліктен? -Пайдасы аз тағамдарды ата. -Чипцы неліктен пайдасыз тағам деп есептеледі? -Пайдалы тағамдарды ата. -Тамақтың құрамы мен энергетикалық құндылығын қалай білуге болады? -Тағамның құрамына кіретін қандай қоректік заттар ағзаның дамуы мен өсуіне көмектеседі? - Асқорыту жүйесі қалай құрылған? -Асқорытудың әр кезеңінде ас қандай өзгерістерге ұшырайды? -Асқорыту үдерісінің қандай маңызы бар? - Асқорытуға қандай ағзалар қатысады? -Асқорыту үдерісінің жұмысын қалай жеделдетуге және жақсартуға болады? -Ағза жұмсаған энергияның орнын толтыру керектігін қалай түсінеміз? -Адамның басқа да ішкі ағзаларын ата. -Мұрын қандай қызмет атқарады? -Тыныс алу мүшелерін ата. -Тыныс алу адамға не үшін қажет? - Ендеше бүгінгі сабақта тыныс алу жүйесі туралы оқып, білімімізді кеңейтетін боламыз. |
Шеңберге тұрып, доп алады, сұраққа жауап береді. Тақырыпты шығарады. |
|
доп |
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 18 мин |
(Т) 1- тапсырма. Бақылау -Терең тыныс алыңдар. Не байқадыңдар? -Ал енді демді сыртқа шығарыңдар? Не өзгерді? Сипаттау Сурет бойынша мұрын арқылы тыныс алып, демді сыртқа ауыздан шығару жолын көрсетіңдер. Дем алып өз тыныс жолдарыңды сезінуге тырысыңдар. Енді орныңда бірнеше рет секіріңдер. Тыныс алуларың қалай өзгерді? Модель жасау -Тыныс алу жүйесі қандай мүшелерден тұрады? Олар қалай орналасады? -Суретке қарап тыныс алуға қатысатын мүшелерді атаңдар. -Ағзаның қалай тыныс алатынын түсіндіріңдер. Сен білесің бе? Оң жақтағы өкпе сол жақтағы өкпеге қарағанда сәл үлкендеу болады?
Сергіту сәтінде «Ертегілер» әні.
(Т) 2- тапсырма. Мәтінмен жұмыс.
Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Сен тез қимылдағанда, жүгіргенде, секіргенде не болады? -Қалай дұрыс тыныс алу керек? -Тыныс жолдарының ерекшелігі қандай? -Мұрын арқылы тыныс алып, демді ауыздан шығару неге дұрыс саналады? Неліктен аязды күндері осылай демалған дұрыс? |
-Сұрақтарға жауап береді. Тапсырма орындайды. Әнге қосылып, билейді. Тапсырма орындайды. |
Дескриптор: -Ағзаның қалай тыныс алатынын түсіндіреді-1балл. -Суретке қарап тыныс алуға қатысатын мүшелерді атайды, тыныс алуды сипаттайды-1балл. - Тыныс алу жүйесінің моделін жасайды-2балл. Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді-2балл. Мәтінді оқып, әңгіме құрастырады-2 балл. Мәтінді оқып, сурет бойынша түсіндіреді-2 балл. |
Оқулық
Оқулық
|
|
Қорытынды 5 мин |
Кері байланыс«Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: Мәтінді оқып, мазмұндау. |
Түсінгені туралы ой қорытады. Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойыла-ды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тыныс алу мүшелері
Тыныс алу мүшелері
|
Білім беру ұйымының атауы |
N273 |
|
|
Бөлім: |
Адам |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Абишова С.Е. |
|
|
Күні:11.11.2025 |
|
|
|
Сынып: 3Г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
10-сабақ. Тыныс алу мүшелері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.3.1 адамның ішкі ағзаларының орналасуын анықтау; 3.2.3.5 - адам ағзасының ауру мен инфекциядан қорғану жолдарын түсіндіру 3.1.2.2. жүргізілген эксперимент нәтижесін құрылған жоспарға сәйкес көрсету мен қорытынды жасау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы |
Құндылық: Әділдік және жауапкершілік • Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Өткен тақырыпқа шолу және оқу материалын жариялау «Серпілген сауалдар» әдісі арқылы жүреді. Шеңберде тұрған оқушыларға мұғалім, доп лақтырып сұрақ қояды. оқушы допты мұғалімге лақтырып жауап береді. - Таңғы асқа тағы не ішуге болады? - Тәуліктің қай бөлігінде ботқа жеген дұрыс? Неліктен? -Пайдасы аз тағамдарды ата. -Чипцы неліктен пайдасыз тағам деп есептеледі? -Пайдалы тағамдарды ата. -Тамақтың құрамы мен энергетикалық құндылығын қалай білуге болады? -Тағамның құрамына кіретін қандай қоректік заттар ағзаның дамуы мен өсуіне көмектеседі? - Асқорыту жүйесі қалай құрылған? -Асқорытудың әр кезеңінде ас қандай өзгерістерге ұшырайды? -Асқорыту үдерісінің қандай маңызы бар? - Асқорытуға қандай ағзалар қатысады? -Асқорыту үдерісінің жұмысын қалай жеделдетуге және жақсартуға болады? -Ағза жұмсаған энергияның орнын толтыру керектігін қалай түсінеміз? -Адамның басқа да ішкі ағзаларын ата. -Мұрын қандай қызмет атқарады? -Тыныс алу мүшелерін ата. -Тыныс алу адамға не үшін қажет? - Ендеше бүгінгі сабақта тыныс алу жүйесі туралы оқып, білімімізді кеңейтетін боламыз. |
Шеңберге тұрып, доп алады, сұраққа жауап береді. Тақырыпты шығарады. |
|
доп |
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 18 мин |
(Т) 1- тапсырма. Бақылау -Терең тыныс алыңдар. Не байқадыңдар? -Ал енді демді сыртқа шығарыңдар? Не өзгерді? Сипаттау Сурет бойынша мұрын арқылы тыныс алып, демді сыртқа ауыздан шығару жолын көрсетіңдер. Дем алып өз тыныс жолдарыңды сезінуге тырысыңдар. Енді орныңда бірнеше рет секіріңдер. Тыныс алуларың қалай өзгерді? Модель жасау -Тыныс алу жүйесі қандай мүшелерден тұрады? Олар қалай орналасады? -Суретке қарап тыныс алуға қатысатын мүшелерді атаңдар. -Ағзаның қалай тыныс алатынын түсіндіріңдер. Сен білесің бе? Оң жақтағы өкпе сол жақтағы өкпеге қарағанда сәл үлкендеу болады?
Сергіту сәтінде «Ертегілер» әні.
(Т) 2- тапсырма. Мәтінмен жұмыс.
Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Сен тез қимылдағанда, жүгіргенде, секіргенде не болады? -Қалай дұрыс тыныс алу керек? -Тыныс жолдарының ерекшелігі қандай? -Мұрын арқылы тыныс алып, демді ауыздан шығару неге дұрыс саналады? Неліктен аязды күндері осылай демалған дұрыс? |
-Сұрақтарға жауап береді. Тапсырма орындайды. Әнге қосылып, билейді. Тапсырма орындайды. |
Дескриптор: -Ағзаның қалай тыныс алатынын түсіндіреді-1балл. -Суретке қарап тыныс алуға қатысатын мүшелерді атайды, тыныс алуды сипаттайды-1балл. - Тыныс алу жүйесінің моделін жасайды-2балл. Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді-2балл. Мәтінді оқып, әңгіме құрастырады-2 балл. Мәтінді оқып, сурет бойынша түсіндіреді-2 балл. |
Оқулық
Оқулық
|
|
Қорытынды 5 мин |
Кері байланыс«Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: Мәтінді оқып, мазмұндау. |
Түсінгені туралы ой қорытады. Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойыла-ды. |
|
шағым қалдыра аласыз














