Бекітемін: САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Пән |
Математика үйден оқыту |
|
Мұғалім |
Ибраева Шолпан |
|
Мектеп, сынып |
№47 М.В.Ломоносов атындағы мектеп –лицейі 5-сынып |
|
Сабақ тақырыбы |
Жай бөлшектерді құрау |
|
Оқу мақсаттары |
5.1.1.9 жай бөлшек ұғымын меңгеру; 5.5.2.1 жай бөлшектерді оқу және жазу; |
||
|
Сабақ мақсаттары |
жай бөлшектердің анықтамасын өз сөзімен айта алады, жай бөлшектерді оқып, жаза алады; фигураларды тең бөліктерге бөле алады және боялған бөліктерін жай бөлшекпен жаза алады. жай бөлшектерді өмірмен байланыстыра алады; |
||
|
Бағалау критерийлері |
жай бөлшек ұғымын меңгереді; жай бөлшекті және оның компоненттерін анықтайды; |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушы жай бөлшектердің анықтамасын тұжырымдай алады, жай бөлшектерді оқи алады. Пәнге тән лексика мен терминология: үлес; жай бөлшек; бөлшектің алымы, бөлшектің бөлімі, бөлшек сызығы. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: жай бөлшектің бөлімі..., ал алымы... білдіреді; |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Зайырлы қоғам және руханият құндылығы бойынша тапсырмалы жұмыста мұғалімге құрмет, ынтымақтастық және сыйластық қарым-қатынастарын бойына сіңіреді. өзін бағалау көзқарасына құрметпен қарау құндылығы қалыптасады. |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
https://bilimland.kz, https://imektep.kz, https://twig-bilim.kz, https://itest.kz |
||
|
Алдыңғы білім |
Ең үлкен ортақ бөлгіш. Ең кіші ортақ еселік . |
||
|
|
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (7 мин) 1 мин 1 мин 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушымен сәлемдесу; Оқушының назарын аударып, зейінін шоғырландыруды «Шапалақ» әдісімен жүргіземін. Кім мені есітіп тұр – 1 шапалақ Кім мені көріп тұр – 2 шапалақ Кім мені естіп те тұр, көріп те тұр – 3 шапалақ Жағымды психологиялық ахуал туғызу. Оқушы кезек - кезек саусақтарын жұбының(мұғалімнің не ата-анасының) саусақтарына тигізе отырып, бас бармақтан бастап орындайды. Сізге (1 – бас бармақтарын тигізу) Табыс (2 - балан үйрек) Шаттық (3 - ортан терек) Қуаныш (4 - шылдыр шүмек) Тілеймін (5 - кішкене бөбек) Сә-ле-мет-сіз бе?! (жұбымен алақандарын шапалақтау) Жаңа тақырыпты ашу. Жаңа тақырыпты ашу мақсатында https://imektep.kz/kz/ulester фильмі көрсетіледі. Оқушылармен бірлесіп сабақтың тақырыбын, сабақтың мақсатын айқындау. |
«Шапалақ» әдісі
«Бес саусақ» әдісі |
|
|
Сабақтың ортасы (25 мин)
1 мин
6 мин
5 мин
4 мин
4 мин
4 мин 1мин |
Жаңа тақырыпты түсіну үшін https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/zhaj-bolshekterdi-oqu-zhane-zhazu видеотоптамасын көрсету.
Дәптерге жай бөлшектің ережесін қысқаша жазып алады. Жеке тапсырма Жұмыс парағы таратылады. Оқушы берілген бөлшек бойынша фигураның тиісті бөлігін бояйды.
Сергіту сәті: Бөлшектің күнделікті өмірде қолданылуы видеотоптамасын көріп мысалдар келтіру
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы жүргізіледі. |
https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/zhaj-bolshekterdi-oqu-zhane-zhazu
https://bilimland.kz/kk/courses/simulation/matematika/lesson/bolshekter-kirispe |
|
|
Сабақтың соңы(8мин) |
Сабақты қорытындылау. Рефлексия: «Бас бармақ» әдісі боойынша жүргізіледі.
|
«Бас бармақ» әдісі |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
үйден оқыту қмж
үйден оқыту қмж
Бекітемін: САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Пән |
Математика үйден оқыту |
|
Мұғалім |
Ибраева Шолпан |
|
Мектеп, сынып |
№47 М.В.Ломоносов атындағы мектеп –лицейі 5-сынып |
|
Сабақ тақырыбы |
Жай бөлшектерді құрау |
|
Оқу мақсаттары |
5.1.1.9 жай бөлшек ұғымын меңгеру; 5.5.2.1 жай бөлшектерді оқу және жазу; |
||
|
Сабақ мақсаттары |
жай бөлшектердің анықтамасын өз сөзімен айта алады, жай бөлшектерді оқып, жаза алады; фигураларды тең бөліктерге бөле алады және боялған бөліктерін жай бөлшекпен жаза алады. жай бөлшектерді өмірмен байланыстыра алады; |
||
|
Бағалау критерийлері |
жай бөлшек ұғымын меңгереді; жай бөлшекті және оның компоненттерін анықтайды; |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушы жай бөлшектердің анықтамасын тұжырымдай алады, жай бөлшектерді оқи алады. Пәнге тән лексика мен терминология: үлес; жай бөлшек; бөлшектің алымы, бөлшектің бөлімі, бөлшек сызығы. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: жай бөлшектің бөлімі..., ал алымы... білдіреді; |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Зайырлы қоғам және руханият құндылығы бойынша тапсырмалы жұмыста мұғалімге құрмет, ынтымақтастық және сыйластық қарым-қатынастарын бойына сіңіреді. өзін бағалау көзқарасына құрметпен қарау құндылығы қалыптасады. |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
https://bilimland.kz, https://imektep.kz, https://twig-bilim.kz, https://itest.kz |
||
|
Алдыңғы білім |
Ең үлкен ортақ бөлгіш. Ең кіші ортақ еселік . |
||
|
|
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (7 мин) 1 мин 1 мин 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушымен сәлемдесу; Оқушының назарын аударып, зейінін шоғырландыруды «Шапалақ» әдісімен жүргіземін. Кім мені есітіп тұр – 1 шапалақ Кім мені көріп тұр – 2 шапалақ Кім мені естіп те тұр, көріп те тұр – 3 шапалақ Жағымды психологиялық ахуал туғызу. Оқушы кезек - кезек саусақтарын жұбының(мұғалімнің не ата-анасының) саусақтарына тигізе отырып, бас бармақтан бастап орындайды. Сізге (1 – бас бармақтарын тигізу) Табыс (2 - балан үйрек) Шаттық (3 - ортан терек) Қуаныш (4 - шылдыр шүмек) Тілеймін (5 - кішкене бөбек) Сә-ле-мет-сіз бе?! (жұбымен алақандарын шапалақтау) Жаңа тақырыпты ашу. Жаңа тақырыпты ашу мақсатында https://imektep.kz/kz/ulester фильмі көрсетіледі. Оқушылармен бірлесіп сабақтың тақырыбын, сабақтың мақсатын айқындау. |
«Шапалақ» әдісі
«Бес саусақ» әдісі |
|
|
Сабақтың ортасы (25 мин)
1 мин
6 мин
5 мин
4 мин
4 мин
4 мин 1мин |
Жаңа тақырыпты түсіну үшін https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/zhaj-bolshekterdi-oqu-zhane-zhazu видеотоптамасын көрсету.
Дәптерге жай бөлшектің ережесін қысқаша жазып алады. Жеке тапсырма Жұмыс парағы таратылады. Оқушы берілген бөлшек бойынша фигураның тиісті бөлігін бояйды.
Сергіту сәті: Бөлшектің күнделікті өмірде қолданылуы видеотоптамасын көріп мысалдар келтіру
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы жүргізіледі. |
https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/zhaj-bolshekterdi-oqu-zhane-zhazu
https://bilimland.kz/kk/courses/simulation/matematika/lesson/bolshekter-kirispe |
|
|
Сабақтың соңы(8мин) |
Сабақты қорытындылау. Рефлексия: «Бас бармақ» әдісі боойынша жүргізіледі.
|
«Бас бармақ» әдісі |
|
шағым қалдыра аласыз

















