Материалдар / Үйсіндер туралы деректер
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Үйсіндер туралы деректер

Материал туралы қысқаша түсінік
Үйсіндер туралы деректер. 1-ші сабақ. Үйсіндер мен қаңлылар бөлімі. Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: 5.3.1.2 – ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын түсіндіру; 5.1.2.2 – әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіру. Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: Білім алушылар Үйсіндердің ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын мәтін көмегімен түсіндіреді. Үйсіндердің әлеуметтік топтарының ерекшеліктерін мәтін көмегімен түсіндіреді. Көптеген оқушылар: Білім алушылар Үйсіндердің ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын белгілерін көрсете отырып түсіндіреді. Үйсіндердің әлеуметтік топтарының ерекшеліктерін атай отырып түсіндіреді. Кейбір оқушылар: Білім алушылар Үйсіндердің ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын дәлелдер келтіру арқылы түсіндіреді. Үйсіндердің әлеуметтік топтарының ерекшеліктерін дәлелдер келтіру арқылы түсіндіреді.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
16 Ақпан 2022
429
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқамерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Үйсіндер туралы жазба деректер


Бөлім:

Үйсіндер мен қаңлылар

Педагогтің аты-жөні:

Мырзақұл Азамат Асқарбекұлы

Күні:

9.02.2022 жыл

Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Үйсіндер туралы жазба деректер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.3.1.2 – ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын түсіндіру;

5.1.2.2 – әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіру.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Білім алушылар Үйсіндердің ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын мәтін көмегімен түсіндіреді. Үйсіндердің әлеуметтік топтарының ерекшеліктерін мәтін көмегімен түсіндіреді.

Көптеген оқушылар:

Білім алушылар Үйсіндердің ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын белгілерін көрсете отырып түсіндіреді. Үйсіндердің әлеуметтік топтарының ерекшеліктерін атай отырып түсіндіреді.

Кейбір оқушылар:

Білім алушылар Үйсіндердің ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын дәлелдер келтіру арқылы түсіндіреді. Үйсіндердің әлеуметтік топтарының ерекшеліктерін дәлелдер келтіру арқылы түсіндіреді.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

6 мин.


9:36

(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

1. Тақтаға сабақ тақырыбы мен оқу мақсаттарын жазу.

2. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

3. Топқа бөлу(топқа басшы сайлау, орта деңгейлі оқушы болу маңызды).


Оқушыларға ашық сабақ жарыс түрінде өтетінін ескерту.


4. Үй тапсырмасын сұрақ-жауап арқылы сұрау. (АӘБ әдісі әр топтан 1 оқушыдан ортаға шығады.)


Тапсырма: Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді.


Дескриптор:

Оқушылар дұрыс нұсқаны көтеріп балл алады.

Оқулық, жұмыс дәптері

Кітап, дәптер, қалам суреттері

ДК экраны

Жаңа сабаққа кіріспе

11 мин.


9:47


«Миға шабуыл әдісі» оқушыларға суреттер ұсынылады.





Жаңа тақырыпты оқушыларға – 3 минут берімін.


«Түртіп алу әдісі»

әдісі арқылы

бейнероликті тыңдатамын. (3+3 мин.)

Суреттерге қарап жаңа тақырыпты болжайды.

Суретте не көрдіңдер? Әлеуметтік теңсіздікке қатысты не айта аласың? Бүгінгі сабақтың тақырыбы не жайлы?

Көрсетілген суреттерге байланысты топтың атауын бекітеміз. 2 мин.



1-тапсырма: оқушылар бейнероликті тыңдау арқылы, маңызды деректерді постерге топтаса отырып жазады.


Дескриптор:

Неғұрлып көп, нақты және маңызды деректер жазу арқылы баллдар жинайды.



Shape1

https://www.youtube.com/watch?v=oOEilN1wz4A&t=7s

Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.

19 мин.


10:6


«Адасқан әріптердің орнын табу әдісі» әріптері ауысқан сөз бен қасында сұрағымен беремін. 3 мин

2-тапсырма:

Сұрақтарды оқып сөздерді дұрыс құрастырады.


Дескриптор:

Әр дұрыс табылған сөзге баллдар жинайды.


Дәптер, қалам, оқулық


«Сәйкестендіру әдісі». Тақырып бойынша тест беремін. 3 мин

3-тапсырма:

Оқушылар алған ақпараттарын пысықтау үшін сұрақтарға жауап береді.


Дескриптор:

Сұрақтарды жауаптармен сәйкестендіреміз.


Дәптер, қалам, оқулық


«Ақиқат-жалған әдісі». Алған ақпарат бойынша тест беремін. 3 мин









Оқу мақсаттарын сұрақ ретінде қоямын. 7 мин.

4-тапсырма

Оқушылар дұрыс/бұрыс сұрақтарды анықтайды.









Оқу мақсатының сұраққтарына жауап беріп, мысал келтіреді.




Дескриптор:

Дұрыс жауабын белгілеу арқылы жауап береміз.



Өзара бағалау (топтық).

Кері байланыс: «Екі жұлдыз бір тілек әдісі» (3 минут)


Жұлдыз 1-ші жақсы орындалғаны

Жұлдыз 2-ші жақсы орындалғаны

Тілек 3-ші жетілдіру/түзету/өзгерту қажет тұсы.


Дәптер, қалам, оқулық

Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

5 мин.


10:11 мин.

«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.



«Ббб әдісі» арқылы.

Білгенмін

Білдім

Білгім келеді деген сұраққа жауап жазады.

3 топтың қорытынды бағасын шығарып. Жеңімпаз топты марапаттаймын.

Рисунок 59

Үйге тапсырма

Сұрақ-жауап

Кроссворд

Эссе. (Үйсін тақырыбында)


Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!