|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 67 сабақ. Ұйықта, бөпем, жата ғой. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.5.1 – өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңді түсініп оқиды Тірек сөздерді пайдаланып, сөйлеуді үйренеді
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Ұлттық мәдениетімізді дәріптеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уа қыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Сабақты бекіту |
Психологиялық ахуал орнату
Үй тапсырмасын тексеру «Поп- корн» әдісімен «Құмырсқа және бидай дәні» ертегісін әңгімелеу
Жаңа тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау Ой қозғау Ақын сұрағына жауап бер «Бала, бала, бала!» деп, Түнде шошып оянған. Түн ұйқысын төрт бөліп, Түнде бесік таянған. Жауабы: ана Анамыз сәбиіне қандай жырды айтады? Оқулықпен жұмыс Тыңдалым ФС тапсырмасы 1-тапсырма «Әлди, әлди, аппағым!» жырын аудиодан тыңдау. «Мәнерлеп оқы» әдісі Өлеңді мәнерлеп оқып, әнімен айту ЕБҚ Анаң қандай бесік жырын айтады? ЕҚБ Бесік жырын әуенімен бірге айтып көр.Анаңнан,әжеңнен естігеніңді айтуға тырыс Сөздік жұмыс Байғұтан – иттің аты Автормен танысу
3-тапсырма Жырды түсініп оқы. Құрылысына мән бер. Жырды тізбектей оқиды. Ф. С. -тапсырма «Білгенің жөн» айдары Бесік – ата-бабамыздан қалған мұра. Оқушылар бесік туралы өздері білетін сөздерін ақ параққа жазып, сынып қабырғасына іледі. Содан кейін бір-бірінің жазғанын оқып, айтып көреді. Баланы бесікке салады, бесікке бөлейді, бесікті тербетеді сөз тіркестерінің мағынасын түсініп, есінде сақтайды. Дәптермен жұмыс 4-тапсырма Ана баласын қалай еркелетеді? Ананың қолданған көркемсөздерін кестеге жаз.
5-тапсырма Суретпен жұмыс
6-тапсырма Өзің қандай еркелету сөздерін білесің? Тізбектеп жаз Айналайын, күнім,ботам,қозым, алтыным, айым...
Үй тапсырмасы Бесік жырынан үзінді жаттап кел
ҚЖ: Синквейн «Ана»
|
Оқушылар бармақтарымен көңіл-күйлерін көрсетеді.
Ертегінің мазмұнын тізбектей әңгімелейді
Жұмбақты шешеді
Сұраққа жауап береді
Аудиодан тыңдайды.
Жеке жұмыс жасайды
Жаңа сөзбен танысады
Автормен танысады.
Тізбектей оқиды.
Ақпаратпен танысады.
Кестені толтырады.
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді.
Тапсырманы орындайды
Үй тапсмырмасын алады
Қосымша жұмыс жасайды
|
Матап,мадақтап отыру
ҚБ: «Лифт»әдісі
Дескриптор: «Құмырсқа және бидай дәні» ертегісін әңгімелейді-1б
Тамаша!
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқып, әнімен айтады-1б
ҚБ: «Жарайсыңдар»
Дескриптор: Жырды түсініп оқиды-1б
Өлеңдегі негізгі
ойды анықтап, өз сөзімен айтып
же Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру ұйымының
атауы
Пәні:
Әдебиеттік оқу
Атамұра
Бөлім:
Салт-дәстүр және ауыз
әдебиеті
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
2
Сабақтың
тақырыбы: №
67 сабақ.
Ұйықта, бөпем, жата
ғой.
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 2.1.5.1 – өз ойы мен сезімін тірек сөздерді
пайдалана отырып жеткізу.
Сабақтың
мақсаты Өлеңді түсініп
оқиды Тірек сөздерді пайдаланып,
сөйлеуді үйренеді
Құндылықтар
Ұлттық мүдде: Ұлттық
мәдениетімізді дәріптеу
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//уа
қыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Ұйымдас тыру Өткен білімді еске
түсіру Жаңа білім Сабақты
бекіту Психологиялық ахуал
орнату Үй тапсырмасын
тексеру «Поп-
корн» әдісімен «Құмырсқа және бидай дәні»
ертегісін әңгімелеу
Жаңа
тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
жариялау Ой
қозғау Ақын сұрағына жауап
бер «Бала, бала, бала!»
деп, Түнде шошып
оянған. Түн ұйқысын төрт
бөліп, Түнде бесік
таянған. Жауабы:
ана Анамыз сәбиіне қандай жырды
айтады? Оқулықпен
жұмыс Тыңдалым ФС
тапсырмасы 1-тапсырма «Әлди, әлди, аппағым!» жырын
аудиодан тыңдау. «Мәнерлеп оқы»
әдісі Өлеңді мәнерлеп оқып, әнімен
айту ЕБҚ Анаң қандай бесік жырын
айтады? ЕҚБ Бесік жырын әуенімен бірге
айтып көр.Анаңнан,әжеңнен естігеніңді айтуға
тырыс Сөздік
жұмыс Байғұтан – иттің
аты Автормен
танысу 3-тапсырма Жырды түсініп оқы. Құрылысына
мән бер. Жырды тізбектей
оқиды. Ф. С.
-тапсырма «Білгенің жөн»
айдары Бесік – ата-бабамыздан қалған
мұра. Оқушылар бесік туралы өздері білетін сөздерін ақ параққа
жазып, сынып қабырғасына іледі. Содан кейін бір-бірінің жазғанын
оқып, айтып көреді. Баланы бесікке салады, бесікке бөлейді, бесікті
тербетеді сөз тіркестерінің мағынасын түсініп, есінде
сақтайды. Дәптермен
жұмыс 4-тапсырма Ана баласын қалай еркелетеді?
Ананың қолданған көркемсөздерін кестеге
жаз.
«Бесік
жыры»
«Әлди, әлди,
аппағым!»
Күнім, айым,
...
Аппағым, шырағым
...
5-тапсырма
Суретпен
жұмыс
Суреттен кімдерді
көріп тұрсың?
Анасына баласына не
деп жатыр?
6-тапсырма
Өзің қандай еркелету
сөздерін білесің? Тізбектеп
жаз
Айналайын,
күнім,ботам,қозым, алтыным,
айым...
Үй
тапсырмасы
Бесік жырынан үзінді
жаттап кел
ҚЖ:
Синквейн
«Ана»
Кім?
_________
Қандай? _______
________
Не
істеді? ______ ______ ______
Менің ойым ____ ______ ___
_____
Синоним __________
Оқушылар
бармақтарымен көңіл-күйлерін
көрсетеді.
Ертегінің мазмұнын
тізбектей әңгімелейді
Жұмбақты
шешеді
Сұраққа жауап
береді
Аудиодан
тыңдайды.
Жеке жұмыс
жасайды
Жаңа сөзбен
танысады
Автормен
танысады.
Тізбектей
оқиды.
Ақпаратпен
танысады.
Кестені
толтырады.
Сурет бойынша
сұрақтарға жауап береді.
Тапсырманы
орындайды
Үй тапсмырмасын
алады
Қосымша жұмыс
жасайды
Матап,мадақтап
отыру
ҚБ:
«Лифт»әдісі
Дескриптор:
«Құмырсқа және бидай дәні»
ертегісін
әңгімелейді-1б
Тамаша!
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқып, әнімен
айтады-1б
ҚБ:
«Жарайсыңдар»
Дескриптор:
Жырды түсініп
оқиды-1б
Өлеңдегі негізгі
ойды анықтап, өз сөзімен айтып
же | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















