Материалдар / "Туризм мен хобби". 5-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Туризм мен хобби". 5-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Жаңа бағдарлама бойынша 5 - сыныптың "Бос уақыт және хобби" бөлімі, соның ішіндегі "Туризм мен хобби" тақырыбындағы сабақ жоспары. ҚМЖ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Желтоқсан 2017
1753
7 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5-бөлім «Бос уақыт және хобби»


Мектеп: «Көгедай орта мектебі» КММ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Табысбаева Г

Сынып: 5

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Туризм мен хобби. 6 сабақ

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5.О6; Оқылым стратегияларын қолдану. Оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу.

5.Ж3; Жазба жұмыстарын әртүрлі формада ұсыну. Сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

«Туризм мен хобби» тақырыбы бойынша оқылым стратегияларын қолданып, берілген ақпаратты түсінеді,әңгіме құрастыра алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Мәтіндегі оқылым стратегияларын қолданып, берілген ақпаратты түсінеді.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Мәтіннің стилін ажырата алады. Суреттер желісі бойынша әңгіме құрастыра алады.

Бағалау критерийі

« Туризм мен хобби» тақырыбына берілген тыңдалым материалы бойынша стиль түрін ажыратады.

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады:

Тақырып бойынша берілген ақпаратты түсінеді.

Оқылым стратегияларын қолданып, сурет арқылы әңгіме құрастырады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Турист, туризм,хобби, саяхат,экология, мәдениет, стиль, мұражай,карта, қорықтар т.б.

Диалог құруға/жазуға арналған пайдалы тіркестер:

........................................................................................................................?

Талқылауға арналған сұрақтар:

Қазақстан қалаларына саяхат жасауды сүйікті ісіңе айналдырар ма едің?

Дүниежүзілік туризм туралы не айтасың?

Не себепті ... деп ойлайсыз?

Не себепті «ХХІ ғасыр – туризм ғасыры» деп айтады?

Ишара

Құндылықтарға баулу

Туризм тақырыбы арқылы оқушыларды мамандыққа баулу, өмірге

көзқарастарын  кеңейтуге, салауатты өмір салтына тәрбиелеу

Пәнаралық байланыс

Әдебиет, тарих, жаратылыстану

Алдыңғы оқу

Бос уақытта саяхаттау пайдалы

Жоспар

Сабақтың кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

8МИН












Психологиялық ахуал туғызу

«Шаттық шеңбері» Шеңберге жиналып, бір-біріне жылы лебіз, тілек айту.


Топқа бөлу: Туристер, Париж, Астана суреттер арқылы 3 топқа бөлу.

С

Тыңдалым алдындағы тапсырма.»Ойшақыру»

Мұғалім оқушыларға бірнеше сұрақтар ұсынып, соның төңірегінде оқушылардың ойлау және сөйлеу дағдыларын анықтайды:


Турист


Ұқсас тығы


Туризм


және



«Венн» диаграммасы

Кері байланыс: «От шашу»






Түрлі-түсті суреттер
















А-3 форматында

ғы қағаз, маркер

Сабақтың ортасы

27 минут


6мин




























САБАК АЯҒЫ













Тілдік бағдар:

Көркем әдебиет стилі, ауызекі сөйлеу стилі , күрделі сөздер туралы оқушылардын сұрау


Талдау мен қолдану, жазылым

1,2,3 - тапсырмалар орындату

ЖИНАҚТАУ

1-тапсырма. Мәтін таратылады. Ж , ЖЖ

Туризм (франц. tourіsme, tour – серуендеу, жол жүру) – адамның бос уақытындағы саяхаты, белсенді демалыстың бір түрі. Туризм – халықтың рекреациялық қажеттілігін (денсаулығын жақсарту, күш-қуатын қалпына келтіру, т.б.) қанағаттандырудың ең тиімді жолы. Туризм адамдардың қарым-қатынасын, танымдық қабілетін арттырып, мәдениет пен өнердің дамуына, ел экономикасының өркендеуіне өзіндік үлесін қосып, ел мәртебесін әлемге танытуға мүмкіндік туғызады. Ел ішінде саяхат жасау ішкі (ұлттық) Туризм, ал шетелге саяхатқа шығу халықаралық (шетелдік) Туризм; саяхат мақсатына қарай: экологиялық, ойын-сауық, танымдық, спорттық, балалар Туризмі; әлеуметтік мақсатына қарай: іскерлік (конгресс, жәрмеңке), этникалық, діни туризм болып бөлінеді.


Тыңдалымнан кейінгі тапсырма.

Дескриптор:


-Мәтіндегі жаңа сөздермен танысады.

- Мәтіндегі көтерілген мәселе төңірегінде жұппен әңгімелеседі.

-Мәтін қай стильде жазылғанын анықтайды.

Жұбына сұрақтар қою, сұрақтарға дәлелді жауап береді, өз ойларын жұпта талқылайды.


ҚБ «Бас бармақ» әдісі


2-тапсырма. Сурет бойынша жұмыс. «Пазл» әдісі сурет бөліктерін құрастыру. ТЖ

Оқушыларға тақырып мазмұнына сай келетін суреттер беру: Суреттерге қараңдар. Мына адамдардың сүйікті істері қандай екен? Немен әуестенетінін білейік? Болжаңыздар (Балалар суретке қарап болжамдарын айтады).



Сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру.


Дискриптор:

-Суреттерді арқылы адамдардың сүікті істері жайлы анықтайды.

-Топта ақылдаса отырып, өз ойлары нақты жеткізеді.

-«Туризмнің адам өмірінде пайдалы» екенін дәлелдейді.


ҚБ Кері байланыс

Түрлі түсті жұлдызшалар арқылы бағалау.


3-тапсырма. Хабарландыру не жарнама дайындау.

Туризм адамның күш-жігерін қалпына келтіріп, сергітуге жәрдемдеседі.Біздің өлкеміздің қай жерлеріне туристерді демалуға шақыруға болады.Осы тақырыпқа бойынша топтық жұмыс, жарнама дайындау.

Дескриптор:

-Топпен жұмыс жасай алады.

-Тірек сөздерді пайдаланып, жарнама құрастыра алады.

-Сұрақтар қоя отырып, дәлелдеме жасайды.


ҚБ Кері байланыс

Оқушылар бірін-бірі смайликтер арқылы бағалайды.

   Рефлексия: «Жетістік сатысы»













мәтіні



























Әңгіме құрастырады


































Тірек сөздер

























Қосымша мәлімет

Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын ояту үшін оларға түрлі тапсырмалар орындатамын. Тақырып мазмұнына сай сұрақтар қоя отырып, өз ойымен жеткізуге талпындырамын. Хабарлама, жарнама жаздыртамын.

Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Оқушыларды бағалау барысында әр тапсырма бойынша кері байланыс жасап, Бас бармақ әдісі арқылы оқу деңгейін бағалаймын. Дескрипторлар құру арқылы критериалды бағалау түрлерін қолданамын.

Пәнаралық байланыс


АКТ байланыс, Құндылықтармен байланыс


Денсаулық және техника қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, сабақта АКТ- ны қолдану арқылы оқушы білімін толықтырамын.


Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді(оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері / қиыншылықтары туралы нені анықтадым,

Келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!