№91 жом Күні: 08.01.2018 жыл Мұғалімнің аты-жөні:Б.Букурова
Сынып:9 Қатысқандар: Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы |
Туыстық шағылыстыру және оның селекциядағы маңызы. Гетерозис, оны ауыл шаруашылығында қолдану. |
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары |
Туыстық шағылыстыру және оның селекциядағы маңызы. Гетерозис, оны ауыл шаруашылығында қолдануды түсіну. |
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Туыстық шағылыстыру және оның селекциядағы маңызы туралы біледі Оқушылардың басым бөлігі Туыстық шағылыстыру және оның селекциядағы маңызын, гетерозис, оны ауыл шаруашылығында қолдану түрлерін біледі. Кейбір оқушылар: Туыстық шағылыстыру және оның селекциядағы маңызы. Гетерозис, оны ауыл шаруашылығында қолдану ерекшеліктерін сипаттайды. |
|
Бағалау критерийі |
1. Туыстық шағылыстыру және оның селекциядағы маңызын, гетерозис, оны ауыл шаруашылығында қолдану түрлерін біледі. 2. Туыстық шағылыстыру және оның селекциядағы маңызын, гетерозис, оны ауыл шаруашылығында қолдану түрлерін біледі. 3. Туыстық шағылыстыру және оның селекциядағы маңызын, гетерозис, оны ауыл шаруашылығында қолдану түрлерін біледі. |
|
Тілдік мақсаттар |
Жазылым. Негізгі сөздер мен тіркестер,терминдер:будандастыру,гетерозис,аутбридинг,инбридинг,әдістемелік сұрыптау,іріктеме,қолтұқымдар. |
|
Құндылықтар ға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият.Ынтымақтастық пен ашықтық,өзара көмек беру.Өмір бойы білім алуға бейім болу. |
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих,география |
|
Алдыңғы білім |
Оқушылар білуі тиіс:Селекция әдістері |
Сабақ барысы
|
Сабақ кезең/рі |
Сабақта жоспарланған іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басында |
«Шаттық шеңберін» ұйымдастырамын. Оқушыларды түрлі-түсті фигуралармен топқа біріктіру «Миға шабуыл» әдісі Үй тапсырмасына байланысты 1.сұрақтар қоямын. 2.кесте ұсынамын Жазып келген зертханалық жұмыстарын жұптасып тексертемін Сұрақтарға жауап бере отырып, өткен тақырыпты естеріне алады және диалогтық қарым-қатынасқа түседі. Үйде орындап келген зертханалық жұмысты жұптасып, тексереді. |
Түрлі-түсті фигуралар Оқулық Оқушы дәптері Бағалау парақшасы |
|
Сабақтың ортасында |
Жаңа сабақ «Топтастыру» стратегиясы бойынша зертеушілік әңгіме жүргіземін. 1.Заманауи селекция әдістері 2.Будандастыру,оның түрлері. 3.Мақсатқа сай әдістемелік сұрыптау. «Синквейн» әдісі бойынша гетерозис тақырыбына 5 жолды өлең шығартамын. Берілген тақырып бойынша топта зерттеу жасап, зерттеушілік әңгіме жүргізеді. Топтық зерттеулерін постерге түсіреді. Өз жұмыстарын сынып алдында қорғайды. Гетерозис тақырыбына 5 жолды өлең шығарып, сынып алдында әр топ мүшелері оқиды. |
Плакат, маркер, оқулық. Оқушы дәптері. |
|
Сабақтың соңында |
Сұрақ-жауап арқылы қорытындылаймын. Терминдер банкасы ойынын өткізу. Сұрақтарға жауап беру арқылы сабақты пысықтайды. |
Оқулық |
|
Бағалау. |
Оқушылар бір-бірлерін критериалды бағалау жүргізеді. Геометриялық фигуралар бойынша сабақтан алған білімдерін бағалайды. |
Бағалау парақшасы, геометриялық фигуралар |
|
Рефлек сия |
Кері байланыс Өткен тақырып бойынша өз пікірлерін жазды. |
Стикер |
|
Үйге тапсырма беру |
Тест түзу Күнделікке жазады. |
Күнделік |
Тексерілді:
Сабақ бойынша рефлексивті есеп:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Туыстық шағылыстыру
Туыстық шағылыстыру
№91 жом Күні: 08.01.2018 жыл Мұғалімнің аты-жөні:Б.Букурова
Сынып:9 Қатысқандар: Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы |
Туыстық шағылыстыру және оның селекциядағы маңызы. Гетерозис, оны ауыл шаруашылығында қолдану. |
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары |
Туыстық шағылыстыру және оның селекциядағы маңызы. Гетерозис, оны ауыл шаруашылығында қолдануды түсіну. |
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Туыстық шағылыстыру және оның селекциядағы маңызы туралы біледі Оқушылардың басым бөлігі Туыстық шағылыстыру және оның селекциядағы маңызын, гетерозис, оны ауыл шаруашылығында қолдану түрлерін біледі. Кейбір оқушылар: Туыстық шағылыстыру және оның селекциядағы маңызы. Гетерозис, оны ауыл шаруашылығында қолдану ерекшеліктерін сипаттайды. |
|
Бағалау критерийі |
1. Туыстық шағылыстыру және оның селекциядағы маңызын, гетерозис, оны ауыл шаруашылығында қолдану түрлерін біледі. 2. Туыстық шағылыстыру және оның селекциядағы маңызын, гетерозис, оны ауыл шаруашылығында қолдану түрлерін біледі. 3. Туыстық шағылыстыру және оның селекциядағы маңызын, гетерозис, оны ауыл шаруашылығында қолдану түрлерін біледі. |
|
Тілдік мақсаттар |
Жазылым. Негізгі сөздер мен тіркестер,терминдер:будандастыру,гетерозис,аутбридинг,инбридинг,әдістемелік сұрыптау,іріктеме,қолтұқымдар. |
|
Құндылықтар ға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият.Ынтымақтастық пен ашықтық,өзара көмек беру.Өмір бойы білім алуға бейім болу. |
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих,география |
|
Алдыңғы білім |
Оқушылар білуі тиіс:Селекция әдістері |
Сабақ барысы
|
Сабақ кезең/рі |
Сабақта жоспарланған іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басында |
«Шаттық шеңберін» ұйымдастырамын. Оқушыларды түрлі-түсті фигуралармен топқа біріктіру «Миға шабуыл» әдісі Үй тапсырмасына байланысты 1.сұрақтар қоямын. 2.кесте ұсынамын Жазып келген зертханалық жұмыстарын жұптасып тексертемін Сұрақтарға жауап бере отырып, өткен тақырыпты естеріне алады және диалогтық қарым-қатынасқа түседі. Үйде орындап келген зертханалық жұмысты жұптасып, тексереді. |
Түрлі-түсті фигуралар Оқулық Оқушы дәптері Бағалау парақшасы |
|
Сабақтың ортасында |
Жаңа сабақ «Топтастыру» стратегиясы бойынша зертеушілік әңгіме жүргіземін. 1.Заманауи селекция әдістері 2.Будандастыру,оның түрлері. 3.Мақсатқа сай әдістемелік сұрыптау. «Синквейн» әдісі бойынша гетерозис тақырыбына 5 жолды өлең шығартамын. Берілген тақырып бойынша топта зерттеу жасап, зерттеушілік әңгіме жүргізеді. Топтық зерттеулерін постерге түсіреді. Өз жұмыстарын сынып алдында қорғайды. Гетерозис тақырыбына 5 жолды өлең шығарып, сынып алдында әр топ мүшелері оқиды. |
Плакат, маркер, оқулық. Оқушы дәптері. |
|
Сабақтың соңында |
Сұрақ-жауап арқылы қорытындылаймын. Терминдер банкасы ойынын өткізу. Сұрақтарға жауап беру арқылы сабақты пысықтайды. |
Оқулық |
|
Бағалау. |
Оқушылар бір-бірлерін критериалды бағалау жүргізеді. Геометриялық фигуралар бойынша сабақтан алған білімдерін бағалайды. |
Бағалау парақшасы, геометриялық фигуралар |
|
Рефлек сия |
Кері байланыс Өткен тақырып бойынша өз пікірлерін жазды. |
Стикер |
|
Үйге тапсырма беру |
Тест түзу Күнделікке жазады. |
Күнделік |
Тексерілді:
Сабақ бойынша рефлексивті есеп:
шағым қалдыра аласыз













