Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Туындыны табу ережелері
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
күні:_ |
Пәні:Алгебра |
мұғалім: Халыкова Гаухар Алтаевна |
||||||||||||||||||||
Сынып : 10 |
Бөлімі 10.4. |
|
||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Туындыны табу ережелері |
|||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.4.1.21 - дифференциалдаудың ережелерін білу және қолдану |
|||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты: |
Білім алушылар дифференциалдаудың ережелерін білу, тәжірибеде, есеп шығарғанда қолдану. Логикалық ойлауын, зейінін, тапқырлығын дамыту. |
|||||||||||||||||||||
SMART мақсаты: |
Барлық оқушы: дифференциалдаудың ережелерін біледі; Басым бөлігі: дифференциалдаудың ережелерін есеп шығаруда қолданады; Кейбіреулері: дифференциалдауды қолдана біледі. |
|||||||||||||||||||||
Ресурстар |
Оқулық, үлестірмелі қағаздар, тест тапсырмалары, бағалау парағы, слайдтар, стикер. |
|||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
- дифференциалдаудың ережелерін біледі; - дифференциалдаудың ережелерін тұжырымдайды; - дифференциалдаудың ережелерін біле және қолданады
|
|||||||||||||||||||||
Ойдау дағдыларының деңгейі |
Білу, қолдану |
|||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезені |
уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
бағалау |
||||||||||||||||||
1. Ұйымдастыру кезені : Үй тапсырмасын тексеру |
5 мин |
Амандасу, сәттілік тілеу, «Адам-адамға» арқылы коллаборативті орта құру: Білімалушылар шаттық шеңберіне тұрып, бір-біріне өз есімдерінің бірінші әріпінен басталатын әріптен келетін жылы сөздер айтады. Мақсаты: оқушыларды ұжымдық жұмысқа баулу, оң мотивацияны туғызу. Топқа бөлу: «Мозайка» әдісі І топ «Көбейтінді туындысы», ІІ топ «Қосынды туындысы», ІІІ топ «Бөліндінің туындысы» Топ басшысын тағайындап, бағалау парақшасын үлестіру. Топ ережесімен таныстыру. 1. «Миға шабуыл» әдісі Өтілген тақырып бойынша топтың әр білімалушысына тапсырма беріледі, әр дұрыс жауапқа стикер алады. І-топ тапсырмасы. Функцияның туындысын тап. ІІ-топ тапсырмасы. Функцияның туындысын тап. ІІІ топ тапсырмасы.
Кері байланыс: өзін өзі бағалау парақта бағалайды. |
Бүгін күнге тілектер айтылады.
Білім алушылар өздеріне ұнаған қима қағаздар арқылы топқа бірігеді
Өзара үй тапсырмасын тексереді, критерийлер арқылы бағалау парағына бағасы қойылады: 0 қате «5»бағасы, 1-2 қате- «4», 3-4 қате – «3». (1тапсырмасы 3 балмен бағаланады,2-ші тапсырма – 1 б,3-ші тапсырма – 1 б, 4- ші тапсырма – 2 балл.) |
Өзара бағалау |
||||||||||||||||||
2. Сабақтын басы |
3 мин |
«Ой қозғау» әдісі бойынша сұрақтар қойылады. а) Туынды дегеніміз не? ә) Туындының белгіленуі: б) у'(х) белгілеулерін енгізген кім? в) с;х; (хn)' – неге тең? |
Бүгінгі сабақта не талқыланатын туралы болжам жасайды. |
Ауызша бағалау. |
||||||||||||||||||
3. Сабақтың ортасы 4. Сабақты бекіту 5. Сабақтың соңы |
15 мин 5мин 1мин 9 мин 5 мин |
Туындыны табу ережелері таныстырылады. 10. 20. 30. 40. Топпен жұмыс: 1 тапсырма. Өздік жұмыс: кесте толтыру. Әр топ білімалушылары тақтаға шығып, есепті шығарып, кестеге дұрыс жауабын жазады.
І топ 1) 2) 3) ІІ-топ 1) 2) 3) ІІ топ 1) 2) 3) 2 – тапсырма: Топтан бір білім алушы келіп тақтада ілініп тұрған тапсырмаларды орындайды. теңдеуін шешіңдер: 1) 2) 3)
Сергіту сәті: Мойныңызды бұрмай сағат тілі бағытымен сынып қабырғасын шолып шығыңыз қабырғадағы стендте бейнеленген үшбұрышты көзіңізбен қарай отырып, сағат тіліне қарсы сынып тақтасын соған тең үшбұрышқа бейнелеңіз.Басыңызды солға бұрып, көкжиек сызығына көз салыңыз, сосын өз мұрныңыздың ұшына қараңыз. Көзіңізді жұмып, 5-ке дейін санап, көзіңізді ашыңыз. «Бірге ойланайық» әдісі
Оқулықпен жұмыс І топ: № 14.3. ІІ топ: № 14.4. ІІІ топ: №14.5 Әр білім алушы өз деңгейінше есептерін шығарып топта талдайды. Топтан бір білім алушы шығып тақтаға жазады.
«Көршіңмен бөліс» әдісі. Тест тапсырмаларын орындаған соң әр білім алушы көршісімен бөлісіп, тексереді.
Тест тапсырмалары беріледі
1. Функцияның туындысын табыңыз A) B) C) D) E) 2. Функцияның туындысын табыңыз A) 6х+1 B) 6(2х+1) C) 6(2х+2) D) 6(2х+3) E) 12х+5 3. тап. A) -11 B) 10 C) -9 D) -7 E) -6 4. тап. A) 0,5 B) 1,5 C) -1 D) 1 E) 0 5. туындысын тап. A) B) C) D) E) 6. туындысын тап. A) B) C) D) E) 7. функциясының туындысын тап. A) B) C) D) E)
8. Фүнкцияның туындысын табыңыз
A) B) C)   Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |