Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Туристер қайда саяхаттайды? Дүниетану 3 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Білім беру ұйымының атауы |
№46 орта мектебі |
|||
Пәні: |
Дүниетану |
|||
Бөлім: |
Су - тіршілік көзі. |
|||
Педагогтің аты-жөні: |
Рахимова И.Т. |
|||
Күні: |
19.04.24 |
|||
Сынып: |
3 «Ә» |
|||
Сабақтың тақырыбы: |
Туристер қайда саяхаттайды? |
|||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.4.1 Қазақстанның барынша тартымды туристік нысандардың рейтингісін жасау. |
|||
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстан аумағындағы танымал туристік нысандардың рейтингісін жасайды. Қазақстан тарихи-мәдени, табиғи туристік нысандары туралы біледі. |
|||
Зерттеу тақырыбы: |
Оқушылардың коммуникативтік дағдысын диалогтік оқыту арқылы арттыру. |
|||
Құндылықтар |
Өз елінің туристік нысандарымен танысу және оларды сақтау, жауапкершілік сезімін дарыту. |
|||
Сабақ барысы |
||||
Сабақ кезеңі |
Педагог іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
Сабақ басы 3 мин 2 мин |
Оқушылармен сәлемдесу
Тапсырма 1. Үй жұмысына берілген «Адамдардың алғашқы қоныстары қашан және қалай пайда болды» тақырыбы бойынша постер қорғату. Дескриптор: -қала атауының мағынасын анықтайды; 1б -елді мекенінің пайда болу тарихын анықтайды; 1б Психологиялық ахуал туғызу: «Мен кіммін?» ойыны Шарты: Бір оқушыға «Турист» сөзі жазылған тәж кигізіледі. Басқа оқушылар сол сөзді табатындай сұрақтар қояды. Тәж киген оқушы қандай өз жазылып тұрғанын табады. -Балалар, сонымен турист дегенміз кім екен? -Жарайсыңдар! Ендеше бүгін біз туристерміз. Әр түрлі туристік нысандарыға саяхат жасап, рейтингісін шығаратын боламыз. Ендеше шабаданымызды алып жолға шығайық. Шабаданның ішінде турист картасы бар. |
Сәлемдеседі Оқушылар дайындап келген постерлерін қорғайды. Оқушылар сұрақ қояды, сұрақтарға жауап береді. сөзді табады. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
Мұғалім бағалауы «Туристің әмияны» 1000 теңгелік қағаз ақша Турист картсы |
Үй жұмысына берілген постерлері «турист» сөзі жазылған тәж, турист картасы салынған түрлі түсті шабадан |
Сабақ ортасы 2 мин |
Тапсырма 2. Мозайка құрастырып, қай елге саяхат жасайтындарыңды табыңдар. Туристік компаниядан жолдама алады. Шабадан түсі арқылы саяхат бағытын таңдайды. Дескриптор: -картаны дұрыс құрастырып, қай елдің картасы екенін айтады; 1б Қолданылатын әдіс-тәсіл: “Мозайка” әдісі Ұйымдастыру формасы: ұжымдық жұмыс |
Мозайка арқылы Қазақстанның картасын құрастырады. |
Жолдама беріледі |
Жолдама, Қазақстан картасы бойынша мозайка. Түрлі түсті шабадан, саяхат бағыттары. |
17 мин 1 мин 5 мин 7 мин |
Тапсырма 3. QR код арқылы оқушыларға туристік нысандар туралы бейнежазба беріледі (мәтін қоса ұсынылады). Туристік орындармен танысқаннан кейін топтың ішінен гид шығып, басқа топтарға таныстырады. 1 топ: Қазақстандағы тарихи-мәдени нысандар. 2 топ: Қазақстандағы табиғи нысандар. 3 топ: Қазақстандағы сауықтыру нысандары. 4 топ: Шығыс Қазақстандағы туристік нысандар. ҚҰНДЫЛЫҚ: Қазақстанның қандай туристік нысандары бар екен? (тарихи-мәдени, табиғи, сауықтыру нысандары, жергілікті жердің туристік нысандары). Дескриптор: -туристік нысандарды анықтайды; 1б -оларға сипаттама береді; 1б - мысалдар келтіреді; 1б -қызықты мәлімет жазады; 1б Қолданылатын әдіс-тәсіл: “Фрайер” моделі, Ұйымдастыру формасы: топтық жұмыс
Сергіту сәті: «Еркін әңгіме»
Тапсырма 4. Жарнамалық кітапша жасау Дескриптор: -суреттерді пайдаланып, жарнамалық кітапша жасайды; 1б Қолданылатын әдіс-тәсіл: «Жасап көр» әдісі Ұйымдастыру формасы: жұптық жұмыс Тапсырма 5. Саралау тапсырмалары А деңгей: Мен Қазақстан туризімінің дамуына қандай үлес қосар едім? (пікір білдіру) В деңгей: тарихи-мәдени, табиғи, сауықтыру орындарын ажыратады. С деңгей: туристке қажетті саттарды анықтау. Дескриптор:
Қолданылатын әдіс-тәсіл: «АВС» әдісі Ұйымдастыру формасы: жеке жұмыс Тапсырма 6. Қазақстандағы туристік нысандардың рейтингісін анықтау. Бағалау критерийі: Адамдар көп баратын жер; Бару жолы қол жетімді, қауіпсіз, Адамға жағымды эмоция қалдыратын. Қолданылатын әдіс-тәсіл: «Рейтинг» әдісі Ұйымдастыру формасы: ұжымдық, жеке жұмыс |
QR код арқылы бейнематериалды қарайды, туристік нысандармен танысады, қандай туристік нысанға жататынын айтады. Орындарынан тұрып, қалаған досымен саяхат туралы әңгіме құрады Жұппен жарнамалық кітапша жасайды Саралау тапсырмаларын орындайды. Қазақстанның туристік нысандарының рейтингісін анықтайды. Гид анықтамасы. |
Туристің әмияны (1000 теңгелік) Туристің әмияны (1000 теңгелік) Туристің әмияны (1000 теңгелік) Жарайсыңдар! |
QR код, бейнематериал, телефон, наушник, фрайер моделі Туристік нысандардың суреттері, А4 қағазы, маркерлер Қазақстанның туристік картасы, туристік нысандардың суреттері Қазақстан картасы, карточкалар «Classroomscreen» платформасы |
Сабақ соңы 3 мин 1 мин 4 мин |
Тапсырма 7. Тест тапсырмаларын орындау. Қолданылатын әдіс тәсіл: «Тест» әдісі Ұйымдастыру формасы: Жеке жұмыс Үй тапсырмасын беру: Дәптердің 39 бетіндегі тапсырманы ата-анамызбен ақылдасып орындау. Рефлексия: “Туристің көңіл-күйі” әдісі -Бүгінгі саяхат сабақ қызықты болды ма? -Мақсатқа жетуде қандай тапсырмалар орындадым? -Алған білімімді өмірде қолдана аламын ба? |
Тест тапсырмасын орындайды. Комментарий айту арқылы сабақты бағалайды |
Мұғалімнің бағалауы ауызша жүреді Көңіл күй |
«Plikers» платформасы, жауап парақтары |