Сабақ тақырыбы:
|
Тура және кері ретпен
санау
|
|
|
|
|
СЫНЫП: 1 «Б»
|
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Оқу мақсаты:
Табыс критерийлері
|
Барлық оқушылар:
Оқушылардың басым
бөлігі:
Кейбір оқушылар:
|
.
1.1.1.1.Натурал сандар мен нөл санының құрамын біледі; 10
көлеміндегі сандарды тура және кері санайды; натурал сандар
қатарындағы орнын анықтайды;10-ға дейінгі сандар тізбегін
құрастырады.
10-ға; дейінгі сандарды тура және кері санап,
олардың натурал сандар қатарындағы реттік нөмірін анықтай
алады.
10-ға; дейінгі сандарды тура және кері санай
біледі.
Натурал сандар қатарындағы реттік нөмірін
анықтайды.
|
Ресурстар:
|
1-ден 10 ға дейінгі цифрлар,көңіл-күйді
бейнелейтін смайликтер, «Қоянға көмектес» ойынына қажетті
құралдар,алма ағагшы,стикерлер ,тапсырмалар жазылған кеспе
қағаздар,кір қыстырғыш,шұлықтар
суреттері,жіп,микрофон
|
Тірек сөздер
|
Тура ретпен санау,кері ретпен
санау
|
Сабақтың мақсаты:
|
Оқушыларға 10 көлеміндегі сандарды тура және кері
ретпен санау дағдыларын меңгеруге көмектесу; заттардың санын санау
дағдыcын бекіту.
|
Жетістік критерийлері
|
1-ден 10-ға дейінгі сандарды тура және кері
ретпен санап,ретік номерін,санның көршілерін атай
біледі.
|
Құндылықты дарыту
|
Оқушыларды бір -біріне деген құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу
|
Пәнаралық байланыс
|
Көркем өнер,музыка
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Бейнежазба, интербелсенді
тақта.
|
Сабақ барысы
|
|
Сабақтың жоспарлан-ған
кезендері
|
Сабақтағы жоспарланған іс
-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Ынтымақтастық
атмосферасын қалыптастыру
2
мин
|
Қол
алысып,қане біз,
Достасайық бәріміз.
Айтарым бар сендерге,
Тез
тұрыңдар шеңберге.
Қандай жақсы бір тұру,
Достарыммен бір жүру,
Қандай жақсы дос болу.
|
Шаттық шеңбері
|
Топқа бөлу
|
-Қазір жылдың қай мезгілі?
Күзде жеміс-жидектер піседі.
Алма ағашынан өзімізге ұнаған алманы алайық.Алма
артында 1-ден 4-ке дейінгі сандар жазылған.Кімге қай сан түседі сол
топқа отырады.
-Балалар ,көңіл-күйіміз қалай?
|
Алма ағашы суреті,жасыл,қызыл,сары алма
стикерлері
смайликтер
|
Өткенді еске түсіру.
|
Тақтада сандар шашылып әр жерде жапсырылған.Сол
сандарды ретімен орналастыру.
|
|
Сабақтың ортасы
Жаңа сабақ
Оқулықпен жұмыс
|
1-ден 10-ға дейінгі сандарды тура ретпен
орналастыру.Санату.
-Сандар қандай ретпен
орналасқан?
-Өсу ретімен.
10-нан 1-ге дейін кері ретпен
орналастыру.Санату.
-Сандар қандай ретпен
орналасқан?
-Кему ретімен.
Ойын: «Өз орныңды тап»
Топқа тапсырма . «Түсіп қалған сандарды
тап»
«Кір жаю» ойыны
-Қай
сандар түсіп қалған оларды өз орнына жаз.
-Сандар қандай ретпен
жазылды?(кему)
-Балалар көңіл-күйіміз қандай
екен?
|
1-ден 10-ға дейінгі цифрлар
Кір
қыстырғыш,шұлықтарсуреттері,жіп
смайликтер
|
Сергіту сәті
|
Көңілді күн
|
Бейнебаян
|
Дәптермен жұмыс
|
«Бақаға көмектес»
-Бақа неше рет секіруі керек?
Қадамдар санын анықта,түсіп қалған сандарды
жапырақтарға жаз.
Бос
торкөздерге сандарды кері ретпен жаз.
|
|
|
Бейнебаяннан тауық жұмыртқасын өз ұяшығына өсу
ретімен орналастыру.
|
Бейнебаян
|
Же ке
жұмыс
|
«Көршісін тап» Әр оқушыға кеспе қағазбен
жұмыс.
Ән
айту. «Санау» әні
«Қоянға көмектес » ойыны
Пошташы қоянға көмектесейік.Ол сан
танымайды.Хаттардың қай үйге келгенін білмейді.Хат артында тапсырма
берілген.Сол тапсырманы орындасақ хаттың қай үйге келгенін
білеміз.
|
Кеспе қағаздар
Бейнебаян
Қоян суреті,үйлер
суреттері,хаттар
|
Сабақтың соңы
Рефлексия
|
Кері байланыс
Сабаққа түсіндім дегендерің жасыл алманы, Али де
түсініңкіремедім дегендерің қызыл алманы,ал мүлдем түсінбедім
дегендерің сары алманы алма ағашына жапсырайық.
|
Алма
ағашы,стикерлер(жасыл,қызыл,сары)
|
Қортынды-лау
|
-Біз бүгінгі сабақта қандай жұмыстар
жасадық?
1-ден 10-ға дейін санасақ қандай ретпен
санаймыз?
10-нан 1-ге дейін санасақ ше?
|
|
Бағалау
|
«Еркін микрофон» әдісі
-Әр
топ басшысы өз тобын бағалайды.
Ұпайы көп топ жеңіске жетеді.
|
|