|
Бөлім |
Тыныс алу |
||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жарасбек Ш |
||||||||
|
Күні |
29.12.2020ж |
||||||||
|
Қатысушылардың саны: |
Қатыспағандардың саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тыныс алудың минуттық көлемі. Әр түрлі жастағы, физикалық дамыған, ер және әйел адамдардың өкпесінің тіршілік сыйымдылығы. |
||||||||
|
Осы сабақтың көмегімен қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.4.3 өкпенің тіршілік сыйымдылығын анықтау.жәнеқалыпты жағдайдағы және дененің физикалық жүктемесі кезіндегі тыныс алудың минуттық көлемін анықтау |
||||||||
|
Сабақ мақсаты |
|
||||||||
|
Сабақ барысы Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру, оқушылардың сабаққа дайындығына назар аудару. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Басы |
Алдыңғы білімді еске түсіру үшін оқушыларға ӨТС туралы «дұрыс» «бұрыс» тапсырмасын орындау сұралады. |
Оқушылармен адамның тыныс алу жиілігі өзгере ме, оған қандай факторлар әсер етеді, тыныс алу жиілігінің өзгеруінің себебі неде сұрақтарын талқылау арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсаттары ашылады. |
Мұғалімнің кері байланысы |
Презентация 1 -2 слайдтар |
|||||
|
Ортасы |
Оқушыларға ақпаратпен танысу тапсырмасы ұсынылады. Мұғалім оқушыларға сұрақтар қойып кері байланыс береді. |
Оқушылар тыныс алудың минуттық көлемін өлшеу, оның маңызын оқып біледі. |
Мұғалімнің кері байланысы |
4 -8 слайд |
|||||
|
|
Тәжірибелік тапсырма орындау тапсырылады |
Оқушылар қалыпты және физикалық жүктемеден кейінгі тыныс алу жиілігін есептеу арқылы тыныс алудың минуттық көлемін анықтайды. Тыныс алудың минуттық көлемі формула арқылы есептеледі. Тыныс алу қозғалыстарының жиілігін 1 минуттағы кеуде қуысының ұлғаюын (тыныс алу) санау арқылы анықтайды. Қалыпты жағдайдағы және жүктемеден кейінгі нәтижелерді салыстырады. Жүктеме ретінде оқушылар 1 минутта 5, 10, 20 рет отырып тұру жаттығуларын жасай алады. Критерий:
|
Өзара бағалау Мұғалімнің кері байланысы |
10-слайд 1- қосымша |
|||||
|
Соңы |
Мұғалім оқушылардың жұмыс парақтарын жинап алып кері байланыс ұсынады. |
Оқушылар жоспар бойынша зертханалық жұмысты орындап нәтижелерін салыстырып талдау жасайды. |
Өзін –өзі бағалау |
2- қосымша |
|||||
|
Кері байланыс Үй тапсырмасы |
«Түртіп алу » әдісі арқылы талдайды.
§ 26 Тыныс алу және тыныс шығару механизмдері |
Оқушылар кері байланыс сұрақтарына жауап беріп, сабақты қорытындылайды |
Мұғалімнің кері байланысы |
12 слайд |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тыныс алудың минуттық көлемі
Тыныс алудың минуттық көлемі
|
Бөлім |
Тыныс алу |
||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жарасбек Ш |
||||||||
|
Күні |
29.12.2020ж |
||||||||
|
Қатысушылардың саны: |
Қатыспағандардың саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тыныс алудың минуттық көлемі. Әр түрлі жастағы, физикалық дамыған, ер және әйел адамдардың өкпесінің тіршілік сыйымдылығы. |
||||||||
|
Осы сабақтың көмегімен қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.4.3 өкпенің тіршілік сыйымдылығын анықтау.жәнеқалыпты жағдайдағы және дененің физикалық жүктемесі кезіндегі тыныс алудың минуттық көлемін анықтау |
||||||||
|
Сабақ мақсаты |
|
||||||||
|
Сабақ барысы Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру, оқушылардың сабаққа дайындығына назар аудару. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Басы |
Алдыңғы білімді еске түсіру үшін оқушыларға ӨТС туралы «дұрыс» «бұрыс» тапсырмасын орындау сұралады. |
Оқушылармен адамның тыныс алу жиілігі өзгере ме, оған қандай факторлар әсер етеді, тыныс алу жиілігінің өзгеруінің себебі неде сұрақтарын талқылау арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсаттары ашылады. |
Мұғалімнің кері байланысы |
Презентация 1 -2 слайдтар |
|||||
|
Ортасы |
Оқушыларға ақпаратпен танысу тапсырмасы ұсынылады. Мұғалім оқушыларға сұрақтар қойып кері байланыс береді. |
Оқушылар тыныс алудың минуттық көлемін өлшеу, оның маңызын оқып біледі. |
Мұғалімнің кері байланысы |
4 -8 слайд |
|||||
|
|
Тәжірибелік тапсырма орындау тапсырылады |
Оқушылар қалыпты және физикалық жүктемеден кейінгі тыныс алу жиілігін есептеу арқылы тыныс алудың минуттық көлемін анықтайды. Тыныс алудың минуттық көлемі формула арқылы есептеледі. Тыныс алу қозғалыстарының жиілігін 1 минуттағы кеуде қуысының ұлғаюын (тыныс алу) санау арқылы анықтайды. Қалыпты жағдайдағы және жүктемеден кейінгі нәтижелерді салыстырады. Жүктеме ретінде оқушылар 1 минутта 5, 10, 20 рет отырып тұру жаттығуларын жасай алады. Критерий:
|
Өзара бағалау Мұғалімнің кері байланысы |
10-слайд 1- қосымша |
|||||
|
Соңы |
Мұғалім оқушылардың жұмыс парақтарын жинап алып кері байланыс ұсынады. |
Оқушылар жоспар бойынша зертханалық жұмысты орындап нәтижелерін салыстырып талдау жасайды. |
Өзін –өзі бағалау |
2- қосымша |
|||||
|
Кері байланыс Үй тапсырмасы |
«Түртіп алу » әдісі арқылы талдайды.
§ 26 Тыныс алу және тыныс шығару механизмдері |
Оқушылар кері байланыс сұрақтарына жауап беріп, сабақты қорытындылайды |
Мұғалімнің кері байланысы |
12 слайд |
|||||
шағым қалдыра аласыз













