«Шелек ауылының балалар-жасөспірімдер шығармашылық орталығы»
Сабақтың тақырыбы:Қосу мен азайту
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Шелек ауылының балалар-жасөспірімдер шығармашылық орталығы» коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны |
||||||
|
Пәні: |
Қызықты математика |
||||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы. Менің мектебім. |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кошакаева Айгүл |
||||||
|
Күні: |
12.11 |
||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қосу және азайту |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
Ондықтан аттамай бір таңбалы сандарды ауызша қосу және азайтуды орындау. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қосу және азайту арқылы қызықты тапсырмаларды орындайды |
||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты |
Бірлік және ынтымақ Командада жұмыс істей білу |
||||||
|
|
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ тың басы
Сабақ тың ортасы
Сергіту сәті
Сабақты қорыту
Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау Мұғалімнің кіріспе сөзі: -Балалар бізде ашық сабақ,сабағымызды бастайық,оқу құралдарың барлығы дайын ғой? Көңіл-күйлерің қалай? -Жылдың қай мезгілі? -Күз.... Психологиялық ахуалды жақсарту Мұғалім іс-қимылды ұйымдастырады «Күзгі жаңбыр» -Далада жел тұрды (алақанды ысқылау) -Жаңбыр тамшылай бастады (саусақты сыртылдатады) -Жаңбыр қатты жауа бастады (қолмен кеудені ұрады) -Жаңбыр нөсерлетті (қолдарымен аяқтарын ұрады) -Найзағай сарт етті (секіреді) -Нөсер басылайын деді (қолдарымен аяқтарын ұрады) -Жаңбыр сәл бәсеңдеді (қолмен кеудені ұрады) -Жаңбыр тамшылары үзіліп түсуде (саусақты сыртылдатады) -Желде баяулады (алақанды ысқылау) -Күн шықты! (қолды жоғары көтеру) Тақырыпты ашу Біз қаншамыз? Нанбасаң кеп сұрағын, Бір ауылда тұрамыз, 2 Ардақ ,3 Медет,1 Сабыржан. 2 Балжан,1Дана, 2 Аяжан Тез есепте дәл санын, Онда біздер қаншамыз? Мұғалім: 10 көлеміндегі сандарды қосу және азайтуға мысалдар шығаратын боламыз Жаңа тақырып 1-тапсырма «Жайлауда» 6*7 3*2 1*3 4*4 5*8 9*9 2-тапсырма «Алма жинау» ойыны «Көршісін тап» Мақсаты:Алма ағашындағы алмаларда сандар жазылған,қолындағы топтамада сол санның көршілері бар.Соны табады.
«Қамажай» әніне билеу арқылы, оюларды қимылмен көрсеті 3-тапсырма Жұмыс парағы Мақсаты:Қосу мен азайту берілген мысалдар мен тапсырмаларды орындайды 4-тапсырма «Қымыз ішейік» ойыны Мақсаты:кеселерде номер жазылады,мұғалім сұрақты оқиды Мұғалім: Балалар сіздер бүгін тамаша еңбек еттіңіздер,сіздерге сыйлығым бар
«Қолшатыр» әдісі «Түсіндім» «Түсінбедім»
|
Шеңберге тұрып қимыл әрекеттерді жасайды
Тыңдап,сандарды қосады,жауабын айтады
Балалар қозылардың артындағы тапсырмаларды орындайды Ойын арқылы оқушылар кезектесіп сандардың көршісін табады Ойын ойнайды Билеп сергиді
Мысалдарды орындайды. Санның құрамын есіне түсіреді Дастарханға жиналып,топтама-кеседегі сұрақтарға жауап береді. Ойын ойнайды Алғыс хаттармен марапаттау Қолшатырдың астына жиналады «Түсіндім» «Түсінбедім» |
Мақтап, мадақтап отыру Керемет! мадақтау Дескриптор: Дұрыс жауаптарды біледі Ойша тез есептей алды Дескриптор: Оқушылар артық,кем,тең таңбасын қояды. Мысалдарды орындайды Сен кереметсің! Дескриптор: Оқушылар сандардың көршілерін табады. Жылдам орындайды. Жарайсың! Дескриптор: Сандардың құрамын білді Шығармашылық жұмыс жасай алды Жарайсың! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді Өткенді еске түсіреді Дескриптор: Оқушы сабақты түсінсе,жасылға,түсінбесе қызыл қолшатырдың астына жиналады |
ТД экран
Смайликтер
D- ID ЖИ көмегімен Алдаркөсе жұмбақ есеп жасырады Топтамалар,қозы мен қой,шөп музыка әуені Смайликтер Алма ағашы және алмалар
Ұлттық оюлар мен музыка аспаптары Смайликтер Жұмыс парағы Смайликтер Баннерден жасалған дастархан кеселер
Дорбадағы құрттар Қолшатыр |
|||
«Қымыз ішейік» сұрақтары
-
1
Сызықтың түрлерін айт
2
Ұзындықтың өлшем бірлігі қандай?
3
3+3
4
Қосудың ауыстырымдылық қасиетінің ережесі
5
8-7
6
Сәуле деген не?
7
4+0
8
Геометриялық фигураларды ата
9
Массаның өлшем бірлігін айт
10
Кесінді қандай сызық
11
10+0
12
Сұйықтықтың өлшем бірлігі
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үйірме.Тақырыбы:Қосу мен азайту.1 сынып/Математика
Үйірме.Тақырыбы:Қосу мен азайту.1 сынып/Математика
«Шелек ауылының балалар-жасөспірімдер шығармашылық орталығы»
Сабақтың тақырыбы:Қосу мен азайту
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Шелек ауылының балалар-жасөспірімдер шығармашылық орталығы» коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны |
||||||
|
Пәні: |
Қызықты математика |
||||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы. Менің мектебім. |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кошакаева Айгүл |
||||||
|
Күні: |
12.11 |
||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қосу және азайту |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
Ондықтан аттамай бір таңбалы сандарды ауызша қосу және азайтуды орындау. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қосу және азайту арқылы қызықты тапсырмаларды орындайды |
||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты |
Бірлік және ынтымақ Командада жұмыс істей білу |
||||||
|
|
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ тың басы
Сабақ тың ортасы
Сергіту сәті
Сабақты қорыту
Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау Мұғалімнің кіріспе сөзі: -Балалар бізде ашық сабақ,сабағымызды бастайық,оқу құралдарың барлығы дайын ғой? Көңіл-күйлерің қалай? -Жылдың қай мезгілі? -Күз.... Психологиялық ахуалды жақсарту Мұғалім іс-қимылды ұйымдастырады «Күзгі жаңбыр» -Далада жел тұрды (алақанды ысқылау) -Жаңбыр тамшылай бастады (саусақты сыртылдатады) -Жаңбыр қатты жауа бастады (қолмен кеудені ұрады) -Жаңбыр нөсерлетті (қолдарымен аяқтарын ұрады) -Найзағай сарт етті (секіреді) -Нөсер басылайын деді (қолдарымен аяқтарын ұрады) -Жаңбыр сәл бәсеңдеді (қолмен кеудені ұрады) -Жаңбыр тамшылары үзіліп түсуде (саусақты сыртылдатады) -Желде баяулады (алақанды ысқылау) -Күн шықты! (қолды жоғары көтеру) Тақырыпты ашу Біз қаншамыз? Нанбасаң кеп сұрағын, Бір ауылда тұрамыз, 2 Ардақ ,3 Медет,1 Сабыржан. 2 Балжан,1Дана, 2 Аяжан Тез есепте дәл санын, Онда біздер қаншамыз? Мұғалім: 10 көлеміндегі сандарды қосу және азайтуға мысалдар шығаратын боламыз Жаңа тақырып 1-тапсырма «Жайлауда» 6*7 3*2 1*3 4*4 5*8 9*9 2-тапсырма «Алма жинау» ойыны «Көршісін тап» Мақсаты:Алма ағашындағы алмаларда сандар жазылған,қолындағы топтамада сол санның көршілері бар.Соны табады.
«Қамажай» әніне билеу арқылы, оюларды қимылмен көрсеті 3-тапсырма Жұмыс парағы Мақсаты:Қосу мен азайту берілген мысалдар мен тапсырмаларды орындайды 4-тапсырма «Қымыз ішейік» ойыны Мақсаты:кеселерде номер жазылады,мұғалім сұрақты оқиды Мұғалім: Балалар сіздер бүгін тамаша еңбек еттіңіздер,сіздерге сыйлығым бар
«Қолшатыр» әдісі «Түсіндім» «Түсінбедім»
|
Шеңберге тұрып қимыл әрекеттерді жасайды
Тыңдап,сандарды қосады,жауабын айтады
Балалар қозылардың артындағы тапсырмаларды орындайды Ойын арқылы оқушылар кезектесіп сандардың көршісін табады Ойын ойнайды Билеп сергиді
Мысалдарды орындайды. Санның құрамын есіне түсіреді Дастарханға жиналып,топтама-кеседегі сұрақтарға жауап береді. Ойын ойнайды Алғыс хаттармен марапаттау Қолшатырдың астына жиналады «Түсіндім» «Түсінбедім» |
Мақтап, мадақтап отыру Керемет! мадақтау Дескриптор: Дұрыс жауаптарды біледі Ойша тез есептей алды Дескриптор: Оқушылар артық,кем,тең таңбасын қояды. Мысалдарды орындайды Сен кереметсің! Дескриптор: Оқушылар сандардың көршілерін табады. Жылдам орындайды. Жарайсың! Дескриптор: Сандардың құрамын білді Шығармашылық жұмыс жасай алды Жарайсың! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді Өткенді еске түсіреді Дескриптор: Оқушы сабақты түсінсе,жасылға,түсінбесе қызыл қолшатырдың астына жиналады |
ТД экран
Смайликтер
D- ID ЖИ көмегімен Алдаркөсе жұмбақ есеп жасырады Топтамалар,қозы мен қой,шөп музыка әуені Смайликтер Алма ағашы және алмалар
Ұлттық оюлар мен музыка аспаптары Смайликтер Жұмыс парағы Смайликтер Баннерден жасалған дастархан кеселер
Дорбадағы құрттар Қолшатыр |
|||
«Қымыз ішейік» сұрақтары
-
1
Сызықтың түрлерін айт
2
Ұзындықтың өлшем бірлігі қандай?
3
3+3
4
Қосудың ауыстырымдылық қасиетінің ережесі
5
8-7
6
Сәуле деген не?
7
4+0
8
Геометриялық фигураларды ата
9
Массаның өлшем бірлігін айт
10
Кесінді қандай сызық
11
10+0
12
Сұйықтықтың өлшем бірлігі
шағым қалдыра аласыз














