Мектеп алды даярлық тобына арналған оқу қызметінің конспектісі
|
Күні: |
|
|
|
Тәрбиеші: |
Габдулина Ш.Б. |
|
|
Білім беру саласы: |
Әлеуметтік орта |
|
|
Бөлімі: |
Қоршаған ортамен танысу |
|
|
Өтпелі тақырыбы: |
Менің балабақшам |
|
|
Оқу қызметінің тақырыбы: |
Мемлекеттік рәміздер |
|
|
Мақсаты: |
Балаларға Қазақстан Республикасы тәуелсіз, егеменді мемлекет екені туралы түсінік беру, балалардың Мемлекеттік рәміздер туралы түсінігін жетілдіру; мемлекеттік рәміздердің мән - мағынасын түсіндіру арқылы есте сақтау қабілеттерін дамыту; балалардың өз Отанына, туған жеріне деген сүйіспеншіліктерін, өз елінің тарихына деген қызығушылықтарын арттыру. |
|
|
Педагогикалық технология: |
көрсету, түсінік беру, әңгімелеу, сұрақ –жауап. |
|
|
Ресурстармен қамтамасыз ету |
Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері. Қазақстан картасы. |
|
|
Көптілдік: |
Республика, рәміз - символ, елтаңба - герб, ту - флаг, әнұран - гимн |
|
|
Оқу қызметінің барысы |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
Шеңберге шығып бір-біріне әдемі тілектерін айтады.
Арайлап таң атты, |
|
|
Негізгі кезеңі: |
-Балалар,біз ,қай
елде тұрамыз?
Қазақстан – тәуелсіз
мемлекет. Әрбір мемлекеттің мемлекет екендігін білдіретін өздерінің
Әнұраны,туы,елтаңбасы болады. Біз қазір тұрып ән
тыңдайық.Ол-Республикамыздың Әнұраны,Әнұранды салтанатты
жағдайларда орындайды,оны орындаған кезде міндетті түрде орнымыздан
тұрып, оң қолымызды жүректің тұсына қоямыз. (Әнұран тыңдалады.)
Қазақстан
байрағы
-Балалар, мынау
Қазақстан Республикасының мемлекеттік елтаңбасы. Елтаңбада не
бейнеленген қарайық? Бұл жайлы жазған ақын Сұлтан Қалиевтің өлеңін
оқып берейін.
Сергіту
сәті Балалар мемлекеттік рәміздердің суретін салады. |
|
|
Қорытынды кезеңі: |
Балалар осы елтаңба, ту, әнұран Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері.Үлкен мерекелерде,салтанатты жиындарда туымыз көтеріліп, әнұран орындалады. Туды ең сыйлы адам ұстайды. Әнұран орындалғанда орнымыздын тұруымыз керек. Оны әрбір адам жатқа білуі керек.Қазақстан Республикасының Балалар осы елтаңба, ту, әнұран Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері.Үлкен мерекелерде,салтанатты жиындарда туымыз көтеріліп, әнұран орындалады. Туды ең сыйлы адам ұстайды. Әнұран орындалғанда орнымыздын тұруымыз керек. Оны әрбір адам жатқа білуі керек. Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздеріне құрметпен қарауымыз керек.қарауымыз керек. |
|
|
|
Жасайды: мемлекеттік рәміздерді атайды Түсінеді: әнұран орындалуының маңыздығын түсінеді Қолданады: мемлекеттік рәміздерге құрметпен қарайды |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі Мемлекеттік рәміздер Мектепалды даярлық тобы
Ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі Мемлекеттік рәміздер Мектепалды даярлық тобы
Мектеп алды даярлық тобына арналған оқу қызметінің конспектісі
|
Күні: |
|
|
|
Тәрбиеші: |
Габдулина Ш.Б. |
|
|
Білім беру саласы: |
Әлеуметтік орта |
|
|
Бөлімі: |
Қоршаған ортамен танысу |
|
|
Өтпелі тақырыбы: |
Менің балабақшам |
|
|
Оқу қызметінің тақырыбы: |
Мемлекеттік рәміздер |
|
|
Мақсаты: |
Балаларға Қазақстан Республикасы тәуелсіз, егеменді мемлекет екені туралы түсінік беру, балалардың Мемлекеттік рәміздер туралы түсінігін жетілдіру; мемлекеттік рәміздердің мән - мағынасын түсіндіру арқылы есте сақтау қабілеттерін дамыту; балалардың өз Отанына, туған жеріне деген сүйіспеншіліктерін, өз елінің тарихына деген қызығушылықтарын арттыру. |
|
|
Педагогикалық технология: |
көрсету, түсінік беру, әңгімелеу, сұрақ –жауап. |
|
|
Ресурстармен қамтамасыз ету |
Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері. Қазақстан картасы. |
|
|
Көптілдік: |
Республика, рәміз - символ, елтаңба - герб, ту - флаг, әнұран - гимн |
|
|
Оқу қызметінің барысы |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
Шеңберге шығып бір-біріне әдемі тілектерін айтады.
Арайлап таң атты, |
|
|
Негізгі кезеңі: |
-Балалар,біз ,қай
елде тұрамыз?
Қазақстан – тәуелсіз
мемлекет. Әрбір мемлекеттің мемлекет екендігін білдіретін өздерінің
Әнұраны,туы,елтаңбасы болады. Біз қазір тұрып ән
тыңдайық.Ол-Республикамыздың Әнұраны,Әнұранды салтанатты
жағдайларда орындайды,оны орындаған кезде міндетті түрде орнымыздан
тұрып, оң қолымызды жүректің тұсына қоямыз. (Әнұран тыңдалады.)
Қазақстан
байрағы
-Балалар, мынау
Қазақстан Республикасының мемлекеттік елтаңбасы. Елтаңбада не
бейнеленген қарайық? Бұл жайлы жазған ақын Сұлтан Қалиевтің өлеңін
оқып берейін.
Сергіту
сәті Балалар мемлекеттік рәміздердің суретін салады. |
|
|
Қорытынды кезеңі: |
Балалар осы елтаңба, ту, әнұран Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері.Үлкен мерекелерде,салтанатты жиындарда туымыз көтеріліп, әнұран орындалады. Туды ең сыйлы адам ұстайды. Әнұран орындалғанда орнымыздын тұруымыз керек. Оны әрбір адам жатқа білуі керек.Қазақстан Республикасының Балалар осы елтаңба, ту, әнұран Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері.Үлкен мерекелерде,салтанатты жиындарда туымыз көтеріліп, әнұран орындалады. Туды ең сыйлы адам ұстайды. Әнұран орындалғанда орнымыздын тұруымыз керек. Оны әрбір адам жатқа білуі керек. Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздеріне құрметпен қарауымыз керек.қарауымыз керек. |
|
|
|
Жасайды: мемлекеттік рәміздерді атайды Түсінеді: әнұран орындалуының маңыздығын түсінеді Қолданады: мемлекеттік рәміздерге құрметпен қарайды |
|
шағым қалдыра аласыз













