Коучинг тақырыбы: | Үлгерімі төмен оқушылармен жүргізілетін тиімді жұмыс түрлері |
Мақсаты: | Үлгерімі төмен оқушылармен жыл бойы жұмыс жүргізе отырып, қабілеті төмен оқушылардың жеке тұлғалық мүмкіндіктерін ашуға көмектесу, пәнге деген қызығушылығын арттыру, мемлекеттік білім стандартын меңгерту. Үлгерімі төмен оқушылардың білім сапасын арттыруда жаңа әдістерді пайдаланудың маңыздылығын ұғындыру.
|
Түйінді идея: | "Егер бала бұзақы , үлгермеуші болса, онда оған бала кінәлі емес. Педагогикалық әдістер кінәлі" А.С.Макаренко.
|
Күтілетін нәтиже | Үлгерімі төмен оқушылардың білім сапасын арттыруда жаңа әдістерді пайдаланудың маңыздылығын ұғынады және өз тәжірибелерінде қолданады. |
Дерек көздері: | Интербелсенді әдістемені ЖОО-да қолдану мәселелері А. Әлімов. Интернет матеиалдары. |
Ресурстар: | Слайд, бейнекөрініс , нұсқаулық, интербелсенді тақта, маркер, карандаш, стикер, түрлі-түсті қағаз, ватман, А4 парақтар. |
Сабақтың барысы: | Уақыт (45 минут)
| Коучтың іс-әрекеті | Қатысушылардың іс-әрекеті |
Ой-сергіту:
| 5 минут | « Өрмекші торы » әдісі.
| «Бала», «Мектеп», «Ұстаз» ұғымдары туралы әркім өз ойын айтады |
Топқа бөлу:
| 5 минут | «Бала», «Мектеп», «Ұстаз» туралы нақыл сөздерді құрастыру
1. «Егер мұғалім өн бойына, өз ісіне, шәкіртіне деген сүйіспеншілікті жинақтаса, ол – нағыз ұстаз» Л.Н.Толстой
2. «Надандықтың дауасы білім ғана, мектеп жас
3. «Балаға күштеп білім беруден гөрі, баланың білімге деген құштарлығын ояту ең маңызды мақсат» Константин Ушинский | Түрлі – түсті парақтарға жазылған сөзерді құрастыру арқылы сөз құрап, топқа бөлінеді «Бала», «Мектеп», «Ұстаз» атты 3 топқа бөлінеді. |
Постермен жұмыс | 10 минут
| «Үлгерімі төмен оқушы ол кім, қандай себеппен пайда болады?»Барлық пәндерден үлгермейтін оқушылар; Негізгі пәндерден ұзақ уақыт бойы үлгермейтін оқушылар; Кей кезде үлгермейтін оқушылар. | Берілген тапсырмада мұғалімдер үлгерімі төмен оқушы туралы өз ойларын постерге жазады. Әр топ өз жұмыстарын қорғайды
|
Проблеманы айқындау: | 7 минут
| « Опять двойка» бейнефильмі көрсетіледі
| «Ойлан, жұптас, ой бөліс» әдісімен видеоны талдайды. Бейнефильмді көру арқылы ойлау, көру дағдысы қалыптасады |
Проблеманы шешу: | 12 минут
| «Басқа көзбен көзқарас» Әр топқа бөлек тапсырма беріледі.1- топ. Егер мен үлгерімі төмен оқушының анасы болсам, оған қандай көмек көрсетер едім?2-топ. Егер мен үлгерімі төмен оқушының досы болсам, оған қандай көмек көрсетер едім?3- топ. Егер мен үлгерімі төмен оқушының сынып жетекшісі болсам, оған қандай көмек көрсетер едім? | Берілген тапсырмаларды барлық топ мүшелері бірлесе орындайды.Өздігінен жұмыс жасайды. Проблемалық сұрақтарға топпен ойлана , ақылдасып жауап береді .
|
Проблеманың шешімін қолдану: (рефлексия) | 3 минут | «Кластер» әдісі арқылыоқушы үлгермеушілігінің себептерін анықтау
| Үлгермеушілікті болдырмау туралы ұстаздарға кеңес беріледі .Оқушылардың оқуына оң әсер ететін меноқушылар үшін оқу үдерісін айтарлықтай қиындататын факторлар айқындалады.
|
Кері байланыс | 3 минут
| Өзіме не алдым? Қалай қолданамын?
Талқылау парағы таратылады
| 1. Пікір , ұсыныс жазып, «Ізгі тілектер» кітабына іледі.
2. Коучингті қорытындылау, талқылау парағын толтырады |