|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.1 |
Мектеп: Атасу ЖОББ мектебі |
|||||||||
|
Күні: 4.12.2018 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Амзина Қ.И. |
|||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тыныс алу типтері: анаэробты және аэробты. Анаэробты және аэробты тынысалуды салыстыру: оттегінің қатысында/қатысынсыз, статикалық/динамикалық жұмыс, жылықанды\суыққанды жануарлар. |
|||||||||
|
Оқу мақсаты |
7.1.4.2 - анаэробты және аэробты тыныс алу типтерін ажырату |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Тірі ағзалардағы тыныс алу мүшелер құрылысы мен типтерін білу; Көпшілігі: Анаэробты және аэробты тыныс алу типтерін салыстыру. Кейбірі: Тыныс алу үдерісінің маңызы мен қажеттілігіне баға беру. Тыныс алусыз тіршілік етуге болатынын дәлелдеу. |
|||||||||
|
Бағалау критерийі |
Тірі ағзалардағы тыныс алу маңызын сипаттай алады; Анаэробты және аэробты тыныс алу типтерін ажырата отырып, маңызын түсіне алады. |
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пән бойынша оқыту мақсаты: Оқушылар орындай алады: Өсімдіктер мен жануарлардың тыныс алу маңызын түсіну; Тыныс алу типтерінің салыстырмалы артықшылықтарын сипаттау; Оқытудың тілдік мақсаты:. Пәнге қатысты лексика мен терминология: Тыныс алу, анаэробты тыныс алу, аэробты тыны салу, энергия алу
Диалог құруға/ жазылымға қажетті сөздер топтамасы:
|
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы. |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Химия: тыныс алу өнімдерін формуламен жазу. Қазақ тіл. Диалог құру, сұрақ-жауап кезінде |
|||||||||
|
Алдыңғы білім |
Жапырақтың құрылысы мен қызметі. |
|||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу.. Микрофонды оқушыларға ұсыну арқылы бүгінгі сабаққа ізгі тілектерін білу. психологиялық ақуалды қалыптастыру.
Дискриптор: білім алушы кестені толтырып, тыныс алу ерекшеліктерін салыстыра алады. (ҚБ) Смайликпен
бағаланады
«Ой шақыру» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
1 тапсырма: Терминдерге анықтама беріңіз: Аэробты тыныс алу.................................................... Анаэробты тыныс алу ................................................ Дискриптор: Оқушы тыныс алу, аэробты және анаэробты тыныс алу ұғымдарын біледі және түсінеді. 2 тапсырма: Тыныс алу типтерін ажыратыңдар:
Дискриптор: тыныс алу типтерін ажыратады және жіктейді. «Таңда да таста» әдісі арқылы сабақты қортындылау
Рефлексия:
Бағалау
ҮЙГЕ ТАПСЫРМА §28. Қауіпті ауру тудыратын ортада тіршілік ететін ағзалар туралы деректер жазу
|
Сұрақтар әдісі. Интерактивті тақта. |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тынысалу типтері: аэробты және анаэробты
Тынысалу типтері: аэробты және анаэробты
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.1 |
Мектеп: Атасу ЖОББ мектебі |
|||||||||
|
Күні: 4.12.2018 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Амзина Қ.И. |
|||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тыныс алу типтері: анаэробты және аэробты. Анаэробты және аэробты тынысалуды салыстыру: оттегінің қатысында/қатысынсыз, статикалық/динамикалық жұмыс, жылықанды\суыққанды жануарлар. |
|||||||||
|
Оқу мақсаты |
7.1.4.2 - анаэробты және аэробты тыныс алу типтерін ажырату |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Тірі ағзалардағы тыныс алу мүшелер құрылысы мен типтерін білу; Көпшілігі: Анаэробты және аэробты тыныс алу типтерін салыстыру. Кейбірі: Тыныс алу үдерісінің маңызы мен қажеттілігіне баға беру. Тыныс алусыз тіршілік етуге болатынын дәлелдеу. |
|||||||||
|
Бағалау критерийі |
Тірі ағзалардағы тыныс алу маңызын сипаттай алады; Анаэробты және аэробты тыныс алу типтерін ажырата отырып, маңызын түсіне алады. |
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пән бойынша оқыту мақсаты: Оқушылар орындай алады: Өсімдіктер мен жануарлардың тыныс алу маңызын түсіну; Тыныс алу типтерінің салыстырмалы артықшылықтарын сипаттау; Оқытудың тілдік мақсаты:. Пәнге қатысты лексика мен терминология: Тыныс алу, анаэробты тыныс алу, аэробты тыны салу, энергия алу
Диалог құруға/ жазылымға қажетті сөздер топтамасы:
|
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы. |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Химия: тыныс алу өнімдерін формуламен жазу. Қазақ тіл. Диалог құру, сұрақ-жауап кезінде |
|||||||||
|
Алдыңғы білім |
Жапырақтың құрылысы мен қызметі. |
|||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу.. Микрофонды оқушыларға ұсыну арқылы бүгінгі сабаққа ізгі тілектерін білу. психологиялық ақуалды қалыптастыру.
Дискриптор: білім алушы кестені толтырып, тыныс алу ерекшеліктерін салыстыра алады. (ҚБ) Смайликпен
бағаланады
«Ой шақыру» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
1 тапсырма: Терминдерге анықтама беріңіз: Аэробты тыныс алу.................................................... Анаэробты тыныс алу ................................................ Дискриптор: Оқушы тыныс алу, аэробты және анаэробты тыныс алу ұғымдарын біледі және түсінеді. 2 тапсырма: Тыныс алу типтерін ажыратыңдар:
Дискриптор: тыныс алу типтерін ажыратады және жіктейді. «Таңда да таста» әдісі арқылы сабақты қортындылау
Рефлексия:
Бағалау
ҮЙГЕ ТАПСЫРМА §28. Қауіпті ауру тудыратын ортада тіршілік ететін ағзалар туралы деректер жазу
|
Сұрақтар әдісі. Интерактивті тақта. |
||||||||
шағым қалдыра аласыз
















