Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Сабақтың тақырыбы: Ұдайы өсудің түрлері
|
Бөлім: |
Бөлім 4. Әлеуметтік география 4.1 Халық географиясы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұдайы өсудің түрлері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.1.2- дүниежүзі елдерін халықтың ұдайы өсу түрі бойынша жіктейді |
|
Сабақтың мақсаты: |
Ұдайы өсу түрлерін анықтайды Дүниежүзі елдерінің табиғи өсім ерекшеліктерін анықтайды, кесте арқылы өсім коэфициентін есептейді |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу. Үй тапсырмасын «Ыстық орындық» әдісімен сұрау. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Бүгінгі сабақта сіздің білетініңіз: 1. Болашақта Қазақстанда кезекті халық санағы қай жылы жүргізіледі? 2. Демографиялық жарылыс дегеніміз не? 3. Демография дегеніміз не? 4. Тұрақты халық дегеніміз не? |
Оқулық, жұмыс дәптері
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа тақырыпты меңгеру үшін «Халық санағы» жайлы түсінік беремін |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1. Ұдайы өсудің түрлерін сипаттап көрсетеді. 2. Демографиялық көрсеткіштерге анықтама бере алады |
Оқулық Дәптер Атлас |
||||||||||||||||||||||||||
|
Тапсырмалар айдарындағы 1- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
2-тапсырма 1.«Венн диаграмма» Ұдайы өсудің өтпелі,қазіргі заман түрлерінің ұқсастығымен айырмашылығын табады.
|
Дескриптор: Жалпы - 4 балл 1. Ұдайы өсудің өтпелі,қазіргі заман түрлерінің ұқсастығы мен айырмашылығын таба алады 2.Ұдайы өсудің абсолютті және салыстырмалы көрсеткіштерін есептей біледі |
Оқулық Дәптер Венн диаграммасы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы 2- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
2-тапсырма 1.Қазақстан, Түркия және Намбия халқының табиғи өсім коэффицентін есептеп шығарыңыз, аталған елдердің ұдай өудің қай типіне жататынын анықтаңыз? |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл Елдерді ұдайы өсудің типтеріне бөле алады |
Оқулық Атлас Дж саяси картасы Ғаламтор ақпараттары |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс.«3-2-1» Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет Үй тапсырмасы: §40-41 оқу. Халықтың ұдайы өсуін бойынша кестеге түсіреді.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
1-10 баллдық жүйе Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша дескриптор арқылы бағаланады. Бағалау шкаласы «5» 9-10 б; «4» 7-8 б; «3» 5-6 б «2» 1-4 б |
Бағалау парағы |
||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұдайы өсудің түрлері 8 сынып ҚМЖ
Ұдайы өсудің түрлері 8 сынып ҚМЖ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Сабақтың тақырыбы: Ұдайы өсудің түрлері
|
Бөлім: |
Бөлім 4. Әлеуметтік география 4.1 Халық географиясы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұдайы өсудің түрлері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.1.2- дүниежүзі елдерін халықтың ұдайы өсу түрі бойынша жіктейді |
|
Сабақтың мақсаты: |
Ұдайы өсу түрлерін анықтайды Дүниежүзі елдерінің табиғи өсім ерекшеліктерін анықтайды, кесте арқылы өсім коэфициентін есептейді |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу. Үй тапсырмасын «Ыстық орындық» әдісімен сұрау. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Бүгінгі сабақта сіздің білетініңіз: 1. Болашақта Қазақстанда кезекті халық санағы қай жылы жүргізіледі? 2. Демографиялық жарылыс дегеніміз не? 3. Демография дегеніміз не? 4. Тұрақты халық дегеніміз не? |
Оқулық, жұмыс дәптері
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа тақырыпты меңгеру үшін «Халық санағы» жайлы түсінік беремін |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1. Ұдайы өсудің түрлерін сипаттап көрсетеді. 2. Демографиялық көрсеткіштерге анықтама бере алады |
Оқулық Дәптер Атлас |
||||||||||||||||||||||||||
|
Тапсырмалар айдарындағы 1- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
2-тапсырма 1.«Венн диаграмма» Ұдайы өсудің өтпелі,қазіргі заман түрлерінің ұқсастығымен айырмашылығын табады.
|
Дескриптор: Жалпы - 4 балл 1. Ұдайы өсудің өтпелі,қазіргі заман түрлерінің ұқсастығы мен айырмашылығын таба алады 2.Ұдайы өсудің абсолютті және салыстырмалы көрсеткіштерін есептей біледі |
Оқулық Дәптер Венн диаграммасы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы 2- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
2-тапсырма 1.Қазақстан, Түркия және Намбия халқының табиғи өсім коэффицентін есептеп шығарыңыз, аталған елдердің ұдай өудің қай типіне жататынын анықтаңыз? |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл Елдерді ұдайы өсудің типтеріне бөле алады |
Оқулық Атлас Дж саяси картасы Ғаламтор ақпараттары |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс.«3-2-1» Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет Үй тапсырмасы: §40-41 оқу. Халықтың ұдайы өсуін бойынша кестеге түсіреді.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
1-10 баллдық жүйе Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша дескриптор арқылы бағаланады. Бағалау шкаласы «5» 9-10 б; «4» 7-8 б; «3» 5-6 б «2» 1-4 б |
Бағалау парағы |
||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















