|
Білім беру ұйымының атауы |
Ә.Науаи атындағы ЖББМ |
|
|||||
|
Пәні: |
Информатика |
|
|||||
|
Бөлім: |
Веб беттерді әзірлеу |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шукиралиева М.Н. |
|
|||||
|
Күні: |
13.03.2025 ж |
|
|||||
|
Сынып: |
10 «А» сынып |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Веб-беттегі мультимедия |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.2.3.2 мультимедианы веб-бетте орналастыру (дыбыс және бейне) |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Шығармашылық қабілеттерін, пәнге деген қызығушылығын арттыру.Жинақылыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу |
|
|||||
|
Аптаның дәйек сөзі |
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақ тың басы Өткенді пысықта Сабақ тың ортасы Сабақты қорыту Сабақтың соңы |
Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту. «Бір шаңырақ астында» әдісі. Оқушылар шаңырақты ортаға, жоғару ұстап осы сабақта ұйымшыл болу үшін тілектер айтады. Оқушыларды жұпқа бөлу. Аудио, бейне суреттері арқылы оқушыларды жұпқа бөлу.
Үй тапсырмасы «Пазл» әдісі Оқушылар өткен сабақты пысықтайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. «Видеожазба» жайлы бейнематериал көрсетіледі. Мұғалім жаңа сабақты түсіндіреді Презентация Интернет желісі Суретті қою https://www.w3schools.com/html/html_images.asp
Дыбысты қою https://www.w3schools.com/html/html5_audio.asp
Бейнені қою https://www.w3schools.com/html/html5_video.asp
Youtube эементтерін қою https://www.w3schools.com/html/html_youtube.asp
Басқа объектілерді қою https://www.w3schools.com/html/html_object.asp 1-тапсырма. Жеке тапсырма. 1. Блокнот қосымшасын ашамыз 2. Төмендегі кодты тереміз. «Құрметті достар, алғашқы web-парағыма қош келдіңіздер!» сөйлемінің астына бір шумақ өлең қосайық. Ол үшін сөзді немесе сөйлемді жаңа жолдан бастаймыз. Жолды бөлу үшін <BR> тегін қолданса болады. Блокнотта: < HTML> <HEAD>< TITLE >Менің алғашқы парағым. </TITLE > </HEAD> <BODY> <B><І> <font color=“#FF0000”> <H2> ALIGN=“CENTER”> Құрметті достар, алғашқы web-парағыма қош келдіңіздер! <H2></font> <BR><PRE><font color=“#008080”> <H4 ALIGN=“CENTER”> Ұстаз болу – жүректің батылдығы, Ұстаз болу – сезімнің ақындығы. Ұстаз болу – мінездің күн шуағы, Азбайтұғын адамның ақылдығы. </PRE> </H4> </font> </ BODY > </HTML> Критерий - Блакнот редакторын іске қосып, кодты теріп, сақтайды, нәтижесін көреді. 2-Тапсырма. Жұптық жұмыс. 1. Веб-бетте "sound.mp3" дыбыстық файлын орнату тегін толықтырыңыз:
<audio _______________> </audio > 2. Веб-бетте "Myself.mp4" бейне файлын шығару үшін қолданылатын тегті толықтырыңыз:
<video controls>________</video> Сергіту сәті: Оқушылар көз жаттығуларын жасайды. 3 минут. 3-Тапсырма. «Боуллинг» әдісі. Сабақты бекіту мақсатында платформадағы тапсырманы ұялы телефонда орындаңдар. Рефлексия Кері байланыс «Білім заряды» әдісі I Үй тапсырмасы: Блокнот редакторында тегтер арқылы web-параққа өлең шумақтарын кірістіріп келу. Мәтіннің түсін өзгертіп, экранның ортасына орналастырып, астына сызық, кесте элементтерін қосу. «Боулинг» әдісі |
Мұғалімді тыңдайды Жұпқа бөлініп отырады Үй тапсырмасына берілген сұрақтарға жауап береді Тақырыппен танысады Жаңа тақырыпты игереді Жеке тапсырманы орындайды Жұпта бірлесіп тапсырманы орындайды. Кері байланыс сұрақтарына жауап береді. Оқушылар өз көзқарастарын, рефлекциясын білдіреді. |
Әлеуметтік желілердің стикерлері беріліп, бағаланып отырады. Сабақ соңында жалпы стикер саны бойынша бағаланады. Мақтап, мадақтап отыру Оқушылар «Қабатқа көшу» әдісі арқылы өздерін бағалайды Әлеуметтік желілердің стикерлері беріліп, бағаланып отырады. Сабақ соңында жалпы стикер саны бойынша бағаланады. Мақтап, мадақтап отыру Оқушылар «Қабатқа көшу» әдісі арқылы өздерін бағалайды Дескриптор: -кодты дұрыс тереді.- кілттік сөздердің қызметін біледі; - нәтижелі орындайды. Әлеуметтік желілердің стикерлері беріліп, бағаланып отырады. Сабақ соңында жалпы стикер саны бойынша бағаланады. Мақтап, мадақтап отыру Оқушылар «Қабатқа көшу» әдісі арқылы өздерін бағалайды Дескриптор: - қажет параметрді қолданады; - дыбыс файлын көрсетеді; - бейне файлды көрсетеді. Әлеуметтік желілердің стикерлері беріліп, бағаланып отырады. Сабақ соңында жалпы стикер саны бойынша бағаланады. Мақтап, мадақтап отыру Оқушылар «Қабатқа көшу» әдісі арқылы өздерін бағалайды |
Оқулық Дәптер
https://view.genially.com/67d23211f91dec32bf65054f/interactive-content-copy-copy-copy-tarih https://www.youtube.com/watch?v=lH7c7XYYBAE Бейнематериал оқулық Компьютер Слайд Слайд
https://www.youtube.com/watch?v=_lx7d4eIkVE https://view.genially.com/67d23a47de14670214d10595/interactive-content-copy-copy-j-tapsyrmasy https://wordwall.net/ru/resource/68489592
|
|
||




Көрнекіліктер



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үлгілі сабақ Мультимедияны енгізу 10 сынып
Үлгілі сабақ Мультимедияны енгізу 10 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
Ә.Науаи атындағы ЖББМ |
|
|||||
|
Пәні: |
Информатика |
|
|||||
|
Бөлім: |
Веб беттерді әзірлеу |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шукиралиева М.Н. |
|
|||||
|
Күні: |
13.03.2025 ж |
|
|||||
|
Сынып: |
10 «А» сынып |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Веб-беттегі мультимедия |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.2.3.2 мультимедианы веб-бетте орналастыру (дыбыс және бейне) |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Шығармашылық қабілеттерін, пәнге деген қызығушылығын арттыру.Жинақылыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу |
|
|||||
|
Аптаның дәйек сөзі |
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақ тың басы Өткенді пысықта Сабақ тың ортасы Сабақты қорыту Сабақтың соңы |
Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту. «Бір шаңырақ астында» әдісі. Оқушылар шаңырақты ортаға, жоғару ұстап осы сабақта ұйымшыл болу үшін тілектер айтады. Оқушыларды жұпқа бөлу. Аудио, бейне суреттері арқылы оқушыларды жұпқа бөлу.
Үй тапсырмасы «Пазл» әдісі Оқушылар өткен сабақты пысықтайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. «Видеожазба» жайлы бейнематериал көрсетіледі. Мұғалім жаңа сабақты түсіндіреді Презентация Интернет желісі Суретті қою https://www.w3schools.com/html/html_images.asp
Дыбысты қою https://www.w3schools.com/html/html5_audio.asp
Бейнені қою https://www.w3schools.com/html/html5_video.asp
Youtube эементтерін қою https://www.w3schools.com/html/html_youtube.asp
Басқа объектілерді қою https://www.w3schools.com/html/html_object.asp 1-тапсырма. Жеке тапсырма. 1. Блокнот қосымшасын ашамыз 2. Төмендегі кодты тереміз. «Құрметті достар, алғашқы web-парағыма қош келдіңіздер!» сөйлемінің астына бір шумақ өлең қосайық. Ол үшін сөзді немесе сөйлемді жаңа жолдан бастаймыз. Жолды бөлу үшін <BR> тегін қолданса болады. Блокнотта: < HTML> <HEAD>< TITLE >Менің алғашқы парағым. </TITLE > </HEAD> <BODY> <B><І> <font color=“#FF0000”> <H2> ALIGN=“CENTER”> Құрметті достар, алғашқы web-парағыма қош келдіңіздер! <H2></font> <BR><PRE><font color=“#008080”> <H4 ALIGN=“CENTER”> Ұстаз болу – жүректің батылдығы, Ұстаз болу – сезімнің ақындығы. Ұстаз болу – мінездің күн шуағы, Азбайтұғын адамның ақылдығы. </PRE> </H4> </font> </ BODY > </HTML> Критерий - Блакнот редакторын іске қосып, кодты теріп, сақтайды, нәтижесін көреді. 2-Тапсырма. Жұптық жұмыс. 1. Веб-бетте "sound.mp3" дыбыстық файлын орнату тегін толықтырыңыз:
<audio _______________> </audio > 2. Веб-бетте "Myself.mp4" бейне файлын шығару үшін қолданылатын тегті толықтырыңыз:
<video controls>________</video> Сергіту сәті: Оқушылар көз жаттығуларын жасайды. 3 минут. 3-Тапсырма. «Боуллинг» әдісі. Сабақты бекіту мақсатында платформадағы тапсырманы ұялы телефонда орындаңдар. Рефлексия Кері байланыс «Білім заряды» әдісі I Үй тапсырмасы: Блокнот редакторында тегтер арқылы web-параққа өлең шумақтарын кірістіріп келу. Мәтіннің түсін өзгертіп, экранның ортасына орналастырып, астына сызық, кесте элементтерін қосу. «Боулинг» әдісі |
Мұғалімді тыңдайды Жұпқа бөлініп отырады Үй тапсырмасына берілген сұрақтарға жауап береді Тақырыппен танысады Жаңа тақырыпты игереді Жеке тапсырманы орындайды Жұпта бірлесіп тапсырманы орындайды. Кері байланыс сұрақтарына жауап береді. Оқушылар өз көзқарастарын, рефлекциясын білдіреді. |
Әлеуметтік желілердің стикерлері беріліп, бағаланып отырады. Сабақ соңында жалпы стикер саны бойынша бағаланады. Мақтап, мадақтап отыру Оқушылар «Қабатқа көшу» әдісі арқылы өздерін бағалайды Әлеуметтік желілердің стикерлері беріліп, бағаланып отырады. Сабақ соңында жалпы стикер саны бойынша бағаланады. Мақтап, мадақтап отыру Оқушылар «Қабатқа көшу» әдісі арқылы өздерін бағалайды Дескриптор: -кодты дұрыс тереді.- кілттік сөздердің қызметін біледі; - нәтижелі орындайды. Әлеуметтік желілердің стикерлері беріліп, бағаланып отырады. Сабақ соңында жалпы стикер саны бойынша бағаланады. Мақтап, мадақтап отыру Оқушылар «Қабатқа көшу» әдісі арқылы өздерін бағалайды Дескриптор: - қажет параметрді қолданады; - дыбыс файлын көрсетеді; - бейне файлды көрсетеді. Әлеуметтік желілердің стикерлері беріліп, бағаланып отырады. Сабақ соңында жалпы стикер саны бойынша бағаланады. Мақтап, мадақтап отыру Оқушылар «Қабатқа көшу» әдісі арқылы өздерін бағалайды |
Оқулық Дәптер
https://view.genially.com/67d23211f91dec32bf65054f/interactive-content-copy-copy-copy-tarih https://www.youtube.com/watch?v=lH7c7XYYBAE Бейнематериал оқулық Компьютер Слайд Слайд
https://www.youtube.com/watch?v=_lx7d4eIkVE https://view.genially.com/67d23a47de14670214d10595/interactive-content-copy-copy-j-tapsyrmasy https://wordwall.net/ru/resource/68489592
|
|
||




Көрнекіліктер



шағым қалдыра аласыз


















