Күні:Сынып: 1 | Мұғалім: Алияева Айнур Кошкарбаевна |
Сабақтың тақырыбы | Тура және кері ретпен санау. |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1.1.1** Санау барысында натурал сандардың реттік номері анықталатындығын түсіну; 10 көлемінде тура және кері ретпен санау. |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы:Білім алушылар 10 көлеміндегі санды тура санай алады.Көбі: Натурал сандарды атай алады.Кейбірі:Тура және кері санай алады. |
Жетістік критерийлері | Натурал сандарды атай алады. |
Күтілетін нәтиже | Тура және кері сандарды ретімен санай алады.
|
Құндылықтарды дарыту | шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; -өзгелердің мәдениетіне және көзқарасына құрметпен қарау; |
Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек ,ағылшын тілі. |
Алдыңғы оқу | 10 санын қалай алады? |
АКТ қолдану дағдылары | АКТ,Интербелсенді тақта,магнитті тақта. |
Тілдік құзыреттілік | Санау- Считать- To count |
Ишара | «Басбармақ» |
Сабақ барысы |
Жоспарланған уақыт есебі. | Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) | Ресурстар |
Сабақтың басыЫнтымақтастық атмосферасын қалыптастыру | Аққу болып ұшамызКөлге келiп қонамызКөлдiң бетiн құшамызҚайта самғап ұшамыз.– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!Қызығушылығын ояту. Миға шабуыл. |
Шаттық шебері
Суреттер,қима қағаздар.
|
Сабақтың ортасы
| Топқа бөлу:1-топ:Жасыл 2-топ:Қызыл3-топ:Көк1.6 саны мен 4 санының қосындысы нешеге тең?2.1 санынан 10санына дейін санау3.7 алмаға 3 алманы қосқанда неше алма болады?
№1. Оқулықпен жұмыс. ( Айтылым,) Оқушыларға тура және кері ретпен санату.1-ден 10-ға дейін тура ретпен сана. 1,2,3,4,5,6,7,8,9,1010-нан 1-ге дейін кері ретпен сана.10,9,8,7,6,5,4,3,2,1Сандардың қандай ретпен орналасқанын анықтау.
1 топ. 1-тапсырма. Гүлдерді орналасу ретіне қарай сәйкес сандармен байланыстырыңыз.Шығарып көр: Ұ.ЖСандар жазылған парақшаларды тура ретпен қой. Қандай парақшалар жетіспейді?БаспалдақтарСандарды өсу және кему бойынша атап, баспалдақпен көтеріл және төмен түс. (Оқушылардан қандай ретпен санау екенін айтқызу)Дескриптор: Білім алушы сандарды тура және кері ретпен санай алады. Реттік санын біледі.
Орындап көр:А) 4-тен бастап, 10-ға дейін сана.Ә) 8-ден бастап, 1-ге дейін сана.
Топтық жұмыс. 1 топ.1-тапсырма. Гүлдерді орналасу ретіне қарай сәйкес сандармен байланыстырыңыз.
2 топ.2-тапсырма.10 көлеміндегі сандарды кему ретімен жазың3 топ.3- тапсырма. Өз беттерімен жұмыс Ашық сұрақСан түзуінде 10 санының орнын анықтау.Сурет бойынша сұрақтар қоюСыныптан саны 10 болатын заттарды табу. |
оқулықпен жұмыс
Суреттер, сандар
Сандар жазылған қима парақшалар
Баспалдақтар
Топтық тапсырмалар |
Сергіту сәті
| Сергіту сәті: Санау туралыКел санайық бәріміз, Балаң үйрек - апам, Ортан терек - ағам, Шылдыр шүмек мен Кішкене бөбек сен Бір үйде біз нешеуміз? Бір үйде біз бесеуміз. |
|
Сабақтың соңы
| Рефлексия.Кері байланыс.
|
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Саралау -оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлаймын? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіремін? Негізгі ойы мен қосымша ақпаратты анықтау, оқушының оқуға деген ішкі уәжіне қолдау көрсету мақсатында саралау тапсырмалары беріледі.Карточкамен жұмыс:Барынша қолдау көрсету үшін төмен деңгейлі тапсырмалар:Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие) |
Қолдау көрсету.Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушыларды «Басбармақ» әдісімен мадақтау.
| Көркем еңбек, ағылшын тілі сабағыОқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |