Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Күні:18.01.24
Өткізген
мұғалімдер:Турғанбек З.М
Ұйымдастырылған оқу
қызметінің түрі:Қазақ тілі
Тақырыбы:Үй жануарлары.
Білімділік
міндеті:Өткен сабақтарға
шолу жасау, білімдерін
жетілдіру.
Мақсаты:Балалардың үй жануарлары туралы түсініктерін кеңейту.
Олардың адамға тигізер пайдасын айту. Үй жануарларына байланысты
жұмбақтар жасырып, сұрақ - жауап арқылы балалардың тілін, ойлау
қабілеттерін дамыту. Үй жануарларына қамқорлық жасауға
тәрбиелеу.
Амандасу - ең алдымен
әдептіліктің, адамгершіліктің баспалдағы. Сондықтан да алдымен
сабағымызды бастамас бұрын, сабағымызға қатысып отырған қонақтармен
амандасып алайық.
-Сәлеметсіңдер ме
балалар!
- Сәлеметсіздер
ме!
-Жарайсыңдар, бүгінгі келген
қонақтармен амандастық, енді сабағымызды
бастайық..
Ұйымдастыру:
Миға
шабуыл:сұрақтарға жауап
береді.
Мұғалім:
1.Оқушылар,қазір қай сабақ
басталды?
2.Бір жылда неше жыл мезгілі
бар?
3.Қазір жылдың қай
мезгілі?
4.Бір жылда неше ай
бар?
5.Бір аптада неше күн
бар?
6.Атаймыз (апта күндерін
әндетіп айтады).
-Жарайсыңдар,балалар,өте
тамаша!
-Ал,енді біз бүгін осы бір
жылда өткен сабағымызды
қорытындылаймыз.
Өткен сабақтарды
қайталау:
Суреттеу(Оқушы мұғалім көрсеткен заттың атауын, түсін, пішінін
сипаттап береді).
Сабақ барысында қолданылған
заттардың атауы: кітап, қалам, алма, дәптер, кәмпит, сәбіз,
банан.
1.Оқушы: Мынау қызыл, пайдалы,
жақсы – кітап.
2.Оқушы:Мынау пайдалы, дәмді,
жақсы, сопақ, ұзын, сары жеміс -
банан.
3.Оқушы: Мынау пайдалы, ұзын,
жақсы, әдемі – ақ қалам.
5. Оқушы: Мынау ұзын, сопақ,
дәмді, пайдалы, жақсы, көкөніс, қызғылт сары –
сәбіз.
Тапсырма:
1.Дене мүшелерінің суреті
арқылы адамның макетін құрау. Мұғалім дене мүшелерінің (дене, бас,
шаш, қас, көз, мұрын, ауыз, қол, аяқ) суреттерін көрсетеді,
оқушылар атап, қыздың макетін
құралады.
2.Сөздерді тап (дене
мүшелері). Төмендегі сөздерді тірек сызбадан тауып,
белгілейді.
БАС ШАШ МҰРЫН ҚҰЛАҚ АЯҚ ҚОЛ
ДЕНЕ
А
Б
А
С
А
Д
Ж
К
Ж
Т
Т
І
А
О
Ә
И
А
Е
М
Л
Қ
С
Р
М
Ш
А
Ш
И
О
Н
М
Л
Ы
О
Ы
Ұ
Т
Я
Д
Е
Я
Е
А
О
С
П
М
Р
Ы
М
І
Р
Р
М
Н
Е
Қ
А
Н
Ы
Л
Д
Қ
М
А
Л
А
Қ
О
О
К
Н
М
Н
Қ
Ұ
Л
А
Қ
Н
Л
А
Й
Д
Б
Л
П
А
П
Д
Л
Л
Ы
К
И
Ы
А
Я
Қ
Е
Н
Н
Р
З
З
Ш
Н
Р
Сергіту
жаттығуы.
Мұғалім ішінде суы бар
бөтелкенің көмегімен оқушыларды басқарады. Яғни, қолындағы
бөтелкені оңға, солға иілдіріп, шайқап(секіру керек), айналдырады.
Ал, оқушылар қайталайды.
Жаңа
сабақ:1.Сұрақ-жауап:
Мұғалім: Үй жануарларына
қандай жануарлар жатады?
Оқушылар: Үй жануарларына
түйе, сиыр, қой, ешкі, ит, мысық, жылқы
жатады.
Мұғалім: Үй жануарлары қайда
жүреді? Орманда ма, үйде ме?
Оқушылар: - Біз үй жануарларын
үйде бағамыз.
Мұғалім: Үй жануарларын
суреттер арқылы көрсетеді.
Мұғалім: - Оларды неге үй
жануарлары дейміз?
Себебі, адамдар қорада жем
беріп, шөп беріп, су беріп күтіп бағады. Егер қарамай далаға
жіберіп қойса, қасқырлар жеп қояды.
- Үй жануарларының қандай
пайдасы бар?
Оқушылар: - Сүтін ішеміз, етін
жейміз. Жүнінен киім тігеді.
2. Жұмбақтар
шешу.
- Енді мен сендерге жұмбақтар
жасырамын.
1. Быстрее ветра я скачу,
''Цок-цок,'' – копытами стучу,
Я громко ''иго-го'' кричу,
Садись на спину –
прокачу!
(Лошадь-Ат)
2. Мычит: "Му-у-у", — Кто это
— не пойму!
(Корова - Сиыр)
3. Горбатый мост на четырех
столбах стоит.
(Верблюд-
Түйе)
4. Заплелись густые травы,
Закудрявились луга,
Да и сам я весь кудрявый,
Даже завитком рога.
(Баран-Қой)
5. С хозяином дружит,
Дом сторожит,
Живёт под
крылечком
А хвост
колечком.
(Собака –
Ит)
6. Полосатых
малышей
Я учу ловить
мышей.
Из тебя,
котенок-крошка,
Вырастет
большая
(Кошка –
Мысық)
7. Чок чок
пятачок.
Сзади розовый
крючок,
Посреди
бочонок
Голос тонок
звонок
Кто же это
угадай?!
(Поросенок, свинья –
Шошқа)
250 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Соңғы бір жылда:
45 000 000 ₸
Авторлар тапқан ақша
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз