Қ. Әбдіғұлов атыңдағы №34 жалпы білім беретін
орта мектеп-гимназиясы
Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс папкасы
География пәні
мұғалімі:Жарасова А.Е.
2023-2024 оқу жылы
Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс мақсаты және міндеттері, күтілетін нәтиже
Мақсаты:
- оқушының өз бетінше жұмыс істеуін, ізденісін дамыту;
- пәнге деген қызығушылығын арттыру;
- оқушының әсерлілік сезімін қалыптастыру;
- оқушының белсенділігін арттыру мақсатында даму деңгейін, танымдық белсенділігін арттыра оқыту;
- жалпы білім -білік дағдыларын дамыта оқыту;
- білімнің бағасын арттыру;
-ғылыми білімді практикамен теориялық негізде жүзеге асыру.
Күтілетін нәтиже:
-
Оқушы 5,6,9 сыныптағы тақырыптарын толық меңгереді.
-
География және Жаратылыстану пәндері бойынша терминдерді айтуға және жазуға дағдыланады.
Үлгермейтін оқушыларға арналған ереже
1.Үлгермейтінге бірден жағдаятты сұрақ қойып, тез жауабын талап етуге болмайды.
2. Оқушының ойлану мен дайындалуына жеткілікті уақыт беру
3.Міндетті түрде жауап жазбаша болғаны жақсы
4.Аз уақыт ішінде үлкен материалды меңгеріп алулары мүмкін емес, сондықтан қиын материалды шама шарқынша бөлімдерге бөліп беру керек.
5.Жаңа өтілген тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап берулерін талап етпеу керек, одан да келесі сабаққа қалдыру керек.
6.Оқу қызметінің жетістігін қамтамасыз ету үшін мұғалім жұмыс жүйесін ойластыру керек.
7. Мұндай оқушылардың өзіне деген, біліміне, күшіне деген сенімділігін қалыптастыру.
Үлгерімі нашар
оқушылардың мықты жақтары да
болады:
- үйде олар оқшауланбай жұмыс
жүргізе береді;
- олардың белсенділігі кеш пайда болады,
әрі көпке дейін
сақталады;
- олар бірізділік жұмысқа бейімделуі
байқалады;
- Олар өздері жеке өз жұмысын ұсынуға мүмкіндігі бар, тапсырмаларды орындау қабілеттері бар.
ГЕОГРАФИЯ ПӘНІНЕН ҚАБІЛЕТІ ТӨМЕН ОҚУШЫЛАРМЕН ЖҮРГІЗІЛЕТІН ЖҰМЫС ЖОСПАРЫ
|
№ |
Жұмыстың мазмұны |
Өткізу түрі |
Өткізу уақыты |
Жауапты |
|
1 |
Үлгерімі төмен оқушыларды анықтау |
Бақылау нәтижесі мен пікір алмасу арқылы |
Қыркүйек |
Пән мұғалімі |
|
2 |
Жеке және топтық жұмыстар |
Сабақ барысында |
Жыл бойы |
Пән мұғалімі |
|
3 |
Үй тапсырмасын орындауға көмектесу |
Сабақ барысында |
Қажет жағдайда |
Пән мұғалімі |
|
4 |
БЖБ, ТЖБ орындауға көмектесу |
Сабақ барысында |
Қажет жағдайда |
Пән мұғалімі |
|
5 |
Пәнге деген қызығушылығын арттыратын тапсырмалар беру |
Сыныптан тыс кезде, пән айлығында |
Айлық кезінде |
Пән мұғалімі |
|
6 |
Оқушы мүмкіндігіне қарай деңгейлік тапсырмалар беру |
Сабақ үстінде |
Тоқсан сайын |
Пән мұғалімі |
|
7 |
Білімдерін өздеріне бағалатып отыру |
Сабақ үстінде |
Үнемі |
Пән мұғалімі |
География пәнінің мұғалімі: Жарасова А.Е
Қ.Әбдіғұлов атындағы №34 жалпы білім беретін орта мектеп-гимназиясы
2023-2024 оқу жылы
Мұғалімнің аты-жөні Жарасова Асель Ермаковна
Пәні: География , жаратылыстану
|
№ |
Үлгерімі төмен оқушыларыңыздың аты-жөні |
Пәні |
Сыныбы |
|
1 |
Отабай Данияр |
Жар-ну |
5 ә |
|
2 |
Бекболат Мирас |
|
5 б |
|
3 |
Асқар Санжар |
|
5 е |
|
4 |
Жақан Арын |
|
5 е |
|
5 |
Жәйірбек Сайын |
|
5 е |
|
6 |
Тұрғанғазы Димаш |
|
6 а |
|
7 |
Ауесхан Нурлыбек |
|
6 г |
|
8 |
Жумашев Нурдаулет |
|
6 г |
|
9 |
Полещук Максим |
география |
9 г |
|
10 |
Тохтахунов Асхаб |
|
9 г |
ҮЛГЕРІМІ ТӨМЕН ОҚУШЫМЕН ЖҰМЫС
Мұғалім сабақ барысында үлгерімі төмен оқушыны анықтап, олардың пәнді меңгеруін, түсінуін есепке алып, диагностика жүргізіп отыруы қажет. Бұл оқушының пәннің қай жерінде олқылығы бар екендігін анықтауға және оның себебін анықтауға көмектеседі. Бұл себептер төмендегідей болуы мүмкін:
-
Жаңа материалды қажетінше түсіне алмауы;
-
Жаңа тақырыпты бекіту жұмысының аздығы;
-
Мұғалімнің үлгірімі төмен оқушыдан тиісті деңгейде талап етпеуі;
-
Физиологиялық факторлар;
-
Оқушының пәнге қызығушылығының аздығы, бағалаудың әділ болмауы;
-
Оқушының сабақтан жиі қалуы.
Үлгерімі төмен оқушымен жұмыстың мақсаты: Үлгерімі төмен оқушының оқуға ұмтылысын жақсарту, өз бетінше білім алуына жол ашу.
Міндеттері:
-
Оқушының сабақтан себепсіз қалмауын қадағалау;
-
Оқушының сөздік қорын байыту;
-
Өз бетінше тапсырманы орындауына ықпал ету;
-
Пәнге қызығушылығын арттыруға арналған жаттығулар орындау;
-
Ойын еркін айтуға, зейінін және еске сақтау қабілетін арттыруға арналған жұмыстар жүргізу;
-
Сабақта тапсырмаларды жеңілден күрделіге қарай сабақтастықты сақтау арқылы дайындау.
Үлгерімі нашар балалармен атқарылатын жұмыс түрлері:
-
жеке жұмыс карточкасы
-
тесттер
-
өзгертілген тапсырмалар
-
тренажер-карточкалар
-
шығармашылық тапсырмалар
-
ақпарат-карточкалар
-
есептің шешім үлгілері бар карточкалар
-
конспект-карточкалар
Үлгерімі нашар оқушылармен жұмыс істегенде төмендегі ережелерді сақтау қажет:
-
Оқушыға тосын сұрақ бермеу, тез жауап беруді талап етпеу, оқушыға ойланып, дайындалуына уақыт беру.
-
Жауапты ауызша емес, жазба түрінде талап еткен дұрыс.
-
Ауқымды, көлемі үлкен, әр-түрлі, күрделі материалдарды қысқа мерзімде игеруін талап етуге болмайды. Ол материалды ақпаратқа байланысты бөліп беру.
-
Бұндай оқушыларға жаңа тақырып бойынша жауап беруін талап етуге болмайды. Үйде дайындалуға мүмкіндік беріп, келесі сабақта сұраған жөн.
-
Жауап сұрап, ынталандыру арқылы оқушының өзінің күшіне, біліміне деген сенімін арттыру. Бұл сенімдік оған емтихан, бақылау жазған кезде көмек етеді.
-
Оқушы жауапты дайындап жатқан кезде оған көңіл бөлу, көмектесу қажет.
-
Балалар нені түсінеді, неден нәтижесі бар, не қолдарынан келеді, соны жақсы көреді. Кез келген бала жақсы баға алғысы келеді. Сыныптастары мен мұғалімнің көмегімен алғашқы жетістіктерге жетуі өте маңызды. Мұғалім шын жүректен баланың көрсеткіштеріне қуанғанын көрсете білуі керек.
Жаратылыстану пәнінен диагностикалау
Оқушы: ___________________________ Сынып______ тоқсан ______
|
№ |
Сипаттамалар |
Бағалау шкаласы |
|
1 |
Материалды толық түсінеді, қатынастарды қорытындылайды, байланыстарды табады
|
|
|
2 |
Материалмен танысқанда қызығушылықты, табандылықты, жоғары мотивацияны білдіреді
|
|
|
3 |
Берілген тапсырманын орындалу шарттарын білу үшін бар зейінімен оқып-танысады,
|
|
|
4 |
Тесттік тапсырмаларды шешу тәсілдерін табады |
|
|
5 |
Анықтамаларды және деңгейлік тапсырмаларды дұрыс шешу амалдарын орындай алады
|
|
|
6 |
Кестемен жұмыс жеке тапсырмаларды орындай алады |
|
|
7 |
Тапсырма орындау барысында басқа пәндерден алған білімін тиімді қолдана алады
|
|
|
8 |
Берілген тапсырманы тез орындайды |
|
|
9 |
Қиындығы жоғары тапсырманы өз бетімен білуге қабілеті бар
|
|
География пәнінен диагностикалау
Оқушы: ___________________________ Сынып______ тоқсан ______
|
№ |
Сипаттамалар |
Бағалау шкаласы |
|
1 |
Материалды толық түсінеді, қатынастарды қорытындылайды, байланыстарды табады
|
|
|
2 |
Материалмен танысқанда қызығушылықты, табандылықты, жоғары мотивацияны білдіреді
|
|
|
3 |
Берілген тапсырманын орындалу шарттарын білу үшін бар зейінімен оқып-танысады,
|
|
|
4 |
Тесттік тапсырмаларды шешу тәсілдерін табады |
|
|
5 |
Анықтамаларды және деңгейлік тапсырмаларды дұрыс шешу амалдарын орындай алады
|
|
|
6 |
Кестемен жұмыс жеке тапсырмаларды орындай алады |
|
|
7 |
Тапсырма орындау барысында басқа пәндерден алған білімін тиімді қолдана алады
|
|
|
8 |
Берілген тапсырманы тез орындайды |
|
|
9 |
Қиындығы жоғары тапсырманы өз бетімен білуге қабілеті бар
|
|
Үлгерімі төмен оқушылардың білім деңгейінің өсу дәрежесін бағалау параметрлері
Пәні:_____________________________________
Пән мұғалімі:_____________________________
Оқушының аты-жөні:_____________________
|
|
I-тоқсан |
II-тоқсан |
III-тоқсан |
IV-тоқсан |
|
|||||||||||||||
|
№ |
Тақырыбы |
2 |
3 |
4 |
5 |
2 |
3 |
4 |
5 |
2 |
3 |
4 |
5 |
2 |
3 |
4 |
5 |
Қорытынды |
||
|
1 |
Оқу материалын меңгеруі, теориялық білімі |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
2 |
Мәнерлеп оқуы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
3 |
Дұрыс жазуы, дәптермен жасалған жұмыстары |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
4 |
Түсінік айтуы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
5 |
Сөздік қоры |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
6 |
Оқулықпен жұмыс істеу икемділігі, мәтінді өз бетімен меңгеруі |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
7 |
Терминдік қоры жеткіліксіз, пікірін толық дәлелдемеді |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
8 |
Мұғалім тарапынан берілген шығармашылық жұмыстарды орындау |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
9 |
Сыныптағы белсенділігі |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
10 |
Білімінің көтерілу деңгейі |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
Учащиеся с низкими способностями
УЧЕБНЫЙ ПЛАН
Предмет: география 9 «Г» класс
|
№ |
Темы |
Количество часов |
Сроки
|
Примечание |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Исследования казахстанских географов |
1 |
|
|
|
2 |
Центры добычи и переработки минеральных ресурсов |
1 |
|
|
|
3 |
Климатические ресурсы Казахстана |
1 |
|
|
|
4 |
Виды внутренних вод в Казахстане |
1 |
|
|
|
5 |
Природные зоны и высотные пояса Казахстана |
1 |
|
|
|
6 |
Крупные физико-географические районы Казахстана |
1 |
|
|
|
7 |
Миграция населения в Казахстане
|
1 |
|
|
|
8 |
Демографическая ситуация и демографическая политика Казахстана |
1 |
|
|
|
9 |
Природно-ресурсный потенциал Казахстана
|
1 |
|
|
|
10 |
Отрасли хозяйства Казахстана |
1 |
|
|
|
11 |
Место Казахстана в мировом хозяйстве |
1 |
|
|
|
12 |
Группировка стран мира по уровню экономического развития |
1 |
|
|
Учитель: Жарасова А.Е
Қабілеті төмен оқушылармен
ОҚУ ЖОСПАРЫ
Пәні: Жаратылыстану 5 «Е» сынып
|
№ |
Сабақтың тақырыбы |
Сағат саны |
Мерзімі |
Ескерту |
|
1 |
Макро- және микроәлем |
1 |
|
|
|
2 |
Жер туралы жалпы мағлұматтар |
1 |
|
|
|
3 |
Жер қабықтары және олардың құрамдас бөліктері |
1 |
|
|
|
4 |
Материктер мен мұхиттар |
1 |
|
|
|
5 |
Заттардың құрылысы мен қасиеттері |
1 |
|
|
|
6 |
Заттардың жіктелуі |
1 |
|
|
|
7 |
Заттардың пайда болуы мен оларға қол жеткізу |
1 |
|
|
|
8 |
Өлі табиғаттағы үдерістер |
1 |
|
|
|
9 |
Тірі табиғаттағы үдерістер |
1 |
|
|
|
10 |
Энергия түрлері мен көздері |
1 |
|
|
|
11 |
Қозғалыс |
1 |
|
|
|
12 |
Экожүйелер |
1 |
|
|
|
13 |
Тірі ағзалардың сан алуандығы |
1 |
|
|
|
14 |
Табиғатты қорғау |
1 |
|
|
|
15 |
Әлемді өзгерткен жаңалықтар |
1 |
|
|
|
16 |
Болашақ жаңалықтары |
1 |
|
|
Пән иесі: Жарасова А.Е.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс
Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс
Қ. Әбдіғұлов атыңдағы №34 жалпы білім беретін
орта мектеп-гимназиясы
Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс папкасы
География пәні
мұғалімі:Жарасова А.Е.
2023-2024 оқу жылы
Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс мақсаты және міндеттері, күтілетін нәтиже
Мақсаты:
- оқушының өз бетінше жұмыс істеуін, ізденісін дамыту;
- пәнге деген қызығушылығын арттыру;
- оқушының әсерлілік сезімін қалыптастыру;
- оқушының белсенділігін арттыру мақсатында даму деңгейін, танымдық белсенділігін арттыра оқыту;
- жалпы білім -білік дағдыларын дамыта оқыту;
- білімнің бағасын арттыру;
-ғылыми білімді практикамен теориялық негізде жүзеге асыру.
Күтілетін нәтиже:
-
Оқушы 5,6,9 сыныптағы тақырыптарын толық меңгереді.
-
География және Жаратылыстану пәндері бойынша терминдерді айтуға және жазуға дағдыланады.
Үлгермейтін оқушыларға арналған ереже
1.Үлгермейтінге бірден жағдаятты сұрақ қойып, тез жауабын талап етуге болмайды.
2. Оқушының ойлану мен дайындалуына жеткілікті уақыт беру
3.Міндетті түрде жауап жазбаша болғаны жақсы
4.Аз уақыт ішінде үлкен материалды меңгеріп алулары мүмкін емес, сондықтан қиын материалды шама шарқынша бөлімдерге бөліп беру керек.
5.Жаңа өтілген тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап берулерін талап етпеу керек, одан да келесі сабаққа қалдыру керек.
6.Оқу қызметінің жетістігін қамтамасыз ету үшін мұғалім жұмыс жүйесін ойластыру керек.
7. Мұндай оқушылардың өзіне деген, біліміне, күшіне деген сенімділігін қалыптастыру.
Үлгерімі нашар
оқушылардың мықты жақтары да
болады:
- үйде олар оқшауланбай жұмыс
жүргізе береді;
- олардың белсенділігі кеш пайда болады,
әрі көпке дейін
сақталады;
- олар бірізділік жұмысқа бейімделуі
байқалады;
- Олар өздері жеке өз жұмысын ұсынуға мүмкіндігі бар, тапсырмаларды орындау қабілеттері бар.
ГЕОГРАФИЯ ПӘНІНЕН ҚАБІЛЕТІ ТӨМЕН ОҚУШЫЛАРМЕН ЖҮРГІЗІЛЕТІН ЖҰМЫС ЖОСПАРЫ
|
№ |
Жұмыстың мазмұны |
Өткізу түрі |
Өткізу уақыты |
Жауапты |
|
1 |
Үлгерімі төмен оқушыларды анықтау |
Бақылау нәтижесі мен пікір алмасу арқылы |
Қыркүйек |
Пән мұғалімі |
|
2 |
Жеке және топтық жұмыстар |
Сабақ барысында |
Жыл бойы |
Пән мұғалімі |
|
3 |
Үй тапсырмасын орындауға көмектесу |
Сабақ барысында |
Қажет жағдайда |
Пән мұғалімі |
|
4 |
БЖБ, ТЖБ орындауға көмектесу |
Сабақ барысында |
Қажет жағдайда |
Пән мұғалімі |
|
5 |
Пәнге деген қызығушылығын арттыратын тапсырмалар беру |
Сыныптан тыс кезде, пән айлығында |
Айлық кезінде |
Пән мұғалімі |
|
6 |
Оқушы мүмкіндігіне қарай деңгейлік тапсырмалар беру |
Сабақ үстінде |
Тоқсан сайын |
Пән мұғалімі |
|
7 |
Білімдерін өздеріне бағалатып отыру |
Сабақ үстінде |
Үнемі |
Пән мұғалімі |
География пәнінің мұғалімі: Жарасова А.Е
Қ.Әбдіғұлов атындағы №34 жалпы білім беретін орта мектеп-гимназиясы
2023-2024 оқу жылы
Мұғалімнің аты-жөні Жарасова Асель Ермаковна
Пәні: География , жаратылыстану
|
№ |
Үлгерімі төмен оқушыларыңыздың аты-жөні |
Пәні |
Сыныбы |
|
1 |
Отабай Данияр |
Жар-ну |
5 ә |
|
2 |
Бекболат Мирас |
|
5 б |
|
3 |
Асқар Санжар |
|
5 е |
|
4 |
Жақан Арын |
|
5 е |
|
5 |
Жәйірбек Сайын |
|
5 е |
|
6 |
Тұрғанғазы Димаш |
|
6 а |
|
7 |
Ауесхан Нурлыбек |
|
6 г |
|
8 |
Жумашев Нурдаулет |
|
6 г |
|
9 |
Полещук Максим |
география |
9 г |
|
10 |
Тохтахунов Асхаб |
|
9 г |
ҮЛГЕРІМІ ТӨМЕН ОҚУШЫМЕН ЖҰМЫС
Мұғалім сабақ барысында үлгерімі төмен оқушыны анықтап, олардың пәнді меңгеруін, түсінуін есепке алып, диагностика жүргізіп отыруы қажет. Бұл оқушының пәннің қай жерінде олқылығы бар екендігін анықтауға және оның себебін анықтауға көмектеседі. Бұл себептер төмендегідей болуы мүмкін:
-
Жаңа материалды қажетінше түсіне алмауы;
-
Жаңа тақырыпты бекіту жұмысының аздығы;
-
Мұғалімнің үлгірімі төмен оқушыдан тиісті деңгейде талап етпеуі;
-
Физиологиялық факторлар;
-
Оқушының пәнге қызығушылығының аздығы, бағалаудың әділ болмауы;
-
Оқушының сабақтан жиі қалуы.
Үлгерімі төмен оқушымен жұмыстың мақсаты: Үлгерімі төмен оқушының оқуға ұмтылысын жақсарту, өз бетінше білім алуына жол ашу.
Міндеттері:
-
Оқушының сабақтан себепсіз қалмауын қадағалау;
-
Оқушының сөздік қорын байыту;
-
Өз бетінше тапсырманы орындауына ықпал ету;
-
Пәнге қызығушылығын арттыруға арналған жаттығулар орындау;
-
Ойын еркін айтуға, зейінін және еске сақтау қабілетін арттыруға арналған жұмыстар жүргізу;
-
Сабақта тапсырмаларды жеңілден күрделіге қарай сабақтастықты сақтау арқылы дайындау.
Үлгерімі нашар балалармен атқарылатын жұмыс түрлері:
-
жеке жұмыс карточкасы
-
тесттер
-
өзгертілген тапсырмалар
-
тренажер-карточкалар
-
шығармашылық тапсырмалар
-
ақпарат-карточкалар
-
есептің шешім үлгілері бар карточкалар
-
конспект-карточкалар
Үлгерімі нашар оқушылармен жұмыс істегенде төмендегі ережелерді сақтау қажет:
-
Оқушыға тосын сұрақ бермеу, тез жауап беруді талап етпеу, оқушыға ойланып, дайындалуына уақыт беру.
-
Жауапты ауызша емес, жазба түрінде талап еткен дұрыс.
-
Ауқымды, көлемі үлкен, әр-түрлі, күрделі материалдарды қысқа мерзімде игеруін талап етуге болмайды. Ол материалды ақпаратқа байланысты бөліп беру.
-
Бұндай оқушыларға жаңа тақырып бойынша жауап беруін талап етуге болмайды. Үйде дайындалуға мүмкіндік беріп, келесі сабақта сұраған жөн.
-
Жауап сұрап, ынталандыру арқылы оқушының өзінің күшіне, біліміне деген сенімін арттыру. Бұл сенімдік оған емтихан, бақылау жазған кезде көмек етеді.
-
Оқушы жауапты дайындап жатқан кезде оған көңіл бөлу, көмектесу қажет.
-
Балалар нені түсінеді, неден нәтижесі бар, не қолдарынан келеді, соны жақсы көреді. Кез келген бала жақсы баға алғысы келеді. Сыныптастары мен мұғалімнің көмегімен алғашқы жетістіктерге жетуі өте маңызды. Мұғалім шын жүректен баланың көрсеткіштеріне қуанғанын көрсете білуі керек.
Жаратылыстану пәнінен диагностикалау
Оқушы: ___________________________ Сынып______ тоқсан ______
|
№ |
Сипаттамалар |
Бағалау шкаласы |
|
1 |
Материалды толық түсінеді, қатынастарды қорытындылайды, байланыстарды табады
|
|
|
2 |
Материалмен танысқанда қызығушылықты, табандылықты, жоғары мотивацияны білдіреді
|
|
|
3 |
Берілген тапсырманын орындалу шарттарын білу үшін бар зейінімен оқып-танысады,
|
|
|
4 |
Тесттік тапсырмаларды шешу тәсілдерін табады |
|
|
5 |
Анықтамаларды және деңгейлік тапсырмаларды дұрыс шешу амалдарын орындай алады
|
|
|
6 |
Кестемен жұмыс жеке тапсырмаларды орындай алады |
|
|
7 |
Тапсырма орындау барысында басқа пәндерден алған білімін тиімді қолдана алады
|
|
|
8 |
Берілген тапсырманы тез орындайды |
|
|
9 |
Қиындығы жоғары тапсырманы өз бетімен білуге қабілеті бар
|
|
География пәнінен диагностикалау
Оқушы: ___________________________ Сынып______ тоқсан ______
|
№ |
Сипаттамалар |
Бағалау шкаласы |
|
1 |
Материалды толық түсінеді, қатынастарды қорытындылайды, байланыстарды табады
|
|
|
2 |
Материалмен танысқанда қызығушылықты, табандылықты, жоғары мотивацияны білдіреді
|
|
|
3 |
Берілген тапсырманын орындалу шарттарын білу үшін бар зейінімен оқып-танысады,
|
|
|
4 |
Тесттік тапсырмаларды шешу тәсілдерін табады |
|
|
5 |
Анықтамаларды және деңгейлік тапсырмаларды дұрыс шешу амалдарын орындай алады
|
|
|
6 |
Кестемен жұмыс жеке тапсырмаларды орындай алады |
|
|
7 |
Тапсырма орындау барысында басқа пәндерден алған білімін тиімді қолдана алады
|
|
|
8 |
Берілген тапсырманы тез орындайды |
|
|
9 |
Қиындығы жоғары тапсырманы өз бетімен білуге қабілеті бар
|
|
Үлгерімі төмен оқушылардың білім деңгейінің өсу дәрежесін бағалау параметрлері
Пәні:_____________________________________
Пән мұғалімі:_____________________________
Оқушының аты-жөні:_____________________
|
|
I-тоқсан |
II-тоқсан |
III-тоқсан |
IV-тоқсан |
|
|||||||||||||||
|
№ |
Тақырыбы |
2 |
3 |
4 |
5 |
2 |
3 |
4 |
5 |
2 |
3 |
4 |
5 |
2 |
3 |
4 |
5 |
Қорытынды |
||
|
1 |
Оқу материалын меңгеруі, теориялық білімі |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
2 |
Мәнерлеп оқуы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
3 |
Дұрыс жазуы, дәптермен жасалған жұмыстары |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
4 |
Түсінік айтуы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
5 |
Сөздік қоры |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
6 |
Оқулықпен жұмыс істеу икемділігі, мәтінді өз бетімен меңгеруі |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
7 |
Терминдік қоры жеткіліксіз, пікірін толық дәлелдемеді |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
8 |
Мұғалім тарапынан берілген шығармашылық жұмыстарды орындау |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
9 |
Сыныптағы белсенділігі |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
10 |
Білімінің көтерілу деңгейі |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
Учащиеся с низкими способностями
УЧЕБНЫЙ ПЛАН
Предмет: география 9 «Г» класс
|
№ |
Темы |
Количество часов |
Сроки
|
Примечание |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Исследования казахстанских географов |
1 |
|
|
|
2 |
Центры добычи и переработки минеральных ресурсов |
1 |
|
|
|
3 |
Климатические ресурсы Казахстана |
1 |
|
|
|
4 |
Виды внутренних вод в Казахстане |
1 |
|
|
|
5 |
Природные зоны и высотные пояса Казахстана |
1 |
|
|
|
6 |
Крупные физико-географические районы Казахстана |
1 |
|
|
|
7 |
Миграция населения в Казахстане
|
1 |
|
|
|
8 |
Демографическая ситуация и демографическая политика Казахстана |
1 |
|
|
|
9 |
Природно-ресурсный потенциал Казахстана
|
1 |
|
|
|
10 |
Отрасли хозяйства Казахстана |
1 |
|
|
|
11 |
Место Казахстана в мировом хозяйстве |
1 |
|
|
|
12 |
Группировка стран мира по уровню экономического развития |
1 |
|
|
Учитель: Жарасова А.Е
Қабілеті төмен оқушылармен
ОҚУ ЖОСПАРЫ
Пәні: Жаратылыстану 5 «Е» сынып
|
№ |
Сабақтың тақырыбы |
Сағат саны |
Мерзімі |
Ескерту |
|
1 |
Макро- және микроәлем |
1 |
|
|
|
2 |
Жер туралы жалпы мағлұматтар |
1 |
|
|
|
3 |
Жер қабықтары және олардың құрамдас бөліктері |
1 |
|
|
|
4 |
Материктер мен мұхиттар |
1 |
|
|
|
5 |
Заттардың құрылысы мен қасиеттері |
1 |
|
|
|
6 |
Заттардың жіктелуі |
1 |
|
|
|
7 |
Заттардың пайда болуы мен оларға қол жеткізу |
1 |
|
|
|
8 |
Өлі табиғаттағы үдерістер |
1 |
|
|
|
9 |
Тірі табиғаттағы үдерістер |
1 |
|
|
|
10 |
Энергия түрлері мен көздері |
1 |
|
|
|
11 |
Қозғалыс |
1 |
|
|
|
12 |
Экожүйелер |
1 |
|
|
|
13 |
Тірі ағзалардың сан алуандығы |
1 |
|
|
|
14 |
Табиғатты қорғау |
1 |
|
|
|
15 |
Әлемді өзгерткен жаңалықтар |
1 |
|
|
|
16 |
Болашақ жаңалықтары |
1 |
|
|
Пән иесі: Жарасова А.Е.
шағым қалдыра аласыз













