Пәні: Қазақ
тілі
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Муханова
А.А
|
Күні:
|
27.09
|
Сыныбы:
3 «а»
|
Қатысқаны:
|
Қатыспағаны:
|
Сабақ
тақырыбы:
|
11-сабақ Үй
құстары
|
Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
3.1.3.1- тыңдаған
мәтінінің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру,сюжет желісі
бойынша иллюстрацияларды орналастыру,кесте
толтыру.
3.3.1.1-оқу түрлерін
қолдана отырып,мәтін не оның бөлімдерін мәнерлеп оқу (шолып танысу,
рөлге бөліп оқу)
3.4.1.1-тақырыпқа сәйкес
сөздерді қолдана отырып,берілген иллюстрация бойынша өзара
байланысқан сөйлем жазу.
|
Сабақ
мақсаттары:
|
Барлығы: тыңдаған мәтіннің мазмұны
бойынша сұрақтарға жауап береді,кесте
толтырады.
Көбі: Мәтін не оның бөлімдерін
мәнерлеп оқиды (шолып танысу,рөлге бөліп
оқу)
Кейбір тақырыпқа сәйкес өзара
байланысқан сөйлем жазады.
|
Бағалау
критерийлері
|
Үй құстары жайлы
айтады,сұрақтарға жауап береді,мәтінді рөлге бөліп
оқиды
|
Тілдік
мақсаттар
|
Пәнге деген лексика мен
терминалогия: үйрек,тауық,қаз,үй
құстары,әтеш,төмен
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы
сөздер мен сөз тіркестер: Бұл үй құстары Олар
аулада жүреді.
|
Бастапқы
білім
|
Құстар туралы
айтады,сипаттайды. Оқушының бастапқы білімін жетекші сұрақтар қою
арқылы біле алады.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Жоспарланғани жаттығу
түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Психологиялық
ахуал қалыптастыру. «Көңіл-күйді» анықтау
тренингі негізінде сабақ
басында оқушыларға А4 парағы мен маркерлер таратып беремін.
Оқушылар параққа маркермен өзінің көңіл-күйін сипаттайтын сурет
(смайлик) (күліп не езу тартып тұрған, қабағы түюлі, бейтарап,тб
салады. Оқушыларға «Атаулар кестесі» тәсілін пайдалану ақылы үй
құстары мен дала құстарына сипаттама
береді.
Үй
құстары
|
Дала
құстары
|
Сабақ барысында алған
білімдері,мағлұматтары, түсініктері
|
Сабақ барысында алған
білімдері,мағлұматтары, түсініктері
|
Сөздікпен
жұмыс А) Оқулықта «Оқылым.Айтылым»
айдары бойынша берілген суретке қарауларын сұраймын. Суретте не
бейнеленгендігін сұраймын интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты
жаңа сөздермен таныстырамын,аудармасын айтамын.Оларды
оқимын,оқушыларға қайталатамын .Ә) «Дұрыс айт!» айдарында берілген
сөздерді дұрыс айтуға машықтандырамын бірнеше рет
қайталатқызамын.
|
А4
парағы,
маркерлер,
кесте
|
Оқулық.Таныстырылым.
|
Сабақтың
ортасы
|
Мәтінмен
жұмыс. Мәтінмен жұмыс істеудің
негіздерін қалыптастыру үшін «Дана үкілер» техникасын қолданады.
Оқушыларға аудиотаспадан мәтінді тыңдатамын жаңа сөздерді
тапқызамын.,мазмұны бойынша тисті сұрақтар қояды,сөйлемді
толықтырып жазады.
(1—тапсырма)
Оқушылар «Қызықты
суреттер» тәсілі негізінде суреттерге қарап сөйлемдерді
толықтырады. (2—тапсырма)
«Сұхбат қарайық»
тәсілі. Оқушылар мәтінді рөлге бөліп оқиды
(3-тапсырма)
«Тірек сөздер»
стратегиясының (ауыл,ата,әже, үй құстары,тб) негізінде берілген
сөздерді пайдаланып,мәтін құрап жазады
(5-тапсырма)
Сергіту
сәті «Ұшты-ұшты»ойынын
ұйымдастырамын.
«Ұшты-ұшты» қалам
ұшты
«Ұшты-ұшты» кітап
ұшты
«Ұшты-ұшты» қарға
ұшты
«Ұшты-ұшты» сызғыш
ұшты
«Ұшты-ұшты» қайшы
ұшты
«Ұшты-ұшты» тауық
ұшты
«Ұшты-ұшты», Әлібек
ұшты!
|
Оқулық,
аудиотаспа
суреттер
Сазды
әуен
|
Сабақтың
соңы
|
Оқушыларға «Қандай
құс» ойынын ойнатамын. Оқушылар текшені кезекпен лақтырып,тақта
бетіндегі көрсетілген сурет бойынша құстың атын,оған,қатысты
заттарды атайды (6-тапсырма)
Жаңа тақырыпты
бекіту үшін оқушыларға сематикалық карта таратамын, «Үй құстары»
тақырыбында өз ойларын
жазады.
Сематикалық карта
үлгісі
Құстың
атауы
|
Құстың
сипататы
|
Құстың
қорегі
|
Тауық
|
|
|
Қаз
|
|
|
Үйрек
|
|
|
Әтеш
|
|
|
Бағалау
«Бағалау ағашы»
тәсілін пайдаланып,сабақ барысын
бағалатамын.
Сабақ соңында
оқушылар өз ойларын жапырақ тәріздес қағаздарға жазып,ағаш суретіне
жапсырады. Немесе жапырақ түстеріне байланысты мағына беруге
болады.
-түсінген
жоқпын
-түсіндім
Сабақтағы
бағалаутерім
|
Оның
себептері
|
Сабақтағы
кемшіліктерім
|
Оның
себептері
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Кері байланыс.
Рефлексия парағы
Үйге
тапсырма.Үй тапсырмасы ретінде
оқулықтағы 4-тапсырманы орындау беріледі.Тапсырманың шарты ,қалай
орындалу қажеттігін
түсіндіремін.
|
Текше сематикалық
карта
|
Бағалау ағашының
суреті
Желімқағаздар
Кесте
Оқулық
|
Қосымша
ақпарат
|
Рефлексия
Сабақ барысында оқу
мақсатына қол жеткізілді ме? Оқу мақсатына қол жетпеудің себебі
неде? Бүгін оқушылар не біліп,не үйренді?сыныптағы психологиялық
ахуал қалай болды?Жоспардан ауытқу болды ма?Себебі неде?
Жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма?Уақыт дұрыс
пайдаланылды ма?Жоспарыма қандай түзетулер енгіздім?
Неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа
сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сұрақтарға жауап
беріңіз.Оқушылар мәтін мазмұнын түсінеді,сұрақтарға жауап береді,
сөздікпен жұмыс істейді. Сабақ жоғароы деңгейде өтеді,өйткені оқу
мақсаттары дұрыс таңдалды, уақытты тиімді пайдаланып, саралау
жұмыстары да орындалды.
|
Қорытынды
бағалау.
1.Қандай екі нәрсе
(оқытуда да, оқуды да ескеріңіз) табысты болды? Сабақтың өзіне
ұнаған 2 тұсын анықтап
жазыңыз.
1.
2.
2.Қандай екі нәрсе
(оқытуда да, оқуды да ескеріңіз) сабақтың тиімділігін
арттырды?
1.
2.
Сабақ барысында
өзіңіздің көңіліңіз толмаған 2 әрекетті (оқытуда да, оқуды да
ескеріңіз) атаңыз.
1.
2.
Сабақ барысында
келесі сабағымда сынып не жекелеген оқушының сапалы білім алуы үшін
нені жетілдіруге болатынын
білдім...
|