|
«Адам және әлем» |
Мектеп: :№1 Е.Молдабаев атындағы мектеп-интернаты |
||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: |
|
Қатыспағандар: |
|||||
|
Бөлім: |
Қазақстан халқы |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Елордамыз Астана |
||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
Астана қаласының тарихымен танысу |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Астана қаласының тарихымен танысу деректерде берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушымен амандасу,денсаулығына назар аудару психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыны бейімдеп бағдар беріледі. Оқушыны сабаққа дайындау. Cабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады. Қазақстанның астанасы Астана қаласы Мемлекет басшысы Нұрсұлтан Назарбаевтың идеясымен салынған.1998 жылы Ақмола Қазақстан Республикасының астанасы болып жарияланған соң, қала атауы Астана деп өзгертілді. 1999 жылы Астана ЮНЕСКО шешімімен «әлем қаласы» атағын алды.Бас қаладағы Бейбітшілік және келісім сарайының авторы – әйгілі сәулетші Норман Фостер.«Бәйтерек» кешені жаңа елорданың басты символына айналды.Астана парсы тілінен аударғанда «киелі орын», «босаға» деген мағына береді. «Әзірет Сұлтан» мешіті – Орта Азиядағы ең үлкен мешіттердің бірі.Қазақстандағы ең үлкен ту Астанада орналасқан. Көлемі – 15х30 метр |
Оқытушымен амандасып,сәттілік тілейді. Сабақтың тақырыбымен танысады
|
Қалыптастырушы бағалау |
Презентациялау, оқу жоспары |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе мағынаны тану
Ортасы |
Жаңа сабақты АКТ –ны пайдалану арқылы түсіндіру/сұхбат- пікір талқылау жүргізу Жаңа материалға қатысты Видеосабақ көрсетіледі Оқушы оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Суреттер көрсетіледі
|
Видеоролик тамашалайды Мұғаліммен диолог жүргізеді
Мағынаны танып .білу үшін суретті сөйлетеді,ой бөліседі,өз білгенін айтады |
|
(Көршілер қимыл – қозғалыстар арқылы жаттығуды жасайды)
Оқулық, суреттер, әртүрлі заттар, тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
|||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс 3*3*1 әдісі арқылы 3-жаңалық(нені білдің?) 3-сұрақ(нені білгің келеді?) 1-ұсыныс (немен бөліскің келеді) |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін 3*3*1 әдісі арқылы біле аламыз |
. |
Ақпараттық ресурстар |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||
Тексерілді:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
«Адам және әлем» |
Мектеп: :№1 Е.Молдабаев атындағы мектеп-интернаты |
||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Бөлім: |
Қазақстан халқы |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан достық мекені |
||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
«Ұлт» сөзініңмағынасын түсіну |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
«Ұлт» сөзінің мағынасын түсінеді |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы
|
|
Мұғаліммен амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Презентациялау, оқу жоспары |
|||
|
Ортасы
|
Жаңа материалды зерттеу. Видеосабақ көрсетіледі Оқушыға оқулықтағы суреттерді көрсетіп,таныс ұлт өкілдері туралы ойларын айтып қысқаша сипаттама беруін сұраймын. 1-тапсырма:Қазақстан достық мекені тақырыбында сурет салу. Бұйымды тоқу нобай салудан басталады, онда барлық бөлшектер мен элементтер толық салынатынын оқушыға түсіндіремін 2- тапсырма Қазақстан көп ұлтты мекен туралы материалдарды анықтап қолдану тәсілдерін көрсетемін |
. Оқушы видео тамашалайды,көріп танысады Оқушының танымдық дағдысы артады
. |
|
Оқулық және қосымша ақпараттар суреттер, әртүрлі заттар, тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
|||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс
|
Оқушы бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін жетістік баспалдағы арқылы біле аламыз. Түсіндім Түсінбедім Аздап түсіндім
|
Оқушының таңдаған баспалдағына пікір қалдыру. |
АКТ құралдары |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||
Тексерілді:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
«Адам және әлем» |
Мектеп: :№1 Е.Молдабаев атындағы мектеп-интернаты |
||||||||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
||||||||||||
|
Сынып: |
|
Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Қазақстан халқы |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мен қазақпын |
||||||||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
Өз ұлтын анықтай алу Өзіндік бақылау арқылы оқушы өз ұлтын анықтау ұлттық ойындарды ойнау |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Өзіндік бақылау арқылы оқушы өз ұлтын анықтап ұлттық ойындарды ойнай біледі |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушымен амандасу,денсаулығына назар аудару сабаққа дайын болуды тексеру Оқушымен бірге сабақтың мақсатын/ міндеттерін және бағалау шарттарын аңықтау.
|
Мұғаліммен амандасып , сәттілік тілеу Сабаққа дайындалу ,сабақтың мақсатымен танысу
|
Қалыптастырушы бағалау: жарайсың өте керемет . |
Презентациялау, оқу жоспары |
|||||||||
|
Ортасы
|
Жаңа материалды зерттеу. Видеосабақ көрсетіледі Жаңа ақпаратпен танысып болған соң ұлттардың түрлерін көрсетіп өз ұлтын таңдап алып салыстыруға тапсырма ұсынады
«Ұқсастық пен даралық» әдісі
Оқушы тапсырма бойынша ұқсастығын, айырмашылығын табады. Дескриптор: -Өз ұлтын өзге ұлттан ажырату;сырт көрінісіін сипаттау Бағалау: «Бағдаршам» «ББҮ» кестесін толтыру барысында білгім келеді кестесінде оқушылардың мүмкін болған яғни білгісі келетін жұмыс түрлері;
|
.
.Видеосабақ сабақ тамашалап тапсырма орындайды
табиғи және жасанды матаны ажыратады; - маталардың сырт көрінісіін сипаттайды;
|
|
Оқулық және қосымша ақпараттар Матаның түрлері
Оқулық, суреттер, әртүрлі заттар, тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
|||||||||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін ПИРАМИДА ғы бояу арқылы біле аламыз |
Оқушылардың таңдаған баспалдағына пікір қалдыру. |
АКТ құралдары Түрлі –түсті қарандаштар,сызғыш, |
|||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||||||||
Тексерілді:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
«Адам және әлем» |
Мектеп: :№1 Е.Молдабаев атындағы мектеп-интернаты |
||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: |
|
Қатыспағандар: |
|||||
|
Бөлім: |
Қазақстанның мәдениеті |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ежелгі қалалар |
||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
Қазақстанның тарихи орындарымен танысу «ерлік» ұғымының мәнін білу отандастарныың ерліктерін бағалау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстанның тарихи орындарымен танысады «ерлік» ұғымының мәнін біле отырып отандастарныың ерліктерін бағалайды |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушымен
амандасу,денсаулығына назар аудару психологиялық ахуал
қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыны бейімдеп бағдар беріледі.
Оқушыны сабаққа дайындау.Сабақтың мақсатымен
таныстыру |
Оқушымен амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Презентациялау, оқу жоспары |
|||
|
Ортасы
|
Жаңа материалды зерттеу. Видеосабақ көрсетіледі 2- бөлім Тақырып екі сағатқа берілгендіктен видеосабақты жалғастырып көрсетеді
Қазақстанның ежелгі қалалары туралы ұсынылған мәлімет негізінде тапсырмалар ұсыну Екі түрлі қала ұсынып қайсысы көне қала екенін анықтау Дескриптор: - Қалалардың мерзімін анықтау; - ұқсастығы мен ерекшеліктерін ажырату; Бағалау: «Бағдаршам» «ББҮ» кестесін толтыру барысында білгім келеді кестесінде оқушылардың мүмкін болған яғни білгісі келетін жұмыс түрлері; |
.Видеосабақ тамашалайды, тапсырмалар орындайды
матаның адамға әкелетін пайдасы мен зиянын анықтайды; - ұқсастығы мен ерекшеліктерін ажыратадыы; |
|
Оқулық, суреттер, әртүрлі заттар, тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
|||
|
Аяқталуы
|
Кері
байла
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін ПИРАМИДА ғы бояу арқылы біле аламыз |
Оқушылардың таңдаған баспалдағына пікір қалдыру. |
АКТ құралдары Түрлі –түсті қарандаштар,сызғыш, |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексияСабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушының ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||
Тексерілді:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
«Адам және әлем» |
Мектеп:№1 Е.Молдабаев атындағы мектеп-интернаты |
||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Бөлім: |
Табиғат және адам |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғи қоршаған орта |
||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
Адамның табиғаттағы алатын орны туралы әңгімелесу. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Адамның табиғаттағы алатын орны туралы әңгімелеседі |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушымен амандасу,денсаулығына назар аудару психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыны бейімдеп бағдар беріледі. Оқушыны сабаққа дайындау.Сабақтың мақсатымен таныстыру «Әнді жалғастыр!» Мақсаты: оқушының көңіл-күйін көтеру, жағымды эмоция туғызу. |
Мұғаліммен амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Үй тапсырмасына берілген сұрақтарға толық әрі нақты жауап қайтару
|
Қалыптастырушы бағалау: жарайсың талпын сенің қолыңнан келеді,бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер
|
|||
|
Ортасы
|
Жаңа сабақты түсіндіру. Білу және түсіну Ағаштан жасалған бұйымды өңдеу. Бұйымның дизайны. «Жариялау» әдісі ( оқушы берілген сұрақ бойынша өз позициясын жариялау керек. Бұл үшін оқушы берілген уақыт ішінде (5 мину) мұғалім алдында сөйлеп, өз ойын жеткізеді Кітаппен жұмыс жасау Кітапта берілген тапсырмаларды дәптерге орындау
|
Оқушы оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Тапсырма орындайды Кітаппен жұмыс жасайды
|
|
Ақпараттық ресурстар
Табиғи материалдардан жасалған бұйымдар: https://www.svoimi-rukamy.com/Sdelay/podelki-prirodnih-materialov
|
|||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс 3*3*1 әдісі арқылы
3-жаңалық(нені білдің?) 3-сұрақ(нені білгің келеді?) 1-ұсыныс (немен бөліскің келеді) |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін 3*3*1 әдісі арқылы біле аламыз |
. |
Ақпараттық ресурстар |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
|
||||||
Тексерілді:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Адам және Әлем |
Мектеп: :№1 Е.Молдабаев атындағы мектеп-интернаты |
||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: |
|
Қатыспағандар: |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат және Адам |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қоршаған ортаның ластануы. |
||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
Табиғатты қорғаушаралары туралы түсінік қалыптастыру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Табиғатты қорғаушаралары туралы түсінік қалыптасады
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушымен амандасу,денсаулығына назар аудару психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыны бейімдеп бағдар беріледі. Оқушыны сабаққа дайындау.Сабақтың мақсатымен таныстыру
|
Мұғаліммен амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Үй тапсырмасына берілген сұрақтарға толық әрі нақты жауап қайтару
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер
|
|||
|
Ортасы
|
Жаңа сабақты түсіндіру. Білу және түсіну: 1.тапсырма. Кең етекті белдемшенің сызбасы (лекалдар) бойынша матаны өлшеу және кесу (мұғалімнің үлгіні көрсетуі) 2-тапсырма. Қол тігістері арқылы бөлшектерді біріктіріп тігу 3-тапсырма. Өз жұмысын сәндеп, ұсыну Дескриптор: 1.Бөлшектердің дұрыс кесілуі. 2.Бөлшектердің дұрыс біріктірілуі. 3.Үлгіні жеткізіп қорғай алуы.
|
Тапсырмалар орындайды Бөлшектерді кесіп үйренеді |
Қалыптастырушы бағалау: жарайсың талпын сенің қолыңнан келеді,бағалау. |
Табиғи материалдардан жасалған бұйымдар: Кеспе қағаздары Қайшы, маталар, лекалдар, сантиметрлік таспа, ине, жіп, белгі салатын бор |
|||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс 3*3*1 әдісі арқылы
3-жаңалық(нені білдің?) 3-сұрақ(нені білгің келеді?) 1-ұсыныс (немен бөліскің келеді) |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін 3*3*1 әдісі арқылы біле аламыз |
. |
Ақпараттық ресурстар |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
|
||||||
Тексерілді:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Адам және Әлем |
Мектеп:№1 Е.Молдабаев атындағы мектеп-интернаты |
|||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||||
|
Сынып: |
|
Қатыспағандар: |
||||||
|
Бөлім: |
Табиғат және Адам |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанның қорықтары. |
|||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
Қазақстанның қорықтарын, ұлттық саябақтарын және табиғи ескерткіштері маңызын түсіндіру |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстанның қорықтарын, ұлттық саябақтарын және табиғи ескерткіштері маңызын түсіндіреді |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушымен амандасу,денсаулығына назар аудару психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыны бейімдеп бағдар беріледі. Оқушыны сабаққа дайындау.Сабақтың мақсатымен таныстыру «Аялы алақан» Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту. «Бүгінгі сабақтан не алғыңыз, не көргіңіз келеді?» — сұрағын оқушыға қойып, сұрақтарға жауап алу. |
Мұғаліммен амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Аялы алақан тапсырмасына берілген сұрақтарға толық әрі нақты жауап қайтару
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Таныстырылым ,оқужоспары |
||||
|
Ортасы
|
1 .Жаңа сабақты түсіндіру. Видеосабақ көрсету
Дукен әдісі арқылы оқушымен материалды таңдап бағасын шығаруға бағыт бағдар беру |
. Сабақтың тақырыбы мақсатымен танысады Тапсырмалар орындайды
. |
|
https://www.youtube.com/watch?v=Q0agA0TcwzE ttps://www.youtube.com/watch?v=XELvhdZrVYo
|
||||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін жетістік баспалдағы арқылы біле аламыз. Түсіндім Түсінбедім Аздап түсіндім
|
Оқушылардың таңдаған баспалдағына пікір қалдыру. |
АКТ құралдары |
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||||
Тексерілді:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Адам және Әлем |
Мектеп: №1 Е.Молдабаев атындағы мектеп-интернаты |
||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: |
|
Қатыспағандар: |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат және Адам |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қызыл кітап. |
||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
«Қызыл кітапқа» енгізілген жекеленген жануарлар мен өсімдіктерді білулері тиіс |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
«Қызыл кітапқа» енгізілген жекеленген жануарлар мен өсімдіктерді біледі |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушымен амандасу,денсаулығына назар аудару психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыны бейімдеп бағдар беріледі. Оқушыны сабаққа дайындау.Сабақтың мақсатымен таныстыру Қайталау сұрақтарына жауап қайтару .
|
Мұғаліммен амандасып,бір-біріне сәттілік тілейді.
Оқушы толық әрі нақты жауап қайтару керек
|
Қалыптастырушы бағалау: Жарайсың ,керемет ,талпынсаң қолыңнан келеді |
Оқулықтағы түсініктемелер
|
|||
|
Ортасы
|
Сабақта видео сабак корсетіледі. .Білім алушының қажеттілігіне қарай тапсырма беру арқылы сабақтың мақсатына жету. Бейнематериал және слайдттар көрсетіледі. Бірнеше табиғи материалдардан жасалған бұйымдар көрсетіледі Кестемен жұмыс
|
Оқулық және қосымша ақпараттар Кестемен жұмыс жасайды |
|
Ақпараттық ресурстар
Табиғи материалдардан жасалған бұйымдар: https://www.svoimi-rukamy.com/Sdelay/podelki-prirodnih-materialov
|
|||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс 3*3*1 әдісі арқылы
3-жаңалық(нені білдің?) 3-сұрақ(нені білгің келеді?) 1-ұсыныс (немен бөліскің келеді) |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін 3*3*1 әдісі арқылы біле аламыз |
. |
Ақпараттық ресурстар |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
|
||||||
Тексерілді:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Адам және Әлем |
Мектеп:№1 Е.Молдабаев атындағы мектеп-интернаты |
||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Бөлім: |
Табиғат және Адам |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Адам – табиғат перзенті. |
||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
Адам табиғаттың аса маңызды бір бөлігі екенін білу |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушымен амандасу,денсаулығына назар аудару психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыны бейімдеп бағдар беріледі. Оқушыны сабаққа дайындау
|
Мұғаліммен амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Оқушы толық әрі нақты жауап қайтару керек
|
Қалыптастырушы бағалау: жарайсың,жақсы талпынсаң қолыңнан келеді. |
Оқулықтағы түсініктемелер
|
|||
|
Ортасы
|
Сабакта видео сабак корсетіледі. .Білім алушылардың қажеттілігіне қарай тапсырма беру арқылы сабақтың мақсатына жету. Бейнематериал және слайдттар көрсетіледі. Бірнеше табиғи материалдардан жасалған бұйымдар көрсетіледі
қазақ ұлттық мәдениет элементтерін ою-өрнектерді пайдалана отырып бұйымды сәндеуді үйрету
|
Оқулық және қосымша ақпараттар |
|
Ақпараттық ресурстар Табиғи материалдардан жасалған бұйымдар:
|
|||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін жетістік баспалдағы арқылы біле аламыз. Түсіндім Түсінбедім Аздап түсіндім
|
Оқушылардың таңдаған баспалдағына пікір қалдыру. |
АКТ құралдары |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
|
||||||
|
|
|||||||
Тексерілді:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Адам және Әлем |
Мектеп:№1 Е.Молдабаев атындағы мектеп-интернаты |
||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: |
|
Қатыспағандар: |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат және Адам |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жанды табиғат |
||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
Қоршаған ортаның заттарын негізгі қасиеттері бойынша атау және сипаттау, қарапайым қорытындылар жасау арқылы екі затты салыстыру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қоршаған ортаның заттарын негізгі қасиеттері бойынша атайды және сипаттай отырып, қарапайым қорытындылар жасау арқылы екі затты салыстырады |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушымен амандасу,денсаулығына назар аудару психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыны бейімдеп бағдар беріледі өткен сабаққа байланысты сұрақ қою Көрме ұйымдастыру дегенді қалай түсінесің ? |
Мұғаліммен амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Қайталау тапсырмасына берілген сұрақтарға толық әрі нақты жауап қайтару
|
Қалыптастырушы бағалау: |
Оқулықтағы түсініктемелер
|
|||
|
Ортасы
|
Көрме ұйымдастыруға байланысты видеосабақ көрсетіледі Онлаин көрме ұйымдастыруға қажетті бұйымдармен таныстыру Дайын болған жұмыстың таныстырылымын тамашалау оқушының аяқталған жұмысының қалай жасалғанына баға беру
|
Оқулық және қосымша ақпараттар
Дайын жұмысты таныстыру қалай жасағанын түсіндіру Өз қабілетіне қарай көрме көрсету
|
|
Ақпараттық ресурстар
Табиғи материалдардан жасалған бұйымдар:
https://www.svoimi-rukamy.com/Sdelay/podelki-prirodnih-materialov
|
|||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін жетістік баспалдағы арқылы біле аламыз. Түсіндім Түсінбедім Аздап түсіндім
|
Оқушылардың таңдаған баспалдағына пікір қалдыру. |
АКТ құралдары |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
|
||||||
|
|
|||||||
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үйден оқыту
Үйден оқыту
|
«Адам және әлем» |
Мектеп: :№1 Е.Молдабаев атындағы мектеп-интернаты |
||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: |
|
Қатыспағандар: |
|||||
|
Бөлім: |
Қазақстан халқы |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Елордамыз Астана |
||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
Астана қаласының тарихымен танысу |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Астана қаласының тарихымен танысу деректерде берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушымен амандасу,денсаулығына назар аудару психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыны бейімдеп бағдар беріледі. Оқушыны сабаққа дайындау. Cабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады. Қазақстанның астанасы Астана қаласы Мемлекет басшысы Нұрсұлтан Назарбаевтың идеясымен салынған.1998 жылы Ақмола Қазақстан Республикасының астанасы болып жарияланған соң, қала атауы Астана деп өзгертілді. 1999 жылы Астана ЮНЕСКО шешімімен «әлем қаласы» атағын алды.Бас қаладағы Бейбітшілік және келісім сарайының авторы – әйгілі сәулетші Норман Фостер.«Бәйтерек» кешені жаңа елорданың басты символына айналды.Астана парсы тілінен аударғанда «киелі орын», «босаға» деген мағына береді. «Әзірет Сұлтан» мешіті – Орта Азиядағы ең үлкен мешіттердің бірі.Қазақстандағы ең үлкен ту Астанада орналасқан. Көлемі – 15х30 метр |
Оқытушымен амандасып,сәттілік тілейді. Сабақтың тақырыбымен танысады
|
Қалыптастырушы бағалау |
Презентациялау, оқу жоспары |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе мағынаны тану
Ортасы |
Жаңа сабақты АКТ –ны пайдалану арқылы түсіндіру/сұхбат- пікір талқылау жүргізу Жаңа материалға қатысты Видеосабақ көрсетіледі Оқушы оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Суреттер көрсетіледі
|
Видеоролик тамашалайды Мұғаліммен диолог жүргізеді
Мағынаны танып .білу үшін суретті сөйлетеді,ой бөліседі,өз білгенін айтады |
|
(Көршілер қимыл – қозғалыстар арқылы жаттығуды жасайды)
Оқулық, суреттер, әртүрлі заттар, тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
|||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс 3*3*1 әдісі арқылы 3-жаңалық(нені білдің?) 3-сұрақ(нені білгің келеді?) 1-ұсыныс (немен бөліскің келеді) |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін 3*3*1 әдісі арқылы біле аламыз |
. |
Ақпараттық ресурстар |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||
Тексерілді:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
«Адам және әлем» |
Мектеп: :№1 Е.Молдабаев атындағы мектеп-интернаты |
||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Бөлім: |
Қазақстан халқы |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан достық мекені |
||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
«Ұлт» сөзініңмағынасын түсіну |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
«Ұлт» сөзінің мағынасын түсінеді |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы
|
|
Мұғаліммен амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Презентациялау, оқу жоспары |
|||
|
Ортасы
|
Жаңа материалды зерттеу. Видеосабақ көрсетіледі Оқушыға оқулықтағы суреттерді көрсетіп,таныс ұлт өкілдері туралы ойларын айтып қысқаша сипаттама беруін сұраймын. 1-тапсырма:Қазақстан достық мекені тақырыбында сурет салу. Бұйымды тоқу нобай салудан басталады, онда барлық бөлшектер мен элементтер толық салынатынын оқушыға түсіндіремін 2- тапсырма Қазақстан көп ұлтты мекен туралы материалдарды анықтап қолдану тәсілдерін көрсетемін |
. Оқушы видео тамашалайды,көріп танысады Оқушының танымдық дағдысы артады
. |
|
Оқулық және қосымша ақпараттар суреттер, әртүрлі заттар, тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
|||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс
|
Оқушы бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін жетістік баспалдағы арқылы біле аламыз. Түсіндім Түсінбедім Аздап түсіндім
|
Оқушының таңдаған баспалдағына пікір қалдыру. |
АКТ құралдары |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||
Тексерілді:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
«Адам және әлем» |
Мектеп: :№1 Е.Молдабаев атындағы мектеп-интернаты |
||||||||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
||||||||||||
|
Сынып: |
|
Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Қазақстан халқы |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мен қазақпын |
||||||||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
Өз ұлтын анықтай алу Өзіндік бақылау арқылы оқушы өз ұлтын анықтау ұлттық ойындарды ойнау |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Өзіндік бақылау арқылы оқушы өз ұлтын анықтап ұлттық ойындарды ойнай біледі |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушымен амандасу,денсаулығына назар аудару сабаққа дайын болуды тексеру Оқушымен бірге сабақтың мақсатын/ міндеттерін және бағалау шарттарын аңықтау.
|
Мұғаліммен амандасып , сәттілік тілеу Сабаққа дайындалу ,сабақтың мақсатымен танысу
|
Қалыптастырушы бағалау: жарайсың өте керемет . |
Презентациялау, оқу жоспары |
|||||||||
|
Ортасы
|
Жаңа материалды зерттеу. Видеосабақ көрсетіледі Жаңа ақпаратпен танысып болған соң ұлттардың түрлерін көрсетіп өз ұлтын таңдап алып салыстыруға тапсырма ұсынады
«Ұқсастық пен даралық» әдісі
Оқушы тапсырма бойынша ұқсастығын, айырмашылығын табады. Дескриптор: -Өз ұлтын өзге ұлттан ажырату;сырт көрінісіін сипаттау Бағалау: «Бағдаршам» «ББҮ» кестесін толтыру барысында білгім келеді кестесінде оқушылардың мүмкін болған яғни білгісі келетін жұмыс түрлері;
|
.
.Видеосабақ сабақ тамашалап тапсырма орындайды
табиғи және жасанды матаны ажыратады; - маталардың сырт көрінісіін сипаттайды;
|
|
Оқулық және қосымша ақпараттар Матаның түрлері
Оқулық, суреттер, әртүрлі заттар, тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
|||||||||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін ПИРАМИДА ғы бояу арқылы біле аламыз |
Оқушылардың таңдаған баспалдағына пікір қалдыру. |
АКТ құралдары Түрлі –түсті қарандаштар,сызғыш, |
|||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||||||||
Тексерілді:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
«Адам және әлем» |
Мектеп: :№1 Е.Молдабаев атындағы мектеп-интернаты |
||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: |
|
Қатыспағандар: |
|||||
|
Бөлім: |
Қазақстанның мәдениеті |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ежелгі қалалар |
||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
Қазақстанның тарихи орындарымен танысу «ерлік» ұғымының мәнін білу отандастарныың ерліктерін бағалау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстанның тарихи орындарымен танысады «ерлік» ұғымының мәнін біле отырып отандастарныың ерліктерін бағалайды |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушымен
амандасу,денсаулығына назар аудару психологиялық ахуал
қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыны бейімдеп бағдар беріледі.
Оқушыны сабаққа дайындау.Сабақтың мақсатымен
таныстыру |
Оқушымен амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Презентациялау, оқу жоспары |
|||
|
Ортасы
|
Жаңа материалды зерттеу. Видеосабақ көрсетіледі 2- бөлім Тақырып екі сағатқа берілгендіктен видеосабақты жалғастырып көрсетеді
Қазақстанның ежелгі қалалары туралы ұсынылған мәлімет негізінде тапсырмалар ұсыну Екі түрлі қала ұсынып қайсысы көне қала екенін анықтау Дескриптор: - Қалалардың мерзімін анықтау; - ұқсастығы мен ерекшеліктерін ажырату; Бағалау: «Бағдаршам» «ББҮ» кестесін толтыру барысында білгім келеді кестесінде оқушылардың мүмкін болған яғни білгісі келетін жұмыс түрлері; |
.Видеосабақ тамашалайды, тапсырмалар орындайды
матаның адамға әкелетін пайдасы мен зиянын анықтайды; - ұқсастығы мен ерекшеліктерін ажыратадыы; |
|
Оқулық, суреттер, әртүрлі заттар, тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
|||
|
Аяқталуы
|
Кері
байла
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін ПИРАМИДА ғы бояу арқылы біле аламыз |
Оқушылардың таңдаған баспалдағына пікір қалдыру. |
АКТ құралдары Түрлі –түсті қарандаштар,сызғыш, |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексияСабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушының ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||
Тексерілді:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
«Адам және әлем» |
Мектеп:№1 Е.Молдабаев атындағы мектеп-интернаты |
||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Бөлім: |
Табиғат және адам |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғи қоршаған орта |
||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
Адамның табиғаттағы алатын орны туралы әңгімелесу. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Адамның табиғаттағы алатын орны туралы әңгімелеседі |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушымен амандасу,денсаулығына назар аудару психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыны бейімдеп бағдар беріледі. Оқушыны сабаққа дайындау.Сабақтың мақсатымен таныстыру «Әнді жалғастыр!» Мақсаты: оқушының көңіл-күйін көтеру, жағымды эмоция туғызу. |
Мұғаліммен амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Үй тапсырмасына берілген сұрақтарға толық әрі нақты жауап қайтару
|
Қалыптастырушы бағалау: жарайсың талпын сенің қолыңнан келеді,бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер
|
|||
|
Ортасы
|
Жаңа сабақты түсіндіру. Білу және түсіну Ағаштан жасалған бұйымды өңдеу. Бұйымның дизайны. «Жариялау» әдісі ( оқушы берілген сұрақ бойынша өз позициясын жариялау керек. Бұл үшін оқушы берілген уақыт ішінде (5 мину) мұғалім алдында сөйлеп, өз ойын жеткізеді Кітаппен жұмыс жасау Кітапта берілген тапсырмаларды дәптерге орындау
|
Оқушы оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Тапсырма орындайды Кітаппен жұмыс жасайды
|
|
Ақпараттық ресурстар
Табиғи материалдардан жасалған бұйымдар: https://www.svoimi-rukamy.com/Sdelay/podelki-prirodnih-materialov
|
|||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс 3*3*1 әдісі арқылы
3-жаңалық(нені білдің?) 3-сұрақ(нені білгің келеді?) 1-ұсыныс (немен бөліскің келеді) |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін 3*3*1 әдісі арқылы біле аламыз |
. |
Ақпараттық ресурстар |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
|
||||||
Тексерілді:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Адам және Әлем |
Мектеп: :№1 Е.Молдабаев атындағы мектеп-интернаты |
||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: |
|
Қатыспағандар: |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат және Адам |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қоршаған ортаның ластануы. |
||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
Табиғатты қорғаушаралары туралы түсінік қалыптастыру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Табиғатты қорғаушаралары туралы түсінік қалыптасады
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушымен амандасу,денсаулығына назар аудару психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыны бейімдеп бағдар беріледі. Оқушыны сабаққа дайындау.Сабақтың мақсатымен таныстыру
|
Мұғаліммен амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Үй тапсырмасына берілген сұрақтарға толық әрі нақты жауап қайтару
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер
|
|||
|
Ортасы
|
Жаңа сабақты түсіндіру. Білу және түсіну: 1.тапсырма. Кең етекті белдемшенің сызбасы (лекалдар) бойынша матаны өлшеу және кесу (мұғалімнің үлгіні көрсетуі) 2-тапсырма. Қол тігістері арқылы бөлшектерді біріктіріп тігу 3-тапсырма. Өз жұмысын сәндеп, ұсыну Дескриптор: 1.Бөлшектердің дұрыс кесілуі. 2.Бөлшектердің дұрыс біріктірілуі. 3.Үлгіні жеткізіп қорғай алуы.
|
Тапсырмалар орындайды Бөлшектерді кесіп үйренеді |
Қалыптастырушы бағалау: жарайсың талпын сенің қолыңнан келеді,бағалау. |
Табиғи материалдардан жасалған бұйымдар: Кеспе қағаздары Қайшы, маталар, лекалдар, сантиметрлік таспа, ине, жіп, белгі салатын бор |
|||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс 3*3*1 әдісі арқылы
3-жаңалық(нені білдің?) 3-сұрақ(нені білгің келеді?) 1-ұсыныс (немен бөліскің келеді) |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін 3*3*1 әдісі арқылы біле аламыз |
. |
Ақпараттық ресурстар |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
|
||||||
Тексерілді:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Адам және Әлем |
Мектеп:№1 Е.Молдабаев атындағы мектеп-интернаты |
|||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||||
|
Сынып: |
|
Қатыспағандар: |
||||||
|
Бөлім: |
Табиғат және Адам |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанның қорықтары. |
|||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
Қазақстанның қорықтарын, ұлттық саябақтарын және табиғи ескерткіштері маңызын түсіндіру |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстанның қорықтарын, ұлттық саябақтарын және табиғи ескерткіштері маңызын түсіндіреді |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушымен амандасу,денсаулығына назар аудару психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыны бейімдеп бағдар беріледі. Оқушыны сабаққа дайындау.Сабақтың мақсатымен таныстыру «Аялы алақан» Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту. «Бүгінгі сабақтан не алғыңыз, не көргіңіз келеді?» — сұрағын оқушыға қойып, сұрақтарға жауап алу. |
Мұғаліммен амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Аялы алақан тапсырмасына берілген сұрақтарға толық әрі нақты жауап қайтару
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Таныстырылым ,оқужоспары |
||||
|
Ортасы
|
1 .Жаңа сабақты түсіндіру. Видеосабақ көрсету
Дукен әдісі арқылы оқушымен материалды таңдап бағасын шығаруға бағыт бағдар беру |
. Сабақтың тақырыбы мақсатымен танысады Тапсырмалар орындайды
. |
|
https://www.youtube.com/watch?v=Q0agA0TcwzE ttps://www.youtube.com/watch?v=XELvhdZrVYo
|
||||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін жетістік баспалдағы арқылы біле аламыз. Түсіндім Түсінбедім Аздап түсіндім
|
Оқушылардың таңдаған баспалдағына пікір қалдыру. |
АКТ құралдары |
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||||
Тексерілді:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Адам және Әлем |
Мектеп: №1 Е.Молдабаев атындағы мектеп-интернаты |
||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: |
|
Қатыспағандар: |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат және Адам |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қызыл кітап. |
||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
«Қызыл кітапқа» енгізілген жекеленген жануарлар мен өсімдіктерді білулері тиіс |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
«Қызыл кітапқа» енгізілген жекеленген жануарлар мен өсімдіктерді біледі |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушымен амандасу,денсаулығына назар аудару психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыны бейімдеп бағдар беріледі. Оқушыны сабаққа дайындау.Сабақтың мақсатымен таныстыру Қайталау сұрақтарына жауап қайтару .
|
Мұғаліммен амандасып,бір-біріне сәттілік тілейді.
Оқушы толық әрі нақты жауап қайтару керек
|
Қалыптастырушы бағалау: Жарайсың ,керемет ,талпынсаң қолыңнан келеді |
Оқулықтағы түсініктемелер
|
|||
|
Ортасы
|
Сабақта видео сабак корсетіледі. .Білім алушының қажеттілігіне қарай тапсырма беру арқылы сабақтың мақсатына жету. Бейнематериал және слайдттар көрсетіледі. Бірнеше табиғи материалдардан жасалған бұйымдар көрсетіледі Кестемен жұмыс
|
Оқулық және қосымша ақпараттар Кестемен жұмыс жасайды |
|
Ақпараттық ресурстар
Табиғи материалдардан жасалған бұйымдар: https://www.svoimi-rukamy.com/Sdelay/podelki-prirodnih-materialov
|
|||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс 3*3*1 әдісі арқылы
3-жаңалық(нені білдің?) 3-сұрақ(нені білгің келеді?) 1-ұсыныс (немен бөліскің келеді) |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін 3*3*1 әдісі арқылы біле аламыз |
. |
Ақпараттық ресурстар |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
|
||||||
Тексерілді:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Адам және Әлем |
Мектеп:№1 Е.Молдабаев атындағы мектеп-интернаты |
||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Бөлім: |
Табиғат және Адам |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Адам – табиғат перзенті. |
||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
Адам табиғаттың аса маңызды бір бөлігі екенін білу |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушымен амандасу,денсаулығына назар аудару психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыны бейімдеп бағдар беріледі. Оқушыны сабаққа дайындау
|
Мұғаліммен амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Оқушы толық әрі нақты жауап қайтару керек
|
Қалыптастырушы бағалау: жарайсың,жақсы талпынсаң қолыңнан келеді. |
Оқулықтағы түсініктемелер
|
|||
|
Ортасы
|
Сабакта видео сабак корсетіледі. .Білім алушылардың қажеттілігіне қарай тапсырма беру арқылы сабақтың мақсатына жету. Бейнематериал және слайдттар көрсетіледі. Бірнеше табиғи материалдардан жасалған бұйымдар көрсетіледі
қазақ ұлттық мәдениет элементтерін ою-өрнектерді пайдалана отырып бұйымды сәндеуді үйрету
|
Оқулық және қосымша ақпараттар |
|
Ақпараттық ресурстар Табиғи материалдардан жасалған бұйымдар:
|
|||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін жетістік баспалдағы арқылы біле аламыз. Түсіндім Түсінбедім Аздап түсіндім
|
Оқушылардың таңдаған баспалдағына пікір қалдыру. |
АКТ құралдары |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
|
||||||
|
|
|||||||
Тексерілді:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Адам және Әлем |
Мектеп:№1 Е.Молдабаев атындағы мектеп-интернаты |
||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: |
|
Қатыспағандар: |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат және Адам |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жанды табиғат |
||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
Қоршаған ортаның заттарын негізгі қасиеттері бойынша атау және сипаттау, қарапайым қорытындылар жасау арқылы екі затты салыстыру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қоршаған ортаның заттарын негізгі қасиеттері бойынша атайды және сипаттай отырып, қарапайым қорытындылар жасау арқылы екі затты салыстырады |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушымен амандасу,денсаулығына назар аудару психологиялық ахуал қалыптастыру, яғни сабаққа оқушыны бейімдеп бағдар беріледі өткен сабаққа байланысты сұрақ қою Көрме ұйымдастыру дегенді қалай түсінесің ? |
Мұғаліммен амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Қайталау тапсырмасына берілген сұрақтарға толық әрі нақты жауап қайтару
|
Қалыптастырушы бағалау: |
Оқулықтағы түсініктемелер
|
|||
|
Ортасы
|
Көрме ұйымдастыруға байланысты видеосабақ көрсетіледі Онлаин көрме ұйымдастыруға қажетті бұйымдармен таныстыру Дайын болған жұмыстың таныстырылымын тамашалау оқушының аяқталған жұмысының қалай жасалғанына баға беру
|
Оқулық және қосымша ақпараттар
Дайын жұмысты таныстыру қалай жасағанын түсіндіру Өз қабілетіне қарай көрме көрсету
|
|
Ақпараттық ресурстар
Табиғи материалдардан жасалған бұйымдар:
https://www.svoimi-rukamy.com/Sdelay/podelki-prirodnih-materialov
|
|||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін жетістік баспалдағы арқылы біле аламыз. Түсіндім Түсінбедім Аздап түсіндім
|
Оқушылардың таңдаған баспалдағына пікір қалдыру. |
АКТ құралдары |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
|
||||||
|
|
|||||||
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз




















