Т
үркістан
облысы, Шардара ауданы,
Сырбек Каттебеков атындағы жалпы білім беретін мектеп
көркем еңбек пәні мұғалімі:
Мейрбекова Айгуль Рустембековна
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үйге арналған тоқыма бұйымдарының дизайны (алжапқыш, асханалық бұйымдар). Идеяларды құру. Нобай. |
||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
6.1.5.1-Өзінің тәжірибесі мен біліміне сүйеніп, композицияның негізгі заңдылықтарын сақтай отырып, әртүрлі нысандардың дизайны бойынша тапсырмалар орындау 6.1.5.2-Шығармашылық идеяларын іске асыру үшін нобайлар, техникалық суреттер мен сызбалар орындау |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар шығармашылық жұмыста идеяларын іске асыру мақсатында композицияның негізгі заңдылықтарын сақтай отырып,асхана бұйымдарының нобайын дайындау
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурс |
|
|
Сабақтың басы 10 минут
Сабақтың ортасы 25 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал орнату Оқушыларға өмірдегі алар орның алты қанат Ақорданың төрінен болсын деп жазылған қазақы қар үйлердің суреті бар кеспе қағаздарын тарату. Өткен сабақты пысықтау мақсатында үйге берілген алмазды мозайка жұмыстарын көрсетеді. Алмазды мозайканың шығу тарихын түсіндіреді Жаңа сабақ «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбы ашылады. Суреттерде қандай бөлменің интерьері берлген? Бөлмеде қандай тоқыма бұйымдары бар? Қазіргі уақытта асүйді плитасыз елестету мүмкін емес,асүйге арналған тоқыма,яғни перде,дастарқан,орындықтың тыстары сияқты күнделікті қолданысқа қажет заттар асүйдің сәнін келтіреді. Олар сәнді болумен қатар, тамақ даярлаған кезде де қолданылады. Тапсырма 1 1.Суреттерді қарап шығыңдар 2.Асүйлеріңде қандай тоқыма бұйымдар болғанын қалайсыңдар? Олар не үшін қолданылады?
Тапсырма 2 Сәйкестендіру тапсырмасы Төмендегі берілген суреттердің аталуын табыңдар.
Тапсырма 2 топтық жұмыс «Пазл құрастыру» әдісі Тапсырма 3 Сөзжұмбақ шешу Сұрақтары:
Тапсырма 4 «Ойлан-топтас-бөліс» әдісі арқылы сарамандық жұмыс орындатамын Ас үйге арналған тоқыма бұйымдарын дайындау. Ас үйге арналған тоқыма бұйымының нобайын дайындау Жұмысты сәндеу,безендіру |
Оқушылар амандасып,бір-біріне сәттілік тілейді.
Топқа бөлінеді
Алмазды мозайка жұмысын қорғайды
Тақтада ілінген фотосуреттердегі интерьер туралы сұрақтарға жауап береді
Көрсетілген тоқыма бұйымдарын сипаттама береді Асүйлеріңде қандай тоқыма бұйымдар бар, олардың дизайны туралы ойларын айтады Берілген тапсырма бойынша сәйкестеніру жұмысын жасайды Дескриптор: -суреттерді аталуымен сәйкесстендіреді -тоқыма бұйымдарын сәндеу тәсілдерін ажыратады. Дескриптор: -берілген қиындыларды пайдаланып, оюды құрастырады -ою-өрнектердің түрлерін біледі Пазл құрастыру арқылы берілген қағаз қиындыларынан ою-өрнектердің үлгісін шығарады
Оқугылар топпен берілген сұрақтарға жауап бере отырып, сөзжұмбақтарды шешеді |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. Мадақтау |
кеспе қағаздары
бұйым
Фотосуреттер
суреттер
Қағаз қиындылары
Сөзжұмбақ Фетр матасы, ыстық клей, қайшы
|
|
|
Аяқталуы 10 минут Кері байланыс Үй тапсырмасы |
«Жарнама» әдісі бойынша оқушыларға жасаған жұмыстарын жарнамалатамын Жұмысты аяқтау |
Оқушылар өздерінің жасаған жұмыстарын көрсетіп қандай жетістіктерге қол жеткізгенін атап, жарнамалайды. |
Мадақтау |
Таратпа қағаздар Стикер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үйге арналған тоқыма бұйымдарының дизайны (алжапқыш, асханалық бұйымдар). Идеяларды құру. Нобай.
Үйге арналған тоқыма бұйымдарының дизайны (алжапқыш, асханалық бұйымдар). Идеяларды құру. Нобай.
Т
үркістан
облысы, Шардара ауданы,
Сырбек Каттебеков атындағы жалпы білім беретін мектеп
көркем еңбек пәні мұғалімі:
Мейрбекова Айгуль Рустембековна
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үйге арналған тоқыма бұйымдарының дизайны (алжапқыш, асханалық бұйымдар). Идеяларды құру. Нобай. |
||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
6.1.5.1-Өзінің тәжірибесі мен біліміне сүйеніп, композицияның негізгі заңдылықтарын сақтай отырып, әртүрлі нысандардың дизайны бойынша тапсырмалар орындау 6.1.5.2-Шығармашылық идеяларын іске асыру үшін нобайлар, техникалық суреттер мен сызбалар орындау |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар шығармашылық жұмыста идеяларын іске асыру мақсатында композицияның негізгі заңдылықтарын сақтай отырып,асхана бұйымдарының нобайын дайындау
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурс |
|
|
Сабақтың басы 10 минут
Сабақтың ортасы 25 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал орнату Оқушыларға өмірдегі алар орның алты қанат Ақорданың төрінен болсын деп жазылған қазақы қар үйлердің суреті бар кеспе қағаздарын тарату. Өткен сабақты пысықтау мақсатында үйге берілген алмазды мозайка жұмыстарын көрсетеді. Алмазды мозайканың шығу тарихын түсіндіреді Жаңа сабақ «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбы ашылады. Суреттерде қандай бөлменің интерьері берлген? Бөлмеде қандай тоқыма бұйымдары бар? Қазіргі уақытта асүйді плитасыз елестету мүмкін емес,асүйге арналған тоқыма,яғни перде,дастарқан,орындықтың тыстары сияқты күнделікті қолданысқа қажет заттар асүйдің сәнін келтіреді. Олар сәнді болумен қатар, тамақ даярлаған кезде де қолданылады. Тапсырма 1 1.Суреттерді қарап шығыңдар 2.Асүйлеріңде қандай тоқыма бұйымдар болғанын қалайсыңдар? Олар не үшін қолданылады?
Тапсырма 2 Сәйкестендіру тапсырмасы Төмендегі берілген суреттердің аталуын табыңдар.
Тапсырма 2 топтық жұмыс «Пазл құрастыру» әдісі Тапсырма 3 Сөзжұмбақ шешу Сұрақтары:
Тапсырма 4 «Ойлан-топтас-бөліс» әдісі арқылы сарамандық жұмыс орындатамын Ас үйге арналған тоқыма бұйымдарын дайындау. Ас үйге арналған тоқыма бұйымының нобайын дайындау Жұмысты сәндеу,безендіру |
Оқушылар амандасып,бір-біріне сәттілік тілейді.
Топқа бөлінеді
Алмазды мозайка жұмысын қорғайды
Тақтада ілінген фотосуреттердегі интерьер туралы сұрақтарға жауап береді
Көрсетілген тоқыма бұйымдарын сипаттама береді Асүйлеріңде қандай тоқыма бұйымдар бар, олардың дизайны туралы ойларын айтады Берілген тапсырма бойынша сәйкестеніру жұмысын жасайды Дескриптор: -суреттерді аталуымен сәйкесстендіреді -тоқыма бұйымдарын сәндеу тәсілдерін ажыратады. Дескриптор: -берілген қиындыларды пайдаланып, оюды құрастырады -ою-өрнектердің түрлерін біледі Пазл құрастыру арқылы берілген қағаз қиындыларынан ою-өрнектердің үлгісін шығарады
Оқугылар топпен берілген сұрақтарға жауап бере отырып, сөзжұмбақтарды шешеді |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. Мадақтау |
кеспе қағаздары
бұйым
Фотосуреттер
суреттер
Қағаз қиындылары
Сөзжұмбақ Фетр матасы, ыстық клей, қайшы
|
|
|
Аяқталуы 10 минут Кері байланыс Үй тапсырмасы |
«Жарнама» әдісі бойынша оқушыларға жасаған жұмыстарын жарнамалатамын Жұмысты аяқтау |
Оқушылар өздерінің жасаған жұмыстарын көрсетіп қандай жетістіктерге қол жеткізгенін атап, жарнамалайды. |
Мадақтау |
Таратпа қағаздар Стикер |
|
шағым қалдыра аласыз
















