БЕКІТІЛДІ:
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21 МГ |
|||||
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
Педагогтің Т.А.Ә. |
Табынбаева Д.Р |
|||||
Күні: |
25.11.2025 жыл |
|||||
Сынып: 1Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
68 – сабақ.Үү дыбысы және әрпі |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.1.2.Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.2.5.1.Мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру; 1.3.6.1.Жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу |
|||||
Сабақтың мақсаты |
-оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу) қолданады. -мұғалімнің қолдауымен сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қояды, сұраққа жауап береді. -жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазады. |
|||||
Құндылық |
«Әділдік және жауапкершілік». «Әділ істің арты игі» |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі\ уақыт
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы 3минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал. «Амандасып алайық» тренинг
|
Оқушылар бір-біріне қарап амандасады.
|
Үш шапалақ |
|
||
5 минут
|
Үй тапсырмасын сұрау.Пп дыбысы және әрпі. «Кітап» мәтінін оқу. «Киндер әдісі арқылы» үй тапсырмасын бекіту. Киндер ойыншығы ішінен шыққан сөздерге талдау жасайды, сөйлем ойлайды. |
Сөздерге дыбыстық, буындық талдау жасау, сөйлем құрастырады
|
Графика лық бағалау |
|
||
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақ. Мақсаты хабарланады.Үү дыбысы және әрпі -Ал,
балалар, бүгін жаңа әріппен таныспас
бұрын сендерге жұмбақ жасырайын. Егер
сендер дұрыс шешсеңдер, бүгінгі өтетін
дыбыс шығады: Үйрек десе – бірінші, ҰЖ:-
Үкі - түн құсы. Үкі сөзін буынға бөле
қойыңдар. Ү - кі. (екі буын)
|
Сұрақтарға жауап береді
Жаңа дыбыспен, оның таңбасымен танысады.
Ү дыбысының айтылуымен танысады.
Сөздерді оқиды Буынға бөледі
Дауысты дыбыс екендігін ажыратады.
|
Ауызша мадақтау.
Графикалық бағалау. |
Суреттер Презента- ция Дыбыс таңбалары
|
||
Т 5 минут Ұжымдық жұмыс
«Жеке жұмыс.»
Ұ 10 минут
|
1-тапсырма.ӨЖ.Оқулықпен жұмыс.
Мұғалім үш би туралы қысқаша айтып береді. 2-тапсырма. ЖЖ.Сюжетті сурет бойынша сұрақтар қояды. Сұрақтарға жауап береді. 3-тапсырма.Wordwall арқылы сөздер оқылады. Буынға бөлінеді.
4-тапсырма.Ү әрпінің таңбасын дәптерге жазады. Оқулықтағы «ү» әрпінің таңбалануына назар аудару. «Ү» әрпін тақтаға жазып көрсету.«Ү» әрпін ауада жазып көрсету.Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру.
Сергіту сәті: «Нейро жаттығу.» 5-тапсырма. Wordwall арқылы сөздер құрастырады. Дәптерге жазады.
|
Сөздерді оқиды.Дұрыс дыбысталуына мән береді. Буынға бөліп оқиды, тұтас оқиды. Сөйлемдер ойлайды. Үш би туралы тыңдайды.
Оқушылар сюжетті сурет бойынша сұрақ құрастырады. Балалар қайда келді? Олар нені көрді? Қастарында не бар?
Дөңгелек айналып тоқтаған соң, сол сөзді буынға бөледі. Мағынасын айтады. Ауада жазып көреді. Мұғалім нұсқауымен дәптерге орындайды.
Көңілді музыка ырғағымен саусақ жаттығуларын жасайды.
|
-буындап оқиды; -тұтас оқиды; -дұрыс оқиды; -сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қояды; -сұраққа жауап береді; -жазу жолын сақтайды; -жоларалықты сақтайды; -жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтайды; -әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазады; -қатесіз жазады.
Ауызша мадақтау. Графикалық бағалау.
Ауызша мадақтау. Сөздер құрастырады. Дәптерге қатесіз орындайды.
|
Оқулық 71-бет
https://wordwall.net/ru-kz/commun
https://wordwall.net/ru-kz/commun |
||
Сабақтың соңы 3 минут
|
Сабақты қорытындылау. -Бүгін қай дыбыспен таныстық? -Ү дыбысы қандай дыбыс? -Сөз ішінде қай жерде кездеседі? -Сыныпта ү дыбысы бар заттарды атай аласың ба? Кері байланыс. «Табыс ағашы».
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қорытындылап, кері байланыс береді. |
Ауызша мадақтау. |
Кері байланыс плакаты. Қызыл, сары, жасыл алмалар. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ү ү дыбысы мен әрпі
БЕКІТІЛДІ:
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21 МГ |
|||||
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
Педагогтің Т.А.Ә. |
Табынбаева Д.Р |
|||||
Күні: |
25.11.2025 жыл |
|||||
Сынып: 1Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
68 – сабақ.Үү дыбысы және әрпі |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.1.2.Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.2.5.1.Мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру; 1.3.6.1.Жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу |
|||||
Сабақтың мақсаты |
-оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу) қолданады. -мұғалімнің қолдауымен сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қояды, сұраққа жауап береді. -жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазады. |
|||||
Құндылық |
«Әділдік және жауапкершілік». «Әділ істің арты игі» |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі\ уақыт
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы 3минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал. «Амандасып алайық» тренинг
|
Оқушылар бір-біріне қарап амандасады.
|
Үш шапалақ |
|
||
5 минут
|
Үй тапсырмасын сұрау.Пп дыбысы және әрпі. «Кітап» мәтінін оқу. «Киндер әдісі арқылы» үй тапсырмасын бекіту. Киндер ойыншығы ішінен шыққан сөздерге талдау жасайды, сөйлем ойлайды. |
Сөздерге дыбыстық, буындық талдау жасау, сөйлем құрастырады
|
Графика лық бағалау |
|
||
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақ. Мақсаты хабарланады.Үү дыбысы және әрпі -Ал,
балалар, бүгін жаңа әріппен таныспас
бұрын сендерге жұмбақ жасырайын. Егер
сендер дұрыс шешсеңдер, бүгінгі өтетін
дыбыс шығады: Үйрек десе – бірінші, ҰЖ:-
Үкі - түн құсы. Үкі сөзін буынға бөле
қойыңдар. Ү - кі. (екі буын)
|
Сұрақтарға жауап береді
Жаңа дыбыспен, оның таңбасымен танысады.
Ү дыбысының айтылуымен танысады.
Сөздерді оқиды Буынға бөледі
Дауысты дыбыс екендігін ажыратады.
|
Ауызша мадақтау.
Графикалық бағалау. |
Суреттер Презента- ция Дыбыс таңбалары
|
||
Т 5 минут Ұжымдық жұмыс
«Жеке жұмыс.»
Ұ 10 минут
|
1-тапсырма.ӨЖ.Оқулықпен жұмыс.
Мұғалім үш би туралы қысқаша айтып береді. 2-тапсырма. ЖЖ.Сюжетті сурет бойынша сұрақтар қояды. Сұрақтарға жауап береді. 3-тапсырма.Wordwall арқылы сөздер оқылады. Буынға бөлінеді.
4-тапсырма.Ү әрпінің таңбасын дәптерге жазады. Оқулықтағы «ү» әрпінің таңбалануына назар аудару. «Ү» әрпін тақтаға жазып көрсету.«Ү» әрпін ауада жазып көрсету.Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру.
Сергіту сәті: «Нейро жаттығу.» 5-тапсырма. Wordwall арқылы сөздер құрастырады. Дәптерге жазады.
|
Сөздерді оқиды.Дұрыс дыбысталуына мән береді. Буынға бөліп оқиды, тұтас оқиды. Сөйлемдер ойлайды. Үш би туралы тыңдайды.
Оқушылар сюжетті сурет бойынша сұрақ құрастырады. Балалар қайда келді? Олар нені көрді? Қастарында не бар?
Дөңгелек айналып тоқтаған соң, сол сөзді буынға бөледі. Мағынасын айтады. Ауада жазып көреді. Мұғалім нұсқауымен дәптерге орындайды.
Көңілді музыка ырғағымен саусақ жаттығуларын жасайды.
|
-буындап оқиды; -тұтас оқиды; -дұрыс оқиды; -сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қояды; -сұраққа жауап береді; -жазу жолын сақтайды; -жоларалықты сақтайды; -жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтайды; -әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазады; -қатесіз жазады.
Ауызша мадақтау. Графикалық бағалау.
Ауызша мадақтау. Сөздер құрастырады. Дәптерге қатесіз орындайды.
|
Оқулық 71-бет
https://wordwall.net/ru-kz/commun
https://wordwall.net/ru-kz/commun |
||
Сабақтың соңы 3 минут
|
Сабақты қорытындылау. -Бүгін қай дыбыспен таныстық? -Ү дыбысы қандай дыбыс? -Сөз ішінде қай жерде кездеседі? -Сыныпта ү дыбысы бар заттарды атай аласың ба? Кері байланыс. «Табыс ағашы».
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қорытындылап, кері байланыс береді. |
Ауызша мадақтау. |
Кері байланыс плакаты. Қызыл, сары, жасыл алмалар. |
||
шағым қалдыра аласыз


