Мектеп алды даярлық тобына арналған оқу қызметінің конспектісі
|
Күні: |
|
|
|
Тәрбиеші: |
Габдулина Ш.Б. |
|
|
Білім беру саласы: |
Қарым-қатынас |
|
|
Бөлімі: |
Сауат ашу |
|
|
Өтпелі тақырыбы: |
Менің отбасым |
|
|
Оқу қызметінің тақырыбы: |
Т дыбысы және әрпі
|
|
|
Мақсаты: |
Т дыбысы және әрпімен таныстыру, бірнеше сөзден тұратын сөйлем құрастыруды және сөздерді буынға бөлуді үйрету. Әдемі жазуға баулу және білімге деген қызығушылықтарын арттыру. |
|
|
Педагогикалық технология: |
түсіндіру, сұрақ- жауап |
|
|
Ресурстармен қамтамасыз ету |
сюжетті суреттер, ойыншықтар, кеспе әріптер. |
|
|
Көптілдік: |
Дыбыс – звук әріп - буква |
|
|
Оқу қызметінің барысы |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
- Балалар, біз бүгін әдеттен тыс экологиялық-ертегі сабағын өтеміз. Біз сендермен «Қызықты әріптер әлеміне» саяхат жолында қайсы әріппен танысып үлгердік? - Аа дыбысы және әрпімен - Олай болса, бүгін тағы бір әріппен танысамыз. Жол алыс. Сондықтан жол-жөнекей ертегі айтып, ертегі кейіпкерлерімен бірге сөйлесіп, пікірлесіп, бір-бірімізге көмектесіп барамыз. Ертегі тыңдағанды жақсы көресіздер ме?
|
|
|
Негізгі кезеңі: |
Ертегі оқып беру. Балалар, көгершінге көмектесесіздер ме? Ендеше аққудың тапсырмасын орындап көрелік. 1-тапсырма: Мына әріптердің ішінен А әрпін бояңыздар: 2-тапсырма: «Кім көп біледі?» ойыны. А дыбысынан басталатын сөздерді атаңыздар. 3-тапсырма: Жұмбақ шешейік. - Неліктен дауыссыз дыбыс? - Дұрыс айтасыздар, Тт дыбысын айтқанда тілмен тіс кедергі жасайды. Қане, айтып көріңдерші.Сонымен, балалар, сендер ақудың тапсырмаларын орындадыңыздар. Көгершін сіздерге рахмет айтып, тапсырмалардың жауаптарын алып аққуға келеді. Аққу оған былай деп ақыл айтады. - Сен осы тоғайда үйсіз-күйсіз, жұмыссыз жүрген құстар бар, солардың бірін тап та, өтініп көр. Мүмкін солардың біреуі саған ілесіп барып теректі емдеп берер, — дейді. - Теректің құрт ауыруын жазған екен. Содан бері әлгі Терек жайқалып өсіп тұр екен. - Ол қандай құс деп ойлайсыңдар? - Дұрыс айтасыздар. Сол күннен бастап тоқылдақ орман дәрігері болып, барлық ағаштарды құрттардан тазартып жүрген. - Балалар, сонымен тыңдаған ертегіден қандай қорытынды жасауға болады? Ой тұжырымдамасы. -Балалар, осылыйша ертегіміз де аяқталды, біздер де Тт ДЫБЫСЫ ЖӘНЕ ӘРПІ еліне келіп жеттік. Д/о: «Тез ойла, сөз ойла» Сергіту сәті
Дәптермен
жұмыс
Т Т
Т Д/о: «Артық суретті тап» Тоқылдақ, торғай, арыстан, торсық, тақия - Тт дыбысы бар сөздерді айтқанда қолдарын шапалақтау. Күн, жастық, арман, қала, Атырау, аспан |
|
|
Қорытынды кезеңі: |
- Балалар, біз бүгін қандай дыбыспен таныстық? - Т дыбысы қандай дыбыс екен? |
|
|
|
Жасайды: Т т дыбысы мен әрпі туралы түсінеді Түсінеді: Дауысты - дауыссыз дыбыстарды бір - бірінен ажыратуды, т дыбысы дауыссыз дыбыс екенің түсінеді Қолданады: Сұраққа жауап беруді, баспа түрде жазуды меңгерді. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі Т дыбысы және әрпі Мектепалды даярлық тобы
Ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі Т дыбысы және әрпі Мектепалды даярлық тобы
Мектеп алды даярлық тобына арналған оқу қызметінің конспектісі
|
Күні: |
|
|
|
Тәрбиеші: |
Габдулина Ш.Б. |
|
|
Білім беру саласы: |
Қарым-қатынас |
|
|
Бөлімі: |
Сауат ашу |
|
|
Өтпелі тақырыбы: |
Менің отбасым |
|
|
Оқу қызметінің тақырыбы: |
Т дыбысы және әрпі
|
|
|
Мақсаты: |
Т дыбысы және әрпімен таныстыру, бірнеше сөзден тұратын сөйлем құрастыруды және сөздерді буынға бөлуді үйрету. Әдемі жазуға баулу және білімге деген қызығушылықтарын арттыру. |
|
|
Педагогикалық технология: |
түсіндіру, сұрақ- жауап |
|
|
Ресурстармен қамтамасыз ету |
сюжетті суреттер, ойыншықтар, кеспе әріптер. |
|
|
Көптілдік: |
Дыбыс – звук әріп - буква |
|
|
Оқу қызметінің барысы |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
- Балалар, біз бүгін әдеттен тыс экологиялық-ертегі сабағын өтеміз. Біз сендермен «Қызықты әріптер әлеміне» саяхат жолында қайсы әріппен танысып үлгердік? - Аа дыбысы және әрпімен - Олай болса, бүгін тағы бір әріппен танысамыз. Жол алыс. Сондықтан жол-жөнекей ертегі айтып, ертегі кейіпкерлерімен бірге сөйлесіп, пікірлесіп, бір-бірімізге көмектесіп барамыз. Ертегі тыңдағанды жақсы көресіздер ме?
|
|
|
Негізгі кезеңі: |
Ертегі оқып беру. Балалар, көгершінге көмектесесіздер ме? Ендеше аққудың тапсырмасын орындап көрелік. 1-тапсырма: Мына әріптердің ішінен А әрпін бояңыздар: 2-тапсырма: «Кім көп біледі?» ойыны. А дыбысынан басталатын сөздерді атаңыздар. 3-тапсырма: Жұмбақ шешейік. - Неліктен дауыссыз дыбыс? - Дұрыс айтасыздар, Тт дыбысын айтқанда тілмен тіс кедергі жасайды. Қане, айтып көріңдерші.Сонымен, балалар, сендер ақудың тапсырмаларын орындадыңыздар. Көгершін сіздерге рахмет айтып, тапсырмалардың жауаптарын алып аққуға келеді. Аққу оған былай деп ақыл айтады. - Сен осы тоғайда үйсіз-күйсіз, жұмыссыз жүрген құстар бар, солардың бірін тап та, өтініп көр. Мүмкін солардың біреуі саған ілесіп барып теректі емдеп берер, — дейді. - Теректің құрт ауыруын жазған екен. Содан бері әлгі Терек жайқалып өсіп тұр екен. - Ол қандай құс деп ойлайсыңдар? - Дұрыс айтасыздар. Сол күннен бастап тоқылдақ орман дәрігері болып, барлық ағаштарды құрттардан тазартып жүрген. - Балалар, сонымен тыңдаған ертегіден қандай қорытынды жасауға болады? Ой тұжырымдамасы. -Балалар, осылыйша ертегіміз де аяқталды, біздер де Тт ДЫБЫСЫ ЖӘНЕ ӘРПІ еліне келіп жеттік. Д/о: «Тез ойла, сөз ойла» Сергіту сәті
Дәптермен
жұмыс
Т Т
Т Д/о: «Артық суретті тап» Тоқылдақ, торғай, арыстан, торсық, тақия - Тт дыбысы бар сөздерді айтқанда қолдарын шапалақтау. Күн, жастық, арман, қала, Атырау, аспан |
|
|
Қорытынды кезеңі: |
- Балалар, біз бүгін қандай дыбыспен таныстық? - Т дыбысы қандай дыбыс екен? |
|
|
|
Жасайды: Т т дыбысы мен әрпі туралы түсінеді Түсінеді: Дауысты - дауыссыз дыбыстарды бір - бірінен ажыратуды, т дыбысы дауыссыз дыбыс екенің түсінеді Қолданады: Сұраққа жауап беруді, баспа түрде жазуды меңгерді. |
|
шағым қалдыра аласыз













