Тексерілді:
ДОІЖО
|
Мектеп: Абай
Құнанбаев атындағы
мектеп
|
Күні:
07.03.2023
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Оспанова Ж.И.
|
Сынып: 10
«Б»
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Өзекті өртеген
өкініш
|
Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу
мақсаттары
|
10.3.3.1 әдеби шығармада
көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені талдау және кейіпкерлерді
шынайы өмірмен салыстырып
бағалау
10.2.5.1
пікірталастың «пікірталас -монолог», «пікірталас-диалог»,
«пікірталас-полилог» түрлерінде сенімді және еркін
сөйлеу
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар поэма мазмұнын
түсіну.
Оқушылардың басым
бөлігі: негізгі және қосымша ақпаратты
анықтау, өз ойын мәтін идеясымен
байланыстыру.
Кейбір
оқушы: өз ойын еркін жеткізу,
пікірталасқа түсу.
|
Бағалау
критерийлері
|
|
Құндылықтар
|
Ашықтық, құрмет,
өмір бойы білім алу.
|
АҚТ
қолдануы
|
Сабақ барысында
слайдтар көрсету, сурет көрсету арқылы сабақ меңгеріледі. Ақпаратты
визуалды қабылдауға
дағдыланады.
|
Тілдік
мақсаттар
|
Тілдік
дағдылар: негізгі мәліметтерді қорытады,
синтездеу және жазу жұмыстарын
жүргізеді.
Терминология: теңсіздік, қамқор,
интернат.
Сөз
тіркестері: балалық шақ, ауыл балалары,
қара пима, әлеуметтік
теңсіздік.
|
Жоспар
|
Жоспарланатын
уақыт
|
Жоспар бойынша
орындалуы тиіс
іс-әрекеттер
|
Дереккөздер
|
Сабақтың
басы
3мин
|
Ұйымдастыру
кезеңі. Психологиялық
ахуал.
Үй
тапсырмасы:
-
Дәптер
тексеріледі;
-
«Зиянды әдеттердің
зардабы»;
-
«Қазіргі қоғамда
белең алған оқиғалардың есепте
тұрғаны»;
-
«Қара пима» поэмасы
бойынша кинолента
Сыныпты топқа бөлу:
«Омарта» әдісі
1-тапсырма
Дәптермен
жұмыс: Тақырып бойынша тілдік
дағдыларды сәйкестендіру (жеке
жұмыс);
Бүгінгі
сабағымыздың нақыл сөзі:
«Адамды тарлық
шынықтырады,
Адамгершілікті
барлық ұмыттырады».
2-тапсырма
«File» әдісі.
Ұйымдастыру формасы: топтық
Әр топтан тақырыпқа
сай өлең оқылады;
3-тапсырма
Меже бойынша тілдік
талдау. Ұйымдастыру формасы:
топтық
Синтаксистік
талдау
4-тапсырма
«Бір қадам» әдісі
бойынша сабақты қорытындылау
Бағалау
Рефлексия
Үйге тапсырма:
8-тапсырма
|
Слайд
бейнеролик,
Постер,
маркер
оқулық
|
Қосымша
ақпарат
|
Дифференциация –
Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті
жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп
отырсыз?
|
Бағалау –
Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай
тексересіз?
|
Пәнаралық
байланыс
Қауіпсіздік
ережелері
АКТ-мен
байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік
элемент)
|
Топтық жұмыс кезінде төмен
оқитын оқушылар жақсы оқитын оқушылардан
үйренеді.
Дифференциацияны берілетін
тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт,
қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға
болады.
Дифференциация
сабақтың кез келген бөлімінде
қолданылады.
|
Оқушылар бір-біріне
комментарий арқылы баға
береді.
|
Берілген тапсырмалар
оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп
келтірмейді.
Оқушылар сабақ
барысында өздерінің АКТ арқылы ақпаратты жадыларында ұзақ сақтай
алады.
|
Ойлану
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары жүзеге асырымды болды
ма?
Бүгін оқушылар нені
үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны
жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым
ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және
неліктен?
|
Төменде берілген
бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол
жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға
жауап беріңіз.
|
|
Жалпы
баға
Сәтті өткен екі нәрсені
атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға
қатысты)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақтың
одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға
қатысты)?
1:
2:
Осы сабақ барысында сынып
немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін
қажет болуы мүмкін қандай ақпарат
алдым?
|