Мектеп алды даярлық тобына арналған оқу қызметінің конспектісі
|
Күні: |
|
|
|
Тәрбиеші: |
Габдулина Ш.Б. |
|
|
Білім беру саласы: |
Таным |
|
|
Бөлімі: |
Жаратылыстану |
|
|
Өтпелі тақырыбы: |
Менің балабақшам |
|
|
Оқу қызметінің тақырыбы: |
Мен табиғатты бақылай аламын ба? |
|
|
Мақсаты: |
«Бақылау» ұғымын және оны өткізу кезеңдерін түсіндіру |
|
|
Педагогикалық технология: |
сұрақ-жауап, түсіндіру, ойын |
|
|
Ресурстармен қамтамасыз ету |
«Қарлығаштың құйрығы неге айыр?» мультфильмінен үзінді. әліппе-дәптер, қарындаштар. |
|
|
Көптілдік: |
Табиғат - природа |
|
|
Оқу қызметінің барысы |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
ҰОҚ-да жұмыс жасау үшін педагог жағымды атмосфера туғызады. Біреу кездескенде «Қайырлы таң!» деп амандасуды жай және даналықпен ойлап тапқан. Әліппе-дәптердегі 4-5-беттердегі суреттер бойынша балалар ҰОҚ-да әңгіменің не жайында болатыны туралы болжамдайды. ҰОҚ-ның соңында жетуге тиіс мақсатты анықтайды |
|
|
Негізгі кезеңі: |
«Қарлығаштың құйрығы неге айыр?» мультфильмінен үзінді көру. Білімге құштарлық болмағанда – бізді қоршап тұрған заттардың көбі қазір болмаған болар еді деген түсінікті педагог балаларға қалыптастырады. Білу, сынау, ашу, жаңаны ойлап табуға талпыну – адамға тән қасиет. Ежелгі кезден бастап адам табиғатты бақылаған, өзінің білімін жинақтап, оны балаларына тапсырып отырған. Әліппе-дәптер (1-тапсырма). Педагог балалардың еске түсіру қабілеттеріне сүйене отырып, суреттерге қарап, сөздерден сұрақтар құру біліктерін жетілдіреді. Мысалы, Жұлдыздар неге құлайды? Күн неге жарқырайды? Шөл далада құмнан қалай сақтануға болады? Кемпірқосақ қай кезде шығады? Аралар балды қалай жасайды? Қандай бұлттардан жаңбыр жауады? және т.б. Өзекті мәселелер. Жануарларды бақылай отырып, адамның не ойлап тапқаны жайында педагог балалардың ойланып жауап берулерін сұрайды. Қорытынды жасай отырып, балалардың былай түсінуіне әкеледі: бақылаушы – жаңа білімдер тудыратын адам; тәжірибе – бұл заттарды, табиғи құбылыстарды тану және зерттеу тәсілі. Әліппе- дәптермен жұмыс (2-3-тапсырма). Балаларға дәптердің айқарма бетінде жұмыс жасауды ұсыныңыз. |
|
|
Қорытынды кезеңі: |
Балалардың ҰОҚ-да өзінің жұмысына баға беруін және шыны сауытты (колба) кез келген түсті қарындашпен бояуын сұраңыз: 1 (бір) деңгей – ештеңе түсінбедім. 1 және 2 (екі) деңгейлер – түсіндім, бірақ түсіндіре алмаймын. 1, 2 және 3 (үш) деңгейлер – бәрін түсіндім, басқаға түсіндіріп бере аламын. . |
|
|
|
Жасайды: бақылаудың не екенін айта алады Түсінеді: бақылаушылардың немен айналысатынын айтады Қолданады: тірек сөздерді пайдалана отырып, сұрақтарды құрай біледі; қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтайды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі Мен табиғатты бақылай аламын ба?Мектепалды даярлық тобы
Ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі Мен табиғатты бақылай аламын ба?Мектепалды даярлық тобы
Мектеп алды даярлық тобына арналған оқу қызметінің конспектісі
|
Күні: |
|
|
|
Тәрбиеші: |
Габдулина Ш.Б. |
|
|
Білім беру саласы: |
Таным |
|
|
Бөлімі: |
Жаратылыстану |
|
|
Өтпелі тақырыбы: |
Менің балабақшам |
|
|
Оқу қызметінің тақырыбы: |
Мен табиғатты бақылай аламын ба? |
|
|
Мақсаты: |
«Бақылау» ұғымын және оны өткізу кезеңдерін түсіндіру |
|
|
Педагогикалық технология: |
сұрақ-жауап, түсіндіру, ойын |
|
|
Ресурстармен қамтамасыз ету |
«Қарлығаштың құйрығы неге айыр?» мультфильмінен үзінді. әліппе-дәптер, қарындаштар. |
|
|
Көптілдік: |
Табиғат - природа |
|
|
Оқу қызметінің барысы |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
ҰОҚ-да жұмыс жасау үшін педагог жағымды атмосфера туғызады. Біреу кездескенде «Қайырлы таң!» деп амандасуды жай және даналықпен ойлап тапқан. Әліппе-дәптердегі 4-5-беттердегі суреттер бойынша балалар ҰОҚ-да әңгіменің не жайында болатыны туралы болжамдайды. ҰОҚ-ның соңында жетуге тиіс мақсатты анықтайды |
|
|
Негізгі кезеңі: |
«Қарлығаштың құйрығы неге айыр?» мультфильмінен үзінді көру. Білімге құштарлық болмағанда – бізді қоршап тұрған заттардың көбі қазір болмаған болар еді деген түсінікті педагог балаларға қалыптастырады. Білу, сынау, ашу, жаңаны ойлап табуға талпыну – адамға тән қасиет. Ежелгі кезден бастап адам табиғатты бақылаған, өзінің білімін жинақтап, оны балаларына тапсырып отырған. Әліппе-дәптер (1-тапсырма). Педагог балалардың еске түсіру қабілеттеріне сүйене отырып, суреттерге қарап, сөздерден сұрақтар құру біліктерін жетілдіреді. Мысалы, Жұлдыздар неге құлайды? Күн неге жарқырайды? Шөл далада құмнан қалай сақтануға болады? Кемпірқосақ қай кезде шығады? Аралар балды қалай жасайды? Қандай бұлттардан жаңбыр жауады? және т.б. Өзекті мәселелер. Жануарларды бақылай отырып, адамның не ойлап тапқаны жайында педагог балалардың ойланып жауап берулерін сұрайды. Қорытынды жасай отырып, балалардың былай түсінуіне әкеледі: бақылаушы – жаңа білімдер тудыратын адам; тәжірибе – бұл заттарды, табиғи құбылыстарды тану және зерттеу тәсілі. Әліппе- дәптермен жұмыс (2-3-тапсырма). Балаларға дәптердің айқарма бетінде жұмыс жасауды ұсыныңыз. |
|
|
Қорытынды кезеңі: |
Балалардың ҰОҚ-да өзінің жұмысына баға беруін және шыны сауытты (колба) кез келген түсті қарындашпен бояуын сұраңыз: 1 (бір) деңгей – ештеңе түсінбедім. 1 және 2 (екі) деңгейлер – түсіндім, бірақ түсіндіре алмаймын. 1, 2 және 3 (үш) деңгейлер – бәрін түсіндім, басқаға түсіндіріп бере аламын. . |
|
|
|
Жасайды: бақылаудың не екенін айта алады Түсінеді: бақылаушылардың немен айналысатынын айтады Қолданады: тірек сөздерді пайдалана отырып, сұрақтарды құрай біледі; қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтайды. |
|
шағым қалдыра аласыз













