Мектеп алды даярлық тобына арналған оқу қызметінің конспектісі
|
Күні: |
|
|
|
Тәрбиеші: |
Габдулина Ш.Б. |
|
|
Білім беру саласы: |
Әлеуметтік орта |
|
|
Бөлімі: |
Экология негіздері |
|
|
Өтпелі тақырыбы: |
Менің балабақшам |
|
|
Оқу қызметінің тақырыбы: |
Бөлме өсімдіктерін күту |
|
|
Мақсаты: |
Бөлме өсімдіктері туралы түсінік беру. Табиғатты қорғап, табиғатқа деген сүйіспеншіліктерін арттыру. |
|
|
Педагогикалық технология: |
сұрақ-жауап, түсіндіру, |
|
|
Ресурстармен қамтамасыз ету |
бөлме өсімдіктері |
|
|
Көптілдік: |
бөлме өсімдіктері – комнатное растение |
|
|
Оқу қызметінің барысы |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
«Шаттық шеңбер» Қуанамын мен де, |
|
|
Негізгі кезеңі: |
- Балалар, мен сендерге жұмбақ жасырамын, ал сендер оның жауабын шешуге тырысыңдар.
- Адамдардың бәрі
қызығады, су құймасаң сәні бұзылады. Бұл
не? Өсімдік өмір сәні, табиғат көркі, дәрі - дәрмек. Олар біздің бөлмемізді тек әдемі етіп көрік бере қоймай, бөлменің, үйдің ауасын тазартады. Бізге қуаныш сыйлайды, көңіліміз көтеріңкі болады екен. Олардың көптеген түрлері болады. Енді балалар тақтаға назарымызды аударайық, міне, мынау фикус гүлі. Гүлінің түсі қызыл, хош иісті болып келеді екен. Фикус гүлі өте әдемі, бөлмемізді әдемі етіп тұрады. Ал мынау, алоэ өсімдігі. Жапырақтары тікенді болып келген, бірақ тікені қолымызға кірмейді. Алоэның емдік қасиеті бар, дәрі-дәрмек. Егерде, жүгіріп бара жатып, жарақат алған жағдайда осы алоэ кескінін кесіп алып, жарақат алған жерге тигізіп бір-аз уақыт ұстап тұрсақ жазылады екен. Міне, өсімдіктердің осындай адамға деген пайдасы бар екен. Енді, гүлдің сырт келбетімен танысайық. Тамыры - сабағы - жапырағы - гүлі. Балалар, ендеше осы айтып отырған гүлдеріміз біздің бөлмемізде бар ма? Мұқият қарайықшы, кім көріп тұр?
Арасында гүлдің,
- Енді Қоянға өсінді отырғызу
жолын көрсетейік. Балалар, жақсы көріну үшін қасыма, үстелге
жақынырақ тұрыңдар. - Дұрыс айтасың, балалар
егерде біз тамақ ішпесек не болады екен
бізге? |
|
|
Қорытынды кезеңі: |
- Бүгінгі сабақ ұнадыма? - Біз қандай бөлме өсімдіктерімен таныстық?
- Гүлдің сырт
келбеті қандай? Сау болыңдар! |
|
|
|
Жасайды: бөлме өсімдіктерді атайды Түсінеді: бөлме өсімдіктердің маңыздылығын түсінеді Қолданады: бөлме өсімдіктерге күтім жасайды |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі Бөлме өсімдіктерін күту Мектепалды даярлық тобы
Ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі Бөлме өсімдіктерін күту Мектепалды даярлық тобы
Мектеп алды даярлық тобына арналған оқу қызметінің конспектісі
|
Күні: |
|
|
|
Тәрбиеші: |
Габдулина Ш.Б. |
|
|
Білім беру саласы: |
Әлеуметтік орта |
|
|
Бөлімі: |
Экология негіздері |
|
|
Өтпелі тақырыбы: |
Менің балабақшам |
|
|
Оқу қызметінің тақырыбы: |
Бөлме өсімдіктерін күту |
|
|
Мақсаты: |
Бөлме өсімдіктері туралы түсінік беру. Табиғатты қорғап, табиғатқа деген сүйіспеншіліктерін арттыру. |
|
|
Педагогикалық технология: |
сұрақ-жауап, түсіндіру, |
|
|
Ресурстармен қамтамасыз ету |
бөлме өсімдіктері |
|
|
Көптілдік: |
бөлме өсімдіктері – комнатное растение |
|
|
Оқу қызметінің барысы |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
«Шаттық шеңбер» Қуанамын мен де, |
|
|
Негізгі кезеңі: |
- Балалар, мен сендерге жұмбақ жасырамын, ал сендер оның жауабын шешуге тырысыңдар.
- Адамдардың бәрі
қызығады, су құймасаң сәні бұзылады. Бұл
не? Өсімдік өмір сәні, табиғат көркі, дәрі - дәрмек. Олар біздің бөлмемізді тек әдемі етіп көрік бере қоймай, бөлменің, үйдің ауасын тазартады. Бізге қуаныш сыйлайды, көңіліміз көтеріңкі болады екен. Олардың көптеген түрлері болады. Енді балалар тақтаға назарымызды аударайық, міне, мынау фикус гүлі. Гүлінің түсі қызыл, хош иісті болып келеді екен. Фикус гүлі өте әдемі, бөлмемізді әдемі етіп тұрады. Ал мынау, алоэ өсімдігі. Жапырақтары тікенді болып келген, бірақ тікені қолымызға кірмейді. Алоэның емдік қасиеті бар, дәрі-дәрмек. Егерде, жүгіріп бара жатып, жарақат алған жағдайда осы алоэ кескінін кесіп алып, жарақат алған жерге тигізіп бір-аз уақыт ұстап тұрсақ жазылады екен. Міне, өсімдіктердің осындай адамға деген пайдасы бар екен. Енді, гүлдің сырт келбетімен танысайық. Тамыры - сабағы - жапырағы - гүлі. Балалар, ендеше осы айтып отырған гүлдеріміз біздің бөлмемізде бар ма? Мұқият қарайықшы, кім көріп тұр?
Арасында гүлдің,
- Енді Қоянға өсінді отырғызу
жолын көрсетейік. Балалар, жақсы көріну үшін қасыма, үстелге
жақынырақ тұрыңдар. - Дұрыс айтасың, балалар
егерде біз тамақ ішпесек не болады екен
бізге? |
|
|
Қорытынды кезеңі: |
- Бүгінгі сабақ ұнадыма? - Біз қандай бөлме өсімдіктерімен таныстық?
- Гүлдің сырт
келбеті қандай? Сау болыңдар! |
|
|
|
Жасайды: бөлме өсімдіктерді атайды Түсінеді: бөлме өсімдіктердің маңыздылығын түсінеді Қолданады: бөлме өсімдіктерге күтім жасайды |
|
шағым қалдыра аласыз













