Мектеп алды даярлық тобына арналған оқу қызметінің конспектісі
|
Күні: |
|
|
|
Тәрбиеші: |
Габдулина Ш.Б. |
|
|
Білім беру саласы: |
Қарым-қатынас |
|
|
Бөлімі: |
Сауат ашу |
|
|
Өтпелі тақырыбы: |
Менің балабақшам |
|
|
Оқу қызметінің тақырыбы: |
Мектеп (әңгіме құрастыру)
|
|
|
Мақсаты: |
Сурет бойыншы сұраққа жауап беруді және сол арқылы әңгіме құрастыруды үйрету. Мектепте балаларды өзара сыйластық, достық қарым-қатынасқа үйрету. Ойын, оқу іс-әрекеттері туралы түсініктерін қалыптастыру және сабақ барысында кішіпейіл болуға тәрбиелеу. |
|
|
Педагогикалық технология: |
сұрақ-жауап, түсіндіру, ароматерапия |
|
|
Ресурстармен қамтамасыз ету |
суреттер |
|
|
Көптілдік: |
Мектеп-школа-school |
|
|
Оқу қызметінің барысы |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
Балалар шаттық шенберіне дөңгелене тұрады .Жоғарыда шаңырақ ілінген. Балалар қолдарына түрлі түсті таспаларды (ленталарды ) алып, өз балабақшасына (мектебіне) деген ізгі тілектерін айтады Тыныштық сәтін өткізу. Балалар көздерін жұмады, терең тыныстап дем алады. Денелерін бос ұстап, еркін отырады. Көз алдарына балабақшаны/мектепті, ойын алаңын елестетеді. Аулада өсіп тұрған гүлдердің иісін иіскейді (Гүлдің иісі шығады). Көздерін ашып, алған әсерлерін баяндайды. |
|
|
Негізгі кезеңі: |
Менің балабақшамның/мектебімнің шаңырағы биік болсын! Менің балабақшамның/мектебімнің іші ойыншықтарға толысын! Менің балабақшамның/мектебімнің іші күлкіге сәбиге толы болсын! «Кім болам?» дидактикалық ойыны. Ойын шарты: балалардың ішінен «тілші» сайланады. Тілші болып сайланған бала басқа балаларға «Болашақта кім боласың?» деген сұрақты қойып, олардан сұхбат алады. Балалардың қалауы бойынша «тілші» рөлі ауысып отырады. Дәптерде суреттер бойынша әңгіме құрастыру. Тірек сөздер: ойын бөлмесі, тәрбиеші, ойын маңы, құм, сырғанау, әткеншек, шелек. Әлімқұловтың «Балабақшам - байлығым» Өленің мазмұнына сәйкес сурет тер немесе слайдтар көрсетуге болады. Сергіту сәті. Бала, бала баламыз, бақшамызға барамыз. Күні бойы қызыққа батамызда қаламыз. Үйренеміз өнер біз, шетімізден шеберміз. Тақпақ айтып, ән де айтып, би де билеп береміз. (Қимылмен көрсету). 1 .Дәптермен жұмыс: а) Педагог үзік сызықтарды (баланың балабақшаға дейінгі жолын) қалай қосып сызу керектігін және шрихтауды тақтада көрсететеді. Үзік сызықтарды қосып сызу арқылы қаптардың суретін салу және оларды бояу. Педагог балалардың жұмысын тексеріп, қалай сызып, шрихтану керектігін әр балаға көрсетеді |
|
|
Қорытынды кезеңі: |
Оқу қызметінің барысында алған білімдері сұрақ – жауап әдісі арқылы пысықталады |
|
|
|
Жасайды: сурет бойынша әңгіме құрастыру арқылы жауап береді Түсінеді: сурет бойынша ойын тиянақты жеткізе біледі. Қолданады: сурет бойынша әңгіме құрастырады |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі Мектеп (әңгіме құрастыру) Мектепалды даярлық тобы
Ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі Мектеп (әңгіме құрастыру) Мектепалды даярлық тобы
Мектеп алды даярлық тобына арналған оқу қызметінің конспектісі
|
Күні: |
|
|
|
Тәрбиеші: |
Габдулина Ш.Б. |
|
|
Білім беру саласы: |
Қарым-қатынас |
|
|
Бөлімі: |
Сауат ашу |
|
|
Өтпелі тақырыбы: |
Менің балабақшам |
|
|
Оқу қызметінің тақырыбы: |
Мектеп (әңгіме құрастыру)
|
|
|
Мақсаты: |
Сурет бойыншы сұраққа жауап беруді және сол арқылы әңгіме құрастыруды үйрету. Мектепте балаларды өзара сыйластық, достық қарым-қатынасқа үйрету. Ойын, оқу іс-әрекеттері туралы түсініктерін қалыптастыру және сабақ барысында кішіпейіл болуға тәрбиелеу. |
|
|
Педагогикалық технология: |
сұрақ-жауап, түсіндіру, ароматерапия |
|
|
Ресурстармен қамтамасыз ету |
суреттер |
|
|
Көптілдік: |
Мектеп-школа-school |
|
|
Оқу қызметінің барысы |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
Балалар шаттық шенберіне дөңгелене тұрады .Жоғарыда шаңырақ ілінген. Балалар қолдарына түрлі түсті таспаларды (ленталарды ) алып, өз балабақшасына (мектебіне) деген ізгі тілектерін айтады Тыныштық сәтін өткізу. Балалар көздерін жұмады, терең тыныстап дем алады. Денелерін бос ұстап, еркін отырады. Көз алдарына балабақшаны/мектепті, ойын алаңын елестетеді. Аулада өсіп тұрған гүлдердің иісін иіскейді (Гүлдің иісі шығады). Көздерін ашып, алған әсерлерін баяндайды. |
|
|
Негізгі кезеңі: |
Менің балабақшамның/мектебімнің шаңырағы биік болсын! Менің балабақшамның/мектебімнің іші ойыншықтарға толысын! Менің балабақшамның/мектебімнің іші күлкіге сәбиге толы болсын! «Кім болам?» дидактикалық ойыны. Ойын шарты: балалардың ішінен «тілші» сайланады. Тілші болып сайланған бала басқа балаларға «Болашақта кім боласың?» деген сұрақты қойып, олардан сұхбат алады. Балалардың қалауы бойынша «тілші» рөлі ауысып отырады. Дәптерде суреттер бойынша әңгіме құрастыру. Тірек сөздер: ойын бөлмесі, тәрбиеші, ойын маңы, құм, сырғанау, әткеншек, шелек. Әлімқұловтың «Балабақшам - байлығым» Өленің мазмұнына сәйкес сурет тер немесе слайдтар көрсетуге болады. Сергіту сәті. Бала, бала баламыз, бақшамызға барамыз. Күні бойы қызыққа батамызда қаламыз. Үйренеміз өнер біз, шетімізден шеберміз. Тақпақ айтып, ән де айтып, би де билеп береміз. (Қимылмен көрсету). 1 .Дәптермен жұмыс: а) Педагог үзік сызықтарды (баланың балабақшаға дейінгі жолын) қалай қосып сызу керектігін және шрихтауды тақтада көрсететеді. Үзік сызықтарды қосып сызу арқылы қаптардың суретін салу және оларды бояу. Педагог балалардың жұмысын тексеріп, қалай сызып, шрихтану керектігін әр балаға көрсетеді |
|
|
Қорытынды кезеңі: |
Оқу қызметінің барысында алған білімдері сұрақ – жауап әдісі арқылы пысықталады |
|
|
|
Жасайды: сурет бойынша әңгіме құрастыру арқылы жауап береді Түсінеді: сурет бойынша ойын тиянақты жеткізе біледі. Қолданады: сурет бойынша әңгіме құрастырады |
|
шағым қалдыра аласыз













